021 44342032
تصویر شاخص سئو سایت

بهبود سئو سایت براساس استاندارد های موتورهای جستجو

بهینه سازی وب‌سایت یا سئو (به اختصار SEO یا Search Engin Optimization) یکی از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال است که به وب‌سایت شما کمک می‌کند تا در نتایج جست‌وجوی مرتبط در موتورهای جستجوگر مانند گوگل ظاهر شود و ترافیک قابل توجهی را برای وب‌سایت شما به ارمغان می‌آورد.

فرض کنید شما هزینه بالایی برای طراحی و پیاده‌سازی وب‌سایتتان صرف کرده و به‌طور موثری پیام برندتان را به مشتریان منتقل کرده‌اید. چیزی که باید بدانید این است که اگر زیباترین سایت را نیز طراحی کنید، به‌تنهایی به رشد کسب و کارتان کمک نمی‌کند و شما در دیدرس مخاطبانتان قرار نمی‌گیرید! این امر زمانی محقق می‌شود که مشتریان بالقوه شما بتوانند وب‌سایت شما را در گوگل با جست‌ و جوی محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید پیدا کنند. اینجاست که سئو می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در فضای مجازی رشد بیشتری داشته باشید. سئو تکنیک‌های مختلفی دارد؛ از استفاده از کلمات کلیدی در صفحات شما گرفته تا لینک‌سازی برای وب‌سایت شما!

پیام آوا پردازش یک آژانس پیشرو با رتبه‌های برتر است که می‌تواند خدمات شایسته‌ای را در حوزه سئو به شما ارائه دهد. ما با استفاده از استراتژی‌ها و تکنیک‌های آزموده‌شده و واقعیِ سئو؛ میزان نمایش، ترافیک وب‌سایت، نرخ تبدیل و دیگر فاکتورهای مورد نظر، خزشِ موتورهای جستجوگر را روی وب سایت شما افزایش می‌دهیم! بیایید از همین حالا با هم صادق باشیم – رشد جست‌وجوی ارگانیک تصادفی نیست، بلکه نتیجه کار یک تیم متخصص روی وب سایت شماست.

مزایای سئو سایت

چه بخواهیم، چه نخواهیم، رقابت بین کسب و کارها بیش از حد سخت‌تر شده است. فرض می‌کنیم که شما کسب و کار جدیدی راه‌اندازی کردید و ایده‌ای شبیه شما در هیچ کجای ایران وجود ندارد و معتقدید مشتری خودش به سمت شما می‌آید. باشه، قبول می‌کنیم. اما به این نکته توجه کنید که همین ایده از دلِ کسب و کارهای مرتبط و بزرگی برآمده که نیاز است مردم، شما و ایده جدیدتان را بشناسند. توجه داشته باشید که هیچ کاربری در هیچ جای دنیا (چه آمریکا، چه اروپا، چه ایران) هیچوقت بدون شناخت، تبدیل به مشتری نمی‌شود. این شناخت به دست نمی‌آید، مگر در دنیای دیجیتال با کمک سئو! شما باید در دنیای آنلاین، در دسترس‌تر، قابل مشاهده‌تر و ارزشمندتر از رقبای خود دیده شوید. زیبایی سئو در این است که شما با یک بار سرمایه‌گذاری می‌توانید به مدت طولانی‌تری از سوددهی آن استفاده کنید.

مشاوره آنلاین سئو سایت و ارسال پروپوزال

سئو سایت مسیر پیچیده‌ای دارد و افراد با سوء استفاده از این مسیر می‌توانند هزینه، انرژی و وقت شما را تلف کنند. وقتی قصد برون‌سپاری بهینه سازی سایت خود را دارید، حتما از شرکت مورد نظر بخواهید کاملا توضیح دهند که قرار است چه اتفاقی برای سایت آنها بیافتد. زیرا سئو برای کسب و کارهای نوپا یک مدل و برای کسب و کارهای قدیمی مدل دیگری است و این حق شماست که در جریان اتفاقات باشید. یکی از روش‌های مرسوم، ارسال پروپوزال از سمت شرکت است. بهترین روش، دریافت یک پروپوزال عمومی قبل از انعقاد قرارداد و دریافت یک پرپوپوزال اختصاصی پس از بررسی سایت شماست. ما در پیام آوا پردازش قبل از هر چیزی با شما از روند اتفاقات در جریان سئو صحبت می‌کنیم، سپس پروپوزال کتبی توسط تیم تخصصی سئو برای شما ارسال خواهد شد.

