021 44342032
طراحی سایت آژانس هواپیمایی

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

هیچ کدام از ما شک نداریم که تکنولوژی، پیشرفت زیادی کرده و ما باید از آن در کسب و کار خود استفاده کنیم. اما این که ما با این تکنولوژی چه می‌کنیم، بحث بسیار مهمی است. طراحی سایت آژانس هواپیمایی از آن موضوعاتی است که فقط صرفا طراحی آن مهم نیست، بلکه طراحی حرفه‌ای و اصولی آن باعث می‌شود که شما بتوانید با این پلتفرم، مشتریان زیادی را جذب سایت خود کنید. 84 درصد از آژانس‌های مسافرتی دارای وب‌سایت هستند. بنابراین رقیب، کم ندارید! اما خیلی نگران نباشید، چون همه رقبای شما، سایت حرفه‌ای ندارند. تحقیقات نشان داده‌اند که از هر ده وب‌سایت، شش وب‌سایت، صرفا هستند که باشند! و کاربر با ورود به آن، یک سری اطلاعات را به دست می‌آورد و هیچ کارکردی از نظر تجارت الکترونیک ندارند. خُب این مساله، یک صدای «دینگ» در ذهن شما ایجاد می‌کند تا با تصمیم به طراحی سایت آژانس هواپیمایی براساس اصول رابط و تجربه کاربری، بتوانید مزیت رقابتی بزرگی را به دست آورید که در صنعت آژانس‌های هواپیمایی جزء برترین‌ها باشید.

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که رقبای بزرگی مثل علی بابا، اسنپ و آپ داریم و مگر می‌شود بین آنها قد عَلَم کنیم؟ آن هم فقط با یک وب‌سایتِ آژانس هواپیمایی؟ پاسخ پیام آوا پردازش به سوال شما این است که بله قطعا می‌شود. رقبای اصلی سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند، اما شما نیز با ورود به این بازار می‌توانید بخشی از آن را به خود اختصاص دهید. بیایید با یک مثال ساده، این قضیه را توضیح دهیم. در محله‌ای که زندگی می‌کنید، چه تعداد هایپرمارکت یا سوپرمارکت وجود دارد؟ آیا وجود رقبا باعثِ تعطیلی دیگری شده است؟ نه! برخی از این مارکت‌ها با مزیت رقابتی مثل مشتری‌مداری و ارائه محصولات و خدمات منحصربه‌فرد توانسته‌اند مشتریان زیادی را به کسب و کار خود جذب کنند. در تمام صنعت‌ها نیز به این صورت است. شما با داشتن مزیت رقابتی از طریق طراحی سایت آژانس هواپیمایی می‌توانید سهم مهمی از بازار را داشته باشید. پس هیچ غیرممکنی در این مساله وجود ندارد.

وب‌سایت شما هویت کسب و کارتان در فضای دیجیتال را به نمایش می‌گذارد. اگر کاربر با ورود به وب‌سایت، توی ذوقش بخورد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ هویت دیجیتال شما زیر سوال می‌رود. در حالی که شما پتانسیل قوی برای ابراز وجود در این صنعت پول‌ساز را دارید. بیشتر سایت‌های آژانس هواپیمایی، رابط کاربری خوبی در نحوه جست‌وجوی پرواز یا رزرو ندارند. کاربر در این گونه سایت‌ها به‌راحتی نمی‌تواند به هدف مورد نظر خود برسد و در نتیجه از سایت شما خارج خواهد شد. در این شرایط، شما یک مشتری را به همین راحتی از دست خواهید داد. انتخاب تیم طراحی سایت آژانس هواپیمایی خیلی حساس است. قبل از برون‌سپاری طراحی سایت ، شرکت مورد نظر را از جنبه‌های مختلف بررسی کنید تا تصمیم درستی در این زمینه بگیرید. تیم پیام آوا پردازش به‌همراه برنامه‌نویسان و طراحان حرفه‌ایِ رابط و تجربه کاربری، فرآیند طراحی سایت آژانس هواپیمایی شما را به بهترین نحو انجام می‌دهد. برای مشاوره بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی‌تری را به شما ارائه دهند.

