تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

انتخاب نام دامنه سایت

عناوین برتر مقاله ۱ – قابل اعتماد  بودن نام دامنه در عموم۲-  نام دامنه کوتاه و مختصر باشد.۳-  نوشته شدن...
امتیاز این صفحه

۱ – قابل اعتماد  بودن نام دامنه در عموم

به یاد داشته باشید:

نام دامنه شما اینگونه باید باشد که چگونه بازدید کنندگان آن را پیدا کند. شرکت خود را در نام دامنه به اشتراک بگذارید. این پایه و اساس نام تجاری شما است. در اینجا تفاوت اصلی بین یک نام دامنه عمومی و قابل اعتماد وجود دارد:

یک نام دامنه منحصر به فرد است و از رقابت خارج می شود، در حالی که یک نام دامنه عمومی معمولا با کلمات کلیدی پر شده و غیر قابل چشم پوشی است.

برای مثال، آیا تفاوت بین   Healthinsurance.net، Newhealthinsurance.com  یا Healthinsurancesort.com   را می دانید؟  احتمالا نه،  درست است؟

این ها به طرز وحشیانه ای عمومی هستند.  شما کسی را نمی شناسید که درباره «Insurance.com» چقدر عالی صحبت کند.  به علاوه، انواع کلمه “بیمه” رقابت را افزایش می دهد و آن را حتی بیشتر ترکیب می کند.

اما سایت هایی مانند UnitedHealthCareOnline.com و Anthem.com برجسته می شوند، زیرا آنها برای هدفی ایستاده اند. وقتی افراد نام دامنه را می شنوند، عوامل اعتماد در آنجا وجود دارد.

در اینجا چگونگی پیدا کردن یک نام دامنه قابل اعتماد تر است:

  1. ایجاد کلمات جدید شما می توانید کلمات جذاب و جدید خود را تشکیل دهید. این چیزی است که Google، Bing و یاهو انجام دادند.
  2. از کلمات موجود استفاده کنید. شما می توانید اصطلاحنامه را برای پیدا کردن کلمات جالب که به نام تجاری شما مناسب است، استفاده کنید.
  3. استفاده از ژنراتور نام دامنه. این ابزار می تواند به شما در ایجاد یک نام دامنه منحصر به فرد از ایده های دامنه اولیه و کلمات کلیدی کمک کند.

۲-  نام دامنه کوتاه و مختصر باشد.

به طور کلی، برای نام دامنه سایت خود، کوتاه باشد بهتر است.

بر اساس تحقیق از Gaebler.com، یک مجله برای کارآفرینان، وب سایت های برتر در نام دامنه خود تقریبا ۶ کاراکتر دارند.

همانطور که شما در فهرست ۱ میلیون نام دامنه قرار می گیرید، بین نام دامنه و محبوبیت رابطه مستقیم وجود دارد.

و در ۱۰۰ وب سایت برتر، طولانی ترین دامنه ۱۷ کاراکتر است.

همه این اطلاعات نشان می دهد که شما باید نام دامنه خود را مختصر بنویسید.

به یاد داشته باشید: کوتاه تر، بهتر است. به احتمال زیاد نام دامنه کوتاه تر طولانی مدت گرفته شده و هزاران دلار فروخته می شود. بنابراین اگر شما چیزی را کوتاه پیدا نکنید، آن را لغو کنید.

 

۳-  نوشته شدن آسان نام دامنه

به بعضی از محبوب ترین وب سایت های جهان فکر کنید.   چه اتفاقی می افتد؟

گوگل، فیس بوک، توییتر، یاهو، سی ان ان …

یکی از چیزهایی که آنها مشترک دارند این است که ساده نوشته میشوند.

بازدید کنندگان شما باید بتوانند نام دامنه خود را بدون مشکل وارد کنند. اگر شما مجبور به توضیح دادن املایی بیش از یک بار باشید، درک آن بسیار سخت است.

۴-  تلفظ نام دامنه آسان باشد

همانطور که باید نوشتن آن آسان باشد، تلفظ آن هم نیز باید آسان باشد.

