تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

ایجاد تفاوت با تایپوگرافی طراحی سایت

درک قوی از اینکه چگونه طراحان کنترل معنا را برای هر کسی که علاقه مند به طراحی گرافیک یا تایپوگرافی...
امتیاز این صفحه

درک قوی از اینکه چگونه طراحان کنترل معنا را برای هر کسی که علاقه مند به طراحی گرافیک یا تایپوگرافی است ضروری است. در مقاله های قبلی ما در قسمت طراحی سایت بحث کردیم که چگونه پیچیده زبان بصری و کلامی می تواند به دست آورد، بررسی مواردی که نشان می دهد چگونه نوع می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در این مقاله، ما به دلایل اینکه تغییرات ظریف چاپگر می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد نگاه کنید. ما به یک یا دو مثال زبانشناسی و نشانهشناختی و مطالعات موردی طراحی اشاره خواهیم کرد تا بتوانید به این دلیل که تغییرات ظریف میتواند همه تفاوتها را داشته باشد.

بیایید چند جمله ساده را در نظر بگیریم: “پسر پیاده روی یک سگ” و “پسر به دنبال سگ می رود”. معنای آنها به سادگی با تغییر یک کلمه کوچک متفاوت است. “سگ” هر سگ قدیمی است، در حالی که “سگ” یکی است که ما می دانیم و تشخیص. به همین ترتیب، تغییرات کوچکی در تایپوگرافی می تواند بطور اساسا تاثیر و تفسیر را تغییر دهد. به عنوان مثال، اندازه نوع را می توان افزایش داد، وزن یا فونت را می توان تغییر داد، و موقعیت در یک قاب تغییر کرد؛ با هر تغییری، معنی نیز تغییر می کند. یک ایستگاه معتبر، فوری، بزرگ، جسور “ناگهان” ناگهان تبدیل به خنک تر و کمتر وزن می شود و حتی ممکن است به عنوان اذیت کردن در هنگام ارائه به عنوان “اوه، توقف، متوقف کردن آن! خوشم می آید!”

زن و شوهر آخرین نمونه از ایده های یکی از پدران زبان شناسی 20 قرن، فردینان دو سوسور، که احساس کردند که هر کلمه (یا “نشانه”) یک معنی خاص (دلالت) حال ساقه. با استفاده از این مفهوم به تایپوگرافی، اصل de Saussure مستلزم آن است که هر متن و انتخاب طراحی دارای معنای پیشینی است. درست همانطور که در دو جمله درباره سگ “a” و “a” و دو تصویری که در “توقف” متفاوت است، هر یک دارای معنی متفاوت است. (برای درک مفاهیم دسوسور در مورد عمق، به درس در زبان شناسی عمومی مراجعه کنید.)

 

با این حال، به معنی صرفا از مقایسه یک تفسیر بصری به دیگری نیست. همانطور که de Saussure نشان می دهد، معنای آن نیز با زمینه ای که در آن تصاویر نمایش داده می شود، ایجاد شده است. این ایده، از 20 قرن فیلسوف فرانسوی رولان بارت، به عنوان شناخته شده “دلالت ثانویه است.” بارت اشاره می کند که یک تفسیر بصری (نشانه) نه تنها یک معنی دارد، به عنوان ممکن است از کار سوسور را استنتاج می شود، اما این یک دوم اجتماعی و معنای خاص فرهنگی می تواند از زمینه ای که در آن تجسم بصری ظاهر می شود، برآورده شود. در جامعه غربی، شما می توانید نمونه ای از این را در سبک تایپوگرافی نام تجاری مد Juicy Couture پیدا کنید.

فرم نامه گوتیک توسط مخاطبان هدف مارک به عنوان ارتفاع مد و مطلوبیت دیده می شود. با این حال، به برخی از، همان متن در زمینه های مختلف، سنت، میراث، شهرت و احتمالا حاکمیت سیاسی را نیز به خود جلب می کند. استفاده سنتی از این سبک فونت را می توان در سربرجه روزنامه بریتانیا The Telegraph یافت.

نوع بدون شک نقش مهمی در ایجاد معنی دارد، اما متنی نیز دارد. به عنوان مثال، اصطلاحات متمایز از متن دست نویس می تواند عمدا مورد استفاده قرار گیرد برای آوردن طیف وسیعی از معانی به یک پیام. در صفحه وب سایت بن و جری که در زیر نشان داده شده است، ما می توانیم اقتصاد، نگرانی شخصی و دوستی را تشخیص دهیم، اما نگاهی به چگونگی فونت گاه به گاه می دهد که شما فقط یک لحظه از نگهبان خود بردارید. این اجازه می دهد تا بن و جری در مورد چیزی به عنوان شهروندی جدی، زمانی که شما انتظار دارید که آن را در مورد طعم بستنی تخیلی صحبت کنید!

در یک Campaign Adwords Volkswagen در سال 2010 که توسط DDB UK طراحی شده است، چیزی که به نظر می رسد کمی بی گناه است، متن دقیق دست نوشته ای این پیام را تقویت می کند که هزینه های عملیاتی یک اتومبیل آلمانی Volkswagen 18٪ ارزان تر از رقابت نامطلوب است. این روش تایپوگرافی نیز پیام ثانوی هنوز هم به همان اندازه مهم است که اتومبیلهای فولکس واگن برای خرید مناسب است و همچنین این شرکت تبلیغاتی عجیب و غریب را تولید نمی کند – همه چیز برای حفظ قیمت پایین برای مشتریان.