نمونه کارهای منتخب طراحی سایت

هدف از طراحی سایت آژانس هواپیمایی

اکثر مردم برای انتخاب آژانس هواپیمایی خوب، در اینترنت و به‌خصوص موتور جست‌وجوگر گوگل می‌گردند. در این وب‌گردی، اگر به سایتی که رابط کاربری ساده و در عین حال، حرفه‌ای داشته باشد، برسند، شک نکنید که از همان سایت خرید خواهند کرد. کاربران امروزی بسیار باهوش هستند و با سی ثانیه بررسی در وب‌ساییتان تشخیص می‌دهند که پلتفرم شما حرفه‌ای است یا نه. هدف از طراحی سایت آژانس هواپیمایی، کسب سود بیشتر از کسب و کار فعال در حوزه آژانس هواپیمایی است. وقتی شما پلتفرمی در فضای مجازی دارید، فضا را برای مشتریان مختلف از شهرهای متفاوت ایجاد می‌کنید که از شما خرید کنند. این جذاب نیست؟ فضای فیزیکی، شما را محدود به یک شهر و منطقه می‌کند، اما دنیای مجازی، فضای گسترده‌تری از طیف‌های مختلف مردم را ایجاد می‌کند. شما در طراحی سایت آژانس هواپیمایی باید از بهترین فناوری‌های عملیاتی استفاده کنید تا به بهترین بازدهی برسید. تعداد آژانس‌های هواپیمایی خیلی زیاد است، اما فضا برای حضور شما باز است؛ به شرطی که بهترین‌ها را در سایت خود بگنجانید. اگر در این زمینه، سوالی داشتید، تیم پیام آوا پردازش می‌تواند شما را راهنمایی کند.

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

رعایت استانداردهای طراحی سایت آژانس هواپیمایی

طراحی وب‌سایت، استانداردهایی دارد که با رعایت آنها به بازار فروش بزرگ آژانس‌های هواپیمایی وارد خواهید شد. یک لحظه خودتان را جای مشتری بگذارید. تصور کنید وارد یک آژانس مسافرتی شدید که بخشی از سقف آن فرو ریخته و کاشی‌های کف زمین، شکسته شدند. هیچ راهنمای درستی برای باجه‌ها روی دیوار نصب نشده و بخش پشتیبانی، توجهی به شما نمی‌کند. چند دقیقه در این آژانس خواهید ماند؟ قطعا در عرض دو یا سه دقیقه، محل را ترک خواهید کرد. حالا این فضای فیزیکی را در فضای آنلاین تجسم کنید. وارد وب‌سایتی شدید که منوها و مگامنوها سر جای خود نیستند. نمی‌دانید از کدام قسمت سایت باید دنبال بلیط بگردید یا از کجا باید سفارش خود را ثبت کنید. با هزار بدبختی، بخش خرید را پیدا کرده‌اید، اما فرم ورود اطلاعات آن قدر باگ دارد که مدام به مشکل برمی‌خورید. بخش گالری و معرفی خدمات، محتوای درستی ندارند و تماس با ما اطلاعات درستی به شما نمی‌دهد. صفحه اصلی اصلا شبیه به وب‌سایت حرفه‌ای نیست. چقدر در آن وب‌سایت خواهید ماند؟ چند درصد احتمال خرید از سایت وجود دارد؟ خیلی کم! بنابراین طراحی رابط و تجربه کاربری نقش بسیار مهمی در کسب و کار شما دارد. همه چیز باید سر جای خود به ساده‌ترین و مینیمال‌ترین حالت خود قرار گیرند.