این باعث می شود که بازدیدکنندگان برای داشتن نام دامنه خود از طریق صحبت کردن به اشتراک بگذارند و به شما امکان می دهد سایت خود را با دوستان و مشتریان خود به اشتراک بگذارید.

شما می توانید همین روش را همانطور که با  “املا” است، تست کنید.

نام دامنه خود را بر روی یک تکه کاغذ بنویسید و از ۱۰ نفر بخواهید آن را تلفظ کند.  اگر بیش از چند نفر در تلاش برای تلفظ آن هستند، باید آن را ساده کنید.

در اینجا چیزی است که باید در ذهن داشته باشید: شما می خواهید نام دامنه خود را به راحتی توسط شما و دیگران منتقل شود و تنها راهی که امکان پذیر است این است که اگر آن را ۱) آسان به طلسم و ۲) آسان تلفظ.

۵-  از تقلید و اعداد اجتناب کنید

به خاطر دارید که چگونه نام دامنه خود را آسان به طلسم و تلفظ می شود؟ خوب، خطوط و اعداد هر دو این موارد را دشوار می کنند.

تصور کنید که فیس بوک را توضیح دهید در آن صورت نقطه هایی وجود دارد …

“آیا این سایت جدید سایت فیسبوک را دیده اید؟ به هر حال، نقطهای بین «صورت» و «کتاب» وجود دارد.

فیس بوک ممکن است به سرعت در حال گسترش باشد.

نام دامنه شما باید صاف و پانچ باشد، و خط ها و اعداد در مسیر آن قرار دارند.

۶-  کلمات کلیدی را در نظر داشته باشید

کلمات کلیدی می تواند به بهبود جستجوگرها کمک کند. اما شما باید با دقت در این جا اقدام کنید. اگر سعی نکنید کلمات کلیدی را به دامنه خود بچسبانید، آن را به صورت کلی عمومی می بینید.

اگر شما انتخاب می کنید از کلمات کلیدی استفاده کنید، کلمات کلیدی را در ابتدای دامنه خود قرار دهید. این جایی است که رتبه بندی شما را قوی تر می کند.

شما می توانید کلمات کلیدی را با ابزارهایی مانند برنامه ریزان کلمات کلیدی Google و Keywordtool.io پیدا کنید.

۷- طولانی مدت

اگر شما تصمیم به تغییر دامنه در آینده داشته باشید، بهای آن را خواهید پرداخت، نام تجاری، و رتبه بندی بهینه سازی سایت هزینه. به طور خلاصه، این یک درد بزرگ است.

به عنوان مثال، اگر شرکت شما به کسب و کار وب سایت های خود به جستجوگرها کمک کند، می توانید یک نام دامنه مانند “OptimizedSEO.com” را انتخاب کنید. اما اگر فکر می کنید احتمال دارد که در آینده بیشتر خدمات کلی بازاریابی دیجیتال را گسترش دهید مانند بازاریابی ایمیل، PPC و غیره، ممکن است عاقلانه باشد که نام دامنه خود را بازبینی کنید.

بنابراین، زمانی که نام دامنه خود را انتخاب می کنید، چشم انداز دراز مدت خود را حفظ کنید.

 

 

۸-  دسترسی به سایت های رسانه های اجتماعی و علائم تجاری را بررسی کنید

 

