تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

بهبود سئو سایت با وبلاگ نویسی به طور منظم

بهبود سئو سایت یکی از موضوعات محوری در موفقیت یک وبسایت به حساب می آید. در این میان از تولید محتوای منظم و پرکاربرد به صورت وبلاگ نویسی به کرات صحبت می شود و باید اذعان کرد که یک وبلاگ نویسی عالی می تواند رتبه شما را در گوگل به شدت تقویت کند. در طول سال های اخیر  تغییرات زیادی  در الگوریتم های گوگل   ایجاد شده است. اما در سال ۲۰۱۹، بهترین روش های جستجوگرها نشان داد که رتبه بندی بالا در صفحات نتایج موتورهای جستجوگر (SERPs) بیش از هر چیز به هدف کاربران مرتبط است. به عبارت دیگر، هدف گوگل این است که، صفحات با کیفیت بالا را که بهترین نتایج را با جستجوی کاربر مطابقت می دهند، ارائه دهد.

هدف کاربر چیست ؟

در وهله اول، به دلایل خاصی که کاربر یک جستجوی خاص انجام دهد، فکر کنید. آنها می توانند به دنبال یک وب سایت خاص (جستجوی خاص)، جمع آوری اطلاعات (اطلاعاتی) و یا خرید (معاملات) باشند.

تصور کنید که می خواهید وب سایت خود را به روز کنید. شما به گوگل بروید و کلمات کلیدی خود را جستجو کنید، با استفاده از کلمات کلیدی مختلف بسته به جایی که شما قرار دارید نتایج متفاوتی می آید.

به عنوان مثال، شما ممکن است برای دلایل زیر جستجو کنید:

 • ترند های جدید طراحی وب سایت.
 • چگونه یک وب سایت را طراحی کنیم؟
 • شرکت طراحی وب سایت نزدیک من؟

کاربران با هر کدام از این سوالات انتظارات بسیار متفاوتی را برای نتایجی که می خواهند ببینند (و آنها که در نهایت روی آن کلیک می کنند) دارند.

 • اولین جستجو به احتمال زیاد توسط کسی  انجام می گیرد که در اوایل مرحله جمع آوری اطلاعات مورد استفاده خود است.
 • دومین مرحله جستجو در مرحله بعدی است که توسط شخصی انجام می گیرد که جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد تمامی مراحل مربوط به روند طراحی وب سایت مورد استفاده است، انجام می شود.
 • و در نهایت، کسی که برای شرکت طراحی سایت”نزدیک به من” جستجو می کند بسیار نزدیک به خرید و جستجوی ارائه دهندگان خدمات است.

الگوریتم گوگل تلاش می کند تا پیش بینی کند که کدام نوع اطلاعات مطابق سلیقه شما است. تا بتواند به نتایج مطلوب شما ارائه کند.

بهبود سئو سایت با وبلاگ نویسی

blogging

یکی از بهترین ترفند های بهبود کسب و کار  زمینه سازی و قرار گرفتن در صفحه اول سرچ گوگل باشند، ارائه مطالب مفید برای خریداران خود از طریق یک وبلاگ است. بنابراین، در واقع شما با ایجاد صفحاتی از محتوا که به سوالات کاربر پاسخ می دهند، به منظور هدف کاربری بهینه سازی می کنید.

هر چقدر که شما در حال بهینه سازی پست های وبلاگ خود تلاش کنید، زمانی نتیجه مثبت می دهد که مرتبط ترین موضوع ها را ارائه دهید و ترافیک های کاربری مفید را به وب سایت خود جذب کنید. در حقیقت، شرکت هایی که ۱۶ یا بیشتر بار در ماه پستی در وبلاگ یا سایت خود می نویسند، تقریبا ۳٫۵ برابر ترافیک بیشتری نسبت به شرکت هایی که ۴ یا کمتر در ماه محتوای جدید ارسال می کنند، جذب می کنند.

بروز رسانی وبلاگ

همانطور که قبلا ذکر شد، موتورهای جستجو مانند گوگل با هدف ارائه یک تجربه کاربری مثبت  ایجاد شده و فعالیت می کند. تجربه کاربری هم به طراحی گرافیکی و هم به محتوای تولید شده در یک وبسایت بستگی دارد  و به همین دلیل گوگل تلاش می کند بیشترین اطلاعات را به جستجوگران و کاربران ارائه دهد. در این خصوص مقالات ما را درباره طراحی بر اساس تجربه کاربری دنبال کنید.

ux

داشتن یک “عامل نوآوری” می تواند تاثیر مثبتی بر رتبه بندی سایت شما داشته باشد.  اگر برای بهبود سئو سایت با وبلاگ نویسی به طور منظم شما محتوای با کیفیت بالا را بنویسید، موتورهای جستجو شما را به عنوان یک منبع معتبر تشخیص می دهند و سایت شما را اغلب فهرست می کنند. موتور های جستجوگر اغلب سایت شما نشان در جستجو ها نمایش می دهند و بیشتر احتمال دارد که کاربر سایت شما را پیدا کند.

افزایش زمان حضور کاربر در سایت

کاربرانی که در صفحه یک وبلاگ از طریق یک جستجو وارد می شوند، احتمال بیشتری دارد که زمان بیشتری را در صفحه برای خواندن پست سپری کنند. نسبت به کسی که در صفحه ای با متن به مراتب کمتر می رود، است.