مزایای طراحی سایت آژانس هواپیمایی

حضور آنلاین شما در بستر دیجیتال، اعتبار شرکتتان را افزایش می‌دهد. امروزه مردم حوصله جست‌وجو در فضای فیزیکی را ندارند و دنبال هر چیز که باشند، ابتدا در اینترنت جست‌وجو می‌کنند. اولین چیزی که مشتری با ورود به سایت هواپیمایی، انتظار دارد که با آن مواجهه شود، نوع پروازهایی است که در آن وب‌سایت ارائه می‌شود. شما می‌توانید اطلاعات مهم مربوط به کسب و کار خود را در وب‌سایت قرار دهید.

ارائه جزئیات در سایت باعث می‌شود تا مشتری به تمامی اطلاعات لازم و ضروری دسترسی پیدا کند و بتواند پروازهای داخلی و خارجی را به‌راحتی رزرو کند. مشتریان می‌توانند نظرات خود را در پلتفرم شما ثبت کنند تا بقیه از آنها استفاده کنند. می‌توان گفت وب‌سایت حرفه‌ای با تجربه کاربری عالی باعث می‌شود نرخ بازگشت کاربران به سایت بیشتر شود و مجددا از سایت شما بازدید کنند.

بسیاری از آژانس‌های هواپیمایی خوشحال هستند که خدمات خود را در رسانه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام معرفی می‌کنند و تعداد فالوورهای بالایی دارند. اما باید در نظر بگیرید که حضور شما در رسانه اجتماعی ضروری است، اما کافی نیست. وجود وب‌سایت باعث می‌شود کاربران اعتماد بیشتری به آژانس شما پیدا کنند و در نتیجه امکان تبدیل آنها به مشتری واقعی بیشتر می‌شود.

هزینه طراحی سایت آژانس هواپیمایی

امکانات اختصاصی طراحی سایت آژانس هواپیمایی

با طراحی حرفه‌ای وب‌سایت، چیزی فراتر از یک وب‌سایتِ ساده بسازید. شما می‌توانید یک دفتر مرکزی در فضای آنلاین برای آژانس هواپیمایی خود ایجاد کنید و با کمی خلاقیت، پلتفرم فوق‌العاده‌ای برای آن بسازید. فناوری، روزبه‌روز پیشرفت کرده و باید آن را در سازمان خود پیاده‌سازی کنید. کیفیت بالای وب‌سایت‌های آژانس هواپیمایی، شما را تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌های موجود در خرید آنلاین بلیط هواپیمایی می‌کند. پیام آوا پردازش، لیستی از امکانات اختصاصی را برای آژانس‌های هواپیمایی تهیه کرده است تا مدیران این کسب و کارها بتوانند نیازهای فنیِ کسب و کار خود را به‌خوبی بشناسند و براساس هویت برند خود، موارد مورد نیاز را انتخاب کنند. اگر احساس کردید که نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات تکمیلی دارید، حتما با کارشناسان پیام آوا پردازش، تماس حاصل نمائید.

سمت کاربر (Front)

در طراحی سایت آژانس هواپیمایی، برخی از ویژگی‌ها باید برای کاربر طراحی و سفارشی‌سازی شود. طراحی این بخش از نظر جذابیت باید در سطح بالا و مورد قبولی قرار گیرد تا مخاطبی که وارد سایت شده را از دست ندهید. با طراحی حرفه‌ای سمت کاربر، مزیت رقابتی خاصی برای خود ایجاد می‌کنید. با طراحی درست در سمت کاربر، بعدها تکنیک‌های بازاریابی را به‌صورت تخصصی و پیشرفته می‌توانید در پلتفرم خود پیاده‌سازی کنید. این بخش برای برندسازی آژانس‌های هواپیمایی بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به ویژگی‌های مهمی که باید برای طراحی سمت کاربر در نظر بگیرید، اشاره کرده‌ایم.

