طراحی سایت کودک

طراحی سایت کودک

طراحی سایت کودک در موضوعات مختلفی که به کودکان مربوط یا با آنها در ارتباط است می تواند پیاده سازی و ساخته شود. مانند طراحی سایت بازی ، طراحی سایت کودکستان، طراحی سایت شخصی کودک، طراحی سایت کودک ، طراحی سایت مهدکودک من و غیره

طراحی سایت کودک و فرایندهای تربیتی و آموزشی

کاربرد اینترنت در روندهای مختلف فعالیت کاری و همچنین در بین خانواده ها رسوخ یافته و والدین  نیز که همواره برای رفع نیازهای خود مشغول وبگردی با موبایل یا کامپیوتر و جستجو در اینترنت می باشند کودکان را نیز به نوعی درگیر خود ساخته است.

طراحی سایت کودک و برنامه نوسیدوران طفولیت مهمترین بُرهه شکل گیری شخصیت آدمی است و والدین بایستی توجه ویژه ای به این دوره حساس زندگی فرزند خود داشته باشند. یاری جستن از وب سایت های مناسب برای افزایش معلومات در زمینه تعلیم و تربیت فرزندان ، رونشناشی کوک و مشاوره کودک ، رفتار صحیح با کودکان ، همچنین نقش آموزشی و جنبه های سرگرمی و تفریحی که طراحی سایت حرفه ای مناسب کودک می تواند در شکل گیری شخصیت و نهادینه ساختن باورهای صحیح و اصول انسانی و همچنین پی ریزی بنیان های اخلاقی و رشد فکری کودکان داشته باشد نباید از نظر دور نگاهداشت.

امکانات طراحی سایت کودک

دنیای کودکان با همه سادگی و شیرینی ، پیچیدگی های خاص خود را دارد. در همگام سازی دنیای کودکان با فضای وب امکانات متنوعی را در طراحی سایت کودکان می توان لحاظ و پیاده سازی نمود که برخی از آنها بشرح ذیل است:

  • طراحی بخش نقاشی

ارایه آموزش های نقاشی، رنگ آمیزی آنلاین ، مدل های نقاشی برای کودکان جالب و قابل استفاده است.

  • طراحی بخش کاردستی

برای رشد فکری و بر انگیزی خلاقیت و نوآوری در ضمیر کودک این بخش در نظر گرفته شده است. به هنگام انجام کاردستی تمام حواس کودک تحریک و به کار گرفته شود، و کودک به مرور زمان با مفاهیمی مثل اندازه و ابعاد، حجم، شکل آشنا می گردد.

  • بخش موزیکال

پخش شعر و سرودهای کودکانه بصورت موزیکال و همچنین قصه های موزیکال از سرویس های وب سایت کودکان است.

  • کتابخانه کودک

قرار گیری کتاب های قصه ، مجموعه های ضرب المثل و چیستان، کتب آموزشی پیش دبستانی و با موضوعات مختلف با توجه رده سنی مخاطبین سایت ، بصورت طبقه بندی شده در این قسمت قابل مشاهده و استفاده است.

  • طراحی بخش آموزش بازی

روش اجرای بازی، فعالسازی ، انتخاب کاراکترها ، کلیدهای میانبر و عمل بازی با معرفی کوتاه بازی در این بخش مهیاست.

  • طراحی سیستم بازی های آنلاین

امکان بازی های آنلاین و سرگرمی های متنوع دو نفره و چند نفره و تک نفره

  • طراحی بخش کارتون

دیدن کارتون همواره برای کودکان جذاب و مهیج و بوده و برای آنان نشاط آور است و به همین جهت بخش کارتون که شامل ویدئوهای مخلتف کارتونی می باشد یکی از مهمترین ارکان طراحی سایت کودکان محسوب می گردد.

  • طراحی پنل والدین

این بخش به والدین اختصاص دارد. با توجه به نیازسنجی  پدر و مادر و یا دیگر سرپرستان کودک و همچنین مربیان می توان سرویس ها و خدمات مختلفی را برای آنان در این قسمت در نظر گرفت تا آنها با نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خود به دور از چشم کودکان وارد سایت شده و از این قسمت استفاده نمایند.

سایت کودک و کودکانارایه راهکارهای تربیتی، نکات آموزشی در ارتباط بت تربیت فرزندان ، امکان تبادل نظر والدیدن مختلف با یکدیگر و تبادل تجربیات شان با هم، مباحث روانشناسی کودک ، مقالات پزشکی در مورد بیماریهای کودکان، ویدئوهای آموزشی تصویری و صوتی، راهنمای انتخاب اسباب بازی و وسایل کمک آموزشی کودکان و غیره ؛ همچنین امکان مشاوره آنلاین با متخصص کودکان در این بخش قابل اجرا و پیاده سازی است.

محصولات مختلف مرتبط با کودکان مانند لوازم نقاشی ، اسباب بازی ، لوازم کمک آموزشی و … از این قسمت توسط والدین بصورت آنلاین قابل خریداری است.

طراحی سایت کودک با پیام آوا

رنگ بندی شاد و مرتبط با رده سنی کودکان می تواند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در وب سایت های کودکان باشد. استفاده از سیستم فلش و پویانمایی در سایت و همچنین کاراکترهای کارتونی برای جذابیت بخشی به طراحی سایت کودکان توسط پیام آوا انجام می گیرد.

سرعت دسترسی به سایت و لود سریع صفحات و همچنین رمزنگاری بخش مربوط به والدین، اجرای سیستم ریسپانسیو (انطباق سایت با ابعاد مختلف صفحات نمایشگر موبایل، تبلت و …)، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، پیاده سازی محتوای مناسب با رده سنی مخاطب سایت از اهم ویژگی های پیام آوا در ساخت سایت کودک است.

مدیران مهدکودک ها، والدین ، مشاوران و روانشناسان کودک ، فروشندگان محصولات مرتبط با کودکان برای داشتن یک وب سایت اختصاصی و حرفه ای متناسب با حرفه خود می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت پیام آوا در تماس باشند.

درخواست مشاوره طراحی سایت کودک
CAPTCHA
لطفا صبر کنید