تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

طراحی Wireframe و نقش آنها در طراحی وب چیست؟

طراحی Wireframe فرآیند ایجاد یک راهنمای تصویری اولیه از چارچوب وب سایت بالقوه است. این سند پس از آن می...

طراحی Wireframe فرآیند ایجاد یک راهنمای تصویری اولیه از چارچوب وب سایت بالقوه است. این سند پس از آن می تواند به عنوان یک طرح برای شرکت طراحی سایت گسترش داد. به یاد داشته باشید، ایجاد یک وب سایت سفارشی یک فرآیند چند مرحله ای است. ایجاد قالب وب سایت نشان دهنده آغاز مرحله طراحی است.

هدف از طراحی قالب، ایجاد یک طرح بندی برای ارائه اطلاعات و اولویت دادن به بازدید کنندگان است. جایی که چگونه از عناصر مربوط به وب سایت، قابلیت ها، و همچنین آنچه که از رفتار بازدید کنندگان وب سایت انتظار می رود.

چگونه طرح های Wireframe ایجاد می شوند؟

طراح قالب می تواند تنها بر اطلاعاتی که توسط شرکت طراحی وب ساخته شده و جمع آوری شده، تکیه کند. اما مهم است که به یاد داشته باشید که این یک خیابان دو طرفه است. پس از همه، روشنگری و بیان اطلاعات ارائه شده توسط مشتری باعث می شود شرکت طراحی وب به طور موثر ایده های خود را زنده کند.

این اطلاعات را می توان به روش های مختلفی از جمله بازنگری اسناد پیشنهاد اولیه پروژه، جلسات شخصی، کنفرانس ها و غیره جمع آوری شود. همچنین شرکت طراحی وب باید تمام ارتباطات از طرف مشتری به طور مشترک برای انسجام سایت اطمینان حاصل کند.

به طور مفهومی، طراحی Wireframe می تواند ساده باشد به عنوان مثال طرح می تواند بر روی کاغذ و یا به عنوان یک فایل پیچیده ایجاد شده باشد یا توسط هر کدام از نرم افزار های کاربردی گرافیکی طراحی شود.

اغلب طراحان تصمیم می گیرند که یک قالب را به طور مستقیم در یک مرورگر وب ارائه دهند تا بهتر بتوانند از ویژگی های مشخص شده استفاده کنند.نقش Wireframe در طراحی وب چیست؟ – هدف از آن چیست؟

به غیر از ارائه طراح با قالب لازم است از عملکرد و طراحی وب سایت، در قالب یکی از موارد مهم اولیه ارائه به مشتری مطمئن شوید که از همان ابتدا مطمئن شوید که در مسیر درستی شروع به کار کرده اید.  از منظر یک مشتری، بسیار مهم است که درک درستی از هدف wireframe برای به دست بیاورد.

برای ساختن چیزهای ساده، بیایید مقایسه ای بین یک قالب وب سایت و طرح طبقه برای یک خانه انجام دهیم. تصور کنید چگونه طرح های طبقه ممکن است برای یک آشپزخانه در یک خانه جدید نگاه کنند. البته، طرح طبقه بندی می شود که در آن اجاق گاز، یخچال و فریزر و انبار باشد، اما احتمالا به نام تجاری یا رنگ یخچال نمی رسد.

در عوض، چیزهایی مانند اینکه آیا اجاق گاز دریچه دارد و یا آیا یک محل مشخصی برای ماکرویو تعیین شده است ؟ ممکن است حتی نشان دهد که چگونه در قفسه ها و کابینت ها  باز خواهد شد. بجای قابلیت وسایل، محل آنها در آشپزخانه مهم است که در این مرحله، ظاهر مهم است نه خود لوازم است.

حال فرض کنید سایت شما مانند یک آشپزخانه است، برای مثال، آیا وب سایت نیاز به یک یخچال دارد؟ اگر چنین است، کجا باید در آشپزخانه قرار گیرد؟ آیا “وب سایت” نیاز به یک یخچال و فریزر جانبی یا یک مدل فریزر بالا دارد؟ شاید وب سایت نیازی به یخچال و فریزر در آشپزخانه نداشته و در عوض ترجیح می دهد از فضای اضافی در زیرزمین خود استفاده کند. این نوع چیزهایی است که طراح باید در طی فرایند wireframe در نظر بگیرد و آن را تصور نمایید.

چگونه می توانیم بیشتر از طراحی Wireframe خود استفاده کنیم؟

به عنوان مثال یک مشتری طراحی wireframe را بررسی می کند، در لیستی از Do’s و Don’ts است که به شما کمک می کند آن را به شما ارائه می دهد که بدین صورت شما می توانید بیشترین استفاده را از طراحی قالب خود داشته باشید.

 

به نکات زیر توجه داشته باشید:

معماری اطلاعات: بررسی جریان اطلاعات معماری و اولویت آنچه که روی صفحه نمایش از بالا به پایین نمایش داده می شود.

اولویت اطلاعات: آیا این اطلاعات به گونه ای تنظیم شده است که با اولویتی که شرکت شما برای قرار دادن در این اطلاعات برنامه ریزی کرده است، هماهنگ باشد؟

استراتژی محتوا: آیا محتوای شما به گونه ای تنظیم شده است که با برنامه هایی که در وب سایت شما ارائه شده است، هماهنگ باشد؟ به چیزهایی مانند فاصله و قرار دادن فیلدهای محتوا فکر کنید. به یاد داشته باشید، این صرفا یک چشم انداز طرح است، شما در واقع نمی توانید یک نسخه واقعی در این مرحله طراحی کنید. در عوض، محتوای پرکننده به عنوان راهی برای نشان دادن نحوه نمایش محتوا بدون محتوای واقعی مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا ممکن است شما را از ارزیابی قالب به عنوان هدف مورد نظر منحرف کند.

طرح بندی صفحه: آیا صفحات شما طرح در پیشنهاد شما شرح داده شده است؟ حتی اگر آنها وجود داشته باشند، مطمئن شوید که دوباره از خود بپرسید اگر این طرح هنوز هم معنی دارد.

عملکرد: آیا تمام عناصر عملکردی سایت شما در محل مورد نظر نشان داده شده است؟ اگر آشپزخانه یک ماشین ظرفشویی داشته باشد، آیا به طور استراتژیک در مجاورت سینک قرار دارد؟ شاید به دلایلی، وب سایت شما به جای آشپزخانه نیاز به یک ماشین ظرفشویی در اتاق نشیمن داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که هر عملکرد سفارشی نمایش داده می شود همانطور که انتظار می رود آن را در طول فرایند wireframe مشاهده کنید، اما دوباره، به یاد داشته باشید که نمایش واقعی این عملکرد در نسخه نهایی وب سایت نخواهد بود.

0 دیدگاه برای “طراحی Wireframe و نقش آنها در طراحی وب چیست؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نه − 3 =

ثبت سفارش