021 44342032
زمان مطالعه: 11 دقیقه

گزینه های زیادی برای انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا برای یک پروژه توسعه وجود دارد. بسته به اینکه چگونه پیشرفته شما نیاز به سیستم مدیریت محتوا طراحی سایت داشته باشید، چه زبان ساخته شده است و چه کسی می خواهد از آن استفاده کند، این می تواند یک کابوس باشد که در تلاش برای پیدا کردن CMS \ “کامل \” برای یک پروژه است.  با این حال، برخی از سیستم های مدیریت محتوا به دلیل قابلیت استفاده از نرم افزار، در کنار بقیه رقابت ها اندکی اندکی دارند. بعضی از آنها فقط ساده تر از نصب، استفاده و گسترش است، به لطف برخی از برنامه ریزی های متفکر توسط توسعه دهندگان سرب. ما تعدادی از تم ها و منابع برای حمایت از این سیستم های مدیریت محتوای برتر. اگر شما دنبال تم وردپرس، تم های دروپال، و یا تم های جوملا ما در Envato بازار پوشش داده شده است. ما تعدادی از سیستم های CMS محبوب دیگر را پشتیبانی می کنیم. و یک گالری پلاگین وردپرس، پلاگین دروپال، افزونه جوملا و موارد دیگر. از ما در WorldWideThemes.net یا در بازارچه CodeCanyon بازدید کنید تا از طریق یک تن از گزینه های حرفه ای مرور کنید. در اینجا ۱۰ مورد از CMS های قابل استفاده در وب برای استفاده در پروژه بعدی شما وجود دارد، بنابراین شما می توانید یکی از بهترین ها را که مناسب ترین نیاز شما است انتخاب کنید.

مدیریت وردپرس

 

چه چیزی در مورد وردپرس وجود دارد که هنوز گفته نشده است؟ پلت فرم پی اچ پی وبلاگ نویسی CMS محبوب ترین برای وبلاگ نویسی است و احتمالا محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در کل. این یک پلت فرم عالی برای مبتدیان است، به لطف اسناد عالی خود و فوق العاده سریع نصب جادوگر. پنج دقیقه به CMS در حال اجرا بسیار خوب است. به ذکر این نکته اشاره نکنید که جدیدترین نسخه به طور خودکار هسته و پلاگین ها را از درون backend به روز رسانی می کند بدون نیاز به دانلود یک فایل واحد.
برای کسانی که با HTML یا دیگر زبان نشانه گذاری آشنا نیستند، یک ویرایشگر WYSIWYG مستقیما از جعبه ارائه می شود. طرح پشتیبان گیری ساده و بصری است و یک کاربر جدید باید بتواند به آسانی مسیر خود را در اطراف بخش مدیریت پیدا کند. Wordpres  همچنین با پشتیبانی از آپلود تصاویر و چند رسانه ای ساخته شده است.
برای برنامه نویسان، زبان تدریس نسبتا ساده و مستقیم و همچنین API پلاگین است. انجمن وردپرس یک وفادار و گروه قهرمانی وردپرس احتمالا دارای گسترده ترین پلاگین ها و تم ها برای انتخاب است. ما هزاران حرفه ای از وردپرس تم و پلاگین وردپرس موجود برای فروش در Envato بازار، با مجموعه ای کامل از سبک ها و گزینه های را انتخاب کنید. بخش بزرگی در مورد انجمن وردپرس، میزان کمک و مستند سازی آنلاین است که می توانید در تقریبا هر جنبه سفارشی سازی وردپرس پیدا کنید. اگر شما می توانید آن را درک کنید، این احتمال وجود دارد که آن را با وردپرس انجام داده اید و در جایی مستند شده است. اگر شما نیاز به کمک از هر چیزی از نصب یک تم برای بهینه سازی سرعت سایت وردپرس خود دارید، می توانید مقدار زیادی پیدا کنید از توسعه دهندگان وردپرس با تجربه برای کمک به شما در Envato استودیو.

