۴ گام که صاحبان کسب و کار موفق باید بدانند
زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر شما درگیر ساختن یک شرکت هستید، احتمالا در مورد آن چیزی که بعدا ممکن است برای شما اتفاق بیافتد، فکر نمی‌کنید. اما حالا وقت آن است که برنامه‌ریزی استراتژی بلند مدت برای کسب و کار خود را آغاز کنید. تا یک روز کسب و کار سرشار از موفقیت و مزایا را داشته باشید. حتی اگر شما می خواهید کسب و کار شخصی خود را به صورت انفرادی هدایت کنید، و نیاز به فرد دیگری در این زمینه ندارید، لازم است برای داشتن کسب و کار موفق ۴ مرحله اساسی را طی کنید:

برنامه ریزی اولیه را آغاز کنید

حتما این نقل قول معروف را شنیده اید: اگر روزی امضایی برای مشتری انجام دادی، روزی است که آن را از دست دادید. وقتی کسب و کاری را شروع می کنید، باید بدانید که همه چیز متفاوت نیست،مدیریت شما روزی پایان می یابد، و شما باید بدانید برای آن روز آماده هستید یا خیر! و حقیقت دیگری که وجود دارد این است که، شما هیچ حق بازنشستگی نمی گیرید. شما فقط یک فرصت برای موفقیت در کسب و کار خود خواهید داشت، پس قبل از این که زمان آن به اتمام برسد، برنامه ای برای آن بریزید. شروع به برنامه ریزی برای کسب و کار موفق باید ۵ تا ۱۰ سال زودتر از زمانی باشد که می خواهید به کسب و کارتان خاتمه بدهید. به خودتان اجازه بدهید، که زمان بیشتری برای پیاده سازی ایده هایتان داشته باشید. به عنوان مثال خوش بینی کسب و کار کوچک، هم اکنون در حال افزایش است، بنابر این احتمالا زمان خوبی برای شروع یک کسب و کار خوب در بازار است.اگر شما برنامه‌ریزی برای کسب و کار موفق خود را زود شروع کنید، می‌توانید زمانی که خوب هستید، و موفقیتتان به میزان قابل توجهی رسیده است، احتمالا از انجام دادن فروش در دوران   رکود اقتصادی اجتناب کنید. همچنین شما باید یک ایده کلی از مسیری که می‌خواهید با کسب‌وکار خود از زمان شروع به کار ببرید، داشته باشید. می‌خواهید فروش کنید؟ یا برنامه‌ریزی برای عبور از  مرحله ای از کسب و کار؟ 

new business

سناریو بدترین حالت خود را پوشش دهید

این واقعیت زندگی است که بیماری، مرگ،سیل و یا آتش می‌تواند به طور غیر منتظره‌ای حمله کند. در این موارد چه اتفاقی برای استراتژی خروج شما می‌افتد؟ نمی‌دانم که در حال حاضر چه تعداد از صاحبان کسب‌وکار در بهشت کالیفرنیا، که به تازگی سوزانده شده‌اند، با بیمه کافی پوشش داده شده‌اند. من شک دارم که طبیعت استراتژی خروج شدیدی را برای بسیاری از آن‌ها تحمیل کرده‌است. اما بیمه خطر، تنها یک نوع از بیمه هایی است که برای صاحبان کسب و کار می باشد. آن‌ها به یک یا چند سیاست بیمه عمر نیاز دارند. برای مثال، اگر کسب‌وکار شما بدهی قابل‌توجهی داشته باشد، چه اتفاقی خواهد افتاد اگر صاحب کسب و کاری ناگهان فوت کند؟ آیا خانواده او توانایی اجرای عملیات شما را دارند و با پرداخت بدهی جاری می‌شوند؟ آیا داشتن یک سیاست بیمه عمر در جایی که بدهی را پوشش می‌دهد، یا حداقل به اندازه کافی هزینه برای مواقع ضروری را فراهم می‌کند بهتر نیست؟ و بدیهی است که بیمه عمر بسیار مهم است. همان گونه که تای استوارت توصیه می‌کند ” سن فاکتور مهمی در قیمت‌گذاری برتر است. صاحب یک تاجر ۴۵ ساله بیش از یک مالک ۴۰ ساله به ۵۰ درصد پرداخت خواهد شد. این شرکت هزینه بیمه عمر شما را در سن پایین تامین خواهد کرد.”

شناسایی مالکان جدید

سه جهت کلی در مدیریت کسب و کار وجود دارد که باید به کار گرفته شود:

  1. مالکیت خود را حفظ کنید.
  2. فروش به مدیر فعلی یا گروه کارمندان
  3. فروش به شخص ثالث

مفاهیم فروش برای هریک از این موارد متفاوت است، و می تواند مزایا و معایب خودش را داشته باشد.قطعا بیشتر  صاحبان کسب‌وکار از فهمیدن این که هیچ‌کس در خانواده آن‌ها واقعاً علاقه‌مند به انجام کسب‌وکار نیست شوکه شده‌است. همچنین، یک ارزیابی صادقانه ممکن است شما را به این نتیجه برساند، که هیچ‌کس در خانواده قادر به اداره کسب‌وکار نیست. در نهایت، ممکن است تنشی میان اعضای خانواده وجود داشته باشد که مدیریت موفقیت‌آمیز آینده را دشوار می‌سازد. همه این فاکتورها باید در نظر گرفته شوند. برخی از این اصول در صورتی اعمال می‌شوند که شما فکر می‌کنید که مدیر فعلی شرکت، می خواهد شرکت را برای همیشه داشته باشد. در این حالت، شما می‌خواهید زمان کافی را برای آموزش کارکنان به کار ببرید و به طور کامل توانایی آن‌ها برای موفق بودن را داوری کنید. یک مزیت این سناریو این است که خریدار کسب‌وکار را درک می‌کند و ارزش آن و پتانسیل آن برای رشد را می‌داند.

به حداکثر رساندن ارزش کسب و کار 

ارزش بخشیدن هر چه بیشتر کسب و کارتان برای صاحبان جدید آن می تواند موضوع مهمی باشد. به خصوص اگر می‌خواهید کسب‌وکار خود را در بازار آزاد قرار دهید. نه تنها فروش مهم هستند بلکه ترکیبی از مشتریان، تسهیلات شما، نرخ گردش کارکنان، مدیریت ارشدتان، و نیاز بیشتری به آن در نظر گرفته می‌شوند. به عنوان مثال، اگر بخش عمده فروش شما به یک مشتری باشد، این یک پرچم قرمز برای خریداران طرف ثالث خواهد بود. اگر دلیلی که این مشتری از شما می‌خرد این است که از دوستی طولانی با آن‌ها لذت برده‌اید،یا فروشندگان برتر شما هستید چطور؟ آیا زمانی که شما آن کسب و کار را ادامه نمی دهید آن‌ها نیز آن را ترک می‌کنند؟ شاید شما یک ساختمان طولانی‌تر از آنچه که باید داشته باشید را نگه داشته‌اید، زیرا احساس می‌کنید مسئول کارمندان هستید، یا شاید این اولین کار شما بوده‌است. این موضوع باعث پایین آوردن ارزش شما خواهد شد. خبر خوب زمانی است که شما مطابق با این اصول عمل می‌کنید، می‌توانید به دنبال بازنشستگی عالی یا ماجراجویی جدید باشید.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.