021 44342032
زمان مطالعه: 8 دقیقه

بهبود سئو سایت یکی از موضوعات محوری در موفقیت یک وبسایت به حساب می آید. در این میان از تولید محتوای منظم و پرکاربرد به صورت وبلاگ نویسی به کرات صحبت می شود و باید اذعان کرد که یک وبلاگ نویسی عالی می تواند رتبه شما را در گوگل به شدت تقویت کند. در طول سال های اخیر  تغییرات زیادی  در الگوریتم های گوگل   ایجاد شده است. اما در سال ۲۰۱۹، بهترین روش های جستجوگرها نشان داد که رتبه بندی بالا در صفحات نتایج موتورهای جستجوگر (SERPs) بیش از هر چیز به هدف کاربران مرتبط است. به عبارت دیگر، هدف گوگل این است که، صفحات با کیفیت بالا را که بهترین نتایج را با جستجوی کاربر مطابقت می دهند، ارائه دهد.

هدف کاربر چیست ؟

در وهله اول، به دلایل خاصی که کاربر یک جستجوی خاص انجام دهد، فکر کنید. آنها می توانند به دنبال یک وب سایت خاص (جستجوی خاص)، جمع آوری اطلاعات (اطلاعاتی) و یا خرید (معاملات) باشند.

تصور کنید که می خواهید وب سایت خود را به روز کنید. شما به گوگل بروید و کلمات کلیدی خود را جستجو کنید، با استفاده از کلمات کلیدی مختلف بسته به جایی که شما قرار دارید نتایج متفاوتی می آید.

به عنوان مثال، شما ممکن است برای دلایل زیر جستجو کنید:

 • ترند های جدید طراحی وب سایت.
 • چگونه یک وب سایت را طراحی کنیم؟
 • شرکت طراحی وب سایت نزدیک من؟

کاربران با هر کدام از این سوالات انتظارات بسیار متفاوتی را برای نتایجی که می خواهند ببینند (و آنها که در نهایت روی آن کلیک می کنند) دارند.

 • اولین جستجو به احتمال زیاد توسط کسی  انجام می گیرد که در اوایل مرحله جمع آوری اطلاعات مورد استفاده خود است.
 • دومین مرحله جستجو در مرحله بعدی است که توسط شخصی انجام می گیرد که جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد تمامی مراحل مربوط به روند طراحی وب سایت مورد استفاده است، انجام می شود.
 • و در نهایت، کسی که برای شرکت طراحی سایت”نزدیک به من” جستجو می کند بسیار نزدیک به خرید و جستجوی ارائه دهندگان خدمات است.

الگوریتم گوگل تلاش می کند تا پیش بینی کند که کدام نوع اطلاعات مطابق سلیقه شما است. تا بتواند به نتایج مطلوب شما ارائه کند. بنابراین شما باید حرفه ای عمل کنید و اول تشخیص دهید که کاربران و موتورهای جست و جو به چه شکل عمل می کنند. این البته مستلزم آن است که سایت شما نیز به صورت سایت حرفه ای طراحی شده باشد تا اگر کلیک سایت زیاد شد بتوانید آن را به مشتری تبدیل کنید.

بهبود سئو سایت با وبلاگ نویسی

blogging

یکی از بهترین ترفند های بهبود کسب و کار  زمینه سازی و قرار گرفتن در صفحه اول سرچ گوگل باشند، ارائه مطالب مفید برای خریداران خود از طریق یک وبلاگ است. بنابراین، در واقع شما با ایجاد صفحاتی از محتوا که به سوالات کاربر پاسخ می دهند، به منظور هدف کاربری بهینه سازی می کنید.

هر چقدر که شما در حال بهینه سازی پست های وبلاگ خود تلاش کنید، زمانی نتیجه مثبت می دهد که مرتبط ترین موضوع ها را ارائه دهید و ترافیک های کاربری مفید را به وب سایت خود جذب کنید. در حقیقت، شرکت هایی که ۱۶ یا بیشتر بار در ماه پستی در وبلاگ یا سایت خود می نویسند، تقریبا ۳٫۵ برابر ترافیک بیشتری نسبت به شرکت هایی که ۴ یا کمتر در ماه محتوای جدید ارسال می کنند، جذب می کنند.