مدیریت دروپال

 

 

دروپال یکی دیگر از سیستم های مدیریت محتوا است که جامعه بسیار بزرگ و فعال است. به جای تمرکز بر وبلاگ نویسی به عنوان یک پلتفرم، دروپال بیشتر از CMS خالص است. نصب ساده می آید با یک تن از ماژول های اختیاری است که می تواند بسیاری از ویژگی های جالب مانند انجمن ها، وبلاگ های کاربران، OpenID، پروفایل ها و بیشتر اضافه کنید. دروپال برای ایجاد یک سایت با ویژگی های اجتماعی با نصب ساده دروپال، ساده نیست. در حقیقت، با چند ماژول ۳rd party شما می توانید برخی از سایت های جالبی را با تلاش کم ایجاد کنید. یکی از محبوب ترین ویژگی های دروپال، ماژول طبقه بندی است که قابلیت آن را برای سطوح مختلف و انواع دسته بندی ها برای انواع محتوا. و شما می توانید بسیاری از تم های حرفه ای دروپال، که آماده برای سفارشی سازی و با کار می کنند، پیدا کنید. شما همچنین می توانید دروپال های دروپال را بکشید. دروپال همچنین دارای یک جامعه بسیار فعال و قدرتمند است و دارای پشتیبانی عالی برای پلاگین ها و دیگر سوالات عمومی است. شما همچنین می توانید یک توسعه دهنده را استخدام کنید تا یک طیف وسیعی از وظایف برای سایت دروپال خود را برای یک هزینه ثابت معین انجام دهید.

مدیریت جوملا

 

 

جوملا CMS بسیار پیشرفته از لحاظ عملکرد است. با این حال، با نصب جوملا، شروع به کار با جوملا بسیار آسان است. نصب جوملا به معنای کار بر روی بسته های میزبانی وب مشترک است و بسیار ساده است با توجه به اینکه نرم افزار قابل تنظیم است. جوملا بسیار شبیه به دروپال است در آن CMS کامل و ممکن است کمی برای سایت نمونه کارها ساده باشد. همراه با رابط کاربری جذاب، با منوهای کشویی بصری و ویژگی های دیگر همراه است. CMS  همچنین پشتیبانی خوبی از پروتکل های کنترل دسترسی مانند LDAP، OpenID و حتی Gmail.com دارد. سایت جوملا میزبان بیش از ۳۲۰۰ پسوند است، بنابراین شما می دانید که جامعه توسعه دهنده در پشت CMS محبوب زنده و لگد زدن است. مانند وردپرس، شما می توانید فقط در مورد هر گونه قابلیت های مورد نیاز با یک پسوند اضافه کنید. با این حال، موضوع تم و انجمن جوملا بیشتر به منابع پرداخت شده بیشتر متکی است، بنابراین اگر شما به دنبال سفارشی هستید، آماده باشید که کیف پول خود را بیرون بکشید. شما همچنین می توانید پلاگین های جوملا را بکشید، یا توسعه دهندگان جوملا را استخدام کنید تا بتوانید فروشگاه خود را درست تنظیم کنید.

ExpressionEngine

 

 

ExpressionEngine (EE)  یک راه حل CMS زیبا و انعطاف پذیر برای هر نوع پروژه است. EE به طور گسترده ای و آسان برای تغییر طراحی شده است، EE  خود را جدا از چگونگی تمیز و شهودی خود را در منطقه مدیریت کاربر است. فقط چند دقیقه طول می کشد تا طرح طرح پشت صحنه را درک کنید و برای ایجاد محتوا یا اصلاح ظاهر خود اقدام کنید. این فوق العاده است برای ایجاد وب سایت برای مشتریان کمتر از معقول که نیاز به استفاده از باطن بدون گیج کردن. ExpressionEngine  با ویژگی های مفید مانند توانایی سایت های متعدد با یک نصب نرم افزار بسته بندی شده است. برای طراحان، EE دارای یک موتور قدرتمند قالب است که دارای متغیرهای سفارشی جهانی، پرس و جوهای SQL سفارشی و یک سیستم نسخه سازی ساخته شده است. ذخیره سازی الگو، ذخیره سازی پرس و جوی و ذخیره سازی برچسب باعث می شود که سایت نیز سریع کار کند. یکی از ویژگی های مورد علاقه من از EE، جستجو و جایگزین کردن قابلیت های جهانی است. هر فردی که همیشه یک سایت یا وبلاگ را مدیریت کرده است می داند که چقدر مفید است که مقدار زیادی اطلاعات را تغییر دهد بدون نیاز به دستی جستجو و باز کردن هر صفحه یا پست برای اصلاح آن. ExpressionEngine  کاملا متفاوت از سایر موارد قبلی است. CMS ذکر شده در آن نرم افزار پرداخت شده است. مجوز شخصی هزینه ۹۹٫۹۵ دلار و هزینه مجوز تجاری ۲۴۹٫۹۹ دلار است. شما همچنین می توانید از ExpressionEngine در Envato Studio کمک بگیرید.

