تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

۵ نکته برای ایجاد یک کمپین موفق شبکه های اجتماعی

آیا شما سرانجام به این نتیجه رسیده اید که  وقت آن رسیده باشید که در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید...

آیا شما سرانجام به این نتیجه رسیده اید که  وقت آن رسیده باشید که در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و کسب و کارتان را درگیر کنید؟

به دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی خوش آمدید. 

بعضی از شرکت ها فقط صرفا برای داشتن یک صفحه در شبکه های مجازی که از آنها برای کسب و کار خود استفاده می کنند بدون هیچ برنامه واقعی!! مانند تمام کمپین های بازاریابی، موفق ترین کمپین های شبکه های اجتماعی با یک برنامه آغاز می شود.

در اینجا ۵ سوالی که باید از خودتان بپرسید تا بتوانید یک کمپین رسانه ای معقول و موفقیت آمیز از کسب و کار خود ایجاد کنید آورده ایم:

 

social media

سوال شماره یک : چرا من به یک برنامه برای شبکه های مجازی کسب و کار خودم نیاز دارم؟

اولین و مهمتر سوال که همه شما باید از خودتان بپرسید “چرا من این کار را انجام می دهم؟” آیا می خواهید یک برند ایجاد کنید؟ آیا می خواهید با مصرف کنندگان بالقوه ارتباط برقرار کنید؟ آیا این کار را برای جستجوگرها انجام می دهید؟ درک هدف اصلی شما، پایه ای است که بقیه برنامه های رسانه های اجتماعی شما باید در آنها رشد کنید.

سوال شماره دو : اهداف من چیست؟

حالا که هدف اصلی شما تعریف شده است، شروع به تعیین اهداف واقع بینانه کنید. به عنوان مثال: شما یک شرکت هستید که به دنبال افزایش مشارکت مشتریان است.

این اهداف ممکن است: تعداد کل کاربران مشارکت را افزایش ۳۰٪ یا رشد کل در هر هفته تا ۵۰٪ افزایش دهد. با ایجاد اهداف خاص و واقعی، شما قادر به ارزیابی عملکرد خود را بر اساس ارزش های واقعی هستید.

حال اگر هدف شما یک عدد را شامل نمی شود – ایرادی ندارد. جهت هدایت شما لازم است که روش هایی که برای دستیابی به هدف اصلی شما سودمند است، را فراهم کنید.

سوال شماره سه :باید از چه روش هایی برای دستیابی به اهدافم استفاده کنم؟

هنگامی که اهداف واقع بینانه خود را تنظیم می کنید، می توانید روش های خاصی را برای رسیدن به اهداف تعیین کنید.

با استفاده از مثال بالا، به منظور افزایش تعامل کاربر با ۳۰٪، شما ممکن است بر روی پست های عمل گرا متمرکز شوید. تحقیق بر روی موضوعاتی که معروف شده اند و مورد پسند عموم هستند و از کاربران خود برای بحث در مورد این موضوعات بپرسید.

شما ممکن است بخواهید از نظرسنجی های شبکه های مجازی استفاده کنید یا یک بار در هفته یک بازی با نام «ایجاد یک عنوان» ایجاد کنید که در آن کاربران را دعوت می کنید تا متن دلخواه خود را برای یک تصویر تصادفی خنده دار بنویسند. فرصت های متعددی وجود دارند، اگر بتوانید خلاقانه فکر کنید و اهداف پایانی خود را همیشه در ذهن داشته باشید.

سوال شماره چهار : چگونه این روش ها را پیاده سازی خواهم کرد؟

یکی از بیشترین جواب هایی که از مشتری ها دریافت می کنیم این است که میگویند «من وقت ندارم».

خوشبختانه، ابزارهای رایگانی وجود دارد که می تواند به شما در پیاده سازی روش های خود، برنامه ریزی و کمک به صرفه جویی در وقت، پول و منابع کمک کند.

برای مثال نرم افزار HootSuite یک طرح عالی و رایگان ارائه می دهد که به شما اجازه می دهد تا شبکه های اجتماعی خود را در یک داشبورد مدیریت کنید. شما همچنین می توانید پست های خود را برای یک ماه نوشته و برنامه ریزی کنید. با برنامه ریزی پست های خود ، در حالی که شما بر سایر جنبه های مهم کسب و کار خود تمرکز می کنید، می توانید کارهای دیگر خود را در طول ماه پخش کنید.

این امر با  مسئولیت همراه است – لطفا اطمینان حاصل کنید که این پست ها بررسی می کنید تا اطمینان حاصل کنید که مخاطبان شما آنها را پذیرفته و پسندیده اند. علاوه بر این، اگر هدف نهایی شما افزایش تعامل با کاربر باشد، می خواهید اطمینان حاصل کنید که برای پاسخ دادن به سوالاتی که ممکن است بوجود آید، پاسخ دهید.

سوال شماره پنج : آیا ما عملکرد کارمان را اندازه گیری می کنیم؟

اکنون که استراتژی شما ایجاد شده است، اهداف شما نیز تعریف شده است، تاکتیک های مشخص شده و پیاده سازی شده است – برای بهبود مستمر شما ، نظارت و تجزیه و تحلیل عملکرد شما حیاتی است. اگر بیشتر به پست هایی که درآمد کسب کرده اید علاقه مند شده اید، Google Analytics این کار را انجام می دهد. که عملکرد اجتماعی را نیز در بخش “Social” می گیرد.

 

بدست آوردن اطلاعات در اینجا بسیار مهم است، اما دانستن اینکه چگونه آن را تجزیه و تحلیل کنیم، ضروری است.

برای تجزیه و تحلیل باید چند سوال از خودتان بپرسید:
آیا اهداف خود را برآورده کرده ابد؟
چه چیزی، به نظر شما، بزرگترین عامل کمک به آن نتایج بوده است؟
در چه نقطه ای، آیا شما شاهد رشد یا سقوط بوده اید؟
چه باید کرد؟ باید به جلو برویم یا به عقب؟

0 دیدگاه برای “۵ نکته برای ایجاد یک کمپین موفق شبکه های اجتماعی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

6 − یک =

ثبت سفارش