تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

تاثیر رنگ لینک ها در سایت

قدرت و تاثیر رنگ در طراحی سایت ثابت شده است. بسیاری از ما اصول اولیه نظریه رنگ را می دانیم:...

قدرت و تاثیر رنگ در طراحی سایت ثابت شده است. بسیاری از ما اصول اولیه نظریه رنگ را می دانیم: آبی تسکین دهنده است. قرمز پرشور است نارنجی پر انرژی بودن را  تکرار می کند، اما نشان دهنده این است که اخبار خشونت آمیز نیست.

روانشناسی رنگ، چقدر جالب است اینکه چطور می توانید از این روانشناسی برای تحریک یک رفتار خاص استفاده کنید. آیا می توانید رنگ های خاصی را برای تاثیر گذاری بر روی فرد استفاده کنید؟

البته مهمترین هدف برای استفاده از رنگ ها،( Call to Action )  وب سایت شما است.

رنگ Call to Action مهم است

CTA یک هدف اولیه برای بهینه سازی است و رنگ آن استثنا نیست.مطالب مختلفی در این زمینه وجود دارد:

  • آیا بهتر است از رنگ های جسورانه ای که مورد توجه قرار می گیرند استفاده شود؟
  • آیا بهتر است از رنگ های خنک و تسکین دهنده استفاده کنید تا اطمینان کاربران را به تصمیمات خود جلب کنید؟

HubSpot یک آزمایش روی این سوال انجام داد. آنها تأثیر یک CTA سبز را با CTA قرمز مقایسه کردند؛ روانشناسی “برو” در مقابل “توقف“، همانطور که با آن آشنا هستید، بود. آنها دریافتند که CTA قرمز با ۲۱ درصد گزینه سبز را بهبود بخشید. برای یک مبادله پالت که تنها چند ثانیه طول می کشد، بد نیست.

البته، در طول این آزمون، بسیاری از عناصر دیگر در کار وجود داشت، از جمله اینکه چگونه هر گزینه در طرح رنگ کلی وب سایت متناسب است.این فقط یک نمونه جالب این است که یک رنگ چقدر می تواند یک مبادله  برای نرخ تبدیل شما باشد.

color

ارزش  CTA 

در حقیقت، رنگ درستی برای CTA وجود ندارد. هر رنگ می تواند این ترفند را انجام دهد. در حالی که ممکن است رنگ ها بر روی کاغذ حساس باشد که رنگ های انرژی بالا، مانند قرمز و نارنجی عمل هیجان را تشویق می کنند، احتمالا “قابل اعتماد” تر از رنگ های خنک کننده مانند آبی و سبز است. آیا CTA ارزش آن را دارد؟ از ده نفر مختلف بپرسید و ده پاسخ متفاوت دریافت خواهید کرد.

بیش از حد خود را جذب و درگیر رنگ ها نکنید که باعث شود فکر کنید مشارکت CTA را افزایش می دهد. مهمتر از این چگونگی استفاده از رنگ به عنوان یک ابزار طراحی برای جلب توجه به CTA است. اجازه دهید برخی از روشهایی را که می توانید از رنگ یا هر رنگ استفاده کنید را بررسی کنیم.

ایجاد کنتراست

در طراحی وب سایت، بسیاری از حقایق جهانی وجود ندارد، اما حداقل یکی وجود دارد:

CTA شما باید برجسته شود. این باید در یک نگاه قابل مشاهده باشد، و نمی تواند همان رنگی باشد که در طرح پس زمینه شما وجود دارد. یک رنگ برای CTA خود انتخاب کنید که باعث می شود آن را روی صفحه نمایش دهید. اگر یک پس زمینه مشغول با تعداد زیادی تصاویر داشته باشید، می توانید از رنگ های متضاد استفاده کنید تا این تمایز را بیابید.

نظر کاربران سایت

یک محل که در آن رنگ اهمیت دارد، این است که چگونه با مخاطبان خود صحبت می کنید، مخصوصا برای برند هایی که به طور عمده برای زنان یا مردان عرضه می شود. تحقیقات در زمینه انتخاب رنگ توسط جنس نشان می دهد که زنان ترجیح می دهند آبی، بنفش و سبز. مردان نیز از آبی لذت می برند، اما بنفش را دوست ندارند. در همین راستا، در حالی که هر دو جنس برای قهوه ای ناراحت کننده هستند، زنان نارنجی را با حاشیه بسیار بیشتری نسبت به مردان نشان می دهند.

براساس این تحقیق، برای یک سایت آرایشی و بهداشتی  در درجه اول رنگ های خنک استفاده می شود و برای هر هزینه ای از CTA نارنجی اجتناب کنید! این قانون قاعده ای نیست، اما در ذهن داشته باشید.

تصور اشتباه   طراحان سایت

در حالی که طراحی سایت برای مخاطبان شما اهمیت دارد، تصور نکنید که رنگ های مشخصی پاسخ شما را می فهمند. انجمن های رنگی بالا ممکن است برای مخاطبان غربی صحیح باشد اما تحقیقات نشان می دهد مخاطبان بین المللی ممکن است برای هر رنگ کاملا متفاوت باشند. به عنوان مثال، رنگ سفید نشان می دهد خلوص و پاکیزگی در غرب – اما در فرهنگ چینی، آن را با مرگ و عزاداری مرتبط است.

تمایز این موارد برای برند های آنلاین که به بازارهای بین المللی به فروش می رسند، مهم هستند، بنابراین تحقیقات خود را پیش از زمان انجام دهید.

تست نظر مخاطب شما

با درصد های بسیار زیادی در نحوه پاسخگویی به رنگ ها وجود دارد، تنها راه برای دانستن اینکه کدام رنگ برای CTA ، بهتر کار خواهد کرد، آزمایش، آزمایش و آزمایش است.

آزمایش منظم A / B از CTA ، شما باید بخشی از فعالیت های بهینه سازی وب سایت خود را در هر حال انجام دهید، به طوری که آسان باشد به ترکیب سبک های رنگی در مخلوط. همانطور که HubSpot در مثال بالا انجام دادید و گزینه ها را مقایسه کنید تا ببینید که کدام یک از بهترین بازار های موجود مناسب است.

0 دیدگاه برای “تاثیر رنگ لینک ها در سایت”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

10 − دو =

ثبت سفارش