021 44342032
زمان مطالعه: 8 دقیقه

RSS یکی از آن فن آوری است که بسیار ساده است و بسیار قدرتمند است. در حال حاضر، RSS استاندارد برای سندیکای وبلاگ است، و آن را به طور گسترده ای در هر دو تنظیمات شخصی و شرکت استفاده می شود؛ برای مثال در وبلاگ ها. و از آنجا که درصد زیادی از این وبلاگ ها در طراحی سایت وردپرس اجرا می شوند، در این پست برخی از ترفندهای مرتبط با (و امیدوارانه) نسبتا ناشناخته اما مفید برای RSS را پوشش می دهیم که به شما کمک می کند از RSS به صورت موثرتری استفاده کنید – و بدون نیاز غیر ضروری پلاگین وردپرس این مقاله در تاریخ 24 نوامبر 2016 بررسی و به روز شده است. بیایید به 10 ترفند مفید و در عین حال ناشناخته RSS برای وردپرس نگاه کنیم. هر بخش از مقاله یک مشکل را ارائه می دهد، یک راه حل را پیشنهاد می دهد و یک توضیح از راه حل را ارائه می دهد، به طوری که شما نمی توانید تنها برخی از مشکلات مربوط به RSS خود را حل کنید، بلکه درک آنچه در واقع انجام می دهید. بنابراین، می توانید مطمئن شوید که تم وردپرس شما تحت کنترل شما باقی می ماند و با کد منبع مبهم نفوذ نمی کند.

 1. کنترل زمانی که پست های شما از طریق RSS موجود است

  مشکل. آیا شما تا به حال یک مقاله منتشر کرده اید و پس از آن بلافاصله متوجه خطا شدید؟ مطمئنا، شما می توانید آن را ویرایش کنید، اما یک مشکل دیگر وجود دارد: مقاله قبلا در خوراک RSS شما منتشر شده است. برای جلوگیری از این نوع مشکل، از این دستور استفاده کنید تا تأخیر بین انتشار یک پست و در دسترس بودن آن در خوراک RSS شما ایجاد شود. راه حل برای اعمال این هک، به سادگی کد زیر را در فایل function.php تم خود وارد کنید. اگر موضوع شما این فایل را ندارد، فقط آن را ایجاد کنید.     توضیح کد کد بالا یک تاخیر 5 دقیقه ای را به زمان بین زمان ارسال پست در وبلاگ شما اضافه می کند و هنگامی که در خوراک RSS شما ظاهر می شود. برای تغییر طول تاخیر، مقدار متغیر $ wait را در خط 9 تغییر دهید.

 1. انتقال وردپرس به FeedBurner

  مشکل. وبلاگ نویسان مبتدی معمولا پس از مشاهده در بسیاری از وبلاگ های دیگر، از FeedBurner استفاده می کنند و این ابزار را مفید و کاربردی می دانند. آنها ثبت نام می کنند و شروع به استفاده از آن می کنند، اما خوانندگان اولیه خود قبلا خوراک WordPress پیش فرض خود را می پذیرند. مشکل دیگر: آیا شما اغلب موضوع خود را تغییر دهید؟ اگر چنین است، باید خسته باشید که هر تماس را به bloginfo (‘rss2_url’) ویرایش کنید و آن را با URL خوراک FeedBurner خود جایگزین کنید. راه حل. راه حل هر دو مشکل که در بالا توضیح داده شده ساده است: استفاده از تغییر مسیر سرور.

 • تهیه پشتیبان از فایل .htaccess خود را که در ریشه سرور وب شما قرار دارد ایجاد کنید.
 • فایل htaccess را ویرایش کنید و کد زیر را اضافه کنید. فراموش نکنید که URL خوراک را با URL خوراک خود تغییر دهید.
 • فایل را ذخیره کنید. شما انجام شده اید

توضیح کد هر بار که کسی روی یک پیوند به http://www.yourblog.com/feed کلیک میکند، به http://feeds.feedburner.com/yourblog هدایت خواهد شد. به این ترتیب، شما هرگز یک اشتراک RSS را از دست نخواهید داد و حتی اگر تم خود را دو بار در روز تغییر دهید، هرگز مجبور نیستید لینک های خوراک RSS خود را به صورت دستی ویرایش کنید.

 1. قرار دادن تبلیغات (یا هر چیز دیگری) در خوراک RSS خود

  مشکل. کسب درآمد از خوراک RSS در حال حاضر تبدیل به یک روش معمول است، و بسیاری از صاحبان وبلاگ آن را برای به حداکثر رساندن درآمد خود. FeedBurner می تواند آگهی های AdSense را به اقلام خوراک خود وارد کند، اما شما نیاز به حداقل 500 مشترک برای واجد شرایط بودن، و شما نمی توانید از هر تبلیغی غیر از تبلیغات AdSense ارائه شده توسط FeedBurner استفاده کنید. راه حل. با این وجود ممکن است انواع دیگر تبلیغات را به RSS خود اضافه کنید. برای مثال، می توانید از یک پیوند به یک تم رایگان WordPress برای مشترکین RSS خود استفاده کنید. برای انجام این هک این مراحل ساده را دنبال کنید:

 • فایلphp را از موضوع خود ویرایش کنید. اگر موضوع شما یک فایل functions.php نداشته باشد، به سادگی آن را ایجاد کنید.
 • کد زیر را در فایلphp خود قرار دهید:

 • فایل را ذخیره کنید. شما در حال حاضر تبلیغات خود را در خوراک RSS خود را نشان می دهد!