نکات مهم هنگام بستن قرارداد با شرکت برای سئو سایت

یکی از مواردی که باید در قراردادهای سئو به آن دقت داشته باشید، شرح جزئیات و وظایف کارفرما و شرکت است. باید موارد مربوط به تعهدات مالی و شرح وظایف مجری سئو به‌طور کامل و با جزئیات در قرارداد شرح داده شود:

 • عنوان، آدرس و مشخصات طرفین باید با جزئیات کامل نوشته شود.
 • کلیدواژه‌هایی که روی آن توافق شده است باید در قرارداد ذکر شود.
 • تعداد بک‌لینک‌ها، رپورتاژها و محتواها حتماجزء یکی از بندهای قرارداد باشد.
 • تاکید کنید که مجری نباید از سئو کلاه سیاه استفاده کند.
 • فازبندی تمام مراحل مشخص شود.
 • گزارش ماهانه و تاریخ تحویل آن در قرارداد ذکر شود.
 • مدت‌زمانی که مجری متعهد است تا به تعهدات خود عمل کند، بنویسید.
 • تعهدات مالی کارفرما و میزان ضرر و زیان در صورت بروز مشکل ذکر شود.
 • دسترسی‌های فنی سایت که باید از سمت کارفرما به مجری داده شود، مشخص شود.
 • مسائل امنیتی که باید از سمت مجری رعایت شود، بنویسید.

گزارش سئو

گزارش‌های ماهانه سئو سایت

سئو با توجه به سختی و آسانی کلیدواژه‌ها فرآیندی تقریبا بلندمدت است. اگر کارفرما از سمت شرکتِ مجری گزارشی دریافت نکند، از کجا باید متوجه تغییرات شود؟ دو مدل گزارش ماهانه سئو داریم:

 • گزارشی که پُر از داده‌های گُنگ و پیچیده است و کارفرما با خواندن آن متوجه هیچ چیزی جز اصطلاحات تخصصی نمی‌شود.
 • گزارشی که به‌صورت خلاصه، بینشی را به کارفرما می‌دهد که با این که متوجه اصطلاحات تخصصی نمی‌شود، اما می‌داند که سایت او با این روندِ مشخص به کجا رسیده و به کجا خواهد رسید.

قطعا  کارفرمایان طرفدار گزارش دوم هستند. به‌صورت خلاصه، گزارش سئو سایت، مرور کلی از پیشرفتی است که نشان می‌دهد رتبه کسب و کار شما چقدر در موتورهای جست‌وجوگر گوگل بهبود پیدا کرده است.

بیایید با یک مثال، تکنیک‌های سئو را برای شما توضیح دهیم. تصویر یک انسان را در نظر بگیرید. این انسان برای رشد خود نیاز به غذا دارد. سئو آن- پیج دقیقا نقش غذا را برای سایت بازی می‌کند (مثل محتوا). همین انسان برای رشد بهتر نیاز به مکمل از بیرون دارد. سئو آف پیج، نقش همین مکمل‌ها را بازی می‌کند (مثل بک لینک). حالا می‌رسیم به سئو تکنیکال! هر انسانی از اسکلت تشکیل شده است. سئو تکنیکال برای یک وب‌سایت در حکم اسکلت است (مسائل فنی سئو).

انواع سئو

برخی از کسب و کارها نکات پراکنده‌ای را از سئو می‌دانند و به‌صورت تصادفی از آنها در سایت خود استفاده می‌کنند. اما باید توجه کنید که سئو انواع مختلفی دارد و ممکن است از آنها در زمان مناسبی استفاده نکنید و همین باعث پنالتی‌شدن سایت شما از سمت گوگل شود. هدف شما از بهینه سازی سایت، افزایش کیفیت سایت و بالا بردن میزان ترافیک ورودی است. خُب اگر  توسط گوگل، پنالتی شوید، سایتتان برای رشدِ مجدد، باید سختی زیادی را تحمل کند؛ دقیقا مثل بازی مار و پله! پنالتی یعنی از روش‌های غیرمجاز برای بالا بردن سئوی سایت استفاده شود و گوگل از طریق حذف آن سایت از لیست جست‌وجوها، سایت را تنبیه می‌کند. پس سئو سایت را باید فرد متخصصی انجام دهد که آشنا به قواعد سئو و انواع آن است.

