تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

نکات مهم در سفارش طراحی سایت

در سفارش طراحی سایت وقتی میخواهید یک سایت برای خود سفارش دهید پیش از ورود به بازار اینترنت ، طراحی...

در سفارش طراحی سایت وقتی میخواهید یک سایت برای خود سفارش دهید پیش از ورود به بازار اینترنت ، طراحی گرفیکی آن و تصوری کلی از مدل آن را در ذهن خود مجسم می کنید. برای مثال تصمیم میگیرید یک سایت با طراحی های مختلف خریداری کنید و به همین منظور ویترین مغازه ها را دنبال می کنید. برای سفارش طراحی سایت نیز شما باید یکسری سوالات را برای خود مشخص کرده باشید و تصویری از خدمات و رنگ پس زمینه را برای سایت خود در نظر بگیرید.  کارشناسان ما  در شرکت پیام آوا  در ادامه این مطلب سعی می کنند موارد مهمی که در هنگام سفارش طراحی سایت باید به آن توجه کنید را برای شما شرح دهند. در ادامه نکات مهم سفارش طراحی سایت را با هم می خوانیم.

هدف از سفارش طراحی سایت

خب سوال اول مهمترین سوال برای طراحی سایت شماست. اصلا برای چه میخواهید سایت طراحی کنید؟ صرف داشتن یک سایت هیچ موضوعیتی برای کسب و کار شما ندارد و شما باید افق های گسترش وبسایت را از همان ابتدا در نظر بگیرید. برای مثال شما می خواهید یک سایت فروشگاهی داشته باشید یا یک سایت شرکتی ساده که معرف برند شما باشد؟ بنابراین با مشخص کردن هدف خود به طراحان سایت کمک می کنید که بهترین خدمات را به شما ارائه دهند. همکاران ما در شرکت پیام آوا با مشاوره دقیق به شما کمک می کنند که تصویری شفاف از آنچه در ذهن دارید را ارائه کنید.

https://payamava.net

نکات سفارش طراحی سایت

روانشناسی طراحی سایت

علم روانشناسی تنها یک عمر ۱۰۰ ساله دارد اما در همین مدت کوتاه به یک علم کاملا کاربردی در جهت موفقیت شرکت ها و اشخاص تبدیل شده است. روان شناسی رنگ ها، روانشناسی بازار، روانشناسی فرهنگی و … از جمله شاخه های علم روانشناسی است که می تواند به شما برای درک بهتر فضای وبسایتتان کمک کند. روان شناسی طراحی وب سایت چیزی است که این روز ها میان طراحان وبسایت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

بگذارید با یک مثال بحث روان شناسی وب را برای شما بیشتر باز کنیم. ما در شرکت پیام آوا برای طراحی وبسایت اختصاصی که شما سفارش می دهید با استفاده از سوالاتی در حیطه شغل و حرفه  شما سعی می کنیم به نوع نگاه مخاطبان اصلی شما بیشتر نزدیک شویم. اگر شما سفارش یک سایت در حیطه پزشکی و طب سنتی داشته باشید مخاطب شما با یک وبسایت ساختمانی کاملا متفاوت است. بنابراین طراح UI  ما در شرکت پیام آوا ابتدا جامعه هدف شما را شناسایی می کند، اینکه چه رده سنی هستند، چه فرهنگی دارند و بیشتر به چه نوع فضاهایی علاقه نشان می دهند. این موضوع بسیار مهمی است که طراح شناخت کافی از مخاطب شما بدست آورد و رنگ و طرحی را ایجاد کند که برای مخاطبان شما جذاب باشد.

مهم ترین موارد اصول روانشناسی وب عبارتند از

۱٫اعتماد سازی
۲٫استفاده از الگوهای آشنا
۳٫روانشناسی اجتماعی
۴٫روانشناسی رنگ
۵٫حفظ سادگی

 

سفارش طراحی کاربر محور

نکته بعدی در سلسه نکات سفارش طراحی سایت بحث طراحی کاربر محور است.

همانطور که گفتیم هدف اصلی طراحی سایت شما نیستید بلکه مخاطبان و مشتریان نهایی شما باید از طراحی سایت راضی باشند. طراحی کاربر محور یا طراحی فرایند های UX مرحله دیگری است که در فرایند طراحی سایت شرکت پیام آوا به آن به شدت تاکید می شود. تیم طراحان UI&UX پیام آوا با یک همکاری دوجانبه سعی می کنند در عین زیبایی طرح سایت شما ، فرایندهای اجرایی سایت نیز با سهولت کامل انجام شود.

برخی از ترفندهای مفید که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

۱٫ایجاد نظر سنجی در وب سایت
۲٫تعریف پروفایل کاربر(مهم ترین ترفند که تاثیره چشم گیری به همراه خواهد داشت.)
۳٫ امروزه شبکه های اجتماعی هسته اصلی هر سایت موفقی است. با بهره گیری از آن ها سایت خود را جذاب و سرگرم کننده نگه دارید.
۴٫ از گرافیک و طرح های رنگی که اثر مثبت و بهتری بر مخاطبین می گذارد استفاده کنید.

سهولت در انتقال دیتا به مخاطب

روان بودن دسترسی به صفحات و مطالب مختلف سایت موضوع مهم بعدی است که در طراحی سایت باید به آن دقت شود. اگر خودتان نمی دانید که دسترسی های مطالب بهتر است چگونه انجام شود از کارشناسان این حوزه کمک بخواهید. نمونه های مشابه رقبای خود را نگاه کنید و سعی کنید ایده های خلاقانه جدیدی برای این موضوع شکل دهید. همچنین یادتان باشد که این موضوعات را به دست کارشناسان شرکت طراحی سایت بسپارید که یک تعادل میان زیبایی، کاربر پسند بودن و سئوی سایت شما ایجاد کنند.

تراکم سفارش طراحی وب سایت

طراحی سایت در ابتدا یک فرایند است که شرکت متخصص در این زمینه سایت شما را طراحی کرده و به شما تحویل می دهد. اما برای موفقیت سایتی که تحویل گرفته اید نیازمند به روز نگاه داشتن سایت خواهید بود. هم چنین یک ترکیب خلاقانه از سئو، دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات گوگل ادوردز  باید مکمل فعالیت های سایت شما باشد تا در بلند مدت بتوانید برند خود را داشته باشید.

سفارش طراحی سایت پیام اوا

شرکت پیام اوا پردازش با بیش از ۱۲ سال سابقه در انواع طراحی سایت تهران و استارتاپی با کادری و مجرب در تهران از طریق شماره تماس های زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید.

ثبت سفارش