تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت بانک اطلاعاتی

طراحی سایت بانک اطلاعاتی

طراحی سایت بانک اطلاعاتی و ساخت وب سایت دائره المعارف از جمله تارنماهایی هستند که محتوای مفید و قابل استفاده ای را برای افراد در اختیار می گزارند.

اینگونه بانکهای اطلاعاتی تحت وب بطور معمول همه اطلاعات در مورد یک طیف و زمینه را شامل می گردد و تقریبا تمامی موضوعات در آن زمینه را می توان در وبسایتی مشخص جمع آوری و بدان ها دسترسی داشت.

بانک اطلاعات نشریات کشور ، بانک اطلاعات مشاغل ، بانک اطلاعات فداراسیون های ورزشی و غیره نمونه هایی از طراحی سایت بانک اطلاعاتی می باشد. فکر کنم اگر پیش از هر چیز ابتدا شاخصه های طراحی سایت حرفه ای و طراحی سایت شرکتی را بدانید با دید بهتری اقدام به طراحی سایت خود خواهید کرد.

اهمیت طراحی وب سایت بانک اطلاعاتی

وب سایت های دانشنامه، سایت های دایرکتوری یا بانک اطلاعاتی یکی از انواع سایت های پُر بازدید و کاربر محور محسوب می گردند. ساخت سایت دایرکتوری شامل مراحل و بخش های مختلفی است.

طراحی وب سایت بانک اطلاعاتی

همانگونه که قبلا ذکر گردید طراحی سایت رفرنس یا مرجع و بانک اطلاعاتی معمولا پیرامون موضوعی خاص مانند طراحی سایت بانک اطلاعاتی تاسیسات و ساختمان ،  طراحی سایت بانک اطلاعاتی شماره های تلفن ، طراحی سایت بانک اطلاعاتی پزشکان و غیره و یا چند موضوع مختلف بصورت طبقه بندی شده و جدا از هم انجام می گیرد.

وب سایت های دایرکتوری براساس ضرورت ها و کاربردهایی که دارند طراحی و ساخته می شوند. یک سایت مرجع می تواند محتوا و اطلاعات زیادی را به همراه تصویر، ویدئو و جزئیات در خود جای دهد. نحوه بارگزاری مطالب و طبقه بندی آنها در وبسایت های بانک اطلاعات اهمیت راهبردی دارد، به گونه ای که کاربر بتواند در کمترین زمان ممکن و به سهولت، اطلاعات مورد نظر خود را یافته و موارد مورد نظرش را در سایت پیدا کند.

نقش محتوا در طراحی سایت دایرکتوری

محتوای طراحی سایت بانک های اطلاعاتی باید منسجم و معتبر باشد زیرا بعنوان یک سایت رفرنس بشمار می آید. از اینرو اعتبار مطالب و مستند بودن آنها مهم است. پایگاه و بانک اطلاعاتی، ساختار بطنی در طراحی اینگونه سایت می باشد و به عنوان اسکلت بندی سایت از آنها استفاده می گردد. یک طراحی وب سایت دایکتوری دارای مجموعه ای از صفحات وب می باشد با محتواهای منحصر بفرد و این صفحات به گونه ای طراحی گشته شده که اطلاعات را به راحتی به کاربران منتقل می کنند.

تولید محتوای سایت در  چنین وب سایت هایی باید شامل موارد زیر باشد:

–  در این نوع از وب سایت ها ، محتوای سایت بایستی معتبر، دقیق و از نظر علمی قابل استناد باشد.

– مطالب برای موتورهای جستجو ، دارای خوانش مناسب و قابل دسترسی و بهینه شده باشد.

– محتوا و کلمات کلیدی مرتبط با آنها توسط کاربران بسهولت قابل سرچ باشد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فروشگاهی

برنامه نویسی اختصاصی در طراحی سایت بانک اطلاعاتی

در کل هدف اصلی از طراحی سایت دایرکتوری یا بانک اطلاعاتی در اختیار قرار دادن اطلاعات در زمینه های مختلف می باشد، همچنین ويرايش و کنترل اطلاعات در بانک‌هاى اطلاعاتى در پنل مدیریت سایت و توسط مدیر سایت انجام مى‌ گردد. برای طراحی اصولی سایت و ارایه امکانات مناسب برای کاربران و همچنین رابط کاربری مناسب برای پنل مدیریت نیاز است تا برنامه نویسی اختصاصی و اصولی صورت بگیرد.

برنامه نویسی اصولی تاثیر مستقیمی  در روند کاری سایت در آینده، سرعت سایت، امکانات اختصاصی و پشتیبانی مناسب سایت خواهد داشت که پیام آوا این کار را بطور حرفه ای در طراحی تارنمای بانک اطلاعاتی انجام می دهد.

نگاهی به امکانات مهم طراحی وب سایت دایرکتوری

مهمترین بخش از طراحی سایت مرجع و دایرکتوری امکان جستجوی پیشرفته می باشد که باید بصورت حرفه ای برای کاربران با اهداف مشخص در نظر گرفته شود. امکان جستجو بر اساس عنوان موضوع ، منطقه و سایر پارامترهای مورد نظر مشتریان از جمله مواردی است که پیام آوا برای بخش جستجوی طراحی سایت های بانک اطلاعاتی در نظر گرفته است.

