زمان مطالعه: 10 دقیقه

اگر شما به دنبال استفاده از یک سرویس ساخت طراحی سایت برای ایجاد وب سایت خود هستید، احتمالا شما بیش از چند گزینه را بررسی کرده اید. این که آیا شما در سیستم های مدیریت محتوا با بیشتر در هود (مانند وردپرس یا دروپال) نگاه کرده اید یا گزینه های DIY ساده تر (مانند Weebly یا Wix) را در نظر گرفته اید، کلید دانستن آنچه که شما از پلت فرم نیاز دارید تا آنجا که قابلیت و طراحی، و چقدر بودجه و توسعه به شما کمک می کند تا آن را با هم ترکیب کنید. اگر شما در پایان طیفی که در آن شما نیازمند بسیاری از قابلیت های پیشرفته نیستید، از سایت شما می گویم، شما فقط به یک سایت نمونه کار ساده یا یک سایت کوچک اطلاعاتی با طراحی زیبا نیاز دارید، اما ابزارهای سفارشی زیادی ندارید و شما هیچ تجربه ای برای طراحی و توسعه ندارید، دو گزینه عالی Wix و Weebly هستند. در این مقاله، ما به هر دو سیستم عامل نگاه خواهیم کرد تا به شما کمک میکنیم تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است.

 

Wix

Wix یک رقیب نسبتا اخیر در بازار نشر وب است. ساخته شده در اطراف تعداد زیادی از قالب های قابل تنظیم و یک رابط کشیدن و رها کردن، Wix طراحی شده است برای کمک به غیر توسعه دهندگان به سرعت ساخت وب سایت کاربردی. ویژگی های ساخته شده به شما اجازه می دهد به روز رسانی در مورد سایت خود، چت با مشتریان و نظارت بر فروشگاه آنلاین خود را با برنامه تلفن همراه Wix انجام دهید. سفارشی کردن یک وب سایت در Wix از راه های بسیاری برای کشیدن و پلت فرم ها طراحی با انتخاب صدها قالب از Wix شروع می شود. هر قالب به طور کامل پاسخگو است و از HTML5 پشتیبانی می کند، به این معنی که شما می توانید یک تجربه وب با کیفیت بالا برای هر دو دسکتاپ یا تلفن همراه دریافت کنید. توصیه می شود، هر چند که شما یک قالب را انتخاب کرده اید، نمی توانید آن را تغییر دهید، بنابراین اگر میخواهید طراحی خود را بعدا به روز کنید، ممکن است لازم باشد شروع به کار کنید. Like Weebly، Wix همچنین از پلاگین ها برای اضافه کردن قابلیت هایی مانند پردازش پرداخت، تقویم رویداد، توصیفات مشتری، سازندگان فرم، و غیره. بسیاری از این پلاگین های شخص ثالث ساخته شده با استفاده از ابزار توسعه داخلی Wix است. Wix همچنین خدمات اضافی ارائه می دهد که برخی از توابع اتوماسیون بازاریابی مانند بازاریابی ایمیل، Wix SEO Wiz و مدیریت فاکتور را اضافه می کنند. Wix Video یک افزونه جدید برای مجموعه به طور خاص برای سایت هایی است که می خواهند ویدیو را میزبانی کنند، چه دوره های ویدیویی و چه آموزشی یا ویدیو ها برای فروش یا استفاده تبلیغاتی.
هنگامی که شما برای راه اندازی یک سایت Wix می روید، ثبت نام کنید از شما خواسته می شود مجموعه ای از سوالات که شما را از طریق راه اندازی هدایت می کند. این اهداف وب سایت شما را پوشش می دهد (آیا شما یک نمونه کارهای آنلاین ایجاد کرده اید؟ یک صفحه بازاریابی یک وبلاگ؟) و ویژگی های کلیدی که ممکن است بخواهید برای قابلیت های اضافی اضافه کنید (انجمن ها، پورتال رزرو آنلاین، طرح اشتراک).
< brix> Wix دارای یک ویژگی اختصاصی به نام Advanced Design Intelligence (ADI) است که می تواند یک پیش نویس اولیه وب سایت شما را برای شما شلاق بزند.  از آن آسان است که قالب را با کشیدن و رها کردن رابط Wix سفارشی کنید. . Wix نیز میزبانی وب و ثبت دامنه را مدیریت می کند، بنابراین کاربران مجبور نیستند در مورد حفظ یک سایت نگران باشند. (توجه: دامنه های Wix رایگان هستند، اما دامنه های سفارشی هزینه های اضافی دارند.)
برای مشکلات پشتیبانی و تعمیر و نگهداری، Wix از طریق انجمن ها و مرکز راهنمایی پشتیبانی بسیار گسترده ای ارائه می دهد و همچنین می توانید با گروه پشتیبانی خود ایمیل یا حتی تماس بگیرید از ساعت 6 صبح تا 5 بعد از ظهر به وقت اقیانوس Wix امنیت را با فعال کردن HTTPS و توانایی تبدیل امنیت SSL برای یک دامنه که با یک سایت خارجی مرتبط نشده است، پوشش می دهد.  تمام سایت ها و محتوا Wix در سرورهای خود میزبانی می شوند. اگر نمی خواهید نگران نگه داشتن سایت خود باشید، این می تواند یک ویژگی جذاب باشد. در عین حال، اگر Wix به مسائل مربوط به سرور راه یابد، گزینه های بسیاری برای بازگرداندن آن وجود ندارد. Wix همچنین Mailbox را ارائه می دهد که در صورت داشتن یک طرح حق بیمه به شما ایمیل با دامنه خود را به عنوان آدرس خود و G Suite توسط Google Cloud، از جمله تقویم و اسناد، میزبانی می کند. اگر شما ایمیل خود را از قبل تنظیم کرده اید، Wix به شما اجازه می دهد تا آن را وارد کنید بنابراین همه چیز در یک مکان قرار دارد.
یکی دیگر از موارد مهم در Wix ذخیره سازی و پهنای باند است. در حالی که طرح اولیه Wix رایگان است، محدودیت های قابل توجهی را برای چگونگی آپلود و تعداد افراد به سایت شما می دهد. اگر وب سایت شما میزبان فایل های ویدئویی یا صوتی باشد، یا اگر شما پیش بینی زیادی از ترافیک دارید، ممکن است بخواهید یکی از برنامه های پرداخت شده خود را در نظر بگیرید. Wix Premium به شما می دهد تا 50 گیگابایت فضای ذخیره سازی، ساخته شده در گوگل آنالیز، پهنای باند 1 گیگابایت، فروشگاه آنلاین، یک تجربه بدون تبلیغات، پشتیبانی حق بیمه و نام دامنه خودتان. نگرانی نهایی در مورد قابلیت انتقال داده ها است. . Wix به شما اجازه نمی دهد که هر صفحه، فایل یا سایت ایجاد شده در Wix را صادر کنید و همچنین می توانید یک صفحه Wix را در سایت دیگری جاسازی کنید، بنابراین اگر هرگز بخواهید به گزینه دیگری از میزبانی مهاجرت کنید، مجبور خواهید شد شروع کنید روی. برخی از پلاگین های Wix ممکن است به شما اجازه داده شده به صادرات داده های خود را، اما خط پایین این است که گرفتن سایت خود را از Wix خواهد شد شامل زمان و کار قابل توجهی است.