عضویت

بخش عضویت در طراحی سایت آژانس هواپیمایی نباید خیلی پیچیده باشد. کاربر سریعا می‌خواهد نیاز خود را تامین کند. تیم پیام آوا پردازش این بخش از پلتفرم را با رابط کاربری ساده به همراه امنیت بالایی طراحی می‌کند. احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق شماره تلفن و ایمیل از روش‌های رایج برای طراحی عضویت است. کدنویسی این بخش باید به‌گونه‌ای باشد که کاربر به راحت‌ترین شکل ممکن مراحل ثبت نام را طی کند. کاربران ممکن است نصف شب از وب‌سایت شما بازدید کرده و تصمیم بگیرند که بلیط خود را رزرو کنند. اگر بخش عضویت وب‌سایتتان دچار مشکل شود، کاربر، فرآیند خرید را از سایت شما پیگیری نخواهد کرد و از وب‌سایت دیگری خرید می‌کند. بنابراین خیلی مهم است که این قسمت از سایت بدون باگ باشد!

سیستم رزرواسیون آنلاین

اگر وب‌سایت‌های آژانس هواپیمایی، سیستم جامعی برای رزرواسیون نداشته باشند، قطعا کاربران، پروازهای خود را از وب‌سایت دیگری رزرو خواهند کرد. سیستم رزرو پرواز در طراحی سایت آژانس هواپیمایی بسیار مهم است و باید رابط و تجربه کاربری بسیار پیشرفته‌ای برای آن طراحی شود. رزرواسیون آنلاین، فروش مستقیم شما از دنیای مجازی را افزایش می‌دهد. سیستم رزرو آنلاین، اطلاعات مورد نیاز کاربر را بلافاصله پس از درخواست او ارائه می‌دهد. پیام آوا این قسمت را برای شما به‌صورت اختصاصی، طراحی و عملکردهای پیچیده را در قالب ساده و زیبایی برای کاربر راه‌اندازی می‌کند. کاربر باید بتواند در این بخش، مبدأ و مقصد، تاریخ رفت و در صورت نیاز، تاریخ رفت و برگشت را وارد کند تا تمامی پروازهای متناسب با شرایط کاربر، برای او نمایش داده شود. یک اشتباه کوچک در رزرواسیون باعث می‌شود بلیط‌ها جابه‌جا شده یا یک بلیط به دو نفر فروخته شود. این مشکلات نباید در آژانس‌های هواپیمایی اتفاق بیفتد. زیرا باعث ایجاد مشکلات جدی برای کاربران و خود مدیریت آژانس هواپیمایی می‌شود. بنابراین این بخش باید بدون هیچ خطایی پیکربندی شود تا از بروز چنین مشکلاتی، جلوگیری شود.

فرآیند خرید

فرآیند خرید از آژانس هواپیمایی را مثل سفر مشتری در نظر بگیرید. کاربر پس از ثبت نام، می‌تواند فرآیند خرید را شروع کند. یکی از آیتم‌های مهمی که در طراحی سایت آژانس هواپیمایی باید به آن دقت کرد، ناوبری (Navigation) وب‌سایت است. این بخش باعث می‌شود که کاربر کاملا به مراحل خرید احاطه داشته و ذهن او دچار آشفتگی نشود. فرآیند خرید نباید خیلی پیچیده باشد و کاربر مدام با فرم‌های مختلف برای دریافت اطلاعات مواجه شود. این هنرِ تیم طراحی رابط و تجربه کاربری است که بتواند فرآیند خرید را به‌خوبی پیاده‌سازی کند. هر چه این بخش حرفه‌ای تر طراحی شود، کاربر لذت بیشتری از خرید از وب‌سایتتان خواهد بُرد.

درگاه بانکی

امنیت حساب بانکی کاربران بسیار مهم است. پس از طراحی سایت آژانس هواپیمایی، بخش پیکربندی درگاه بانکی توسط تیم برنامه‌نویسی شروع می‌شود. اگر پیکربندی درستی برای این بخش صورت نگیرد، ممکن است اطلاعات کاربران به خطر بیفتد. بخش درگاه بانکی و اتصال به آن باید خیلی سریع اتفاق بیفتد. سرعت بارگذاری این صفحه باید خیلی بالا باشد تا کاربر سریعا فرآیند خرید را تکمیل کند. پس از انجام موفقیت‌آمیز فرآیند خرید، حتما باید بلیط الکترونیکی صادر و نحوه دانلود از آن به کاربر آموزش داده شود. اگر پرداخت ناموفق باشد، باید پیام مشخصی به کاربر نشان داده شود و دلیل تراکنش ناموفق به او اطلاع داده شود. همچنین لیست تراکنش‌ها و تاریخچه سفارش‌ها باید در داشبورد کاربری به فرد نشان داده شود.

