تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت چاپخانه

طراحی سایت چاپخانه

طراحی سایت چاپخانه امروزه بعنوان یکی از ابزارهای کارآمد برای مجتمع های چاپ و بسته بندی محسوب می گردد. پروسه چاپ بسیار گسترده و دارای رشته ها و زاوایای متنوع و مختلفی است. و همینطور دارای صنایع و مشاغل مرتبط قبل از چاپ و بعد از چاپ نیز هست مثلا طراحی گرافیکی، لیتوگرافی ها، صحافی، برشکاری، سلفون کشی و… همچنین تولیدکنندگان و فروشندگان دستگاه ها و قطعات و ملزومات مورد نیاز چاپخانه ها. خود چاپ نیز دارای رشته ها و انواع متعددی است همچون چاپ کاغذی (کتاب، روزنامه و جراید، کاتالوگ، پوستر، سربرگ، کارت ویزیت و … ) چاپ گراور، چاپ سیلک، چاپ روی لباس و پارچه، چاپ بنر و فلکس، چاپ روی اقلام پلاستیکی و فلزات ، چاپ لیزری و …

قبل از هر چیز توجه به این موضوع بسیار حائز اهمیت است که طراحی سایت به مانند تمام حرفه های دیگر در دنیای مدرن امروزی نیاز به تخصص های حرفه ای دارد. فکر کنم اگر پیش از هر چیز ابتدا شاخصه های طراحی سایت حرفه ای و طراحی سایت شرکتی را بدانید با دید بهتری اقدام به طراحی سایت خود خواهید کرد.

چاپخانه ها در همه جای دنیا بخش مهمی از بازار خدمات را به خود اختصاص داده اند و سهم زیادی از تولید ناخالص داخلی کشورها از محل چاپ و اقلام چاپی تامین می گردد. صنعت چاپ نقش زیربنایی در تحول اقتصادی کشور دارد، از همین رو اهمیت وجود و فعالیت چاپخانه ها و پرداختن به موضوعاتی که موجب رشد و شکوفایی کسب و کارهای مرتبط با صنعت چاپ می شود از جمله طراحی سایت و حضور آنها در فضای وب ضرورت ویژه دارد.

صنعت چاپ و طراحی سایت چاپخانه

قدمت پیدایش و اختراع فن چاپ به قرن ها قبل باز می گردد. از چاپ دستی حروف قلعی و چوبی گرفته تا چاپ سربی و چاپ سنگی! تا اینکه با اختراع دستگاه چاپ توسط «گوتنبرگ»  امور چاپ بر روی کاغذ شکل ماشینی به خود گرفت. در حال حاضر تحولات و پیشرفت های زیاد و چشمگیری در انواع دستگاه های چاپ افست، همچنین پرینترها و ملزومات دیگر چاپ صورت گرفته است که پرینترهای سه بُعدی و حتا چهاربُعدی شاهدی بر این مدعاست. در عصر تکنولوژی حاضر یکی از دستاوردهای نوظهور و بسیار مفید، طراحی وب سایت برای چاپخانه داران و مجتمع های چاپ و صنایع وابسته می باشد. طراحی سایت چاپخانه در راستای گسترش اهداف کسب و کار چاپخانه داران، برای نمایش و اطلاع رسانی انواع خدمات خود، تعرفه ها و همچنین سفارش گیری آنلاین انجام می گیرد. چاپخانه ها بواسطه طراحی وب سایت می توانند توانمندی ها و قدرت خود را در عرصه چاپ به دیگر رقیبان و نیز مشتریان خود که در صدد بهره گیری از خدمات برای چاپ کتب، چاپ جراید و دیگر اقلام  چاپی می باشند، نشان دهند.


انواع طراحی سایت چاپخانه

بطور کلی دو نوع طراحی سایت چاپخانه وجود دارد:

  • طراحی سایت چاپخانه بصورت معمولی که در این وب سایت تنها معرفی سوابق فعالیتی چاپخانه، ارایه انواع خدمات و لیست تعرفه و مواردی از این قبیل امکانپذیر است.
  • طراحی سایت چاپخانه مجهز به سامانه سفارش گیری آنلاین، که در این وب سایت ها علاوه بر امکانات عمومی، سیستم جامع و کاربردی فروش و سفارش گیری آنلاین بر روی سایت پیاده سازی و نصب شده است تا مشتریان بتوانند فایل های آماده خود را جهت چاپ از طریق این سامانه به چاپخانه ارسال نمایند.

