افزایش اعتماد و فروش در بازاریابی رسانه های اجتماعی
زمان مطالعه: 6 دقیقه

امروزه بازاریابی رسانه های اجتماعی یک عنصر ضروری از موفقیت کسب و کار و بازاریابی است، برای برنده شدن در بین مخاطبان در جهان که به طور فزاینده ای تحت تأثیر رسانه های اجتماعی لحظه ای و چرخه خبری ۲۴ ساعته قرار می گیرد. قدرت ارتباط با مردم می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد. مقابله با شرایط زندگی واقعی نیازمند اطلاع از دانش عادت هایی دارد که می تواند در طول زمان مورد مطالعه و یادگیری قرار گیرد. در ابتدا با افراد در ارتباط باشید و در مورد فروش بالقوه مذاکره کند یا در مورد پیگیری مشاغل بالقوه صحبت کنید،که این کار باعث شروع و پایان معاملات شما از طریق رسانه های اجتماعی است. در این مقاله، چند تاکتیک و تکنیک بازاریابی برای تبدیل شدن به یک ارتباط موثر در رسانه های اجتماعی را دریافت خواهید کرد. در اینجا چند نکته برای تعامل و برقراری ارتباط موثر در بازاریابی رسانه های اجتماعی وجود دارد.

اطلاعات مرتبط با دیگران را به اشتراک بگذارید

اطلاعات اقتصادی یک واقعیت است و دانستن اینکه چه چیزی باید با دیگران به اشتراک گذاشته شود، یک مولفه کلیدی برای ایجاد اعتبار نام تجاری است. در حالی که هیچ کس نباید از شما انتظار داشته باشد که اسرار حساس به کسب و کار را افشا کنید،شما همچنان می توانید از طریق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که می تواند دیگران را از لحاظ مالی، احساسی و معنوی بالا ببرد، بالاتر از رقیبان بایستید. اطلاعات قدرت هستند اما در مقابل انگیزه برای ذخیره کردن آنچه که برای مخاطبان شما ارزشمند است، محافظت کنید. این باعث سوء ظن در شبکه شما می شود و این احتمال را کم می کند که دیگران با شما اطلاعات را به اشتراک بگذارند.

­­ پیشنهادات صادقانه برای کمک به دیگران بدهید

این گزینه در مورد این است که در مرکز کسب و کار شما و یا گردهمایی های غیر رسمی با مشتریان، آیا به این ظرداخته می شود که به مردم اطمینان خاطر دهید در جهت اینکه هر زمان برای کمک در دسترس هستید؟ از جمله حرکات کوچکی که می توانید انجام دهید، ارائه اطلاعات تماس به روز شده (ایمیل، متن، آدرس کسب و کار، و غیره) ، ارتقا صفحه اصلی وب خود، دادن اجازه دسترسی به کارهای قبلی مانند سخنرانی ها، مقالات، نشریات دیگر ، می باشد.

قدردانی از مردم به صورت عمومی در رسانه های اجتماعی

بعضی اوقات مردم اعمال محبت نسبت به دیگران را رد می کنند. به طوری که زمانی که یک همکار یا شریک تجاری می گوید: “با تشکر از شما”، واکنش سریع این است که به عقب بر گردیم به طوری که اگر شما سزاوار تقدیر نیستید. گزینه بسیار بهتر این است که شخص دیگری را با یک “خوش آمدید” ساده و یک لبخند تایید کنید. نه تنها مردم را مجذوب شما می کند، بلکه احتمالا شما از یک عمل مطلوب در آینده بهره مند خواهید شد. شناخت مردم به صورت عمومی در بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند راهی طولانی برای ایجاد رابطه و رسیدن به آنها برای شناختن و دوست داشتن و اعتماد آنها به شما باشد.