 

Weebly

یک سازنده طراحی سایت است که نیاز به هیچ گونه دانش کدی ندارد. همچنین از قابلیت های کشیدن و رها کردن گسترده برای ساخت تقریبا هر جنبه ای از یک سایت، از صفحات خانه و داخلی به موارد جانبی مانند قالب های بازاریابی ایمیل و فرم های سفارشی استفاده می کند. قیمت بسته به برنامه: Pro، Store یا Business به صورت رایگان تا 8 دلار در ماه به 35 دلار در ماه می رسد. مانند Weix، Weebly میزبانی رایگان، 500 مگابایت ذخیره سازی را با امنیت داخلی SSL ارائه می دهد. سهولت نصب و منحنی یادگیری نسبتا کم باعث می شود Weebly به یک صاحب کسب و کار کوچک بدون تخصص توسعه تبدیل شود و یک بودجه تنگ یا جدول زمانی. این به این علت است که Weebly برای شما در پشت صحنه بسیار کار می کند و همه ی سایت ها در اطراف قالب ها و ویرایش و کشیدن و رها کردن می چرخند. به علاوه، این همه بصری است، بنابراین شما می توانید ببینید که سایت شما چگونه به نظر می رسد همانطور که شما آن را با هم قرار دادن. هنگامی که می آید به سفارشی وب سایت Weebly، شما می توانید بین ده ها تن از قالب های مختلف پاسخ در دسته های مختلف را انتخاب کنید . برای گسترش قابلیت یک الگو، Weebly مرکز برنامه Weebly را ارائه می دهد که در آن شما می توانید یکپارچگی شخص ثالث را برای گسترش قابلیت ها، مانند اضافه کردن منوها یا گزینه های پرداخت، پیدا کنید. مانند Wix، Weebly دارای یک سایت مدیریت موبایل است که اجازه می دهد شما سایت خود را به روز رسانی، ردیابی عملکرد و مدیریت سفارشات از مشتریان در حال حرکت است. دیگر ویژگی های داخلی مانند جستجوگرها (با راهنمای راه اندازی SEO  به صورت یک صفحه به صورت یکجا)، آمار واقعی و تجزیه و تحلیل، پشتیبانی از بازاریابی ایمیل با Weebly Promote و یک پلت فرم تجارت الکترونیک همگام سازی شده است. حتی ساده ترین سازندگان سایت DIY همواره کلیدی نیستند، که باعث می شود در دسترس بودن سایت از یک سایت بزرگ پشتیبانی کند. پشتیبانی از مبتنی بر چت Weebly کاملا متمایز است، و کاربران را آسان می کند تا به سرعت و مقرون به صرفه از عیب یابی سایت های خود جلوگیری کنند. با  Weebly، هیچ وقت برای نصب و یا به روز رسانی هرگز چیزی ندارید، عملکرد سایت با سرورهای خود. اساسا، همه در پس زمینه کار می کنند.