طراحی سایت با اصول سئو در شرکت پیام آوا

برخی از افراد فکر می‌کنند که هر طور شده باید ظاهر سایتشان بارگذاری شود و بعد به فکر سئو باشند. اما ضرب‌المثل «خانه از پای بست ویران است» را شنیده‌اید؟ اگر فقط به ظاهر سایت توجه کنید و از قالب‌های نامعتبر استفاده کنید، در آینده در سئو این سایت، مشکلات بزرگی را تجربه خواهید کرد که مصداق این ضرب‌المثل خواهد بود. مثلا وب‌سایت‌هایی که پُر از کدهای اضافی باشند، سرعت بارگذاری صفحات را کُندتر می‌کند که ضربه بزرگی به سئو سایت شما می‌زند. همچنین استفاده بیش از حد از کدهای جاوا اسکریپت با این که زیبایی زیادی به سایت شما می‌بخشد، ممکن است باعث ایندکس نشدن صفحات شما شود. همه این موارد اصول و قواعدی دارند که حتما باید طراحان سایت رعایت کنند. همچنین سایت شما باید تجربه کاربری خوبی داشته باشد و کاملا یوزر فرندلی باشد؛ چیزی که در قالب‌های آماده دیده نمی‌شود. وب‌سایت‌های برون‌سپاری‌شده به شرکت پیام آوا پردازش، همگی با رعایت اصول سئو طراحی می‌شوند. توجه به این نکته برای طراحی سایت اهمیت بالایی دارد.

تولید محتوا با اصول سئو

تولید محتوا آسان نیست. در تولید محتوای باارزش، هم باید کاربر و هم ربات‌های گوگل را در نظر بگیریم که به هیچ کدام بَر نخورد!

یک محتوای باارزش باید داستانِ خاصی برای مخاطب داشته باشد. این که از کجا شروع شود، کجا برود، چه مخاطب و هدفی دارد و کجا باید پایان یابد، همگی از نکات مهمی است که نویسنده لندینگ‌پیج‌ها و بلاگ‌ها باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشد. مخاطب اگر ذره‌ای شک کند که محتوای شما برای دادن اطلاعات باارزش برای او تهیه نشده و صرفا جنبه تبلیغاتی دارد، قطعا سایت شما را ترک خواهد کرد. ما در پیام آوا پردازش با متخصصان تولید محتوا برای شما محتوای یونیک تولید می‌کنیم.

یک محتوای باارزش باید با زبان ربات گوگل با او حرف بزند! بله دقیقا زبانِ رُبات‌ها. در محتوای سئو شده باید از کلیدواژه‌ها در جای مناسب از متن و با چگالی خاصی استفاده شود. همچنین باید هدینگ‌ها و متادیسکریپشن‌های خاصی برای محتوا در نظر گرفته شود. بنابراین فقط «تولید محتوا» مهم نیست، «تولید محتوایِ باارزش» مهم است!

سوالات متداول درباره سئو سایت

آنچه شرکای تجاری ما از تیم ما می گویند

Mrs.inanlo Cyrus Wheels

As a founder and designer, I've never found a more reliable and professional website development company than Payam Ava Pardazesh Co. We carried out all of our collaboration processes for making our company's websites from A to Z online, which was very helpful ...

Cyrus Wheels
شرکت رنگ یزدی شرکت رنگ یزدی

قبل از هر گونه نظر در رابطه با ظاهر در مرحله ی اول باید از پشتیبانی مناسب و قوی در رابطه با طراحی سایت مان تمجید کنم. در تمامی مراحل طراحی و تا ریزترین موارد ظاهری و فنی سایت، نظر شخص من به صورت کامل در نظر گرفته شد و در نهایت قالب طبق خواسته ی من و متناسب با فعالیت ام توسط متخصصان ‍پیام آوا پیاده ...

شرکت رنگ یزدی
پرویز فتورچی دیجیتال چینج

کار کردن با تیم متخصص پیام آوار بسیار تجربه خوشایندی بود که مطمئنا در پروژه های بعدی هم با آژانس خلاقیت شما کار ...

دیجیتال چینج
امتیاز شما به این برگه:

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.

2 نظر در مورد “سئو سایت از 0 تا 100

 1. ببخشید یه سوال. چقدر طول می کشه تا از سئو نتیجه بگیریم؟ من اگر عجله داشته باشم سئو برام مناسبه؟

  1. سلام وقت بخیر. اگر عجله دارید می تونید از کمپین های ادز کمک بگیرید در کنار سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *