021 44342032
طراحی سایت در پیام آوا

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو (Responsive) به معنای سایت واکنش گرایی است که فرم و ساختار و چیدمان اجزای آن شناور بوده و با ابعاد و رزولوشن دستگاه های مختلف تغییر یافته و با سایز صفحه نمایشگر آن دستگاه سازگاری می یابد تا کاربران صرف نظر از اینکه صفحه نمایش دستگاه شان کوچک باشد مثل اکثر گوشی های اندروید موبایل یا نمایشگری متوسط و بزرگ داشته باشند مثل تبلت، لپ تاپ و کامپیوترهای خانگی، بتوانند به راحتی همانگونه که سایت را در مانیتورهای بزرگ کامپیوتر مشاهده نموده و استفاده می نمایند از همان وب سایت بر روی صفحه نمایشگر تلفن همراه یا تبلت خود نیز از سایت مزبور استفاده کنند.

نمونه کارهای منتخب طراحی سایت

طراحی سایت واکنشگرا و غیر واکنشگرا

برای تشخیص ریسپانسیو بودن یک سایت و تفاوت سایت های ریسپانسیو و غیر ریسپانسیو، سایت مورد نظرتان را در گوشی هوشمند یا تبلت باز کنید و عرض مرورگر را به آهستگی کم و زیاد نمایید. در صورتی که  سایت واکنش گرا باشد مشاهده خواهید نمود که اندازه و چیدمان اجزای آن مطابق با تغییر عرض صفحه تغییر می یابد به گونه ای که هیچ اسکرول افقی پدید نمی آید. اما در سایت های غیر ریسپانسیو چنین تطابقی رخ نمی هد و اسکرول افقی لازم است تا بتوان قسمت های پنهان شده چپ و راست صفحه را مرور کرد.

همانگونه که ذکر شد طراحی سایت واکنش گرا به وب سایت هایی اطلاق می شوند که با تغییر دستگاه مانند تبلت ها ، گوشی های هوشمند و… از خود انعطاف نشان داده و با تغییر رزولوشن، تغییر خواهند یافت. در اینگونه سایت ها بر خلاف وب سایت های قدیمی و فاقد ویژگی ریسپانسیو، نمایش تصاویر و اطلاعات در ابعاد مختلف با مشکل مواجه نخواهد شد و دیگر نیازی به زوم کردن نیست.

این تکنیک به کمک ویژگی های جدید Media Queries که در CSS3 تعریف شده است و همچنین طراحی های شناور(Fluid Proportion-Based Grids) این قابلیت را در وب سایت ایجاد خواهد کرد  تا بدون احتیاج به ساختن نسخه های متفاوت برای دستگاه های مختلف، با تغییر ابعاد صفحه نمایشگر و رزولوشن، محتویات و ساختار صفحه نیز واکنش نشان داده و انعطاف پذیر گردند. به بیان روشن تر در سایت های ریسپانسیو، اسکلت و ساختار لایه‌های سایت بصورت شناور طراحی می‌ گردد و با کمک خاصیت مدیا در تگ لینک با توجه به ابعاد صفحه، CSS مربوط به آن بارگذاری خواهد گردید.

اشل های استاندارد در طراحی سایت Responsive

افتخار طراحی سایت بیش از 200 کسب و کار ایرانی و خارجی

نکته حائز اهمیت در طراحی سایت ریسپانسیو ساختاری است که از آن پیروی می کند. بسیار مهم است که یک وب سایت بر پایه ساختارهای از پیش تعریف شده به قالب واکنشگرایی تبدیل گردد.

یکی از مهمترین این ساختارها ” بوت استراپ ” می باشد که توسط شرکت معتبر توئیتر ارایه شده است و شرکت طراحی سایت پیام آوا نیز از آن و همچنین ساختارهای معتبر دیگر بهره می گیرد. استفاده از این ساختار سبب می شود که با توجه به یکسان بودن آن در وب سایت های بسیار زیادی که در بستر وب پیاده سازی شده است سرعت بارگذاری سایت بسیار بالا رفته و همچنین مرورگرها نیز دقیقا می توانند آن را شناسایی کرده و سریع تر وب سایت را در قالب درخواست شده به نمایش بگذارند.

آنچه شرکای تجاری ما از تیم ما می گویند

Mrs.inanlo Cyrus Wheels

As a founder and designer, I've never found a more reliable and professional website development company than Payam Ava Pardazesh Co. We carried out all of our collaboration processes for making our company's websites from A to Z online, which was very helpful ...

Cyrus Wheels
شرکت رنگ یزدی شرکت رنگ یزدی

قبل از هر گونه نظر در رابطه با ظاهر در مرحله ی اول باید از پشتیبانی مناسب و قوی در رابطه با طراحی سایت مان تمجید کنم. در تمامی مراحل طراحی و تا ریزترین موارد ظاهری و فنی سایت، نظر شخص من به صورت کامل در نظر گرفته شد و در نهایت قالب طبق خواسته ی من و متناسب با فعالیت ام توسط متخصصان ‍پیام آوا پیاده ...

شرکت رنگ یزدی
پرویز فتورچی دیجیتال چینج

کار کردن با تیم متخصص پیام آوار بسیار تجربه خوشایندی بود که مطمئنا در پروژه های بعدی هم با آژانس خلاقیت شما کار ...

دیجیتال چینج
امتیاز شما به این برگه:

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.