 

کدام برای شما مناسب است؟

هر دو Wix و Weebly تجربیات مشابهی را ارائه می دهند، لذا ارزش دیدن آنها در قالب ها و ادغام های شخص ثالث را می دهد تا ببینید کدامیک از درخواست های شما بیشتر است. ما بعضی از سوالات را برای کمک به شما تعیین کرده ایم:

  • شما در حال ساخت هستید؟ آیا شما فقط یک وبلاگ شخصی یا یک سایت ساده با اطلاعات و خدمات تماس کسب و کار خود دارید؟ اگر نیازهای شما به سادگی برطرف شود، ممکن است الگوهای Wix و میزبانی وب و تعمیر و نگهداری ساده را درک کنید. آیا شما یک توسعه دهنده نیستید فقط به دنبال یک مکان برای نشان دادن نمونه کارها خود و یا میزبانی یک وبلاگ شخصی؟ در این موارد، شما ممکن است سادگی Squarespace را درک کنید. آیا شما در حال تلاش برای ایجاد یک وب سایت تجاری با ویژگی های غنی هستید؟ سپس شما احتمالا می خواهید نگاه جدیتری به CMS مانند WordPress داشته باشید.
  • بودجه شما چیست؟ Squarespace منو گزینه های قیمت گذاری را بسته به اینکه آیا سایت شما شخصی یا برای کسب و کار است و یا به یک دامنه سفارشی نیاز دارید، ارائه می دهد. Wix چندین گزینه قیمت گذاری را بسته به ویژگی هایی که می خواهید و همچنین نیازهای ذخیره سازی و پهنای باند شما ارائه می دهد. این می تواند آن را برای کاربران که پیش بینی تن از ترافیک را جذاب کند.
  • چند نفر از کاربران، مشارکت کنندگان یا مدیران می خواهید؟ چگونه بسیاری از افراد به سایت شما کمک می کنند؟ آیا به مجوزهای فردی نیاز دارند؟ Wix به شما اجازه می دهد تا انواع مختلفی از مشارکتکنندگان را با یک افزونه تعریف کنید، در حالیکه Squarespace به شما اجازه می دهد انواع مختلفی از مشارکت کنندگان را تعریف کرده و مجوز ها را تعیین کنید.
  • نیازهای قالب شما چیست؟ آیا سایت شما عمدتا از متن و تصاویر استاتیک تشکیل شده است یا نیاز دارید که بتوانید از مولفه های چندرسانه ای یا اجزای تعاملی پشتیبانی کنید؟ چقدر کنترل شما نیاز به خیاطی کردن ظاهر سایت شما دارید؟ به یاد داشته باشید، Wix اجازه نمی دهد که قالب ها را پس از ساخت سایت خود، تغییر دهید.
  • آیا شما در فروش چیزهایی برنامه ریزی می کنید؟ هر دو Wix و Weebly با برخی از قابلیت های تجارت الکترونیک در قالب پلاگین ها می آیند. Wix ادغام با تعدادی از سایت های تجارت الکترونیک محبوب، از جمله Etsy و همچنین دارای پلاگین هایی است که از فروشگاه های سفارشی و همچنین کوپن ها و تبلیغات فصلی پشتیبانی می کنند. در مقابل، پلاگین های Weebly به سمت مدیریت موجودی و جستجوی محصول فیلترشده قدرتمند هدایت می شود. هر دو همچنین با بازاریابی ایمیل پایه همراه هستند، که اگر شما یک شرکت کوچک هستید که برنامه بازاریابی کامل ندارد، می توانید برخی از زمان و پول را صرفه جویی کنید.
  • الزامات امنیتی و در دسترس بودن شما چیست؟ اگر Wix یا Squarespace نارسایی سرور را تجربه کنند، سازمان شما می تواند طراحی سایت خود را به صورت موقت به حالت آفلاین منتقل کند؟

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

نظر در مورد “wix در مقابل webbly

  1. بابت مطلب خوبتون تشکر ویژه دارم در این بین بسیار خوب کار کرده البته تمام امکانات ویکس و یا وبلی رو نداره ولی مطمئنا به علت پشتیبانی از زبان فارسی و درگاه های بانکی برای ایرانیان این سایت ساز بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

زمان مطالعه: 15 دقیقهسئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.