تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

بهینه سازی سایت ضرورتی برای همه

بهینه سازی در کوتاهترین زمان از آرزوهای طراحان سایت است. آیا می خواهید سایت خود را در صفحه ۱ Google ببینید؟...

بهینه سازی در کوتاهترین زمان از آرزوهای طراحان سایت است. آیا می خواهید سایت خود را در صفحه ۱ Google ببینید؟

آیا شما در تلاشید که چگونه می توانید به این هدف دست یابید؟ به مکان مناسبی آمده اید!

ما ده ها وب سایت را در صفحه ۱ Google قرار داده ایم. به زودی شما یاد خواهید گرفت که چگونه این کار را  انجام دهید.

چرا باید به جای صفحه ۳ رتبه ۱ را داشته باشید؟ به گفته Chitika، تقریبا ۹۲% از کل ترافیک جستجوی گوگل به نتایج صفحه اول می رسد.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-1

اما قبل از اینکه ما جلو تر برویم، باید به شما بگویم که Google و سایر موتورهای جستجو چگونه کار می کنند.

نحوه کار گوگل و دیگر موتور های جستجوگر

اولین چیزی که باید بدانید این است که گوگل فقط یک موتور جستجوگر است. کل اینترنت نیست. این بدان معنی است که وب سایت شما می تواند در اینترنت بدون داشتن ترافیک از Google وجود داشته باشد. این یک واقعیت است.

هزاران وبسایت، در موتور های جستجوگر مختلف بالا هستند. که حتی در صفحات نتایج برتر گوگل ظاهر نمی شوند. اما بسیار محبوب هستند.

با این حال، گوگل بخش مهمی از اینترنت است. زیرا بسیاری از کاربران اینترنت به طور روزانه در آن جستجو می کنند. تا اطلاعات درستی را در اینترنت پیدا کنند. به عنوان مثال، گوگل ۷۲٫۶۸% سهم بازار موتور جستجو را تشکیل می دهد.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-2

هنگامی که یک جستجو در گوگل انجام میشود، موتور جستجو، شاخص آن را بررسی خواهد کرد و سپس از سیگنال های رتبه بندی خود که ۲۰۰ فاکتور دارند، برای نشان دادن بهترین نتایج برای کاربر موتور جستجو استفاده می کنند.

کلید هل دادن سایت خود از صفحه ۳ به صفحه ۱ برای یک کلمه کلیدی خاص است.

تجزیه و تحلیل رقبا در صفحه اول

واقعیت این است که برای هر کلمه کلیدی که می خواهید امروز رتبه بندی کنید، برخی از صفحات قبلا برای آن رتبه بندی شده اند. آنها بیشتر رقبا هستند. و اگر شما یک صفحه محتوا ایجاد نکرده اید که ارزش بیشتری داشته باشد، هیچ راهی برای رتبه بندی بالاتر از رقبا وجود ندارد.

با این حال، ممکن است در هنگام ایجاد محتوای با کیفیت برای آن موضوع در تاریکی باشید. ندانید چه باید بکنید. یکی از بهترین مکان های یادگیری این است که رقبای خود را بررسی کنید. اولین قدم برای انجام این کار این است که کلید واژه مورد نظر خود را در گوگل تایپ کنید و نتایج را ببینید.یکی از بهترین مکان های یادگیری این است که رقبای خود را بررسی کنید. اولین قدم برای انجام این کار این است که کلید واژه مورد نظر خود را در گوگل تایپ کنید و نتایج را ببینید.

بگذارید بگوییم شما مایل به رتبه بندی برای “خدمات حسابداری در نیویورک” هستید، شما می توانید این مدت را در Google جستجو کنید.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-3

پس از انجام این کار، صفحاتی را که در حال حاضر برای کلیدواژه رتبه بندی می کنید، خواهید دید. شما می توانید ۵ صفحه برتر در نتایج جستجو را بررسی کنید.

در ادامه جزئیات مهمی که برای بررسی این صفحات وجود دارد آمده است:

 • اعتبار دامنه: این مقدار است که نشان دهنده قدرت یک دامنه برای رتبه بندی در موتورهای جستجو بالا است. اگر وبسایت شما دارای یک اعتبار دامنه از ۳۰ باشد و محتوایی با کیفیت مشابه را به یک وب سایت با اعتبار دامنه ۸۰ ارسال می کنید، احتمالا رتبه پایین تر را دارد.
 • اعتبار صفحه: این توانایی یک صفحه خاص برای رتبه بندی بالای موتورهای جستجو است. شما می توانید این مقادیر را با نصب افزونه Mozrank در مرورگر خود دریافت کنید.
 • کیفیت محتوا: کیفیت محتوا توانایی در حل یک مشکل خواننده است. آیا محتوای رقیب شما به تمام سوالاتی که ممکن است بازدیدکننده داشته باشد پاسخ مبدهد؟

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-4

محتوای جامع تر را ایجاد کنید.

