021 44342032
راهکارهایی برای بالا بردن ترافیک وب سایت
زمان مطالعه: 11 دقیقه

انجام یک تجزیه و تحلیل برای بالا بردن ترافیک وب سایت یک امری ضروری است. اگر  می خواهید عملکرد وب سایت خود را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) بهبود بخشید، ابن تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که شما در تلاشید تا بتوانید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید و تجربه کاربری خوبی را ارائه دهید.

بالا بردن ترافیک وب سایت

تجزیه و تحلیل سایت به شما کمک خواهد کرد که صفحات شکسته، مسائل مربوط به پاکسازی و سایر مسائل رایج مربوط به بازدید وب سایت شما در وب را پیدا کنید. همانطور که گفته می شود، “شما نمی توانید چیزی را که نمی دانید بهبود ببخشید.”

پس شما برای بالا بردن ترافیک وب سایت خودتان نیاز دارید تا آن را بهتر بشناسید و به تمامی صفحات آن دسترسی کامل داشته باشید. هرگاه صحبت از این می شود که وب سایت شما ترافیکی کم دارد. شما باید به این مسئله فکر کنید که چه باید کرد؟

تجزیه و تحلیل سایت به عنوان گزارشی از عملکرد سایت شما است. مهم نیست که طراحی سایت شما چقدر تمیز و مناسب طراحی شده است – اگر مشکلی در صفحات شما وجود داشته باشد، تمام تلاش های بازاریابی و بالا بردن ترافیک وب سایت شما بیهوده است.

تجزیه و تحلیل سایت چیست؟

تجزیه و تحلیل سایت اساسا فرایند ارزیابی از هر جنبه ای از وب سایت است تا تعیین شود که چگونه برای بهینه سازی سایت ترافیک طبیعی بهینه سازی شده باشد و اگر نباشد، برنامه ای برای بهینه سازی آن برای قابلیت جستجو فراهم می کند.

تجزیه و تحلیل سایت ممكن است چندین هدف داشته باشد.

اما اغلب، بازاریابان دیجیتال و کسب و کار بیشتر علاقه مند به گرفتن افراد بیشتری برای بدست آوردن بهترین نتایج جستجو هستند. پس از همه، افزایش ترافیک از شبکه های اجتماعی  هدف نیست. مهمتر از همه، جستجو دارای توانایی بیشتری برای افزایش ترافیک است. نسبت به تبلیغات در شبکه های اجتماعی و تبلیغات عادی است.

بالا بردن ترافیک وب سایت 2

اگر شما برای بالا بردن ترافیک وب سایت خود  هیجان زده شده اید، کمی صبر کنید. ما می خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه یک تجزیه و تحلیل درست برای وب سایت خود در ۶ مرحله انجام دهید:

اهداف کلی از تجزیه و تحلیل سایت خود را شناسایی کنید.

برای چه اهدافی این کار را انجام می دهید؟

شما باید درباره آن آگاهی داشته باشید. در واقع، اگر شما برنامه ای برای استفاده از بینش ها و اطلاعاتی که در طول تجزیه و تحلیل به دست آمده  است ندارید. یا راهی برای بهبود عملکرد جستجوی سایت خود، در سراسر سیستم ها، کشورها ندارید. پس بهتر است آن را فراموش کنید.

بالا بردن ترافیک وب سایت 3

با توجه به صنعت شما، هدف از تجزیه و تحلیل سایت شما ممکن است متفاوت باشد. با این حال، تمام موارد زیر اهداف تجزیه و تحلیل سایت هستند:

 • برای تعیین دسترسی به وب سایت خود در همه پایانه ها.
 • برای درک ساختار و قابلیت استفاده وب سایت شما.
 • برای بررسی مشخصات لینک و ارجاع دامنه ها.
 • برای ارزیابی کیفیت محتوای وب سایت خود.
 • برای تعیین بار بارگذاری صفحات شخصی خود در سایت.

تجزیه و تحلیل وب سایت شما بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند تا سایت خود را با آپدیت های جدید الگوریتم گوگل همگام سازید. وب سایت جستجوگر وب SEO به منظور بهینه سازی شما و نمایه سازی توسط موتورهای جستجو مفید است.

شما می توانید تمام اهداف را در این اهداف ۳ اصلی که می خواهید سایت خود را در پایان روز به دست بیاورید، قرار دهید:

 • نرخ تبدیل خود را اصلاح کنید.
 • مشارکت مخاطبان خود را افزایش دهید.
 • دید و جستجو یا جستجوگرها را بهبود ببخشید.