نظر به موارد فوق، امکانات و سرویس های چاپخانه ثابت نبوده و قابلیت تغییر پذیری را دارد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فروشگاهی

مزایای طراحی سایت حرفه ای چاپخانه

بطور عموم اکثر افراد در طول دوره های مختلف زندگی خود نیازهای چاپی دارند، همینطور شرکت ها و علی الخصوص تولیدکنندگان بطور مداوم جهت چاپ کاتالوگ، کارت ویزیت، بروشور، لیبل محصولات، جعبه و اقلام بسته بندی و …. همیشه سر و کارشان با چاپخانه ها بوده و از همین رو طراحی وب سایت چاپخانه زمینه بسیار مناسبی برای ایجاد تعامل مستحکمتر بین شرکت های مختلف با چاپخانه ها و نیز جلب مشتریان جدید می باشد.

افراد و شرکت هایی که نیازهای چاپی دارند با مراجعه به سایت چاپخانه از رزومه و سوابق چاپخانه مطلع شده همچنین خدمات، نمونه کارهای طراحی و چاپ شده و همینطور کیفیت آنها و تجهیزات و امکانات چاپخانه را می توانند مشاهده نمایند و از طریق تعرفه می توانند از قیمت هر کدام از اقلام چاپی مطلع گردند.

با وجود رواج شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن موبایل ، ربات های مختلف شبکه های اجتماعی ، باز هم هیچکدام قابلیت هایی که یک سایت می تواند برای پذیرش و اخذ سفارش چاپ یا حتی در قدم قبلی معرفی و اعلام قیمت ها و کیفیت و … داشته باشد را ندارند. طراحی سایت حرفه ای چاپ یا به بیان بهتر وب سایت تخصصی چاپ، با پیش بینی نیازهای موجود، راحت ترین راهکارها را پیش روی چاپخانه ها می گذارد تا با پیاده سازی یک سیستم یکپارچه، بسیاری از معضلات مانند عدم انطباق رنگ و سایز چاپی با نمونه اصلی فایل، گم شدن سفارش مشتری، نداشتن اطلاعات تماس، پذیرش فایل در فرمت نادرست، عدم انجام برخی خدمات مانند برش به دلیل فراموشی نیروی انسانی، مواجهه با سوال های مکرر مشتریان در رابطه با زمان تحویل و بسیاری موارد دیگر را پشت سر گذاشته و با بهره وری افزایش یافته در اثر این اقدام به طراحی سایت چاپخانه، نظم سازمانی جدید و افزایش فروش و موارد مشابه را تجربه کنند.

هم اکنون بسیاری از چاپخانه ها دارای وبسایت چاپ مناسبی هستند و برای به روز بودن و کاربردی بودن سایت خود، زمان و هزینه صرف می نمایند. ولی با طراحی وب سایت چاپخانه کار تمام نشده است!!! شما برای حضور موثر در این بازار نیازمند آن هستید تا محتوای وب سایت چاپ را به بهینه ترین شکل ممکن به موتورهای جستجو معرفی کنید. که راه حل این موضوع، سئو سایت چاپخانه است. سئوی ویژه سایت چاپخانه ، برگ برنده سایت شما بین سایر فعالان و همکاران می باشد که تیم مجرب پیام آوا تخصص و تبحر و دانش کافی را در این زمینه داشته و بهینه سازی سایت های چاپخانه طراحی و ساخته شده را به نحو مطلوبی انجام خواهد داد.

طراحی سایت چاپخانه

صنعت چاپ را نمی‌توان جدا از «طراحی» دانست و بدیهی است که اکثر سفارش‌ها، تنها صرفا برای چاپ نیستند بلکه بسیاری از ادارات، شرکت‌ها و حتی فروشگاه‌ها، نیازمند داشتن اقلامی مانند فاکتور فروش، کارت ویزیت، پاکت، سربرگ و… با نام و آرم و مارک تجاری و طراحی منحصربفرد خود هستند.

بنابراین امروزه به دلیل پیوستگی و ادغام صنعت چاپ و طراحی و همینطور بسته بندی لزوم و اهمیت وب سایتی که بتواند پاسخگوی برآوردن نیازهای مشتریان باشد بیش از پیش نمایان است.

 

ویژگی ها و امکانات طراحی سایت چاپخانه

همانگونه که قبلن ذکر شد سرویس ها و آیتم های طراحی سایت چاپخانه ثابت نبوده و قابلیت تغییر پذیری و افزایش را دارد. بطور کلی برخی از این سرویس ها عبارتند از:

۱ – طراحی صفحه معرفی

رزومه و معرفی کلی خدمات، ویژگی های مجموعه شما، همچنین کارهای چاپی که برای سازمانها و شرکت ها و مراکز مختلف توسط چاپخانه شما انجام شده است در ترغیب و جلب مشتریان جهت اینکه کارهایشان را به شما بسپارند موثر است.

