تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت علمی

طراحی سایت علمی

طراحی سایت علمی برای انتقال دانش و افزایش دانش عموم و متخصصان انجام می گیرد. پیشرفت در عرصه های مختلف و تکنولوژیکی و همچنین ظهور و ایجاد فناوری های گوناگون در صنایع مختلف ایجاب می کند که اینگونه پیشرفت ها از طریق طراحی سایت علمی در دسترس همگان قرار گیرد. انعکاس اخبار و مقالات علمی حوزه های مختلف برای بسیاری از افراد جذابیت خاص خودش را دارد. همچنین پژوهشگران، مخترعان و اساتید دانشگاه لازم دارند تا خود را بهتر و بیشتر به سایر افراد شناسانده و نتایج تحقیقات و دستاوردهای خود را در معرض عموم قرار دهند. این اشخاص چنانچه از یک وب سایت علمی برخوردار نباشند، مجبور هستند از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، توئیتر، فیسبوک و … استفاده نمایند که شاید در ابتدا خوشآیند به نظر برسد ولی در دراز مدت نمی تواند نیازهای مختلف افراد را پوشش دهد و همینطور اینگونه شبکه های اجتماعی مقطعی هستند و ممکن است در برهه های مختلف با توجه به سیاست های کلی کشور مسدود و یا فیلتر گردند.

گسترگی و جنبه های مختلف علمی در زمینه های پزشکی، صنعت، آموزش و …  موجب گردیده طراحی یک وب سایت علمی در هر زمینه ای باعث جلب و جذب کاربران آنلاین در فضای مجازی گردد. برای مثال در حوزه حقوق شما با طراحی یک سایت علمی حقوقی می توانید مخاطبان زیادی را به خود جلب کنید و در نهایت با ارائه خدمات حقوقی و قضایی ( طراحی سایت حقوقی) از این محیط کسب درآمد نیز داشته باشید.

با این وجود فکر کنم اول شاخصه های طراحی سایت حرفه ای و طراحی سایت شرکتی را اگر بدانید با دید بهتری اقدام به طراحی سایت خود خواهید کرد.

به دلیل اینکه مطالب زیادی در چنین وب سایت هایی قرار داده می شود بطور اتوماتیک در وب سایت هایی مانند گوگل رتبه خیلی خوبی پیدا خواهند نمود.

جهت برخورداری از وب سایت علمی منحصر به فرد و دستیابی به نتایج مطلوب، بایستی هدف و برنامه ای بدین منظور داشته باشید که متخصصان و کارشناسان شرکت طراحی سایت پیام آوا مشاوره های لازم را قبل از طراحی وب سایت به شما ارایه خواهند داد.

web design nasa طراحی سایت علمی

انواع طراحی سایت علمی

بطور کلی طراحی وب سایت علمی در دو گروه عمومی و تخصصصی قرار می گیرند. در وب سایت های علمی عمومی ، مطالب و محتوای علمی گوناگون و بصورت عامه فهم درج می گردد ولی در طراحی سایت علمی تخصصی در یک زمینه اختصاصی و مشخص برای مخاطبان و متخصصان آن علم و حرفه پیاده سازی می گردد. بنابراین واضح هست که طراحی سایت علمی اقتضاعات خاص خود را دارد و در نتیجه تفاوت های بسیاری با فرایند طراحی سایت فروشگاهی در پروسه طراحی آن وجود دارد.

نکته مهم در طراحی سایت علمی

در طراحی وب سایت علمی که بطور شخصی انجام می گیرد و یا طراحی سایت علمی شرکتی مثلا شرکت های دانش بنیان بایستی از توانایی ها و توانمندی ها بطور جامع و مشروحی سخن به میان آید. ارایه رزومه و استفاده از زبان فیلم و تصویر و دسته بندی موضوعی خدمات در این زمینه کارساز خواهد بود.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فروشگاهی

آیتم ها و سرویس های ساخت وب سایت علمی

با توجه به عمومی یا تخصصی بودن وب سایت علمی می توان آیتم های مختلفی در نظر گرفت. معمولا در وب سایت های علمی عمومی می توان به اجرا و پیاده سازی سرویس ها و خدمات زیر پرداخت که عبارتند از:

 • طراحی صفحه درباره ما
 • دسته بندی مقالات و مطالب
 • طراحی صفحه اخبار در زمینه موضوعات مختلف علمی روز دنیا
 • پیاده سازی انجمن گفتگوی مجازی
 • طراحی بخش تحقیقات علمی
 • طراحی صفحه بیوگرافی دانشمندان و پیشکسوتان و چهره های برتر علمی
 • طراحی صفحه بخش پرسش و پاسخ برای ارتباط بیشتر با افراد آنلاین در وب سایت
 • آرشیو مقالات
 • طراحی بخش معرفی کتاب در حوزه های مختلف دانش
 • طراحی صفحه ارسال مقالات توسط کاربران عضو
 • طراحی صفحه گرفتن تبلیغات مرتبط و غیر مرتبط در وب سایت
 • طراحی صفحه اتصال به آدرس های شبکه اجتماعی مانند تلگرام، فیسبوک، توئیتر و …
 • طراحی گالری تصاویر
 • طراحی صفحه سخنان قصار و جملات آموزنده از بزرگان
 • طراحی بخش آرشیو ویدئو

طراحی وب علمی

در طراحی سایت علمی تخصصی با توجه به موضوع خاص مربوطه، می توان بخش های متنوع و مرتبطی را در نظر گرفت. بطور مثال در طراحی وب سایت علمی در زمینه نانوتکنولوژی؛ رویدادها و اخبار جدید نانو، همایش ها و گردهمایی های نانو، بخش دستاوردهای جدید فناوری نانو، مقالات تخصصی، پایانامه های منتخب در زمینه نانو، آرشیو فیلم و عکس، بانک اطلاعاتی، آموزش و … را می توان اجرا و پیاده سازی نمود.

مزایای پیام آوا برای طراحی وب سایت علمی

پیام آوا با توجه به تبحر در زمینه طراحی سایت های علمی و  همچنین با تکیه بر دانش و تجربه برنامه نویسان ماهر و طراحان حرفه ای خود، می تواند سایت علمی کارآمدی را برای شما اجرا و پیاده سازی  نماید به گونه ای که امکان توسعه پذیری آن نیز در آینده وجود دارد.

پیام آوا با توجه به این نکته مهم که سایت طراحی شده، بایستی در اثر سرچ توسط کاربران در موتورهای جستجو مثل گوگل، بینگ و … دیده شود؛ پس از ثبت سایت در موتورهای جستجو و الکسا با اجرای تمهیداتی پیج رنک وب سایت شما را افزایش می دهد تا توسط موتورهای جستجوگر در صفحات اول نمایش داده شود. این امر تنها با طراحی سایت بر مبنای اصول حرفه ای و بهینه سازی سایت امکان پذیر خواهد بود.

شرکت طراحی سایت پیام آوا با توجه به کلمات پُر کاربرد و کلیدی در سایت شما، اقدام به بهینه سازی سایت در کنار طراحی سایت حرفه ای نموده و تلاش می نماید که وب سایت شما دارای پیج رنک بالایی نیز باشد. همچنین در جستجوی کلمات مهم و کلیدی، موتورهای جستجو وب سایت شما را در ردیف های نخست لیست نماید. این مورد فقط در حیطه تجربه کافی و آشنایی با الگوریتم های جدید موتورهای جستجو مانند گوگل، برای امتیازدهی به وب سایت امکان پذیر می باشد. پیام آوا همچنین می تواند با هزینه های اندک تبلیغات گوگل  را برای سایت شما انجام دهد تا از همان روزهای نخست بارگزاری سایتتان در رتبه های برتر گوگل دیده شوید. با ما در تماس باشید و حرفه ای وارد تجارت آنلاین شوید.

درخواست مشاوره طراحی سایت علمی
CAPTCHA
لطفا صبر کنید

پا نوشت

طراحی سایت ،  طراحی سایت اصفهان ، طراحی سایت شیراز ، طراحی سایت رشت ، طراحی سایت کرج ، طراحی سایت مشهد ، طراحی سایت یزد

طراحی سایت ترکیه ، طراحی سایت گرگان ، طراحی سایت همدان ، طراحی سایت تبریز ، طراحی سایت اراک ، طراحی سایت ارومیه طراحی سایت قزوین ،  طراحی سایت قم

ثبت سفارش