OneIRIC یک هدف را قبل از تجزیه و تحلیل خود برای بالا بردن ترافیک وب سایت خود  ایجاد کرد. ۶ ماه پس از انجام تجزیه و تحلیل، نتایج آنها قابل توجه بود. ترافیک در کل  ۶۹۳٪ افزایش داشت.  نرخ تبدیل نیز افزایشی ۴۳۶٪ داشت.

بالا بردن ترافیک وب سایت 4

با تجزیه و تحلیل فنی سایت کارتان را آغاز کنید.

تجزیه و تحلیل فنی سایت بر شاخص بودن صفحات، قابلیت ردیابی Googlebot و غیره تمرکز دارد.

بر خلاف آنچه اکثر مردم تصور می کنند، تجزیه و تحلیل های فنی بسیار پیچیده نیستند، شما از رویکردها و ابزارهای مناسب استفاده می کنید. این موضوع کار شما را بسیار ساده تر می کند.

از کاوشگر Screaming Frog برای تجزیه و تحلیل URL وب سایت خود استفاده کنید. این کاوشگر شما را قادر خواهد ساخت که مسائل فنی مربوط به محتوای تکراری، صفحات از دست رفته، بهینه سازی عنوان و غیره را دقیق تر و کامل تر ببینید.

بالا بردن ترافیک وب سایت 5

با این حال، در نظر داشته باشید که سایت شما احتمالا ده ها یا حتی صدها مشکل فنی دارد. و همیشه می توانید سایت خود را از  نظر فنی بهبود ببخشید.

دلایل فنی متعددی وجود دارد که چرا گوگل فهرست بندی نمی کند یا شما محتوای ارزشمندی را برای مخاطبان خود ارائه نمی کنید.

 • نقشه سایت XML در کنسول جستجوی گوگل (قبلا GWT) گم شده است.
 • Robots.txt محتوایی گوگل می خواهد فهرست کند، بلاک می کند.
 • وب سایت شما Time out می دهد.
 • صفحات سایت به URL های خراب هدایت می شوند.
 • XML به کنسول جستجوی گوگل ارسال می شود اما نشانی های معتبر در دامنه را منعکس نمی کند.
 • URL ها توسط Googlebot و دیگر خزنده ها قابل شناسایی نیستند.
 • چندین صفحه خطای ۲۰۰ یا ۴۰۴ می دهند.
 • ناوبری داخلی با قابلیت اساسی Javascript رندر شده است.

و خیلی موارد دیگر.

مطالعه SEMRush در سال ۲۰۱۷ انجام شده است. نشان می دهد که:

 • بیش از ۸۰٪ از سایت های مورد تجزیه و تحلیل دارای لینک های مرده (۴۰۴ صفحه خطا) هستند.
 • بیش از ۶۵٪ سایت ها دارای محتوای تکراری هستند.

تجزیه و تحلیل فنی اجازه می دهد تا شما  خطاهای بسیاری کشف کنید. و به سرعت آن ها را تصحیح کنید. – که به نرخ تبدیل وب سایت و دید کلی در جستجو را بهبود ببخشید.

یک خرده فروش مبلمان در  چالش های ترافیکی و رتبه بندی خود را افزایش داد. پس از انجام یک حسابرسی فنی در سایت خود و رفع اشتباهات، رتبه بندی آنها در ۱۱ موقعیت  در سراسر ۵۰۰ کلمه کلیدی قرار داد. پس از ۹۰ روز، این سایت ۲۱ درصد بیشتر بازدیدکنندگان را به نمایش گذاشت و نمایش صفحات آن نسبت به سال قبل ۲۴ درصد افزایش یافت.

بالا بردن ترافیک وب سایت 6

همه ما می خواهیم یک سایت داشته باشیم که در موتور جستجوی بهتر قرار گیرد. ترافیک واجد شرایط را تولید کند و مشتریان بیشتری را جذب کند.

مسائل فنی واقعا می تواند سایت شما را برای بالا بردن ترافیک وب سایت مفید باشد. رقابت با سایت های دیگر، در SERPs جلوگیری کند.

یک بهینه سازی در صفحه را انجام  دهید.

برای اکثر شرکت های B2B، هدف برگزاری یک صفحه تجزیه و تحلیل در صفحه است. بررسی وب سایت خود برای تعیین مناطق قابل بهبود با توجه به موقعیت فعلی آن در موتورهای جستجو است.