۲- طراحی بخش نمونه کارها

تصاویر نمونه های مختلف طراحی و چاپ شده در این قسمت به نمایش در می آید که تصاویر بایستی از کیفیت بسیار بالا برخوردار بوده تا کاربر بتواند جزئیات و کیفیت نمونه های چاپی را مشاهده کرده و برایش ملموس باشد. از تصاویر نمونه ها در قسمت های مختلف سایت از جمله اسلایدشوها می توان استفاده کرد.

۳- طراحی صفحه ارتباط با ما

اطلاعات تماس، شماره تلفن های مستقیم و داخلی مدیریت، پشتیبانی، واحد سفارش، واحد طراحی و …   و آدرس چاپخانه و نیز فرم ارتباط آنلاین در این صفحه پیاده سازی می شود.

۴- طراحی صفحه خدمات

انواع خدمات چاپخانه ، خدمات قبل از چاپ و پس از چاپ و خدمات تکمیلی قابل ارایه در چاپخانه بطور طبقه بندی شده و منسجم در این بخش لیست می گردد. خدماتی از جمله : طراحی، لیتوگرافی، چاپ دیجیتال، چاپ افست مثل چاپ کارت ویزیت معمولی و فانتزی، تراکت، بروشور، کاتالوگ، پوستر، جعبه، لیبل و برچسب، ست اداری، پاکت، سلفون کشی، طلاکوبی، برجسته کاری، قالب سازی و تیغ زنی، برشکاری؛ خط تا، یووی، بسته بندی و …

۵ – طراحی بخش تعرفه

لیست قیمت هر کدام از خدمات با ذکر نوع محصول، جنس و گرماژ کاغذ و متریال (مثل کاغذ تحریر، گلاسه ، کتان، سلفون مات، سلفون براق و …) همچنین اندازه های استاندارد هر کدام درج می شود.

۶ – سامانه سفارش گیری آنلاین

سیستم جامع سفارش گیری و فروش آنلاین که قادر به اخذ فایل های مشتریان جهت چاپ و پروسه ها و خدمات تکمیلی چاپ می باشد. در مورد این سامانه بطور جداگانه توضیحات مفصل در همین مطلب  برایتان ارایه خواهیم داد.

۷ – طراحی صفحه اخبار صنعت چاپ

رویدادها، نوآوری ها، همایش ها و خبرهای مرتبط با صنعت چاپ در این صفحه به اطلاع کاربران می رسد.

۸ – طراحی آیتم انتقادات و پیشنهادات

برای ارایه نظرات و انتقادهای کاربران و همچنین مشتریان جهت انتقال آنها به مدیر چاپخانه این بخش طراحی می گردد.

۹ – طراحی قسمت تجهیزات

معرفی دستگاه ها و ماشین آلات موجود در چاپخانه مانند دستگاه ماشین چاپ ۲ ورقی، دستگاه یووی، دستگاه ماشین چاپ افست ۴ ورقی، دستگاه لمینیتور، دستگاه سلفون کشی، دستگاه پاکت سازی، دستگاه دایکات، دستگاه لتر پرس و … در این بخش قرار می گیرد.

۱۰ – طراحی بخش راهنما

جهت استفاده بهتر از امکانات سایت و همچنین خدمات؛ قسمت راهنما برای کاربران در نظر گرفته شده که مواردی از قبیل قواعد کلی سفارش، موارد و نکات مهمی که در فایل های ارسالی جهت چاپ بایستی رعایت گردند، راهنمای خدمات و محصولات و … را شامل می گردد.

۱۱- طراحی آیتم خدمات ویژه

مواردی از قبیل گارانتی چاپ، تخفیف های ماهیانه برای مشتریان دایمی، قرعه کشی و جوایز از موارد مطرح در این آیتم است.

طراحی سایت چاپخانه

۱۲- طراحی صفحه سوالات متداول

در این صفحه پرسش های متداول مطرح و پاسخ داده شده است،  از جمله: نکات مهم که در طراحی باید رعایت شوند تا در پروسه چاپ ایرادی بوجود نیاید، اندازه فایل ها، شرایط فایل های آماده، رنگ و سایز فایل ها، سرعت و زمان تحویل سفارشات و …

۱۳- طراحی ماژول شبکه های اجتماعی

امکان اتصال وب سایت به صفحه چاپخانه در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام، توئیتر، فیسبوک و … وجود دارد.

۱۴ – طراحی پنل پشتیبانی

این پنل ساز و کاری را در احتیار مشتریان قرار می دهد تا از روند و پیشرفت سفارش خود و همچنین زمان تحویل و مواردی از این قبیل مطلع گردند.

 

طراحی سیستم آنلاین سفارش گیری چاپخانه

این سامانه قابلیت اخذ سفارشات مشتریان را بدون هیچگونه محدودیت زمانی و مکانی را دارد.