بروز رسانی وبلاگ

همانطور که قبلا ذکر شد، موتورهای جستجو مانند گوگل با هدف ارائه یک تجربه کاربری مثبت  ایجاد شده و فعالیت می کند. تجربه کاربری هم به طراحی گرافیکی و هم به محتوای تولید شده در یک وبسایت بستگی دارد  و به همین دلیل گوگل تلاش می کند بیشترین اطلاعات را به جستجوگران و کاربران ارائه دهد. در این خصوص مقالات ما را درباره طراحی بر اساس تجربه کاربری دنبال کنید.

ux

داشتن یک “عامل نوآوری” می تواند تاثیر مثبتی بر رتبه بندی سایت شما داشته باشد.  اگر برای بهبود سئو سایت با وبلاگ نویسی به طور منظم شما محتوای با کیفیت بالا را بنویسید، موتورهای جستجو شما را به عنوان یک منبع معتبر تشخیص می دهند و سایت شما را اغلب فهرست می کنند. موتور های جستجوگر اغلب سایت شما نشان در جستجو ها نمایش می دهند و بیشتر احتمال دارد که کاربر سایت شما را پیدا کند.

افزایش زمان حضور کاربر در سایت

کاربرانی که در صفحه یک وبلاگ از طریق یک جستجو وارد می شوند، احتمال بیشتری دارد که زمان بیشتری را در صفحه برای خواندن پست سپری کنند. نسبت به کسی که در صفحه ای با متن به مراتب کمتر می رود، است.

اگر چه موتورهای جستجو قبول نکرده اند که زمان توقف به طور مستقیم با رتبه شما مرتبط است، اما این موضوع نشان می دهد که محتوای شما مفید است. یعنی اگر یک جستجوگر روی پیوند شما کلیک کند ولی دوباره به Google بازگردد، این موضوع به گوگل می فهماندکه محتوای شما به سؤال آنها پاسخ نمی دهد. و بلعکس، اگر یک کاربر در نتیجه جستجوی خود  بر روی سایت شما کلیک کند و چندین دقیقه در صفحه سایت شما صرف کند، گوگل می فهمد که مطالبی که در صفحات وب سایت شما وجود دارد، مناسب می باشد. این موضوع به موتور جستجو نشان می دهد که سایت شما به سوال فرد پاسخ داده است. به این ترتیب، صفحه شما به احتمال زیاد در نتایج آینده دوباره می آید. احتمالا حتی رتبه بندی شما را نیز افزایش می دهد.

در تعریف طراحی سایت شرکتی و سای فروشگاهی تفاوت های بنیادین وجود دارد اما در خصوص سئو و بهینه سازی سایت به وسیله بک لینک سازی های وبلاگ نویسی هیچ تفاوتی بین آنها نمی توان قائل شد. بنابراین چه شما یک سایت شرکتی داشته باشید چه فروشگاه اینترنتی وبلاگ نویسی می تواند سئو شما را به شدت تقویت کند.

ایجاد لینک های داخلی در سایت

پیوندهای داخلی لینک هایی هستند که به صفحات وب شما در یک صفحه دیگر ارجاع می دهندو این صفحات را به یکدیگر متصل می کنند. بر خلاف backlinks که به سایر سایت های معتبری که به محتوای شما وابسته هستند، بستگی دارد، لینک های داخلی تحت کنترل شما هستند. و شما باید از آنها برای گسترش اختیارات در سراسر صفحات وب سایت خود استفاده کنید.

موتورهای جستجو پیوندهای داخلی را دوست دارند. به این دلیل که به کاربران کمک می کند هدف شما را از سایت بهتر درک کنند. موتورهای جستجو به عنکبوت موتور جستجو توضیح می دهد که صفحات شما بهم متصل هستند. این نظریه در مقابل خوشه های محتوا است. خوشه های محتوا از یک معماری وبسایت عمیق تر استفاده می کند تا URL ها را سازماندهی شده و پیوند داده شوند تا به صفحات بیشتر در رتبه سایت شما در گوگل کمک کنند و به کاربران نیز کمک می کند به راحتی اطلاعات مربوط به سایت شما را پیدا کنند.

فرصت ایجاد بک لینک با وبلاگ ها

لینک های برگشتی، همچنین به عنوان لینک های ورودی شناخته می شوند. پیوندهای خارجی به محتوای شما از سایر وب سایت ها هستند. شما می توانید از آنها به عنوان معادل آنلاین شرح بیشتر یاد کنید. هر چه شرح و توصیفات شما بیشتر باشد، احتمال زیادی دارد که کسی از شما خرید می کند، به شما اعتماد کند. به همین ترتیب،هر چه بیشتر back-links داشته باشید. احتمال اینکه موتورهای جستجو، شما را به یک منبع معتبر در نظر بگیرند، بیشتر می شود و به شما رتبه بندی جستجو بالاتری می دهد.

استفاده از وبلاگ برای افزایش SEO

بهبود سئو سایت

ایجاد یک استرتژی برای محتوای وبلاگ

ایجاد یک استراتژی برای پوشش موضوعاتی که مناسب سایت شما مهم هستند. یک مکان خوب برای شروع، سوالاتی است که تیم فروش و یا تیم پشتیبانی مشتریان از شما بارها و بارها میپرسند. از این سوالات استفاده کنید تا مطالب خود را برای وبلاگ خود بیابید.

به انواع مختلف جستجوی مبتنی بر نیاز کاربران (به ویژه اطلاعاتی و عملیاتی) فکر کنید و محتوای سایت خود را به کاربر نمایش دهید. بگذارید اطمینان حاصل کند که محتوای مناسبی دارید که به کاربرانتان کمک می کند تا از مرحله آگاهی، به بررسی، و در نهایت تصمیم گیری و خرید، حرکت کنند.

بهینه سازی پست های وبلاگ خود برای جستجوگرها

شما می خواهید کار عنکبوت گوگل را برای ردیابی یا رتبه بندی سایتتان آسان کنید. بنابراین برای اطمینان از بهترین شیوه ها در مورد بهینه سازی محتوای خود استفاده کنید. هدفتان را با کلمات کلیدی طولانی آغاز کنید. این کلمات کلیدی بسیار هدفمند هستند حجم جستجوی کمتر را ارائه می دهند. در عین حال ترافیک با کیفیت بالاتر به وب سایت شما ارائه می کنند.

از کلمات کلیدی long tail استفاده کنید:

 • کپی بدن (آن را احساس طبیعی، نه پر شده).
 • تگ برای عنوان..
 • استفاده از هدر ها
 • آدرس اینترنتی
 • توضیحات متای سایت
 • متن جایگزین برای عکس ها

مطالب خود را به اشتراک بگذارید و تبلیغ کنید.

هنگامی که پست های وبلاگ خود را نوشتید. بهینه سازی کردید. مطمئن شوید لینک های اشتراک اجتماعی را برای خوانندگان خود تهیه کرده و پست های وبلاگ خود را از طریق ایمیل و رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و رتبه خود را بهبود ببخشید.

وبلاگ نویسی یک راه عالی برای ایجاد ارتباط با مخاطبان شما است. در حالی که محتوای ارزشمند شما را موتورهای جستجو دوست دارد. صفحات اضافی محتوا با کیفیت بالا به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک می کند.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سئو عوامل تاثیرگذار بر هزینه سئو

زمان مطالعه: 11 دقیقهشما عوامل تاثیرگذار بر هزینه سئو را باید با تمام جزئیات آن بشناسید تا بتوانید تصمیم درستی برای انتخاب پکیج مناسب بگیرید. داشتن وب‌سایت با رتبه ...

بیشتر بخوانیم
سئوی وب اپلیکیشن سئوی سایت‌های وب اپلیکیشن

زمان مطالعه: 13 دقیقهسئو (SEO) برای سایت‌ها و وب‌اپلیکیشن‌ها بسیار حیاتی است. شما بهترین وب‌اپلیکیشن‌ها را طراحی کنید، ولی اگر روی سئو کار نکنید، پروژه‌تان محکوم به شکست خواهد ...

بیشتر بخوانیم
اصول سئو در مقاله نویسی اصول سئو در نویسندگی

زمان مطالعه: 17 دقیقهاصول سئو در نویسندگی (SEO Copywriting) یک روش بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجوست که هدف آن جذب مخاطبان هدف و بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها در نتایج است. ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.