تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

عناصر آزار دهنده در طراحی سایت

نکات پایانی عناصر منفی طراحی صفحات وبسایت اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم...
امتیاز این صفحه

در طراحی سایت صاحبان وب سایت ها و بازاریابان آنلاین در تلاش هستند تا مخاطبان مورد نظرشان را به بازدید کنندگان دایمی تبدیل کنند، برای این کار طراحی وب سایت حرفه ای باید به گونه ای باشد که به راحتی با تلفن همراه سازگار شود و همزمان چشم مخاطبان خود را با طراحی زیبا ی سایت خیره کند به همین دلیل باید هر جزئیات کوچک و بزرگ را رعایت کنید و از عناصر آزاردهنده در طراحی سایت خود اجتناب کنید. در مقالات گذشته به تاثیر رنگ ها بر جذب مخاطب اشاره کردیم و امروز به موضوعاتی می پردازیم که طراحان باید از آن اجتناب کنند.

عوامل مهم در عناصر منفی در طراحی سایت

طراحی سایت

 1.  صفحات پاپ آپ

  در مجموعه ای از عناصر که در طراحی وب سایت مزاحم وجود دارد، ایجاد اثر ناسازگار، منحرف و یا مزاحم است که حتی باعث آزار در بیشتر کاربران بیمار می شود. در میان این ها، چشمک زن های تبلیغاتی است که با رنگ های بیش از اندازه روشن پر شده است.

 2. تبلیغات آزار دهنده

  در مجموعه ای از عناصر که در طراحی وب سایت مزاحم وجود دارد، ایجاد اثر ناسازگار، منحرف و یا مزاحم است که حتی باعث آزار در بیشتر کاربران بیمار می شود. در میان این ها، چشمک زن های تبلیغاتی است که با رنگ های بیش از اندازه روشن پر شده است.

 3. محتوای فوتر

  در اینجا یک راه ساده برای از دست دادن مشتری شما آمده است، فقط کافی است برای از دست دادن صبر کاربران که برای شما مشتری های احتمالی حساب می شوند. از پیمایش بی نهایت استفاده کنید. به طور کلی روش مناسب در طراحی خوب این است که دستیابی به یک بخش جدید از محتوا است. زمانی که یک کاربر به انتهای صفحه می رسد. اگر محتوای زیادی برای رسیدن به انتهای صفحه باشد، مشتریان واقعا باید یک سفر طولانی را برای دیدن پاورقی سایت شما پی کنند، به خصوص اگر کاربران بخواهند اطلاعات تماس شما را سریعا دریافت کنند، آزار دهنده است مگر نه؟

 4. کنتراست ضعیف، رنگ ناخوشایند

  استفده کم از کنتراست مانند استفاده زیاد از کنتراست بسیار آزار دهنده و خسته کننده است. زمان آن رسیده است که تعادل را در طراحی وب سایت شخصی خود رعایت کنید. بگذارید بازدیدکنندگان سایت شما با یک خاطره خوب سایت شما را ترک کنند. این موضوع به تبلیغات دهان به دهان نیز کمک می کند.

 5. فونت های متفاوت

  فونت های بسیار زیاد و متفاوت، خوانایی متن را کم می کند و باعث ایجاد سردرگمی کاربران می شود و تصور آنها از یک وب سایت حرفه ای مخدوش می کند، پس بیایید مثل مورد قبل تعادل را رعایت کنیم.

 6.  استفاده از پی دی اف به جای محتوا

  PDF های ظاهرا بی گناه در لیست عناصر طراحی آزار دهنده چه کار می کنند؟ اگر آن را جایگزین تمام محتوا نباشند هیچ ایرادی ندارند. فایل های پی دی اف برای گواهینامه ها یا سایر توصیفات، و همچنین بعضی از کتاب های الکترونیک یا روزنامه ها مفید هستند. تمام مطالب دیگر باید به صفحات واقعی متعهد باشند – هرچند ممکن است یک معادل PDF برای دانلود نیز داشته باشند.

 7. استفاده بیش از حد از متن

  قطعات بزرگ متن بسیار آزار دهنده هستند، به خصوص به این دلیل که کاربران اینترنت همیشه در عجله هستند و زمان وبرنامه ای برای خواندن رمان ندارند. با استفاده از پاراگراف ها، زیرمجموعه ها و تصاویر، تقسیم اطلاعات به متن های کوتاهتر و سایر راه حل های طراحی می تواند وضعیت را تغییر دهد.

 8. استفاده از تصاویر stock

  مردم هرگز باور نخواهند کرد که یک گروه از مردم زیبا با لبخندهای هالیوودی،تیم واقعی شما را تشکیل می دهند. آنها ممکن است این تصاویر را در جایی دیدند – حدود یک میلیون بار. بر عکس، عکس های واقعی و تصاویر منحصر به فرد اعتماد و احترام را ایجاد می کنند.

 9. درخواست های نامشخص

  “خوب، محصول شما به نظر خوب می رسد، اما بعدا باید چه کار کنم؟ مشخص نیست کجا کلیک کنید و من هیچ وقت انقدر گیج نشده ام، بنابراین خداحافظ! “. متأسفانه، کاربران اغلب این را در سایت هایی که خوب طراحی نشده اند  می گویند.

 10. پخش خودکار ویدیوها و صداهای پس زمینه

  تاثیر منفی فیلم های پخش خودکار، نقطه ای از بحث در میان کارشناسان طراحی وب امروز است. با این حال، اغلب مردم هنگام گوش دادن به موسیقی خود، سایت ها مرور می کنند یا در حالی که فقط از سکوت لذت می برند، بنابراین یک اثر به خصوص مزاحم مثل پخش خودکار ویدیو توسط یک سطح صدای بلند و یا صداهای خشن است که کاربران از طریق هدفون خود به گوش خود گوش می دهند.

  موسیقی ممکن است در سایت شما زیبا جلوه کند،اما هر بار که کاربران یک وب سایت را مرور می کند، این جذابیت کاهش می یابد. علاوه بر این، عناصر خودکار پخش می تواند بیش از حد آزاردهنده باشد، به خصوص هنگامی که کاربران سایت را با دستگاه های تلفن همراه باز می کنند.

angry

اگر بازدید سایت شما کاهش پیدا کرده است با مشاوران ما در پیام آوا پردازش در تماس باشید.

نکات پایانی عناصر منفی طراحی صفحات وبسایت

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

امتیاز این صفحه
ثبت سفارش