 

تایپوگرافی که باعث تقویت معنای و زمینه در طراحی سایت می شود

گرامر طراحی بصری، گونتر کرس و تئو ون لیوون نقش نقاشی بصری تایپوگرافی را تأیید می کنند.

شگفت آور، ما مشروط به ارتباط برخی از سبک های تایپوگرافی، رنگ ها، اشکال و الگوهای به محصولات و شرایط خاص است. به عنوان مثال، به احتمال زیاد مایل نیست که دندان هایتان را با رنده ای که از بسته ای که در نوع قهوه ای، سبک Serif استفاده می شود پاک کنید. هنگامی که با انتظارات ما مطابقت دارد، زبان بصری می تواند تأثیر قویتری نسبت به معنای کلامی داشته باشد. بازگشت به اولین مثال ما، کلمه “STOP” اکنون می تواند “LOVE” را بگوید و همچنان یک علامت هشدار دهنده معتبر، فوری، بزرگ و جسور دیده می شود.

 

تأثیری که طراحان می توانند در نوشتن یا ویرایش کپی انجام دهند چشمگیر است. اگر ما اصطلاح نویسندگان کپی رایت را با دانش و مهارت طراح یا تایپوگرافی ترکیب کنیم، می توانیم راه حل های شگفت انگیز و کاملا یکپارچه برای طراحی مشکلات به دست آوریم. واژه ها به دقت انتخاب شده اند نه تنها به معنای واقعی کلمه آنها، بلکه برای صدا، طول و شکل آنها می تواند کمک به “رسم” یک پیام خاص، در نتیجه افزایش ارزش آن است.

یک نمونه از این سطح همکاری را می توان در بروشور تبلیغاتی برای خانه سازان بریتانیا Wimpey یافت. همانطور که با بسیاری از مواد مصرفی، می توان گفت که همه خانه های جدید دارای ویژگی های مشابهی هستند و اکثر خانه سازان می توانند از تبلیغاتی مشابه، زبان و اصطلاحات استفاده کنند. بنابراین، فروشندگان باید به گونه ای متمایز باشند تا بتوانند این احساس را داشته باشند.

این گسترش دو صفحه ای عصاره ای از شعر “بهار” توسط کریستینا رزتتی است. تنوع توصیفی آن نه تنها نزدیکی نزدیکی به محیط زیست و طبیعت را نشان می دهد، بلکه همچنین به عنوان یک استعاره دلپذیر برای ریشه زدن و شروع زندگی جدید استفاده می شود.

درمان تایپوگرافی شعر Rossetti تاکید بر کلمات خاص برای هر دو به معنای خود و برای صدا و شکل خود. واژه های برجسته به عنوان یک گروه به تنهایی کار می کنند، علاوه بر اینکه به عنوان کل یکپارچه به شعر عمل می کنند. شعر به طراح اجازه می دهد تا با طول خط، عمدی با واژه ها نشسته و به راحتی با هم به عنوان یک گروه متمرکز، تکمیل عناصر ترکیب دیگر در صفحه.

 


نتیجه همکاری نویسنده و طراح در بسیاری از محصولات تبلیغاتی بن و جری نشان داده شده است. طعم های بستنی به نام ها و توصیف های طنز آمیز، با طراحی پر جنب و جوش و سرچشمه های تایپوگرافی همراه است. این رویکرد دقیق پیام را تقویت می کند که بن و جری یک محصول خاص – حتی دست ساز است – با مواد با کیفیت بالا تولید شده توسط مراقبت از افراد با احساس طنز و چشم به همه چیز سرگرم کننده است.

آگهی هایی که زبان را به گونه ای انجام می دهند، روی مواد تشکیل دهنده بستنی تمرکز می کنند و پیشنهاد می کنند که محصولات رقابت کننده ممکن است کمیت و کیفیت کاملی از مواد مورد نیاز مصرف کنندگان را نداشته باشند. تصاویر نشان می دهد که سبک دست کشیده شده قبلا ذکر شده و پیش بینی مشتری نیز افزایش یافته است – گیلاس ها بزرگ و آبدار کشیده شده اند؛ آجیل متغیر و فراوان است. تایپوگرافی به دقت انتخاب شده است تا این ویژگی ها را به خانه بسپارید و جوانه های طعم دهنده خود را در حال حرکت و متقاعد کنید که بن و جری تنها یخ خوراکی ارزشمند است.

البته، نمونه های بی پایان را می توان از این که چگونه انتخاب های چاپی ظریف همه تفاوت ها را پیدا می کنند، پیدا می شود. طراحان و نویسندگان با هم و یا به طور مستقل کار می کنند، اصلاح کلمات و طرح های آنها می تواند منجر به نتایج هوشمندانه و موثر شود. اما هنوز شکی نیست که درک مفاهیم از جزئیات تایپوگرافی و استفاده از زبان کلامی ما را قادر می سازد که حداکثر ارتباط برقرار کنیم. طراحی سایت، موثر ارتباطات مؤثر را ایجاد می کند و در حالی که تصمیم های اصلی طراحی به وضوح اهمیت دارد، چیزهای کوچک اغلب همه تفاوت ها را ایجاد می کنند.

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

امتیاز این صفحه
ثبت سفارش