تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت لغزنده

همه چیز در رابطه با طراحی سایت لغزنده
5/5 - (1 امتیاز)

در زندگی هر فرد  طراح بالاخره تقاضایی در این مورد وجود دارد ” آیا می تونیم در هوم پیج(صفحه نخست) خود یک گردانه داشته باشیم” . می توانند آن را با نام های گردانه (CAROUSEL)  ، لغزنده(Slider) نمایش اسلاید (slideshow) یا گالری (gallery)صدا بزنند . حتی ممکن است ندانند آن را چه صدا بزنند. اما هر کلمه ای که به زبان بیاورند ، شما منظورشان را خواهید فهمید (در بیشتر این مقالات ما از اصطلاح گردانه استفاده می کنیم فقط برای اینکه آن را واضح و روشن کنیم).

اگر شما مانند بسیاری از طراحان هستید ، ممکن است کمی غرغر کنید یا هر چیزی که در بیان ترس و بی میلی تان است را می توانید بیان کنید.

اما هرگز نترسید ! چندیدن نکته در مورد چگونگی بیان آن وجود دارد :

مشتریانتان را قانع کنید تا هر ایده ای که در این موضوع داشتند را فراموش کنند.

اگر نتوانستید در مورد چگونگی طراحی سایت یک گردانه موفق شوید ، ما به شما می گوییم چه کنید.

چگونه مشتریان را قانع کنید تا از گردانه استفاده نکنند.

قبل  از اینکه به عمق مطلب برویم بهتر است بدانید هیچ بحث سلیقه نیست ، مشتری ممکن است اصرار کند تا از گردانه در سایتش استفاده کند. مشکلی نیست ، سایت اونه ، نه شما . اما می توانند شما را به خاطر اشاره کردن به آن سرزنش کنند:

طراحی گردانه و حرکات مربوط به آن می تواند باعث شود مردم فکر کنند این تبلیغات است و در هر صورت آن را نادیده بگیرند

تکان دادن عناصر می توند بر قابلیت دسترسی آنها اثر منفی بگذارد خصوصاً برای کسانی که مباحث مهارتی متحرک دارند.

بسیاری از مردم در هنگام خواندن متن قبل از پیشرفت لغزنده ، زمانهای سختی را سپری می کردند.

چون محتوای طراحی سایت لغزنده فقط گاهی اوقات قابل دیدن استممکن است به راحتی نادیده گرفته شود و از دست برود.

و از همه مهمتر : مردم انتظار کنترل کردن بر روی UISشان دارند، از دست دادن کنترل می تواند یک تجربه خوب را باطل کند .

اگر ارباب رجوعان و سهامدارانتان بر روی داشتنگردانه اصرار می کنند، می توانید به آنها پیشنهاد نمایید به دیدن عملکرد این عنصر (سازه )  به مدت طولانی ادامه دهند اگر همه کلیک هایی که به آن امید دارند را مورد پوشش خود قرار ندهند ، برای جایگزین آن باید بحث طولانی داشته باشید و اگر شما در نهایت مجبور به استفاده از گردانه هستید به باید ها و نبایده های زیر توجه کنید :

باید ها و نباید های طراحی سایت لغزنده:

وقتی ارباب رجوع یا تیم اتان به عدم استفاده از گردونه رضایت نمی دهد چندین باید و نباید را به ذهنتان بسپارید . بنابراین نباید تجارب کلی اتان را از جای خود تکان بدهید :

حالا این نباید ها را شروع می کنیم :

از گردانه استفاده نکنید .

در بهترین قسمت هوم پیجتان :

همان طور که در بالا بیان شد ، گردانه در بالای هوم پیج می تواند به طور جدی بر اولین بازدید و دسترسی به سایت مشکل ایجاد کند ، خصوصا اگر در بدترین زمان آن را انجام دهید و گذشته از مبحث قابلیت پیدایش و دسترسی که در بالا بیان شد ، یک مبحث بالقوه ی بزرگتر از آن وجود دارد .

سردرگمی در برند :

به محض اینکه یک بازدید کننده به سایت شما سر میزند ، باید بتواند بگویه که شرکت شما در مورد چه چیزی است . عموما این به معنی داشتن یک پیام مجزا و واضح می باشد که درک آن برای بازدید کنندگان اصلی آسان است . اگر شما این پیام مجزا و واضح را با چند ایده ی متغییر جابه جا کنید خوب این شانس خود را از دست داده اید که مردم بفهمند شرکت شما درمورد چه چیزی است .

