تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی

طراحی سایت آموزشی و یا طراحی سایت آموزشگاهی برای ارائه خدمات آموزشی مختلف اجرا و انجام می گیرد. امروزه آموزش به عنوان مقوله مهمی در توسعه و رشد و شکوفایی جوامع بشری و دستیابی آنها به مدارج بالا و نائل شدن به سطح زندگی مطلوب و ایده آل شناخته شده است. لذا طراحی سایت آموزشی برای عرضه آموزش های مختلف به مخاطبان خارج از شکل های سنتی آن مورد توجه قرار گرفته است.

طراحی وب سایت آموزشی

آموزشگاه ها در هر زمینه فعالیتی که باشند، از مهدکودک ها گرفته تا مدارس و دبیرستان ها و آموزش های دانشگاهی و همچنین آموزش های عالی و  تکمیلی، آموزشگاه های فنی و حرفه ای مانند آموزشگاه های آشپزی، مراکز ارائه دهنده آموزش های تعمیرات لوازم صوتی و تصویری یا تعمیرات خودرو و …. آموزشگاه های هنری و صدها طیف گسترده آموزشگاهی به حتم جهت معرفی کلاس ها، استادان و امکانات و خدمات آموزشی خود نیاز به وبسایت دارند. طراحی وب سایت آموزشگاه بهترین راهکار است که می تواند معرف سوابق و فعالیت ها و مزایای آموزشگاه در بین رقبا باشد. مخصوصا اینکه امروزه اکثر مردم به ویژه افرادی که اهل علم اندوزی و آموزش هستند، برای تحقیق و کسب اطلاعات و در نهایت تصمیم گیری بیشتر از اینترنت و جست و جوهای اینترنتی استفاده می نمایند. بنابراین وبسایت آموزشگاهی که بصورت حرفه ای و مطلوب طراحی و مدیریت شده باشد و علی الخصوص در نتایج جست و جوی کاربران در گوگل جایگاه مناسبی یافته باشد، می تواند نقش بسزایی در جذب مشتریان آموزشگاه ایفا کند.

علاوه بر جذب مشتریان جدید، طراحی سایت آموزشگاه باید آنگونه سیستماتیک باشد که متعلمان و فراگیران کنونی آموزشگاه و حتی فارغ التحصیلان آن نیز همچنان بتوانند از طریق وب سایت با آموزشگاه در ارتباط و تعامل باشند و از محتوا و امکانات آن استفاده نمایند.

با در نظر گیری مطالب فوق مجموعه ای از ساخت و طراحی سایت همچون: طراحی سایت آموزش آنلاین، طراحی سایت مدارس، طراحی سایت دانشگاه، طراحی سایت آموزشگاه های فنی و حرفه ای، طراحی سایت مراکز علمی جزو مقوله ساخت و اجرای طراحی سایت آموزشی محسوب می گردند.

سایت آموزشگاه های زبان

قابلیت ها و امکانات طراحی سایت آموزشی

یک وب سایت آموزشگاهی که برای معرفی خدمات و پتانسیل های موجود خود و همچنین ثبت نام آنلاین، برگزاری دوره های آموزشی و … صورت می گیرد بایستی مجهز به ابزارها و امکاناتی باشد تا اهداف خود را دنبال نماید، از جمله اینها عبارتند از:

۱ – تاریخچه آموزشگاه

پیشینه تاسیس آموزشگاه، رزومه و سطح آموزش ها و مهارت هایی که در آموزشگاه تعیلم داده می شود و نیز گواهینامه ها و مدارج کسب شده در این قسمت ذکر می شود.

۲ – طراحی صفحه اخبار

اخبار آموزشگاه و یا سایر اخبار مرتبط در حوزه آموزش به اطلاع مخاطبان می رسد.

۳- طراحی بخش دوره های آموزشی

دوره ها و کلاس های در حال برگزاری و دوره های آموزشی آتی و همچنین تفصیل دوره های آموزشی نظیر سرفصل مطالب دروس، اهمیت و ضرورت دوره، نتایج و دستاوردهای دوره های آموزشی از اهم موضوعاتی است که در این صفحه به آنها پرداخته می شود.

۴ – طراحی صفحه معرفی اساتید و مربیان

۵ – بخش شرایط ثبت نام

قوانین و شرایط و نحوه ثبت نام متقاضیان در اینجا به طور تفصیل توضیح داده می شود.

