تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

طراحی واکنش گرا و طراحی سازگار

در حال حاضر سه روش محبوب برای طراحی سایت وجود دارد: استفاده از طراحی واکنش گرا، طراحی های سازگار سمت...

در حال حاضر سه روش محبوب برای طراحی سایت وجود دارد: استفاده از طراحی واکنش گرا، طراحی های سازگار سمت کاربرو طراحی های سازگار سمت سرور. هیچ کدام بهتر یا بدتر از دیگری نیست، هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف خود هستند و توسعه دهنده وب مزایا و معایب هر یک را قبل از انتخاب یکی از آن ها که برای پروژه بعدی کار می کنند، در نظر می گیرد.

طراحی واکنش گرا

طراحی ریسپانسیو رایج ترین نوع طراحی سایت می باشد، این روش از پرس و جوهای رسانه CSS برای تغییر ارائه وب سایت بر اساس اندازه نمایشگر دستگاه استفاده می کند. تعداد سایت های واکنش گرا به سرعت در حال افزایش می باشد، یک مزیت کلیدی این رویکرد این است که طراحان می توانند از یک قالب واحد برای همه دستگاه ها استفاده کنند و فقط از  CSS برای تعیین نحوه ارائه محتوا روی صفحه نمایش استفاده می شود. به علاوه این کاربران همچنان میتوانند روی HTML,CSS (تکنولوژی که با آن آشنا هستند)کار کنند. علاوه بر این بسیاری ابزار های مفید برای طراحی واکنش گرا مانند بوت استرپ وجود دارد که به طراحی ساده تر سایت های واکنش گرا کمک می کند؛ طراحی و آزمایش این مرحله می تواند بسیار سخت و مشکل باشد، زیرا ممکن است تجربه کاربران را برای هر وسیله یا زمینه ای شخصی کند.

همه ما طراحی های سایت های واکنش گرا رادیده ایم که مانند یک قطعه از پازل می باشد که کامل نیست، تعداد این سایت ها زیاد می باشد زیرا یک طراحی واکنش گرا همه دستگاه ها را پوشش می دهد، کاربر شما فقط از یک دستگاه استفاده می کند، اما قبل از اینکه بتوانید از آن استفاده کنید، باید تمام عناصر و منابع صفحه را بارگیری کنید.

در حالی که طراحی واکنش گرا در حال تبدیل شدن به استاندارد واقعی است، همچنین چالش های جدید برای کسب و کار های آنلاین ایجاد می کند، از جمله چگونگی رسیدگی به تصاویر، چگونگی بهینه سازی عملکرد تلفن همراه و اغلب به این معنی است که سایت ها باید از ابتدا با یک رویکرد تلفن همراه بازسازی شوند.

responsive design

طراحی سازگار سمت کاربر

طراحی سازگار با اصول طراحی واکنش گرا که طبق تجربیات کاربر در دستگاه ها و زمینه های خاص قرار میگیرد، ایجاد می شود. این طراحی با استفاده از جاوا اسکریپت برای غنی سازی وب سایت ها با قابلیت های پیشرفته می باشد.

دو روش برای طراحی سازگار وجود دارد: یکی جایی که انطباقات در مرورگر سمت کاربر ایجاد می شود و دیگری جایی که سرور وب می تواند از طریق شناسایی دستگاه های مختلف و بارگیری قالب درست استفاده کند. یکی از نقاط قوت طراحی سازگار قابلیت استفاده مجدد ازیک مجموعه HTML,JAVASCRIPT در میان دستگاه ها است.

یک طرح سازگار در سمت کاربر به این معنی است که شما مجبور نیستید سایت خودتان را از ابتدا راه اندازی کنید، بلکه شما می توانید بر روی محتوای موجود  سایت خود را راه اندازی کنید. بر خلاف طرح های واکنش گرا، طرح های سازگار اطمینان حاصل می کنند که تنها منابع مورد نیاز توسط سیستم کاربر بارگیری می شود. همچنین رویکرد طراحی سازگار سمت کاربر مانع ورود بیشتر نسبت به طراحی واکنش گرا است. توسعه دهندگان باید یک درک صحیح برای استفاده از این تکنیک داشته باشند که این موضوع به قالب های سایت به عنوان پایه بستگی دارد.

طراحی سازگار سمت سرور

ما می توانیم رویکرد طرح سازگار سمت سرور را با روش های مختلفی مثل از طریق پلاگین در سمت سرور و شناسایی عامل کاربر سفارشی به دست بیاوریم.

چرا طرح سازگار سمت سرور؟ زیرا این طرح به طور معمول قالب های متمایز برای هر دستگاه ارائه می دهد و امکان سفارشی سازی بیشتر را فراهم می کند و منطق تشخیص دستگاه را در سرور نگه می دارد و صفحات کوچکتر تلفن همراه را سریعتر بار گذاری می کند؛ علاوه بر این پلاگین های متعدد جانبی سرور وجود دارد که برای CMS و سیستم های تجارت الکترونیکی مثل MAGENTO موجود است.

برخی از شرکت ها هنوز هم با طرح های واکنش گرا درگیرند و حاضر نیستند با طرح های پیچیده تطبیقی مقابله کنند، با این حال رقابت و ترافیک تلفن همراه بیشتر و بیشتر سازمان ها را به سمتی سوق می دهد که که یکی از این ۳ روش را برای طراحی سایت های خود استفاده کنند.

 

 

 

 

0 دیدگاه برای “طراحی واکنش گرا و طراحی سازگار”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

4 + دوازده =

ثبت سفارش