در مقالات :

بسیاری از سایت های clickbait-y از طراحی گردانه مانند، استفاده می کنند تا مقالاتشان را به اندازه های کوچک و نصفه تبدیل کنند تا مشتریان برای خواندن آن به طور کامل مجبور باشند ،بر روی آن کلیک کنند .

یقینا شخص فکر می کند که این یک راه هوشمندانه است که باعث می شود تبلیغات بیشتر و بازدید بیشتری در هر صفحه وب سایت به وجود آورد . اما شبیه به بیشتر روش های افزایش بازدید و تبلیغات , این منجر به تجارب بد و تلاش های غیر ضروری برای افرادی می شود که قرار است از محتوای سایت استفاده کنند .

خوانندگان ، لطفا نکنید .

وقتی که مربوط به شرکت می شود نه کاربران :

من هدف وب و طراحی سایت محصول رقمی را به عنوان ” پیدا نمودن یک نقطه برای زمانی که کاربران و تاجران با یکدیگر ارتباط پیدا می نمایند “تعریف می نمایم . گاهی فقط نیاز تجاری به تنهایی باعث به وجود آوردن گردانه می شود نه نیاز کاربر .

اگر شخصی که تقاضای ایجاد گردانه را دارد نتواند توضیح دهد چرا این کار برای کاربران سایتش مفید است  ، پس حتی لازم نیست آن را بسازید . در اینجا می توانید بعضی از معیارها و سلایق مهم درونی را ( مانند اضافه نمودن تبلیغات ) به جای علاقه ی کاربر به کار ببرید .

البته ما سعی می نماییم معیارها و ملاک های درونی امان را بهبود ببخشیم اما این عمل نباید موجب آسیب رساندن و اذیت کردن مردم شود .

آن را تبدیل به یک زمین خاکروبه ای ( آشغال دانی ) نکنید .

اغلب ، گردانه ی وب سایت جایی است پیدا می کنند ، و اگر نتوانند آن را به طور دایم به گردانه تبدیل کنند ، بنابر این آن را نادیده می گیرند .

محتوای گردانه برای حل نیازهای کاربر ، به ندرت اضافه می شود و بنابر این خواننده چندین کیلیک بیشتر بر روی آن انجامنمی دهد و اغلب ممکن است مدت زیادی به انجام این کار مبادرت نورزد  و اصلا به مرور زمان چیزی د رمورد آن به یاد نمی آورد ( اسم شرکتی که چنین تجربه ای در آن داشتم را به زبان نمی اورم اما صریحا می گویم که در مورد این تجربه به طور کلی صحبت نمودم )

از گردانه استفاده نکنید …

وقتی سابقه ای برای انجام آن وجود دارد :

برخلاف همه ی مهملات گفته شده در قسمت بالا ، زمان هایی وجود دارد که آنها حق انتخاب دارند، و یکی از برجسته ترین آنها این است که” مردم انتظار دارند “.

تاریخچه ی طراحی شامل بسیاری از الگوهای طراحی گردانه مانند ،است از جمله نمایش اسلاید ، گالری ، تایم لاین و ارائه . بنابراین اگر موضوعی دارید که با این الگوها تناسب دارد ، بازدیدکنندگان این شانس را دارند که درک بهتری از آنچه که در جریان است داشته باشند .

مثلا take linkedIn slide – share  . سایتی که به هاستینگ ( میزبان گری ) و به اشتراک گذاری مطالب اختصاص دارد و محتوای خود را به صورت گردانه مانند،uiنشان می دهد .

طراحی گردانه ی  slide shsre مانند ، برای محتوای اصلی آن معنا دار می شود .

سایت دیگری که با استفاده از طراحی گردانه به طور ماهرانه عمل می کند سایت جدیدا مشهور شده ی useronboard می باشد . در اینجا ، طراحی با فرایند گام به گام جستجو و انتقاد بر روی جریان های در حال پیشرفت ، کامل می شود . این به ما کمک می کند احساس کنیم در حال قدم زدن در مسیر درست مطابق با آنچه که مفسر ساموئل هالیک گفته هستیم و همچنین کاملا متوجه می شویم که سامویل در مورد چه چیزی صحبت کرده است .

طراحی گردانه ی کاربر با تمرکز بر روی جریان های پیش رونده ی در حال شکست تداخل دارد  .