با محتوای نازک / یا کم کیفیت، شانس رتبه بندی بالا برای کلمه کلیدی وجود ندارد. در حقیقت، دستورالعمل های کیفیت جستجوی Google بیان می کنند که محتوای صفحه کیفیت، نوع محتوایی است که بیشتر احتمال دارد در Google رتبه بندی شود. گوگل می گوید که ایجاد این نوع محتوا نیاز به زمان، تلاش، تخصص و استعداد / مهارت دارد.

در اغلب موارد نیز چنین نوع محتوایی طول می کشد. این به این دلیل است که تفسیر یک مفهوم در جزئیات، بسیاری از کلمات را می گیرند.

Backlinko، در یک مطالعه از یک میلیون نتیجه ی جستجو، دریافت که پستی که رتبه ۱ را در صفحه نتایج جستجوی گوگل دارد، شامل به طور میانگین ۱،۸۹۰ کلمه است. همچنین بین تعداد پست ها و رتبه آنها همبستگی وجود دارد.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-5

این به این معنی نیست که یک پست طولانی به طور خودکار رتبه بندی خواهد شد. اما برای یک پست کوتاه تقریبا غیرممکن است که رتبه بالاتر از یک پست بلند باشد، تمام عوامل دیگر ثابت باقی می مانند. به طور کلی، یک پست در مورد یک موضوع گسترده، به توضیحات بیشتر در مورد یک مطلب در مورد موضوع محدود نیاز بیشتری خواهد داشت.

مایکل کاپ، پس از ایجاد یک پست جامع در مورد کوادکوپرها شماره صفحه خود را ۱ کرد. برای شرایط مانند چگونگی پرواز با یک کوادکوپرها و نحوه پرواز هواپیمای بدون سرنشین رتبه بندی کرد. او همچنین ۱۲،۱۳۴٪ ترافیک آلی را افزایش داد.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-6

ساختن لینک های ورودی متنی

یکی از راه های کسب اعتبار در گوگل، تعداد لینک های برگشتی شما است. پیوندهای برگشتی نشان دهنده اعتماد از سایر وبسایت ها است. همچنین اعتبار خود را به عنوان یک مقام بالاتر در مورد جستجو ها افزایش می دهد.

موقعیت این لینک ها نیز به همان اندازه مهم است. به همین دلیل یک لینک که در محتوا ظاهر می شود، ارزش بیشتری نسبت به یک لینک که در جای دیگری ظاهر می شود (به عنوان مثال، پاورقی)، دارند.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-7

اشتباه نکنید، لینک ها یکی از مهمترین سیگنال های رتبه بندی هستند. آندری لیپاتسف تحلیلگر کیفیت جستجو گوگل ادعا می کند که محتوا، لینک ها و Rankbrain سه سیگنال مهم رتبه بندی است.

شما می توانید لینک های سرمقاله ای بیشتری (به عنوان مثال، پیوندهای که به صورت رایگان از طریق تلاش های بازاریابی شما دریافت کرده اید) را برای وب سایت خود دریافت کنید زمانی که بیشتر پست ها را برای سایر وب سایت ها بنویسید.

حتی اگر وبلاگ های مهمان را در وبسایتهای معتبر داشته باشید، حتی اثر بیشتری داشته است. با ساختن لینک های سرمقاله های متنی، Felix Tarcomnicu ظرف ۲ سال ترافیک وب سایت را با ۲۱۰ درصد افزایش می دهید.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-8

پیاده سازی E.A.T.

از نظر الگوریتم گوگل، اختصار E.A.T. می گوید: تخصص، اعتبار، اعتماد.

در اغلب موارد، محتویاتی که نشان دهنده تخصص، اعتبار و اعتماد به نفس هستند بالاتر از آنهایی است که این موارد را ندارند رتبه بندی می شوند.