تخفیف

جشنواره‌ها و کمپین‌های فروش، نقش زیادی در فروش دارند. حتما باید این امکان در وب‌سایت‌های آژانس هواپیمایی قرار گیرد تا بتوان تخفیف‌های ویژه‌ای را برای مناسبت‌های مختلف تعریف کرد. می‌توان از طریق گیمیفیکیشن در وب‌سایت، احساسات مختلفی را در کاربر تحریک کرد تا حس نیاز را در او ایجاد کنید. در طراحی این بخش باید روی بخش بصری خیلی کار کرد. مثلا کاربر با ورود به این قسمت، نباید با اطلاعات بیش از حدی مواجه شود. زیرا اطلاعات بیش از حد باعث می‌شود کاربر سریعا وب‌سایت شما را ترک کند. پس با طراحی رابط و تجربه کاربری خوب در این بخش می‌توانید در کاربر، انگیزه خرید ایجاد کنید.

سمت مدیریت (Admin)

سمت مدیریت در طراحی سایت آژانس هواپیمایی برای کاربر قابل مشاهده نیست، اما در تصمیم‌گیری او به‌صورت غیرمستقیم تاثیرگذار است. مدیریت یکپارچه در این قسمت باعث می‌شود نظم خاصی در سازمان ایجاد شود و این نظم برای مشتری نیز قابل لمس باشد. ارائه اطلاعات جامع در مورد سفارشات و اعلان‌های به‌موقع از طریق پیامک یا ایمیل، روح زنده‌ای به سازمان می‌بخشد و اطلاعات در سازمان در هر لحظه در حرکت است. ما در ادامه به بخش‌های مهمی که باید در طراحی سمت مدیریتِ وب‌سایت‌های آژانس در نظر گرفته شود، اشاره می‌کنیم.

مدیریت مالی

مدیریت مالی در آژانس‌های هواپیمایی باید دارای داشبورد اختصاصی باشد و مدیر به تمام سفارشات و تراکنش‌ها دسترسی داشته باشد. برنامه‌نویسی این بخش بسیار حساس است. زیرا باید تمام جزئیات بخش مالی در این داشبورد ثبت شوند. لیست مشتریان و تمامی فاکتورها و بلیط‌هایی که پس از خرید مشتری صادر شده، در این بخش قرار می‌گیرد. مدیریت مالی در طراحی سایت آژانس هواپیمایی باید به‌صورت واکنش‌گرا باشد و محتوای داشبورد در تمامی دستگاه‌ها به‌درستی نشان داده شود. زیرا ممکن است مدیر به‌صورت آنلاین از طریق تلفن همراه یا تبلت، قصد بررسی موارد مالی را داشته باشد. گاهی ممکن است پرداخت‌ها موفق باشند، اما به‌دلیل قطعی اینترنت از سمت کاربر، فرد نتواند به اطلاعات بلیط صادر شُده، دسترسی پیدا کند. مدیر مالی باید بتواند از این بخش با بررسی مشخصات مشتری، پردا کاربر را تائید و به او در این زمینه کمک کند.