وقتی زمان و کلیک کردن مردم را ذخیره می کند :

طراحی گردانه می تواند در صورت استفادهی درست ، باعث ذخیرهی زمان مردم شود . بازار الگوی webflow (webflow template market) ، نمونهی خوبی از این گالری های الگو می باشد .

گردانه یک راه خوب برای جستجوی چیزی مانند الگو است که باید بارها بر روی آن کلیک کنی و آن را بالا پایین کنی تا آن را پیدا کنی .

گالری یک الگوی طراحی موثر است چون زمان زیادی را در کلیک کردن در قسمت نمونهی سایت ذخیره می کند .اکنون بگذارید بر چیزهایی که ممکن است شما هنگامجستجو از دست دهید ، تاکید کنم .

ارزش توضیح دارد  چون این روش بنا به دلایل زیرجواب می دهد:

مانند یک وسیله ی تبلیغاتی عمل می کند

پیشرفت خودکار ندارد بنابراین می توانید بر روی آن کنترل داشته باشید .

وقتی محتوا ساده و قابل دیدن باشد :

گردانهی پیشرفتهی خودکار مشکلات زیادی برای خواننده ها ایجاد کرده است اما اگر دارای محتوای بصری باشد نیاز زیادی به نگرانی ندارد . البته مگر اینکه محتوای بصری شما دارای جزییات زیادی باشد و زمان زیادی را برای مطالعه نیاز داشته باشید .

وقتی به مردم کمک می کند تا چیزها را با هم مقایسه کنند :

اگر چندین آیتم مختلف را با هم مقایسه می کنید ( حرف ، کامپیوتر ، یا تلفن ) اجازه میدهید مشخصات آنها در کنار هم به خط شوند و اگر چیزهای زیادی را با هم مقایسه میکنید یک گردانه می تواند یک راه حل  عالی باشد .

وقتی باعث می شود مکان فرد ذخیره شود :

سایت آمازون از گردانه برای ادامه ی خرید بدون ترک کردن صفحه ی جاری یا بازگشت به جریان خرید ) استفاده می کند و ما واقعا مستعد دریافت آیتم های مربوطه هستیم . در چنین لحظاتی گردانه می تواند به افراد کمک کند تا جستجوی موثری بدون کلیک بر روی صفحه داشته باشند . خوب ، اگر پروژه اتان استفادهی مناسب از گردانه را با توجه به انجام تیتر پیشنهاد می کند چگونه مطمعنید که آن را به طور موثر انجام داده اید ؟

با دنبال کردن مسائل زیر بهترین روش را داشته باشید :

بهترین روش برای طراحی لغزنده بر روی وب :

خوب مطمعن هستید که پروژه ایتان آزمایش لازم را برای کاربرد گردانه انجاممیدهد در غیر این صورت بحث را از دست می دهید . اینجا ۴ نکته برای ایجاد اطمیناناز اینکه آن یک ضرر کلی نیست را می بینید و در این صورت گردانه یک چیز بسیار عالی می شود .

اجرای خودکار نداشته باشد :

سایت لعزنده

 

وب سایت لعزنده

بزرگترین مشکلات گردانه ناشی از این حقیقت است که آنها به طور خودکار جلو می روند بدوناینکه کاربر ، کاری را انجام دهد . بنابراین یک روش ساده وجود دارد . اجرای خودکار نداشته باشد . مردم اسلاید بعدی را چگونه می بینند ؟ ساده است .

 مردم را تحت کنترل داشته باش :

همان طور که قبلا گفتیم مردم به گونه ای بزرگ شده اند تا بر روی وسایلشان کنترل نسبی داشته باشند ( خوب ، بله . وسایل آنهاست نه شما ) بنا براین وسایلشان را از آنها نگیرید .

دو روش رایج برای اینکه به مردم اجازه دهید تا بر روی لغزندهها کنترل داشته باشند ، حرکت داشتن و آشنا شدن با وب می باشد .

طراحی وب سایت لغزنده۱ – با کلیک بر روی پیکان می توانید به اسلاید بعدی بروید یا به عقب برگردید . می توانید آنها را به صورت بصری ، بالا یا پایین اسلاید بگذارید . فقط مطمعن باشید در سر جای خود قرار گرفته اند و به سمتی که حرکت می کنند ، اشاره کنید .