با توجه به دستورالعمل های کیفیت جستجوی گوگل، این یکی از مهم ترین عوامل برای تعیین رتبه کلی کیفیت صفحه است.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-9

به عنوان نویسنده یک قطعه محتوا، تخصص شما بر محتوایی است که در صفحه تاثیر می گذارد. ارزیابی و رتبه بندی معتبر و قابل اطمینان برای نویسنده، محتوای خود و وب سایتی است که میزبانی شده است.

برای مثال، اگر یک وب سایت / نویسنده تصادفی در مورد “پاک کننده چشم” بنویسد. گوگل در مورد تخصص نویسنده و سطح اعتماد او تردید پیدا می کند.

اما اگر سایت های مورد اعتماد مانند WebMD.com یا AllAboutVisiton.com که مقالاتشان در همان موضوع پزشکی است، گوگل به نظرات آنها اعتماد دارد، زیرا نویسندگان آنها گواهینامه پزشکی دارند.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-10

E.A.T به ویژه هنگامی که زمینه شما مربوط به بهداشت یا امور مالی است، قابل اجرا است. گوگل می خواهد اطلاعات کاربران را از نویسندگان و شرکت های واجد شرایط دریافت کند.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-11

اگر شما یک متخصص پزشکی یا مالی نیستید و در این زمینه یک سایت دارید، کاری که می توانید انجام دهید این است که صفحات رسانه های اجتماعی خود را ایجاد کرده و بهروزرسانی کنید، صفحه «درباره ما» را در سایت خود اضافه کنید و اهداف خود را بدون هیچ مشکلی بنویسید.

جی بئر یک صفحه “درباره ما” خوب دارد که نشان دهنده اعتماد، تخصص و قدرت او است.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-12

برای تقویت مهارت های خود، پست های مهمان بیشتری را ایجاد کنید و یک نویسنده قابل اعتماد را با تخصص و اقتدار خود انتخاب کنید.

مکان های بیشتری که در وب نشان داده میشوند، اعتماد بیشتری ایجاد میکنید. و در نهایت، گوگل شما را به عنوان یک مقام برتر در آن زمینه می بیند.

رتبه خدمات خود در منطقه 

SEO محلی روندی است که هر کسب و کار باید به آن توجه کند. به گفته گوگل، ۴ نفر از ۵ مشتری، جستجوی محلی را انجام می دهند.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-13

به این ترتیب، انتخاب یک کلمه کلیدی محلی آسان تر می شود زیرا رقابت پایین تر با توجه به تعداد وب سایت هایی که سعی در رتبه بندی آن کلمات کلیدی دارند، وجود دارد. برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی محلی، شما باید به کلمات کلیدی که شامل مکان شما هستند را هدف قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر شما یک نماینده املاک در نیویورک هستید، می توانید از کلمات کلیدی مانند:

 • نیویورک املاک و مستغلات
 • مسکن نیویورک
 • بهترین نماینده املاک در نیویورک
  املاک و مستغلات در نزدیکی من

گام های دیگری که باید در محلی بودن خود قرار دهید عبارتند از:

 • اطلاعات کسب و کار خود را به لیست کسب و کار محلی اضافه کنید.
 • صفحه کسب و کار من در Google My Business را ایجاد و به روز کنید.
 • دریافت مشتری برای کسب و کار خود را دریافت کنید.

با پیروی از این راهنمایی های سئو، RoofCrafters توانست کلید واژه های مهم محلی خود را رتبه بندی کند.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-14

این همچنین باعث افزایش ۴،۴۳۴۲٫۴۴ درصد ترافیک خالص آنها در ۶ ماه شد.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-15

قصد جستجوگر را در نظر بگیرید.

بدون دانستن قصد جستجوگر، مشکل است این مسئله را حل کنید. در حالی که یک کلمه کلیدی را هدف قرار می دهید، سوال این است که “چه مشکلاتی برای جستجوگر وجود دارد که به دنبال حل این سوال هستند که این کلمه کلیدی را در جعبه جستجو قرار می دهند؟”

در اغلب موارد، قصد جستجو از کلمه کلیدی طولانی تر نسبت به کوتاه بودن، قضاوت ساده تر است. به عنوان مثال، چه کسی به دنبال “کفش” است؟ دشوار است بگویید.

با این حال، کسی که “خرید کفش زمستانی را در بوستون” جستجو می کند، هدف شما را به شما نشان می دهد. “قصد” ممکن است به یکی از این ۴ دسته برسد.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-16

 • جهت یابی
 • اطلاعاتی
 • سرمایه گذاری تجاری
 • تراکنش

هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی باعث می شود رتبه بندی صفحه ۱ را آسان تر کنید. این به این دلیل است که صفحات کمتر برای رتبه دادن با آنها رقابت می کنند. به همین ترتیب، بازدیدکنندگان از این کلمات کلیدی آسان تر می شوند زیرا شما می توانید به راحتی آنها را برآورده کنید.