قبل از اینکه با یک نام دامنه خاص به جلو بروید، بررسی کنید که آیا نام در سایت های رسانه های اجتماعی در دسترس است و همچنین اگر عالئمی تجاری ثبت نام شده در این نام وجود داشته باشد.
برای ساختن نام تجاری خود، ایده آل است که نام و نام خانوادگی در دامنه و شبکه های اجتماعی شما داشته باشد. این ساختار آشنایی را ایجاد می کند و برای بازدید کنندگان، طرفداران و مشتریان شما را در سراسر وب آسان می کند
و برای جلوگیری از مسائل قانونی،  شما باید از اسامی که قبلا علامت های تجاری دارند استفاده کنید.
بنابراین، چگونه می توان به سرعت شبکه های اجتماعی و علائم تجاری را برای نام دامنه خود بررسی کرد؟
با یک ابزار مانند Knowem کاملا آسان است. نام دامنه خود را جستجو کنید و آن را به شما نشان می دهد اگر در بیش از ۲۵   شبکه اجتماعی محبوب وجود داشته باشد و همچنین اگر علائم تجاری ثبت نام شده به نام وجود داشته باشد.
اگر آن را گرفته اید، آن را بهینه سازی کنید تا بتوانید پروفایل های اصلی رسانه های اجتماعی را ایجاد کنید.

۹-  از افزونه نام مستعار راست استفاده کنید

هنگامی که شما نام دامنه خود را انتخاب می کنید، می توانید از یک چیز مطمئن شوید: “.com” هنوز هم بهترین است.
بر اساس تحقیق از آمار ثبت شده، ۷۵٪ از دامنه ها دارای پسوند “.com”، دوم “.net” و سوم “.org” است.
چرا؟ خوب، “.com” بیشتر آشنا و راحت تر به یاد می آورد. در حالی که بسیاری از وب سایت های موفق با “.net” و “.org” وجود دارد، وب سایت شما احتمالا بهتر خواهد بود اگر دارای یک افزونه “.com” باشد. شرط امن تر است.

توصیه من: برو با” .com”   اگر این کار را بکنید، سعی کنید .net یا .org. اگر اینها را نیز گرفته باشید، بهتر است که یک نام دامنه جدید را طغیان بکشید. و همچنین از موارد اضافی مانند “.club”، “.space”، “.pizza” و غیره اجتناب کنید.

 

۱۰-  استفاده از یک نام دامنه برای جمع آوری ایده ها

خوب، پس از این مرحله باید حداقل یک ایده کلی از کلمات ممکن برای قرار دادن در دامنه خود داشته باشید. اما برخی از این کلمات ممکن است قبلا گرفته شده باشند، علامت تجاری یا فقط “صدا” که شما دنبال آن نیستید.

جایی که ژنراتورهای نام دامنه وارد بازی می شوند،  می توانند ایده های خود را به دامنه های تازه و در دسترس تبدیل کنند.

در اینجا برخی از ژنراتورهای نام دامنه مورد علاقه ما را امتحان کنید:

Wordoid این ابزار به شما اجازه می دهد تا یک کلمه را ببندید و با ایده هایی که حاوی آن کلمه است، با آن کلمه شروع کنید یا با آن کلمه پایان دهید.
جستجو لایه دامنه. این ابزار با کلمات کلیدی شما با سایر کلمات کلیدی مطابقت دارد و لیستی از دامنه های موجود را ایجاد می کند.
DomainHole این ابزار به شما اجازه می دهد تا کلمات کلیدی را جستجو کنید، دامنه های منقضی شده، نام های جدید تولید کنید و غیره.

نوبت پاداش:

اگر شما شروع به وبلاگ، پادکست یا وب سایت شخصی خود کنید، ممکن است بهترین استفاده از نام خودتان باشد!

این به شما کمک می کند تا بیشتر قابل تشخیص باشید. به علاوه، به سادگی مالک دامنه نام خود می تواند یک استراتژی خوب باشد.

اگر وبلاگ شما / وب سایت / زبان حرفه ای بزرگ می شود، شما ممکن است فقط نام خانوار تبدیل شوید – و این دامنه، “YourName.com” فقط می تواند یک کالای داغ باشد.  شما خوشحال خواهید شد که آن را داشته باشید

در حال حاضر، اگر نام شما کمی طولانی باشد، پیچیدگی،  تلفظ دشوار است، یا دامنه قبلا گرفته شده است. استفاده از یک نام مستعار یا حتی ترکیبی از نام و نام خانوادگی خود را در نظر بگیرید.

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

 

امتیاز این صفحه
ثبت سفارش