تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

سئو از دید خزنده ها

پیدا کردن مخاطبان هدف شما کار سختی نیست، شما در حال رقابت با صد ها یا هزاران نفراز رقبا در...
امتیاز این صفحه

پیدا کردن مخاطبان هدف شما کار سختی نیست، شما در حال رقابت با صد ها یا هزاران نفراز رقبا در صنعت خود هستید که همگی در حال رقابت با همان دید هستند، به همین دلیل است که فقط داشتن یک وب سایت کافی نیست و سئو بخشی حیاتی از استراتژی بازاریابی شما به حساب می آید. اگر گوگل و دیگر موتورهای جستجو حتی متوجه شما نباشند، همه تلاش خود را برای دیده شدن در این وبسایت می کنید. خزنده های گوگل و نمایه سازی، یک مفهوم اساسی است که عمق شگفت انگیزی در کاربرد سایت شما دارد.

خزنده وب ۱۰۱

خزنده ها توسط یک موتور جست و جو برای سایت های شاخص استفاده می شوند، آنها در سراسر سایت سفر می کنند و پیوندهای مختلف را در هر صفحه دنبال می کنند، محتوا ها را بررسی می کنند سپس برای هر صفحه از وب سایت شما مقداری را در موتور های جست و جوی خود ثبت می کنند. اساسا آن ها وب سایت ها را تحلیل می کنند و چگونگی لینک شدن و اتصال وب سایت ها چه به یکدیگر را شناسایی می کنند، چه به صورت لینک های داخلی که از خود سایت لینک شده باشد و چه لینک های خارجی که از سایت های دیگر به سایت شما لینک شده است.

یک خزنده را به عنوان بخش بازرسی در نظر بگیرید، همانند یک کاتالوگ کارت، نوشته های فهرست ایجاد شده توسط خزنده ها همان چیزی است که الگوریتم های موتور جستجو برای جمع آوری نتایج استفاده می کنند.

خزنده های گوگل

اگر می خواهید کاربران سایت شما را به راحتی پیدا کنند شما باید اطلاعاتی را که کاربر به دنبال آن است را به نحوی که برای خزنده در دسترس است ارائه دهد. اگر خزنده نداند که اطلاعات وجود دارد، اطلاعات به ورودی شاخص وارد نمی شود و در الگوریتم و نتایج ارائه نمی شود.الگوریتم نمیتواند اطلاعاتی را که نمی داند محاسبه کند.

اطلاعات بیشتر در دسترس خزنده ها 

معماری سایت شما و لینک هایی که در آن وجود دارد بسیار مهم است، زیرا این موضوع خزنده ها را هدایت می کند. یک خزنده مدت زمان محدودی را در سایت صرف می کند، بنابر این شما می خواهید یک مسیر روشن و واضحی را برای اطلاعاتی که می دانید کاربر به دنبال آن ها است، فراهم کنید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مهم نادیده گرفته نشود و پیدا کردن این اطلاعات را برای خزنده ها و کاربر نهایی دشوار نکنید؛ موارد زیر این یک نکات مهم در طراحی مجدد یک وب سایت است:

  • اطمینان حاصل کنید که مطالب مشابه در یک دسته بندی هستند و به محتوای سایت شما مرتبط اند.
  •  مراقب صفحات یتیم باشید، به عنوان مثال صفحاتی که به قسمت های دیگر سایت شما پیوند ندارند. این اتفاق زمانی می افتد که نسخه های مختلف وب سایت به درستی سازگار و مرتبط نیست.
  • اطمینان حاصل کنید همه لینک ها به درستی کار می کنند و لینک شکسته ای در سایت وجود ندارد.
  •  اطمینان حاصل کنید صفحات به سرعت بارگذاری می شوند.

محتوای سایت

محتوا یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید در نظر گرفت، هر چه که ایجاد شده وچگونه ارائه شده است. سئو اساسا به کیفیت محتوا  گره خورده است و ارائه محتوای منحصر به فرد به طور منظم کمک خواهد کرد که سئو شما را افزایش دهد.

خزنده ها همیشه به دنبال اطلاعات جدید هستند، بنابراین اگر زمانی که بازدید می کنند، محتوای جدیدی پیدا کنند اغلب آن ها را باز می گردانند. این بدان معنی است که محتوای شما به صورت مستمر به روز می شود و رتبه بندی شما بالاتر خواهد بود.

برعکس این موضوع نیز صحت دارد، یعنی اگر خزنده ها وب سایت شما را بازدید کنند و محتوای ایستا در آن ببینند، آن ها کمتر از سایت شما بازدید دارند و در نتیجه رتبه بندی سایت شما کاهش می یابد.همانطور که در حال برنامه ریزی وب سایت خود هستید، فکر می کنید که چگونه آن را به روزرسانی کنید و محتوای جدید را اضافه کنید. به روز رسانی محتوا به تنهایی برای افزایش سئو کافی نیست، کلمات کلیدی نیز نقش به سزایی در سئو سایت دارد، زیرا اطلاعاتی هستند که خزنده ها واقعا به دنبال آن هستند

پایگاه داده های موتور های جست و جو بر اساس کلمات و عبارات  کلیدی سازمان دهی شده اند، بنابر این مطمئن شوید کاربران شما چه می خواهند و ارتباط آن ها چگونه است.

خزنده های گوگل

محتوای غیر شاخص

خزنده ها قادر به کاوش همه اطلاعاتی که در سایت شما قرار دارد نیستند، به عنوان مثال، تصاویر، فیلم، فایل های PDF، فایل های فلش و اپلت های جاوا برای خزنده ها بسیار مشکل است، اما راه هایی برای پیدا کردن آن ها وجود دارد.

در هنگام کار با این نوع محتوا، مواردی را باید در نظر داشته باشید:

  •  اطمینان حاصل کنید که هر محتوایی که بر روی یک تصویر نوشته شده است  در صفحه نیز گنجانده شده است. به عنوان مثال، اگر یک تاریخ و مکان یک رویداد بر روی تصویر باشد، مطمئن شوید که آن را به عنوان متن نیز فهرست شده است.
  • یک متن جایگزین برای تصاویر در نظر بگیرید و مطمئن شوید که با استراتژی کلمه کلیدی شما منطبق است.
  • استفاده از اپلت های جاوا را کم کنید و به جای آن از HTML استفاده کنید.

عنوان و متا توضیحات

نوشتن عنوان مؤثر و متا توصیف می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی سئو شما داشته باشد، تگ های عنوان کلمات کوتاهی هستند که در صفحه نتایج جست و جوی موتور گوگل به صورت لینک های قابل کلیک ظاهر می شوند.

متا تگ ها یک توضیح کوتاه از وب سایت شما است که زیر تگ های عنوان ظاهر می شود. هر دو توسط خزنده ها هنگام نمایه سازی وب سایت شما و ارائه فرصت هایی برای بهبود رتبه بندی خود استفاده می شود. به نظر می رشد برای افزایش سئو اطلاعات زیادی را باید در نظر گرفت، به خاطر همین موضوع است که سئو شامل مدیریت چندگانه عناصر می شود و هرچیزی می تواند روی سئو اثر منفی بگذارد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

امتیاز این صفحه
ثبت سفارش