علاوه بر این، کلمات کلیدی طولانی نشان دهنده بخش بزرگی از نمایش های جستجو هستند به عنوان ۵۰٪ از پرس و جو جستجو ۴ کلمه یا بیشتر است.

سرعت صفحه خود را افزایش دهید.

با توجه به محتوای بیشتر، صفحات سایت سنگین تر می شوند. با این حال، بازدید کنندگان سایت بیشتر بی قراری می کنند.

بهر چقدر زمان بارگذاری یک صفحه، بازدید کننده بیشتر باشد، احتمال خارج شدن او نیز بیشتر می شود. یک مطالعه نشان داد که تا زمانی که صفحه شما بارگذاری می شود ۴ ثانیه زمان دارید، اگر بیشتر شود حدود ۲۵٪ از بازدید کنندگان شما را از صفحه رها کرده است. در حقیقت، سریع تر بارگذاری شدن صفحه شما، میزان رها کردن بازدیدکنندگان را پایین می آورد.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-17

هنگامی که صفحه شما دارای میزان خروج کاربران با بازده بالا است، این یک پیام بد برای Google است و صفحه شما رتبه جستجو را از دست خواهد داد. برای افزایش سرعت صفحه خود، اولین قدم این است که سرعت صفحه خود را بدانید. شما می توانید از یک ابزار مانند Pingdom برای تست سرعت صفحه خود استفاده کنید.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-18

هنگامی که آدرس وبسایت خود را به ابزار وارد میکنید و روی «شروع تست» کلیک میکنید، به شما اطلاعاتی را که باید در مورد سرعت وبسایت خود بدانید، نشان می دهد.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-19

Pingdom به شما جزئیات بیشتری را برای بهبود در سایت شما برای افزایش سرعت آن نشان می دهد.

گام های دیگری که می توانید برای کاهش اندازه صفحه خود و افزایش سرعت وب سایت انجام دهید عبارتند از:

 • فشرده سازی تصاویر و فیلم ها قبل از اضافه کردن آنها به وب سایت شما.
 • از یک شبکه تحویل محتوا استفاده کنید
 • از میزبان وب سایت سریع استفاده کنید
 • پیاده سازی صفحات همراه شتاب دهنده (Google AMP)

زمان کاربر را در سایت افزایش دهید.

هنگامی که کاربران پس از جستجو نتایج گوگل قبل از خروج از سایت شما، مدت زیادی طول بکشد، معمولا به این دلیل است که از محتوای شما راضی هستند. این می تواند به این معنی باشد که محتوای شما در یک زمان مفید و جالب باشد.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-20

هنگامی که شما قادر به رسیدن به این موضوع باشید، گوگل به شما با رتبه جستجوی بالاتر را پاداش می دهد. برخی از راه های افزایش زمان های کاربران در وب سایت شما عبارتند از:

 • از فونت قابل خواندن استفاده کنید.
 • نوشتن محتوای جذاب.
 • سرعت بارگذاری صفحه خود را افزایش دهید.
 • از یک تم زیبا استفاده کنید.
 • از تصاویر مناسب مربوط به محتوای خود استفاده کنید.
 • وب سایت خود را پاسخگو به تلفن همراه کنید.

هنگامی که لری کیم و تیمش مطالعهای در مورد رتبه بندی WordStream انجام دادند، آنها بین زمان بر روی سایت و موقعیت واقعی از صفحات رتبه بندی همبستگی پیدا کردند.

بهینه سازی در کوتاهترین زمان-21

نتیجه نهایی:

 • هل دادن وب سایت شما از صفحه ۳ نتایج گوگل به صفحه ۱ کار سختی نیست.
 • هنگامی که شما این مراحل را انجام می دهید، تنها موضوع زمان – زمان کوتاه – قبل از اینکه وب سایت شما شروع به غلبه بر نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مهم باشد.
 • پس از همه، هنگامی که شما بهترین مطالب را برای حل مشكلات بازدیدكنندگان خود و اضافه كردن تجربه كاربری عالی به مخلوط فراهم كنید، به طور چشمگیری رتبه بندی جستجو و ترافیک خود را افزایش دهید.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

ثبت سفارش