افرادی که در حوزه بانک های اطلاعاتی فعالیت دارند با طراحی سایت پیام آوا می توانند کسب درآمد مناسبی از این راه داشته باشند بطور مثال افرادی که مقالات طبقه بندی شده مفید و جامعی در زمینه ای خاص و یا در تمامی موضوعات دارند می توانند این مقالات را با طراحی سایت بانک مقالات  در ازای دریافت مبلغ معین در اختیار علاقمندان قرار دهند.

طراحی بخش ویژه برای معرفی کسب و کارها و تجارت ها، معرفی انواع محصولات مختلف به عنوان بانک اطلاعاتی، معرفی خدمات و نیازهای شرکت و مجموعه ها و سازمانهای مختلف در طراحی سایت بانک اطلاعاتی از امکانات اولیه طراحی سایت مرجع اطلاعاتی است.

بانک اطلاعاتیبخش ارایه اطلاعات خاص بعنوان پیشنهاد ویژه به مشتریان ؛ طراحی بخش خرید و فروش بانک های اطلاعاتی بهمراه ارایه توضیحات و جزئیات دقیق ؛ طراحی بخش مدیریت سایت با رابط کاربری ساده ؛ امکان دسته بندی و طبقه بندی به منظور گروه بندیهای مختلف موضوعات و محتوای سایت؛ ایجاد بخش اخبار و رویدادهای کمپانی ها و مجموعه های تجاری و خدماتی ؛ امکان دریافت گزارشات تخلف و محتوای نامناسب از سوی کاربران ؛ قابلیت مطلع سازی کاربران از آخرین به روز رسانی بانک های اطلاعاتی مختلف از طریق ایمیل و ارسال پیامک ؛ طراحی و ایجاد بخش مقالات و اخبار و مطالب مختلف در سایت ؛ معرفی و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام ، آپارات ، توئیتر و هر شبکه اجتماعی دلخواه از دیگر سرویس های طراحی سایت بانک اطلاعاتی است.

همچنین ایجاد سیستم پنل اعضا برای پروفایل سازی شخصی کاربران ؛ ارسال خبرنامه و پیام های تبلیغاتی و اطلاع رسانی های دیگر از طرق ایمیل به  اعضا ؛ امکان نمایش بازدیدکنندگان آنلاین حاضر و آمار بازدیدکنندگان بصورت دوره ای مانند هفتگی و ماهیانه و غیره ؛ طراحی بخش راهنما و راهکار های از پیش تعیین شده به کاربران سایت ، امکان دریافت وجه در ازای اشتراک کاربران یا آگهی آنها نیز از سرویس های مهم اینگونه سایت ها می باشد.

طراحی بخش تماس با ما که آدرس و شماره های تماس و پست الکترونیک و فرم تماس آنلاین جهت برقراری ارتباط کاربران با مدیران و دست اندرکاران وب سایت فراهم شده است.

قابلیت ایجاد و اضافه کردن بی نهایت مطلب و صفحه؛ طراحی باکس مطالب محبوب و پُربازدیدها و  پُر فروش ها ؛ قابلیت مدیریت منوها و صفحات مختلف جزو امکانات ویِژه طراحی سایت بانک اطلاعاتی می باشد.

یکی از مقولات مهم عصر حاضر نیاز روزافزون بشر برای ترجمه آثار دیگر کشورها می باشد. شما می توانید با طراحی یک سایت ترجمه به یک بانک اطلاعات ترجمه تبدیل شوید و خدمات چند جانبه ای به مشتریان خود ارائه کنید.

سایر امکانات طراحی سایت بانک اطلاعاتی

امکان پرینت گیری و خروجی فایل های اطلاعات سایت بصورت فرمت های اکسل، ورد یا پی دی اف؛ ایجاد محدودیت های دسترسی برای کاربران و افراد مختلف؛ پیاده سازی نقشه سایت ؛ قابلیت نظرسنجی آنلاین؛ مدیریت تصاویر متحرک و محتوا، بخش مناقصات و مزایده ها؛ امکان سیستم خودکار ثبت اطلاعات ، تبلیغات و بانک اطلاعاتی بعد از پرداخت مبلغ؛ سیستم ثبت نام و عضوگیری پیشرفته ‌ از سایر امکانات ساخت سایت دایرکتوری می باشد.

از سوی دیگر همچنانکه این روزها بحث بر سر  روش های بهینه سازی سایت زیاد شده است پیام آوا نیز به صورت تخصصی به این موضوع توجه ویژه دارد. سئو یا بهینه سازی سایت ها با کاربری های مختلف بر اساس الگوریتم های موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است چرا که از این طریق آمار بازدید و ترافیک سایت  بالا رفته و خواسته های مدیران سایت تامین می گردد که پیام آوا در طراحی سایت خبری به این اصل مهم توجه ویژه دارد. پیام آوا همچنین می تواند با هزینه های اندک تبلیغات گوگلا برای سایت شما انجام دهد تا از همان روزهای نخست بارگزاری سایتتان در رتبه های برتر گوگل دیده شوید.

درخواست مشاوره طراحی سایت بانک اطلاعاتی
CAPTCHA
لطفا صبر کنید

پا نوشت

طراحی سایت ،  طراحی سایت اصفهان ، طراحی سایت شیراز ، طراحی سایت رشت ، طراحی سایت کرج ، طراحی سایت مشهد ، طراحی سایت یزد

طراحی سایت ترکیه ، طراحی سایت گرگان ، طراحی سایت همدان ، طراحی سایت تبریز ، طراحی سایت اراک ، طراحی سایت ارومیه طراحی سایت قزوین ،  طراحی سایت قم

امتیاز این صفحه
ثبت سفارش