کاربری که می خواهد از این سامانه سایت استفاده نماید بایستی ابتدا در وب سایت ثبت نام کند که کاربر اطلاعات شخصی، آدرس و تلفن و مواردی از این قبیل را در فرم مربوطه پُر می نماید. و بعد از ثبت نام یک نام کاربری و پسورد به وی تعلق می گیرد، که با داشتن اینها می تواند وارد سامانه سفارش گیری شود. بعد از ورود به سامانه، مشتری جنس و نوع متریالی که می خواهد کارش بر روی آن چاپ شود همچنین تک رو بودن یا دو رو بودن سفارشش را مشخص نموده و سپس فایل یا فایل های آماده خود را (معمولا در فرمت JPG  یا TIF) در سامانه آپلود می کند، سیستم بصورت هوشمند با توجه به اندازه و جنس متریال، هزینه را برآورد کرده و پیش فاکتوری را صادر می کند که مشتری از طریق درگاه بانتکی متصل به سامانه میلغ فاکتور را بصورت آنلاین واریز نموده و  از این به بعد پروسه چاپ و خدمات تکمیلی دیگر آغاز می گردد.

برتری های پیام آوا در ساخت و طراحی سایت چاپخانه

پیام آوا برنامه نویسی سایت چاپخانه را بصورت ریسپانسیو (واکنشگرا) اجرا می نماید تا کاربران از طریق دستگاه‌های مختلف مانند موبایل و تبلت نیز بتوانند وب سایت را براحتی و بدون هیچ مشکلی مشاهده نمایند. که این موضوع در پایداری و ثبات تعداد بازدیدکنندگان نقش بسزایی دارد، زیرا اغلب کاربران، وب سایت های اینترنتی را از طریق گوشی هوشمند خود مورد بازدید قرار می دهند و در صورتی که سایتی واکنشگرا نباشد، به دلیل نمایش درهم گسیخته ی ساختار و محتوای وب سایت و تغییر نابهنجار در ابعاد و شکل و شمایل سایت، آن سایت را ترک خواهند نمود.

از سوی دیگر همچنانکه این روزها بحث بر سر  روش های بهینه سازی سایت زیاد شده است پیام آوا نیز به صورت تخصصی به این موضوع توجه ویژه دارد. سئو سایت ها با کاربری های مختلف بر اساس الگوریتم های موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است چرا که از این طریق آمار بازدید و ترافیک سایت  بالا رفته و خواسته های مدیران سایت تامین می گردد که پیام آوا در طراحی سایت چاپخانه به این اصل مهم توجه ویژه دارد.

نکته اساسی این است که مشاغل دیگر نیز در دنیای مدرن امروز به مانند هر واحد تجاری نیاز به طراحی سایت خواهند داشت. برای مثال مشاغل سنتی مانند چاپخانه ها یا تولید چرم  (طراحی سایت چرم)  و مشاغل مدرنی مانند بیمه و بورس نیز نیاز به طراحی سایت خواهند داشت. پیام آوا می تواند به شما در هر شغل و حرفه ای که هستید بهترین طراحی سایت را ارائه کند.

پیام آوا ملاحظات فنی  بسیاری در ساخت وب سایت چاپخانه و مجتمع های چاپ و بسته بندی اجرا می نماید از جمله : سرعت لود سریع صفحات و بالا آمدن وب‌سایت، قابلیت دسترس‌پذیری زیاد، طراحی بهینه وب‌سایت برای موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ، اجرا و پیاده سازی سیستم جامع و امن سفارش گیری آنلاین با کارایی بسیار بالا، پنل مدیریت محتوا به زبان فارسی و کاربرد آسان آن برای مدیر وب سایت جهت بروز رسانی اطلاعات و محتوای سایت مثل تغییر قیمت های تعرفه، افزودن موارد دیگر به خدمات ، ویرایش و افزودن نمونه کارهای جدید و غیره. پیام آوا همچنین می تواند با هزینه های اندک تبلیغات گوگلرا برای سایت شما انجام دهد تا از همان روزهای نخست بارگزاری سایتتان در رتبه های برتر گوگل دیده شوید.

درخواست مشاوره طراحی سایت چاپخانه
CAPTCHA
لطفا صبر کنید

پا نوشت

طراحی سایت ،  طراحی سایت اصفهان ، طراحی سایت شیراز ، طراحی سایت رشت ، طراحی سایت کرج ، طراحی سایت مشهد ، طراحی سایت یزد

طراحی سایت ترکیه ، طراحی سایت گرگان ، طراحی سایت همدان ، طراحی سایت تبریز ، طراحی سایت اراک ، طراحی سایت ارومیه طراحی سایت قزوین ،  طراحی سایت قم

ثبت سفارش