اگر چه موتورهای جستجو قبول نکرده اند که زمان توقف به طور مستقیم با رتبه شما مرتبط است، اما این موضوع نشان می دهد که محتوای شما مفید است. یعنی اگر یک جستجوگر روی پیوند شما کلیک کند ولی دوباره به Google بازگردد، این موضوع به گوگل می فهماندکه محتوای شما به سؤال آنها پاسخ نمی دهد. و بلعکس، اگر یک کاربر در نتیجه جستجوی خود  بر روی سایت شما کلیک کند و چندین دقیقه در صفحه سایت شما صرف کند، گوگل می فهمد که مطالبی که در صفحات وب سایت شما وجود دارد، مناسب می باشد. این موضوع به موتور جستجو نشان می دهد که سایت شما به سوال فرد پاسخ داده است. به این ترتیب، صفحه شما به احتمال زیاد در نتایج آینده دوباره می آید. احتمالا حتی رتبه بندی شما را نیز افزایش می دهد.

ایجاد لینک های داخلی در سایت

پیوندهای داخلی لینک هایی هستند که به صفحات وب شما در یک صفحه دیگر ارجاع می دهندو این صفحات را به یکدیگر متصل می کنند. بر خلاف backlinks که به سایر سایت های معتبری که به محتوای شما وابسته هستند، بستگی دارد، لینک های داخلی تحت کنترل شما هستند. و شما باید از آنها برای گسترش اختیارات در سراسر صفحات وب سایت خود استفاده کنید.

موتورهای جستجو پیوندهای داخلی را دوست دارند. به این دلیل که به کاربران کمک می کند هدف شما را از سایت بهتر درک کنند. موتورهای جستجو به عنکبوت موتور جستجو توضیح می دهد که صفحات شما بهم متصل هستند. این نظریه در مقابل خوشه های محتوا است. خوشه های محتوا از یک معماری وبسایت عمیق تر استفاده می کند تا URL ها را سازماندهی شده و پیوند داده شوند تا به صفحات بیشتر در رتبه سایت شما در گوگل کمک کنند و به کاربران نیز کمک می کند به راحتی اطلاعات مربوط به سایت شما را پیدا کنند.

فرصت ایجاد بک لینک با وبلاگ ها

لینک های برگشتی، همچنین به عنوان لینک های ورودی شناخته می شوند. پیوندهای خارجی به محتوای شما از سایر وب سایت ها هستند. شما می توانید از آنها به عنوان معادل آنلاین شرح بیشتر یاد کنید. هر چه شرح و توصیفات شما بیشتر باشد، احتمال زیادی دارد که کسی از شما خرید می کند، به شما اعتماد کند. به همین ترتیب،هر چه بیشتر back-links داشته باشید. احتمال اینکه موتورهای جستجو، شما را به یک منبع معتبر در نظر بگیرند، بیشتر می شود و به شما رتبه بندی جستجو بالاتری می دهد.

استفاده از وبلاگ برای افزایش SEO

بهبود سئو سایت

ایجاد یک استرتژی برای محتوای وبلاگ

ایجاد یک استراتژی برای پوشش موضوعاتی که مناسب سایت شما مهم هستند. یک مکان خوب برای شروع، سوالاتی است که تیم فروش و یا تیم پشتیبانی مشتریان از شما بارها و بارها میپرسند. از این سوالات استفاده کنید تا مطالب خود را برای وبلاگ خود بیابید.

به انواع مختلف جستجوی مبتنی بر نیاز کاربران (به ویژه اطلاعاتی و عملیاتی) فکر کنید و محتوای سایت خود را به کاربر نمایش دهید. بگذارید اطمینان حاصل کند که محتوای مناسبی دارید که به کاربرانتان کمک می کند تا از مرحله آگاهی، به بررسی، و در نهایت تصمیم گیری و خرید، حرکت کنند.

بهینه سازی پست های وبلاگ خود برای جستجوگرها

شما می خواهید کار عنکبوت گوگل را برای ردیابی یا رتبه بندی سایتتان آسان کنید. بنابراین برای اطمینان از بهترین شیوه ها در مورد بهینه سازی محتوای خود استفاده کنید. هدفتان را با کلمات کلیدی طولانی آغاز کنید. این کلمات کلیدی بسیار هدفمند هستند حجم جستجوی کمتر را ارائه می دهند. در عین حال ترافیک با کیفیت بالاتر به وب سایت شما ارائه می کنند.

از کلمات کلیدی long tail استفاده کنید:

 • کپی بدن (آن را احساس طبیعی، نه پر شده).
 • تگ برای عنوان..
 • استفاده از هدر ها
 • آدرس اینترنتی
 • توضیحات متای سایت
 • متن جایگزین برای عکس ها

مطالب خود را به اشتراک بگذارید و تبلیغ کنید.

هنگامی که پست های وبلاگ خود را نوشتید. بهینه سازی کردید. مطمئن شوید لینک های اشتراک اجتماعی را برای خوانندگان خود تهیه کرده و پست های وبلاگ خود را از طریق ایمیل و رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و رتبه خود را بهبود ببخشید.

وبلاگ نویسی یک راه عالی برای ایجاد ارتباط با مخاطبان شما است. در حالی که محتوای ارزشمند شما را موتورهای جستجو دوست دارد. صفحات اضافی محتوا با کیفیت بالا به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک می کند.

 

اگر بهبود سئو سایت با وبلاگ نویسی به طور منظم  بخشی از استراتژی بازاریابی فعلی شما نیست، برای شروع خیلی دیر نیست. با ما تماس بگیرید، ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم

0 دیدگاه برای “بهبود سئو سایت با وبلاگ نویسی به طور منظم”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

هشت + هفده =

ثبت سفارش