Social Media Offers

ایجاد اعتماد به نفس

یکی از سخت ترین کارهای انجام شده در مکالمه رو در رو  این است که بدون غرور و یا بی کفایتی اعتماد به نفس داشته باشید. این جا، جایی است که لحن صحبت کردن و سبک خود را واقعا به میدان بازی می آورید. برای حل این مشکل، شما در موقعیتی هستید که با مشکلات مخاطبانتان هم درد شوید و راه حل های عملی که کنجکاوی شما را نشان می دهد ارائه دهید. این، همراه با یک رویکرد آرام، صریح و گام به گام در حل مسائل، باعث می شود که شما از طرف مردم محبوب و مورد قبول واقع شوید. هنگامی که در رسانه های اجتماعی صحبت می کنید، تن صدای گیرا و زبان بدن را برای ارتباط با مخاطبان ندارید، پس حتما در فرایند بازاریابی رسانه های اجتماعی از کلمات یا شکلک ها استفاده کنید تا احساساتی را که میخواهید در آن قرار دهید را ابراز کنید.

هنر معاشرت

کلمات “لطفا” و “متشکرم” ممکن است ساده و عجیب و غریب به نظر برسند با این حال، هنگامی که به طور مناسب استفاده می شود، آنها می تواند به شما کمک کند که دو بازخورد فروتنی و گیرایی را دریافت کنید.

Social media communication

اعتقاد صریح به اهداف مخاطبان شما

هرگز قدرت اعتبار بیرونی را دست کم نگیرید. افرادی که برای مشاوره به طرف شما می آیند، اغلب دارای اعتماد به نفس نیستند، بنابراین ارائه حتی چند کلمه تشویق کننده می تواند به آن ها موفقیت بیشتر را القا کند. در عوض، رضایت شما از ایجاد تغییر در زندگی شخصی و هر دو مزیت محسوس و نا محسوس را کسب خواهید کرد. به همین دلیل است که نقل قول ها و تصاویر الهام بخش و انگیزشی در سایت هایی مانند فیس بوک، Pinterest و Instagram خوب عمل می کنند.

در هنگام تعامل با رسانه های اجتماعی، به نام افراد مراجعه کنید

صرف نظر از اینکه کسی را می شناسید یا نه، گفتن نام آن ها در هنگام مکالمه ایده ی بدی نیست. شنیدن نام مخاطبین از طرف شما باعث می شود که شنوندگان احساس راحتی بیشتری داشته باشند، احساس وابستگی خود را افزایش دهند و احتمال بیشتری برای ارتباط با شما در اولین ارتباط ایجاد کمی کند.

یک شنونده باشید

شکی نیست که شما با ایده هایتان سر و کار دارید و یک کارآفرین واقعی در زمینه بازاریابی شبکه ای هستید. با این حال، توجه به آنچه که دیگران باید ارائه دهند، مهم است. بنابراین، به دیگران اجازه دهید نظرات و نگرانی های تجاری خود را بیان کنند. این می تواند در قالب جلسات مربیگری یک به یک و یا جلسات پرسش و پاسخ بعد از ارائه باشد. گوش دادن به شما کمک می کند که یک رابطه و توافق معنادار را با مخاطب خود ایجاد کنید.

درباره قدرت مسئولیت شخصی صحبت کنید

آیا شما در هنگام کار با یک تیم یا به صورت شخصی، مسؤلیت اعمالتان و موفقیت ها و شکست ها را بر عهده می گیرید؟ بنابراین، این تجربیات صادقانه و واقعی را به مخاطبان خود انتقال دهید. از مهارت های ارتباطی خود برای برجسته کردن آن چه که برای برنامه ریزی کسب و کار نیاز دارید استفاده کنید. گروهی از کارشناسان را برای تسریع در فعالیت خود گرد هم آورید و قوانین و احکام را برای پشت سر گذاشتن سخت ترین زمان ها فرا بگیرید.

Define social media

اندیشه های نهایی در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی

کارآفرینی مدرن نیازمند آن است که مردم از هر وسیله ای که در اختیار دارند استفاده کنند. با این حال، تکنولوژی گوشی های هوشمند امروز و زیرساخت های رسانه های اجتماعی، اقیانوسی از اطلاعات را برای دریافت کردن، ارائه می دهد. بازاریابی رسانه های اجتماعی همچنان یک مؤلفه ی حیاتی برای نام تجاری کسب و کار و ایجاد اعتبار فردی است. تعدادی از تکنیک های ساده ای که می توانید برای ارتقاء مشخصات کسب و کار خود استفاده کنید وجود دارد، و به این ترتیب فعالیت های تان را به مشتریان و مشترکین بالقوه واقعی تر نشان می دهد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.