TextPattern

 

 

Textpattern  یک انتخاب محبوب برای طراحان به دلیل ظرافت ساده آن است. Textpattern  یک سیستم مدیریت محتوا است که در هر ویژگی ای که می تواند به آن فکر کند، پرتاب می کند. پایه کد پایدار و کم است. هدف اصلی Textpattern این است که یک سیستم مدیریت محتوا عالی ایجاد کند که صفحات سازگار با استانداردهای ساخت یافته را ایجاد کند. به جای ارائه یک ویرایشگر WYSIWYG، Textpattern از نشانه گذاری متن در textareas برای ایجاد عناصر HTML در صفحات استفاده می کند. صفحات تولید شده بسیار سبک وزن و سریع بارگذاری هستند. با وجود اینکه Textpattern به طور عمدی در طراحی ساده است، باطن شگفت آور آسان برای استفاده و بصری است. کاربران جدید باید بتوانند به راحتی راه خود را در اطراف بخش مدیریت پیدا کنند. در حالی که Textpattern ممکن است در سطح هسته بسیار کم باشد، شما همیشه می توانید از طریق پسوند های ۳rd party، mods یا plugins گسترش دهید. Textpattern  دارای یک جامعه توسعه دهنده فعال است که با کمک و منابع زیادی در سایت Textpattern.org خود دارد.

Radiant CMS

 

 

سیستم های مدیریت محتوا که ما تا کنون لیست کرده ایم همه برنامه های PHP هستند. پی اچ پی محبوب ترین زبان برای توسعه وب است، اما این بدان معنا نیست که ما باید از دیگر زبان های وب محبوب مانند Ruby چشم پوشی کنیم. CMS Radiant CMS   سریع و حداقل است که ممکن است با Textpattern مقایسه شود. اشباع در Rails چارچوب محبوب Ruby ساخته شده است، و توسعه دهندگان پشت Radiant بهترین کار خود را انجام داده اند تا نرم افزار را به عنوان ساده و ظریف در حد امکان، با تنها مقدار مناسب از قابلیت. مانند Textpattern، Radiant با یک ویرایشگر WYSIWYG همراه نیست و بر روی نشانه Textile برای ایجاد HTML غنی متکی است. شعاع نیز Radius Language خود را دارد که بسیار شبیه HTML برای ایجاد الگو بصری است.

Cushy CMS

 

 

CMS Cushy CMS کاملا متفاوت از CMS است. مطمئنا، تمام قابلیت های اساسی یک سیستم مدیریت محتوای منظم را دارد، اما به زبان خاصی تکیه نمی کند. در حقیقت، CMS یک راه حل میزبانی است. هیچ دانلود یا ارتقاء در آینده برای نگرانی در مورد وجود ندارد. چگونه Cushy کار می کند اطلاعات FTP طول می کشد و محتوا را به سرور منتقل می کند که به نوبه خود توسعه دهنده یا طراح می تواند طرح را تغییر دهد و همچنین ارسال مقادیر در backend، فقط با تغییر کلاس های سبک از سبک ها. بسیار ساده است. CMS Cushy رایگان است برای هر کسی، حتی برای استفاده حرفه ای. گزینه ای برای ارتقا به یک حساب کاربری حرفه ای برای استفاده از آرم و طرح رنگ خود، و همچنین دیگر تنظیمات خوب دانه در نحوه عملکرد Cushy CMS وجود دارد.