یعنی پیکان رو به جلو را در سمت راست قرار دهید و به سمت راست اشاره کنید و برعکس بر روی پیکان سمت چپ قرار دهید و به سمت چپ اشاره کنید . ( مگر اینکه گردانه به سوی دیگر حرکت کند و برای سایت هایی که زبان آنها از راست به چپ نوشته می شود مانند عربی و عبری مناسب می باشد )

۲ – ” نقطه ی هدیت ” . اینها دایره های تو پر یا تو خالی هستند ( اغلب به صورت پیش فرض توخالی می باشند و برای اسلاید جاری تو پر می شوند ) و هر دو نشان می دهند که چند اسلاید وجود دارد و به افراد اجازه می دهند تابا کلیک کردن بر روی اسلایدهای معادل حرکت کنند .

۳ – متن ها را کوتاه و واضح کنید .

وب سایت لغزندهاگر به هر دلیلی از جلو برنده ی خودکار استفاده می کنید مطمعن باشید که کپی آن خلاصه و واضح باشد . اگر مطمعن نیستید که کپی شما به اندازه ی کافی کوتاه نیست آن را در قسمت طراحی قرار دهید و ببینید  قبل از انکه اسلاید را تکان دهید می توانید آن را بخوانید ( قبل از خواندن در مرحله ی مزایده ) .

حتی بهتر :بهترین روش را در قسمت یک در بالا بخوانبد .

۴ – برچسب H1 را تکثیر نکنید .

اگر از گردانه در بالای صفحه استفاده می کنید ، اتفاقات ( فرصت ها ) ، اسلایدهای متفاوتی هستند که سر تیتر را در جای خود قرار داده اند . احتمالا سرتیتر  H1 خوب نیست .

مسئله این است ، موتور جستجو با  H1  به صورت یک تاپیک یا عنوان رفتار می کند . یعنی به عنوان یک موضوع با آن رفتار میکند  مثل گوگل .

بنابراین داشتن چند H1 بر روی یک صفحه مجزا مانند این است که به آن ۵ عنوان بدهید . خوب پس این کار را نکنید .

۵ – مطمعن شوید که گردانه خیلی دوستانه تماس پیدا می کند .

هیچ چیزی جز دیدن یک گردانه بر روی تلفنتان و خواندن آن و بعد از بین بردن آن طبیعی تر نیست .این کار برای خوانندگان آسانتر است تا زدن بر روی آن پیکان . پس شما هم آن رابرای خوانندگانتان آسانتر نمایید .

ایجاد گردانه / اسلایدر در webflow :وبسایت گردانه

اگر هنوز آشناهستید پس یعنی هنوز اسلاید ساخته شده در webflowرا دوست دارید ( اما ما آن را گردانه نمینامیم ) . حداقل چون دنبال کردن این روش ها آسانتر می باشد  پس به آنها وفادارتر می مانید .

فقط آن جزئی را بر روی پیج بکشید و رها کنید تمامطراحی سایت لغزنده

اجزای اسلایدر webflow بهترین رو شها را به طور پیش فرض دنبال می کنند .

شما یهک جزء آماده را به روش پیکان دارید ، هدایت نقطه ای و اجرای خودکار به صورت پیش فرض خاموش می شوند به علاوه آن پاسخگو است و به ضربه زدن بر صفحه لمسی پاسخ می دهد و شما گزینه های زیادی برای بازی با آن دارید .

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

5/5 - (1 امتیاز)
3 دیدگاه برای “طراحی سایت لغزنده”
 1. مرادی گفت:

  ممنون از اطلاعات مزایده ای
  که قرار دادید

 2. مناقصات گفت:

  با تشکر از اطلاعات که قرار دادید

 3. سید حسین مرادی گفت:

  ارز دیجیتال جدید refereum که به تازگی ارائه
  شده برای بازی ها مورد استفاده قرار میگیره داره و
  ارز برای معرفی داره ارز رایگان میده
  فقط سه روز فرصت دارین تا ثبتنام کنید
  شما میتونید با ثبت نام و دریافت ارز رایگان از
  لینک زیر اقدام کنید
  http://bit.ly/RefereumJoin

  این روزها بازار ارزهای دیجیتال خیلی داغه و حتی تلگرام هم در
  حال اماده سازی بسترش برای ارائه ارز دیجیتال اختصاصی خودش
  هستش
  امروزه ۱ عدد بیت کوین (ارز دیجیتال ) چیزی در حدود ۵۱ میلیون
  تومان ارزش داره
  برای ورود به سایتش از لینک زیر میتونید استفاده
  کنید

Comments are closed.

ثبت سفارش