از طريق تجزیه و تحلیل جستجوگر شما مي توانيد عواملي را که به بهبود نیاز دارد بیابید. و با استفاده از استراتژي هاي بهينه سازي در صفحه و خارج از صفحه مشخص کنيد. که آیا صفحات شما را به خوبی بهینه سازی شده اند یا خیر؟ شما بدین صورت می توانید سایت خود را بهینه سازی کنید.

به عنوان مثال، Wall Street Oasis، یک جامعه مالی آنلاین است. آن توانست ترافیک  خود را  ۳۲% با استفاده از بهینه سازی در صفحه، میزان جستجوهای خود را افزایش دهد.بالا بردن ترافیک وب سایت 7

SEO بر روی صفحه همه چیزهایی را که با دامنه اتفاق می افتد را پوشش می دهد. این شامل:

 • تجزیه و تحلیل معماری وب سایت.
 • عنوان صفحه، توضیحات متا، URL های صفحه، پیوند داخلی، تصویر Alt و غیره.
 • تجزیه و تحلیل لینک های خراب، صفحاتی که ۴۰۴ خطا، مطالب تکراری داخلی و خارجی را ارائه می دهند.
 • تجزیه و تحلیل فایل های نقشه سایت و فایل robots.txt.
 • تجزیه و تحلیل محتوای صفحه.
 • سرعت بارگذاری وب سایت.
 • تحلیل قابلیت استفاده و پاسخ کاربر.

برای دریافت یک گزارش کامل از وب سایت شما، شما نیاز به ابزار جستجو در صفحه بر روی صفحه دارید. چندین گزینه وجود دارد. من شخصا دوست دارم از SiteChecker.Pro استفاده کنم. به سادگی URL وبسایت خود (به عنوان مثال، payamava.net ) را در کادر جستجو وارد کنید و دکمه «تأیید» را فشار دهید.

بالا بردن ترافیک وب سایت 8

پس از کلیک کردن بر روی دکمه «بررسی»، این ابزار آدرس وب سایت شما را تجزیه و تحلیل میکند. در اینجا نتیجه تجزیه و تحلیل برای payamava.net است.

بالا بردن ترافیک وب سایت 9

یک تجزیه و تحلیل در عمق محتوای انجام دهید.

محتوای شما چگونه برای شما کار می کند؟

آیا شما نتایجی را که از آن میخواهید دریافت میکنید؟ در پیام آوا پردازش، بخش بازاریابی دیجیتال ما، می داند که گذاشتن محتوا به تنهایی کافی نیست. حتی در مواردی وقت تلف کردن است. که یک قطعه محتوا را بدون هیچ برنامه ای در سایت بگذاریم.

تجزیه و تحلیل محتوا، یک تحلیل کیفی و کمی از استراتژی محتوا در وب سایت شما است.

این به موارد کلیدی مانند تعداد بازدیدها یا به میزان بازگشت کاربران نگاه می کند. اما همچنین به اطلاعات بیشتر ذهنی درباره ارتباط محتوا و ارتباط آن با اهداف شما نگاه می کند. آیا این برای بهبود و یا حفظ آن است؟ شما نیاز به یک صفحه گسترده برای نگه داشتن از آنچه شما انجام می دهید، دارید.

بالا بردن ترافیک وب سایت 10

اگر، به عنوان مثال، صفحات محتوا شما، به بالا بردن ترافیک وب سایت شما می کند، اما شما هر گونه اشتراک ایمیل، ثبت نام کاربران، فروش، و یا دانلود کتاب / نرم افزار قابل دریافت نیستند، واضح است که محتوای شما نیاز به بهبود دارد.

برای رسیدن به نتایج با تجزیه و تحلیل محتوا، از اصل پارتو یا قانون ۸۰/۲۰ پیروی کنید. در این مفهوم، به این معنی است که شما باید ۲۰٪ محتوای خود را پیدا کنید که ۸۰٪ نتایج را به شما می دهد.

بالا بردن ترافیک وب سایت 11

به عنوان مثال، اگر می خواهید ترافیک واقعی بیشتری را بدست آورید، پس ۲۰ درصد از صفحات محتوا خود را در ۸۰٪ ترافیک سایت خود جستجو کنید. توجه به این ۲۰٪ و بهبود آن را ادامه دهید.

تجزیه و تحلیل محتوا از سایت شما این است که بررسی کنید که همه چیز به درستی بهینه شده است – عنوان صفحات، پیمایش صفحه، ارزش محتوا،  لینک های داخلی و بک لینک ها و غیره.

هنگامی که شما تجزیه و تحلیل محتوای خود را انجام می دهید، یک طرح برای بهینه سازی، ایجاد و انتشار گسترده مطالب خود را برای ۶ تا ۱۲ ماه آینده ایجاد می کنید. این زمانی است که شما باید یک نتیجه ملموس را ببینید.