SilverStripe

 

 

SilverStripe یکی دیگر از CMS های PHP است که بسیار شبیه وردپرس رفتار می کند، مگر آنکه دارای بسیاری از گزینه های قابل تنظیم باشد و برای مدیریت محتوا طراحی شده است و نه وبلاگ نویسی. SilverStripe منحصر به فرد است، زیرا بر اساس PHP Saphire بسیار متشکل از PHP ساخته شده است. همچنین زبان قالب خود را برای کمک به فرآیند طراحی فراهم می کند. SilverStripe همچنین دارای ویژگی های جالبی است که به پایه اضافه شده است مانند کنترل محتوای محتوا و پشتیبانی از صفحه اصلی بومی. آنچه که واقعا با SilverStripe منحصر به فرد است، این است که توسعه دهندگان و طراحان می توانند در صورت نیاز، منطقه مدیریت را برای مشتریان خود سفارشی کنند. در حالی که جامعه توسعه به اندازه پروژه های دیگر به اندازه دیگر پروژه ها وجود ندارد، برخی از ماژول ها، تم ها و ویدجت ها برای اضافه کردن قابلیت ها وجود دارد. همچنین، شما می خواهید موضوع را برای هر سایت تغییر دهید، زیرا SilverStripe به لحاظ سبک زیاد ارائه نمی دهد، به طراح آزادی بیشتری می دهد.

Alfresco

 

 

Alfresco JSP یک راه حل مدیریت محتوا سازمانی است که به طرز شگفتانگیزی نصب شده است. یک ویژگی واقعا مفید Alfresco توانایی رها کردن فایل ها در پوشه ها و تبدیل آنها به اسناد وب است. Alfresco ممکن است کمی کار بیشتری نسبت به برخی از CMS دیگر داشته باشد و به عنوان یک مبتدی دوستانه نیست، اما مطمئنا با توجه به قدرت عظیم این سیستم کاملا قابل استفاده است. Backend مدیریت پاک و طراحی شده است. در حالی که Alfresco ممکن است برای بسیاری از سایت های ساده انتخاب خوبی نباشد، این انتخاب عالی برای نیازهای سازمانی است.

TYPOlight

 

 

TYPOlight، به نظر می رسد تعادل کامل از ویژگی های ساخته شده در سیستم مدیریت محتوا طراحی سایت است. از لحاظ عملکرد، TYPOlight با دروپال و ExpressionEngine رتبه بندی می شود و حتی برخی از ماژول های مجتمع همراه مانند خبرنامه ها و تقویم ها را ارائه می دهد. توسعه دهندگان می توانند با ژنراتور ساخته شده در CSS صرفه جویی کنند و منابع زیادی برای یادگیری بیشتر در مورد سیستم مدیریت محتوا وجود دارد. اگر TYPOlight ناکامی داشته باشد، آن ویژگی های بسیاری دارد و گزینه های قابل تنظیم با وجود این که باطن به طور ذهنی سازماندهی شده است، هنوز هم گزینه های زیادی برای بررسی وجود دارد. اما اگر شما مایل به ساخت یک سایت با قابلیت های پیشرفته و کمی برنامه ریزی اضافی هستید، TYPOlight  می تواند مناسب باشد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

نظر در مورد “۱۰ سیستم های برتر مدیریت محتوا در طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

اینفوگرافیک چیست؟ اینفوگرافیک چیست و چه کاربردی دارد؟

زمان مطالعه: 4 دقیقهاینفوگرافیک چیست؟ اینفوگرافیک یه جور ابزار تصویریه که اطلاعات و داده‌ها رو به صورت گرافیکی و قابل فهم نمایش میده. وقتی می‌خوایم یه موضوع پیچیده رو ...

بیشتر بخوانیم
امنیت سایت راهکارهایی برای بهبود امنیت سایت

زمان مطالعه: 6 دقیقههر سایت یا فروشگاه آنلاین باید همواره اصول امنیتی را رعایت کند، زیرا امنیت نقش حیاتی در پایداری کسب و کار و بهبود تجربه کاربری مشتریان ...

بیشتر بخوانیم
توسعه وب سایت چیست توسعه وب چیست و انواع آن

زمان مطالعه: 5 دقیقهتا به حال، شاید به این سوال برخورده باشید که توسعه وب به چه معناست و چه تفاوت‌هایی بین توسعه‌دهنده Front End و Back End وجود ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.