توضیح کد من بسیاری از هک های مشابه را در وب دیده ام، اما همه آنها نیاز به ویرایش فایل های اصلی وردپرس برای دستیابی به نتایج مشابه دارند. البته، ویرایش فایل های اصلی وردپرس یک ایده بسیار بد است زیرا پس از آن شما باید هر بار که وبلاگ خود را ارتقا دهید فایل های خود را دوباره ویرایش کنید. در عوض، این هک از تابع add_filter () وردپرس () برای قرار دادن محتوا در خوراک RSS خود بدون ویرایش هر فایل اصلی استفاده می کند.

 1. تصاویر خود را برای خوانندگان خوراک فرمت کنید

  مشکل. شما زمان زیادی را برای نوشتن و فرمت پست خود و اضافه کردن عکس های زیبا گرفتید. در وبلاگ شما خیلی خوب است. متاسفانه زمانی که پست در Google Reader و یا هر خواننده RSS دیگر نمایش داده می شود، آنقدر بزرگ نیست. این به خاطر این واقعیت است که اکثر خوانندگان خوراک نمایش تصاویر در متن با متن:  

 1. خوانندگان شما را با یک خوراک برای هر پست قرار دهید

مشکل. هنگامی که یک پست دارای نظرات زیادی و زیاد است، خوانندگان میتوانند به دنبال گفتگو باشند. اکثر کاربران وردپرس این را نمی دانند، اما موتور وبلاگ دلخواه ما دارای یک عملکرد داخلی برای ارائه خوراک RSS برای نظرات در هر پست می باشد.

 1. دسته بندی ها را از خوراک RSS خود حذف کنید

مشکل. آیا از یکی از مقادیر وبلاگ خود برای خواندن اخبار روزانه وب سایت خود استفاده می کنید یا آیا وبلاگ شما دارای یک دسته است که هیچ ارتباطی با بقیه محتوای شما ندارد؟ اگر چنین است، به طور کلی ایده خوبی نیست که آن را در خوراک RSS خود اضافه کنید. راه حل. در اینجا چگونگی خلاص شدن از یکی از دسته ها در خوراک RSS شما وجود دارد:

 • ابتدا ID عددی رده مورد نظر را حذف کنید. اگر نمی دانید که چگونه شناسه یک دسته خاص را دریافت کنید، می توانید این کار را در اینجا یاد بگیرید.
 • پس از شناسایی دسته ای که می خواهید از خوراک RSS حذف شود، فایل توابع .php را در تم خود ویرایش کنید. اگر این فایل وجود نداشته باشد، فایل را ایجاد کنید.

توضیح کد این هک دقیقا به همان شیوه ی قبلی عمل می کند: یک تابع سفارشی برای حذف دسته ای که نمی خواهید در خوراک RSS نمایش داده شود، ایجاد کنید و سپس از تابع add_filter () فوق العاده مفید استفاده کنید تا آن را به pre_get_posts اعمال کنید () عملکرد اصلی وردپرس. منهای پیش از شناسه عددی مهم است. بدون منهای، فقط این رده استفاده می شود.

 1. نمایش هر خوراک RSS در وبلاگ وردپرس شما

مشکل. آیا شما بیش از یک وبلاگ دارید یا یک انجمن را مدیریت می کنید؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید قادر به نمایش هر خوراک RSS در وبلاگ وردپرس خود باشید. راه حل. بسیاری از پلاگین ها می توانند این کار را انجام دهند، اما آنها لازم نیست. وردپرس یک ساخته شده در RSS خوان است که برای مثال، برای نمایش اخبار در داشبورد خود استفاده می شود.

 1. استفاده از RSS-های اختصاصی خاص

مشکل. بسیاری از وبلاگ ها در مورد بسیاری از موضوعات مختلف صحبت می کنند: طراحی، برنامه نویسی، راهنمایی های وبلاگ نویسی، و غیره. آیا تا به حال در وبلاگ قرار گرفته اید که فقط از یک پست از آن لذت می برید؟ اگر چنین است، شما قطعا باید یک خوراک در هر رده را به خوانندگان خود بدهید.

 1. لیست خوراک RSS توسط دسته

مشکل. اگر شما هک قبلی را دوست دارید، احتمالا می خواهید قادر به نمایش اسامی تمام خوراک های گروه خود در یک لیست به خوانندگان خود باشید.

 1. خلاص شدن از RSS خوردها راه پاک

مشکل. بگذارید بگوییم شما از طراحی سایت وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا برای مدیریت نمونه کارها یا وب سایت شرکت خود استفاده می کنید. در چنین مواردی، خوراک RSS مفید نیست و برخی افراد احتمالا می خواهند آن را حذف کنند.

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

امنیت سایت های وردپرسی امنیت سایت‌های وردپرسی

زمان مطالعه: 10 دقیقهامروزه، سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس برای ساخت و مدیریت وب‌سایت‌ها بسیار محبوب شده‌اند. با افزایش استفاده از وردپرس به‌عنوان یک پلتفرم قدرتمند برای ساخت ...

بیشتر بخوانیم
امنیت وردپرس چک لیست امنیت وردپرس

زمان مطالعه: 11 دقیقهامروزه سایتهای زیادی از قالب وردپرس آنلاین استفاده می کنند. پشتیبان وردپرس باید برای محافظت ااز اطلاعات سایت،کلیدی برای امنیت داشته باشند. چک لیست امنیت وردپرس ...

10 پلاگین ساخت منوی مفید برای وردپرس

زمان مطالعه: 8 دقیقهمنوها یکی از ساده ترین راه ها برای زنده ماندن طراحی سایت WordPress شما هستند. این به طور عمده به این دلیل است که آنها نسبتا ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.