سطح دسترسی

یکی از موارد مهم در طراحی سایت آژانس هواپیمایی، ارائه دسترسی‌های مختلف به مدیران است. به‌دلیل حساسیت‌هایی که در آژانس‌های هواپیمایی وجود دارد، تمامی اعضای سازمان نباید به همه اطلاعات دسترسی داشته باشند. هر مدیر باید مجوز دسترسی به بخش‌های خاصی داشته باشد. برنامه‌نویسان پیام آوا پردازش، دسترسی‌های مختلف را طبق نیاز مشتری طراحی می‌کنند. ممکن است براساس حجم سازمان، تعداد دسترسی‌ها متفاوت باشد. ارائه سطوح دسترسی به سازمان، یکپارچگی خاصی می‌بخشد و مدیر در یک نگاه می‌تواند آمار و اطلاعات تمام بخش‌ها را به‌راحتی در اختیار داشته باشد.

پشتیبانی

در آژانس‌های هواپیمایی، چند کارشناس به‌عنوان پشتیبان در نظر گرفته می‌شوند. هر کدام از این کارشناس‌ها باید داشبورد جداگانه‌ای داشته باشند. طراحی رابط و تجربه کاربری این بخش از اهمیت خاصی برخوردار است. رابط کاربری باید ساده و در عین حال، اطلاعات کاملی از جمله مشخصات کاربر و سوال او را به کارشناس نشان دهد. دپارتمان‌های مختلفی مثل فروش، مالی و فنی در بخش پشتیبانی تعریف می‌شوند. پشتیبانی برای افزایش رضایت مشتریان لازم است و حتما باید جزء یکی از امکاناتی باشد که مدیریت مجموعه در طراحی سایت خود، انتخاب می‌کند.

ویژگی‌های طراحی سایت آژانس هواپیمایی در شرکت پیام آوا

ما در تیم پیام آوا مجموعه‌ای از متخصصان فعال در حوزه طراحی رابط و تجربه کاربری و همچنین برنامه‌نویسان حرفه‌ای را در کنار هم قرار داده‌ایم تا بتوانیم خدمات مورد نظر شما را به بهترین نحو ارائه دهیم. آژانس‌های هواپیمایی، پتانسیل رشد بسیار زیادی در فضای مجازی دارند. ما سعی می‌کنیم با طراحی حرفه‌ای، داستان برند شما را در دنیای مجازی به‌صورت به تصویر بکشیم تا بتوانید از کسب و کار خود به بیشترین سوددهی برسید. ما دو پکیج برای طراحی سایت آژانس هواپیمایی طراحی کرده‌ایم که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

سوالات متداول درباره طراحی سایت آژانس هواپیمایی

آنچه شرکای تجاری ما از تیم ما می گویند

Mrs.inanlo Cyrus Wheels

As a founder and designer, I've never found a more reliable and professional website development company than Payam Ava Pardazesh Co. We carried out all of our collaboration processes for making our company's websites from A to Z online, which was very helpful ...

Cyrus Wheels
شرکت رنگ یزدی شرکت رنگ یزدی

قبل از هر گونه نظر در رابطه با ظاهر در مرحله ی اول باید از پشتیبانی مناسب و قوی در رابطه با طراحی سایت مان تمجید کنم. در تمامی مراحل طراحی و تا ریزترین موارد ظاهری و فنی سایت، نظر شخص من به صورت کامل در نظر گرفته شد و در نهایت قالب طبق خواسته ی من و متناسب با فعالیت ام توسط متخصصان ‍پیام آوا پیاده ...

شرکت رنگ یزدی
پرویز فتورچی دیجیتال چینج

کار کردن با تیم متخصص پیام آوار بسیار تجربه خوشایندی بود که مطمئنا در پروژه های بعدی هم با آژانس خلاقیت شما کار ...

دیجیتال چینج
امتیاز شما به این برگه:
5/5 - (1 امتیاز)

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.

2 نظر در مورد “طراحی سایت آژانس هواپیمایی

  1. سلام خسته نباشید
    خیلی مقاله کاملی بود ممنونم از شما. یه سوال داشتم از شما. برای طراحی سایت با قالب آماده چقدر زمان لازمه؟؟

    1. سلام وقت شما بخیر جناب
      حدودا از دو هفته به بالا، بسته به سایت و زمینه کاری داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *