021 44342032
طراحی سایت در پیام آوا

طراحی سایت کتابخانه

امروزه دیگر مراجعه حضوری به کتابخانه ها جهت عضویت، یا جستجو در میان کُتب، تمدید کتاب های امانتی و … شاید به نظر خنده دار بیاید چون با طراحی سایت کتابخانه بسیاری از امورات بصورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری امکانپذیر است که برخی از اینها عبارتند از : ثبت نام آنلاین، تمدید عضویت، معرفی کتاب های جدید و قدیمی، اطلاع از موجود بودن کتاب مورد نظر در کتابخانه، معرفی و قابلیت مشاهده و استفاده از کُتب خطی، پایان نامه ها و مقالات و …

به همین سبب کسانی که با کتاب سر و کار دارند از جمله دانشجویان، اساتید و پژوهشگران و در کل طیف های مختلف مردم می توانند از طریق سایت کتابخانه کارهای خود را بصورت الکترونیکی انجام دهند و علاوه بر رهایی از شلوغی و ازدحام کتابخانه ها در وقت و هزینه خود نیز صرفه جویی نمایند. قبل از هر چیز توجه به این موضوع بسیار حائز اهمیت است که طراحی سایت به مانند تمام حرفه های دیگر در عصر مدرن نیاز به تخصص های حرفه ای دارد. فکر کنم اگر اول شاخصه های طراحی سایت تهران و طراحی سایت شرکتی را بدانید با دید بهتری اقدام به طراحی سایت خود خواهید کرد.

نمونه کارهای منتخب طراحی سایت

مزایای طراحی سایت کتابخانه

طراحی و ساخت سایت کتابخانه فواید و مزایای بیشماری می تواند داشته باشد از جمله مهمترین آنها عبارتند از:

صرفه جویی در وقت و هزینه

با طراحی سایت کتابخانه این امکان بوجود می آید تا اعضاء به جای رفت و آمد کردن مسافتی بین منزل تا کتابخانه، امورات لازم را بصورت آنلاین انجام داده و از اینرو در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایند.

عدم محدودیت زمانی

کتابخانه ها معمولا دارای ساعات کاری مشخصی می باشند ولی با طراحی سایت کتابخانه که بطور شبانه روزی فعالیت دارد، افراد با آرامش خاطر و با در اختیار داشتن فرصت زیاد می توانند به جستجو در میان کتاب ها و پایانامه ها، تمدید آنلاین کتاب، و موارد دیگر بپردازند.

گسترش فرهنگ کتابخانی

طراحی وب سایت کتابخانه موجب می شود که سطح فرهنگی کتابخوانی بالا رود، چرا که امروزه با دسترس بودن اینترنت برای اقشار مختلف، آنها می توانند از سایت کتابخانه ها بازدید نموده با کتاب های مختلف آشنا شده و حتی بتوانند خلاصه ای از کتاب ها را مورد مطالعه قرار دهند که این امر در علاقمندسازی افراد به کتاب و اُنس با آن نقش مهمی دارد.

افزایش اعضای کتابخانه

مزیت مهمی که برای خود کتابخانه ها وجود دارد اینست که با داشتن وب سایت اختصاصی برای کتابخانه می توانند اعضای خود را افزایش دهند چون افراد زیادی هستند که به دنبال کتاب های نایاب و قدیمی می باشند و این کتاب ها دیگر در بازار یافت نمی شوند. این افراد با روی آوردن به اینترنت و با جستجو در گوگل، اگر کتاب مورد نظر را براحتی و بسرعت در کتابخانه شما پیدا نمایند، عضو کتابخانه شما خواهند شد.

طراحی سایت صفحه معرفی کتابخانه

تاریخچه تاسیس کتابخانه، تعداد سالن های مطالعه، امکانات، تعداد کتاب های موجود و زمینه های اختصاصی و مواردی از این قبیل در این صفحه بیان می شود.

طراحی صفحه تماس با ما

آدرس و تلفن های مربوطه و کروکی کتابخانه بر روی نقشه در این صفحه درج می گردد.

طراحی صفحه مقالات و پایان نامه ها

پایان نامه ها و مقالات تحقیقی و پژوهش های علمی، اجتماعی و یا موضوعات دیگر در این قسمت سایت به پُربارتر شدن آن کمک می کند.

طراحی صفحه اخبار

به منظور درج اخبار کتابخانه، و اطلاع رسانی در مورد فعالیت های و برنامه های جدید کتابخانه همچنین معرفی و تازه های نشر و کتب جدیدالانتشار این صفحه طراحی شده است.

بخش کتابخانه الکترونیکی

فایل پی دف اف کتاب های موجود در کتابخانه و یا منتخبی از کتاب ها جهت مطالعه اعضاء در این قسمت قرار داده می شود. که این قسمت هم می تواند رایگان بوده و برای عموم قابل دسترسی باشد یا اینکه فقط صرفا برای اعضا بوده و از طریق پرداخت آبونمان قابل مشاهده و استفاده باشد.

طراحی باکس محبوب ترین

در این باکس کتاب هایی که بیشتر به امانت و مورد مطالعه رفته به نمایش در می آید.

طراحی وب سایت بخش کتاب های تازه

کتاب های تازه نشر یافته که به بانک کتابخانه نیز افزوده شده است در این قسمت اطلاع رسانی می گردد.

گالری تصاویر

جهت معرفی کتابخانه با زبان تصویر از فضای کتابخانه، سالن های مطالعه، مخزن نگهداری کتاب ها، نمایش امکانات صوتی و تصویری کتابخانه و موارد مشابه دیگر عکس های متنوعی قرار داده می شود.

سیستم ثبت نام آنلاین

این سیستم برای عضوگیری آنلاین در کتابخانه پیاده سازی شده و شخص با پُر کردن فرمی آنلاینی که حاوی مشخصلات فردی است و ارسال مدارک از طریق سایت به عضویت در می آید.

درگاه پرداخت آنلاین

پس از ثبت نام شهریه یا آبونمان کتابخانه (ماهانه یا سالیانه) از طریق درگاه الکترونیک موجود بر روی سایت کتابخانه قابل واریز می باشد.

قابلیت تمدید عضویت

اعضایی که مایل به تمدید عضویت خود هستند می توانند با ارسال درخواست خود و همچنین پرداخت آنلاین هزینه مربوطه، عضویت خود را تمدید کنند.

تمدید کتاب های امانتی

قابلیت تمدید مهلت باز پس دادن کتاب به کتابخانه در این قسمت از طریق ارسال درخواست الکترونیکی وجود دارد.

مخزن کُتب خطی

نمایشی از کتاب های خطی و نسخ قدیمی کُتب موجود در کتابخانه در این قسمت قابل دستیابی و مشاهده است.

امکانات دیگر

ارسال خبرنامه به اعضا، اتصال به صفحات شبکه های مجازی، دسترسی سریع، پیوندهای مفید، آمار بازدیدکنندگان، آرشیو اخبار و مقالات از دیگر سرویس های طراحی سایت کتابخانه می باشد.

طراحی سیستم جستجوی پیشرفته کتاب

جستجوی پیشرفته کتاب در سایت کتابخانه از جمله مهمترین قابلیت های طراحی سایت کتابخانه می باشد. اعضاء می توانند بدون مراجعه حضوری به کتابخانه از وجود کتاب مورد نظر خود در کتابخانه اطمینان حاصل کرده و حتی اگر شخص دیگری کتاب را به امانت برده باشد از تاریخ بازگشت کتاب به کتابخانه مطلع شود. کتاب های زیادی هر روزه به مخزن کتابخانه اضافه می شوند که افراد از آن بی اطلاع هستند. جستجوی پیشرفته در سایت کتابخانه بر اساس فاکتورهایی چون نام نویسنده یا مترجم، ناشر، موضوع کتاب و … پیاده سازی شده است.

پیاده سازی بانک کتاب و طبقه بندی

طبقه بندی موضوعی کتاب ها همچون قفسه های یک کتابخانه در این قسمت انجام شده و بر اساس موضوعات : علمی، هنری، اجتماعی، رمان و داستان، مهندسی، سیاسی، اقتصادی و … تقسیم بندی می شود. در معرفی هر کدام از کتاب ها عکس روی جلد کتاب و توضیحاتی مانند: عنوان کتاب و زیرعنوان؛ نویسنده، مترجم یا گردآورنده، مشخصات ناشر، سال انتشار، نوبت چاپ، قطع کتاب، تعداد صفحات ذکر می گردد. همچنین می توان خلاصه ای از کتاب یا بخش مهمی از آن را در چند سطر در این قسمت قرار داد.

ساخت سایت کتابخانه توسط پیام آوا چه ویژگی هایی دارد؟

طراحی ریسپانیو (واکنشگرا) که وب سایت براحتی در صفحات نمایشگر موبایل و تبلت برای کاربر قابل استفاده و مشاهده باشد؛ همچنین طراحی گرافیکی منحصر بفرد مطابق با فضای کتابخانه که آرامبخشی را نیز تداعی کند، ایجاد سیستم های جامع و پیشرفته جستجوی کتاب، سیستم عضویت گیری و نیز پیاده سازی پنل مدیریت به زبان فارسی و با کاربردی آسان جهت اینکه مدیر کتابخانه یا مدیر سایت بتواند محتوای سایت را بروز رسانی نماید از جمله ویژگی های پیام آوا در ساخت سایت کتابخانه است.

امروز در دنیایی زندگی می کنیم که ماهیت ارائه خدمات در همه مشاغل دست خوش تغییر شده است. هر نوع خدمت از هر جنسی را شما می توانید در دنیای اینترنت بدست بیاورید. به همین دلیل است که اکثر مشاغل در حال به روز رسانی فعالیت خود هستند و بسیاری اقدام به طراحی سایت اختصاصی در حوزه فعالیتشان زده اند. برای مثال برگزاری همایش های مختلف نیاز به هماهنگی های زیادی دارد و بسیاری از این شرکت ها خدماتشان را در سایت خود مدیریت می کنند. نگاهی کنید به فرایند طراحی سایت همایش ها

آنچه شرکای تجاری ما از تیم ما می گویند

Mrs.inanlo Cyrus Wheels

As a founder and designer, I've never found a more reliable and professional website development company than Payam Ava Pardazesh Co. We carried out all of our collaboration processes for making our company's websites from A to Z online, which was very helpful ...

Cyrus Wheels
شرکت رنگ یزدی شرکت رنگ یزدی

قبل از هر گونه نظر در رابطه با ظاهر در مرحله ی اول باید از پشتیبانی مناسب و قوی در رابطه با طراحی سایت مان تمجید کنم. در تمامی مراحل طراحی و تا ریزترین موارد ظاهری و فنی سایت، نظر شخص من به صورت کامل در نظر گرفته شد و در نهایت قالب طبق خواسته ی من و متناسب با فعالیت ام توسط متخصصان ‍پیام آوا پیاده ...

شرکت رنگ یزدی
پرویز فتورچی دیجیتال چینج

کار کردن با تیم متخصص پیام آوار بسیار تجربه خوشایندی بود که مطمئنا در پروژه های بعدی هم با آژانس خلاقیت شما کار ...

دیجیتال چینج
امتیاز شما به این برگه:

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.