تجزیه و تحلیل سئو خارجی سایت را انجام دهید.

تجزیه و تحلیل سئو خارجی سایت از جمله نگرانی های شما است. سئو خارجی سایت، به پیوندهای صفحه اصلی و صفحات داخلی شما اشاره دارند.

به جای صرف وقت خود برای تلاش برای انجام این کار به صورت دستی، از ابزارهای مفید استفاده کنید تا روند آسان تر شود.

شما می توانید از Link Explorer، Majestic، Ahrefs و غیره استفاده کنید. با این حال، ابزار مورد علاقه من SEMRush است. این نتایج واضح نشان می دهد، شما صفحات مشکوک، ارجاع دامنه، تعداد لینک ها و موارد دیگر را نشان می دهد.

بالا بردن ترافیک وب سایت12

چیز خوبی است که شما همچنین می توانید لینک های خود را با رقیب خود مقایسه کنید.

شما می خواهید کیفیت و کمیت لینک سایت خود را داشته باشید:

 • آیا سایت های ارجاع قابل اعتماد هستند؟
 • موضوع آنها (به عنوان مثال، ارتباط موضوعی) چیست؟
 • آیا پیوندهایی وجود دارد یا هیچ فرقی نمیکند (چه درصدی)؟
 • ویژگی های لینک ها چیست؟
 • تنوع آی پی، میزان خرید پیوند، و غیره.

یک پیوند سالم شامل لینک هایی از چندین سایت قابل اعتماد و در موضوعات مختلف است. از قبیل:

 • لینک هایی که از سایت های دیگر به صورت سرمقاله دریافت کرده اید.
 • لینک از دایرکتوری ها.
 • پیوند از وبلاگ های صنعتی.
 • لینک ها از سایت های رسانه ای.
 • لینک از نظرات.

و غیره.

در یک تجزیه و تحلیل پیوند، شما همچنین باید هر گونه مجازات گوگل را در سایت یا صفحات بررسی کنید. این مهم است. زیرا به شما کمک می کند تا سطح کار مورد نیاز برای تمیز کردن سایت خود را درک کنید.

بالا بردن ترافیک وب سایت 13

تجربه کاربری سایت تجزیه و تحلیل کنید.

به کمک تجزیه و تحلیل تجربه کاربری (UX) .  در میان چیزهای دیگر شما می توانید این کار هارا انجام دهید:

 • درک اینکه چرا نرخ تبدیل شما کم است.
 • بهبود جذب و نگهداری کاربر در سایت شما.
 • کشف اینکه چرا کاربران از صفحات شما گزاف گویی می کنند.

ابزارهایی مانند CrazyEgg و Hotjar به شما کمک می کنند تا اقدامات بازدیدکنندگان مانند مسیر ناوبری را به تصویر بکشید، کدام بخش از صفحه ای که اکثر آنها را کلیک می کنید، جایی که بیشتر وقت خود را صرف کرده اند، و غیره.

بالا بردن ترافیک وب سایت14

هنگامی که مناطق سایت خود را که بیشترین علاقه مندان به آن را می بینند، می بینید، می توانید آن را حتی بهتر بهینه سازی کنید.

برای بالا بردن ترافیک وب سایت خود با ما در تماس باشید.

 

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

استراتژی محتوا استراتژی محتوا

زمان مطالعه: 5 دقیقهاستراتژی محتوا یعنی برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در مورد نوع محتواهایی که می‌خوای تولید کنی و چطوری می‌خوای اون‌ها رو منتشر کنی تا به بهترین نتیجه برسی. ...

بیشتر بخوانیم
عوامل تاثیرگذار بر قیمت سئو عوامل تاثیرگذار بر هزینه سئو

زمان مطالعه: 11 دقیقهشما عوامل تاثیرگذار بر هزینه سئو را باید با تمام جزئیات آن بشناسید تا بتوانید تصمیم درستی برای انتخاب پکیج مناسب بگیرید. داشتن وب‌سایت با رتبه ...

بیشتر بخوانیم
سئوی وب اپلیکیشن سئوی سایت‌های وب اپلیکیشن

زمان مطالعه: 13 دقیقهسئو (SEO) برای سایت‌ها و وب‌اپلیکیشن‌ها بسیار حیاتی است. شما بهترین وب‌اپلیکیشن‌ها را طراحی کنید، ولی اگر روی سئو کار نکنید، پروژه‌تان محکوم به شکست خواهد ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.