۶- برنامه زمان بندی کلاس ها

برنامه و جدول زمانی ایام و ساعات شروع و پایان کلاس ها و همچنین محل برگزاری در این قسمت درج می گردد.

۷ – طراحی سیستم ثبت نام

ثبت نام آنلاین در دوره های آموزشی فراهم شده که متقاضی پس از مطالعه شرایط ثبت نام و راهنمای ثبت نام با انتخاب واحدهای درسی یا آموزشی مورد نظر نسبت به پرداخت صورتحاسب از طریق درگاه بانکی موجود بر روی سایت اقدام می کند.

۸ – معرفی کتاب ها و جزوات آموزشی

اطلاع رسانی و شناساندن کتب و منابع کمک آموزشی و جزوات مورد استفاده در آموزشگاه و همچنین قسمت فروش کتاب ها و جزوات و سایر وسایل کمک آموزشی از امکانات کاربردی وب سایت آموزشگاه می باشد.

۹ – طراحی قسمت صدور مدارک

این بخش برای کارت آزمون، صدور کارنامه و اعلام نتایج و … در نظر گرفته شده است.

۱۰ – طراحی صفحه ویدیوهای آموزشی

ارائه فیلم های آموزشی، ویدئو ها از بخش های مهم و نکات کلیدی دوره های آموزشی گنجینه وب سایت آموزشگاهی می باشد.

۱۱ – ساخت گالری

تصاویری از امکانات  فعالیت های مختلف آموزشگاه مانند برگزاری همایش، سخنرانی، کلاس های متداول و ….

۱۲ – طراحی انجمن گفت و گو

این انجمن برای تبادل نظر و گفت و گوی آنلاین یا آفلاین و تعامل فراگیران آموزشگاه با همدیگر و پرسش و پاسخ فراگیران و اساتید در ساختار طراحی سایت آموزشی گنجانده شده است.

۱۳ – طراحی صفحه نظرات

امکان درج نظرات فراگیران و کاربران در مورد آموزشگاه و دوره های آموزشی، استادان و انتقادات و پیشنهاد های آنها جهت تسری بهبود کیفیت آموزش ها از کاربردهای این صفحه است.

۱۴ – امکانات دیگر طراحی سایت حرفه ای

بخش بانک سوالات، دانلود پاورپوینت، منوئال و راهنماها از دیگر امکاناتی است که می توان در سایت آموزشگاه آنها را پیاده سازی کرد.

طراحی سایت آموزشی عامل موفقیت کاربرانمعیارهای پیام آوا برای طراحی سایت آموزشی

اولین معیار پیام آوا این است که  قالب وب سایت و گرافیک آن با توجه به موضوع آن باید به شکلی صحیح و حرفه ای کار شود. مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت آموزشی بایستی مطالب را به طور واضح در سایت مشاهده نمایند. یک وب سایت ضعیف و معمولی می تواند به آسانی کاربران را فراری دهد. پس طراحی سایت آموزشی باید به درستی و رعایت اصول سایت های آموزشی انجام گیرد تا کاربرانی که وارد سایت شده اند شیفته و جذب آن شوند.

معیار بعدی پیام آوا توجه به این نکته است که در صورت عدم وجود مخاطب برای یک وب سایت آموزشی، برای گردآوری مخاطبان به شکل هدفمند و جامع ، لازمه اش این است که سایت آموزشگاهی، قدرتمند در موتور جست و جوگر گوگل ظاهر شود. در صورتی که وب سایت بتواند در کلمات کلیدی و هدف خود در نتایج گوگل رتبه ی بالایی کسب کند، می تواند به نتیجه ی خود به سهولت و بدون کمترین هزینه ای برسد. این کار با داشتن وب سایت حرفه ای و طراحی بر اساس سئو و موتورهای جست و جوگر و تکنیک های اجرایی سئو توسط طراحان حرفه ای پیام آوا امکان پذیر است. بارزترین تخصص شرکت طراحی سایت پیام آوا، طراحی سایت بر مبنای جدیدترین الگوریتم های گوگل می باشد.

درخواست مشاوره طراحی سایت آموزشی
CAPTCHA
لطفا صبر کنید
ثبت سفارش