اصول یاد گیری طراحی سایت
زمان مطالعه: 9 دقیقه

برای یادگیری طراحی سایت فقط به چند مهارت برای انجام ان نیاز دارید . و بهتره اونها رو بدانید تا بدون تفکر درمورد آن انجامش دهید. وقتی مبحث طراحی وب پیش می اید ، مهارتهای زیادی می تواند تغییر کند و در طول زمان خود را نشان دهد اما چندین مهارت پایه وجود دارد که شما باید قادر باشید ان را در خوابتان انجام دهید.

کدهایی در HTML  و CSS

وب سایت htmlچه اینکه یک توسعه دهنده باشید یا نباشید ، همه باید زبان اصلی و پایه موجود در طراحی وب سایت را متوجه شوند ، باید بدانید چگونه  HTML  پایه را بخوانید ، ویرایش کنید و یا شکل آن را برطرف کنید . (و البته بستگی به کار اصلی اتان ، ممکن است لازم باشد چیزهایی بیشتری بدانید).به هرحال، باید بتوانید بر مبحث اندازه یا رنگ یا قلم یا برجسته کردن در HTMLبدون تفکر، اشاره کنید . باید بتوانید روشهایی در CSS  به راحتی جایگزین کنید . اینها روشهایی اسان هستند که یاد گرفتنشان آسان است و در دراز مدت به شما کمک خواهد کرد .

یاد گیری  :

سعی کنید با  W3SCHOOLS  بیشتر آشنا شوید (یا یاد بگیرید). محیط ان  SELF-Spaced و یاد گیری آن بسیارآسان و رایگان است . (دلیلی ندارد در زمان وب روان شوید).

 ویرایش عکس ها

در هر زمینه ی طراحی ، احتمال دارد که در طول روز با عکسها کار کنید . پس اینکه بدانید چگونه باید آنها را درست کنید منطقی به نظر می رسد . از برش تا اندازه گیری و تمیز کاری . باید بتوانید با عکس ها به راحتی کار کنید . حداقل باید بتوانید عکس ها را به آسانی برش دهند، مجدد اندازه بگیرید و بتوانید کیفیت آن را تطبیق دهید .

یادگیری طراحی سایت : دنیای دوربین دیجیتال ، یک راهنمایی کلی دارد که شش مرحله را برای عکاس شدن توضیح می دهد، استفاده از این نکات آسان است و ریشه آن در برنامه ی فتوشاپ قرار دارد و می تواند با هر نرم افزاری به کار برده شود .

پرینت گرفتن

پیرینت گرفتن سایتدر حالیکه حیطه ی محیط  کاری شما دنیای دیجیتال است اما برای برنامه های پرینت گرفته شده در هنگام  کار به قسمتی از طراحی  نیاز خواهید داشت ، از اعلان ها تا کارتهای تجاری و اطلاعیه های رسمی  باید بتوانید عناصر را به طریقی ایجاد و تبدیل کنید که آماده برای پرینت کردن باشند .

عناصر اصلی که باید آنها را بفهمید  وضوح تصویر برای رسانه های متفاوت و مبحث رنگ می باشد . در حالیکه ازمقادیری مانند FF0000 برای یک کتاب قرمز استفاده می کنید که آماده پرینت گرفتن نیست (حداقل جالب به نظر می رسد )  ترکیب رنگهای CMYK ( آبی ، سرخ ، زرد ، سیاه )  برای پرینت گرفتن استاندارد به نظر می رسد

یادگیری طراحی سایت : خوشبحال شما ، ما چیز های آماده ای برای پرینت گرفتن داریم . که تفاوت در رنگ ، وسیله نوع صورت ، خون و یا بقیه را توضیح می دهید

یک سر تیتر بنویسید :

تصویر سازی یک طراحی با loremipsum به عنوان سر تیتر اصلی سخت است . کلمات مانند چسب هستند که تصاویر  را نزدیک یکدیگر می آورند و پیام را  ارئه می دهند ، سر تیتر شما ممکن است همیشه یک برچسب  نباشد اما وقتی قصد طراحی یک مفهوم را دارید باید کلمات بزرگی را بنویسید .

به عنوان یک موضوع عملی ، کلمات  می توانند به ارباب رجوعان کمک نمایند  تا بفهمند چقدر فضا برای یک متن نیاز دارند. یک سر تیتر خوب نشان می دهد که می توانید ارباب رجوع را درک کنید و به قسمت بعدی پروژه پیش بروید و اثر طولانی مدت بر مشتری بگذارید.

یادگیری طراحی سایت : Coby blogger  منبع  بزرگی است وقتی گهگاهی  مبحث کپی پیش می اید . با این  موضوع شروع کنید ” چگونه سر تیتر را بنویسید ”

هر ابزاری را بگیرید و وب سایت را هدایت کنید :

موبایل و یادگیری طراحی سایتباید سطح راحتی با کامپیوتر و اجزا داشته باشید که البته بیشتر مردم اینگونه نیستند .

این ممکن است شامل جدائی از ابزار یا جستجوگر  یا برنامه ی مورد علاقه تان باشد و یا بازی کردن با چیزهای  فراوانی باشد ( سپاسگذار خواهید بود اگر آن را انجام دهید ، ضمانت می کنم ) ما همه آنجا بوده ایم . هیچ چیزی بدتر از مشتری نیست که یک تلفن قدیمی را  بگیرد ، و چیزی  را در روی صفحه ی کوچک نشان دهد و شما نتوانید  بفهمید موضوع چه چیزی است .

شما باید بتوانید از وب سایت خودتان و یا حتی دیگران در هر محیطی استفاد کنید و با دیگران در مورد چگونگی آن صحبت کنید .

یادگیری طراحی سایت : فقط شروع به انجام آن کنید . مطمئن باشید جستجو گرهای متفاوت را تجربه می کنید و اگر شما یکی از افراد  اپل هستید ، یک وسیله ی اندرویدی انتخاب کنید ( و بر عکس )

با اطمینان ( اعتماد ) طراحی کنید :

یکی از بزرگترین چیز ها در مورد طراحی این است که می توانید به دیگران کمک کنید تا آنچه را فکر می کنند به تصویر بکشند . به خاطر داشته باشید ، افراد زیادی باید یک قالب یا یک طراح کلی را قبل از شروع تصویری که به آن فکر می کنید ، ببینید .

طراحی با اطمینان ، راه خوبی برای ارتباط است . این به این معنی نیست که شما باید یک هنرمند درجه یک در طول شب باشید اما باید با یک  پد و خودکار (یا مداد) آماده  داشته باشید تا بتوانید آن ایده ها را در یک کاغذ یادداشت کنید  وآنها را با  بقیه ی تیم به اشتراک بگذارید.

از یک قالب مشترک استفاده کنید :

در استفاده از قالب طراحی سایت هیچ خجالتی وجود دارد. پروژها یتان را شروع کنید . در حقیقت ، احتمالاً باید آن را انجام دهید تا اینکه یک توسعه دهنده ی فوق العاده برجسته باشید .

قالبهای کاری باعث می شود تا از ایجاد مجدد چرخه ی پروژه خود داری نمایید و استفاده از آن آسان است خصوصاً اگر دارید یک وب سایت را برای مشتری کنترل می کنید و سعی دارید آپ دیت و تازه نگه دارید . Word press  یک گزینه عمومی است . افراد زیادی هم قصد امتحان آن را دارند .

یادگیری طراحی سایت : با Word press   شروع کنید . بزرگترین سیستم مدیریت محتوای سایت

و وبلاگ و قالب کاری موجود است ( واستفاده از آن نسبتاً آسان است )  ،

فایل های بسته و بک آپ

فریم ورک وردپرسدر حالیکه به نظر می رسد وب سایت یک سیستم دارای محتوا باشد ولی در واقع به این گونه نیست . شما باید بدانید چگونه و چه زمانهایی باید از سایت بک آپ بگیرید ( و در صورت لزوم آن را مجدداً ذخیره کنید ) تا از دست رفتن داده ها و اطلاعات  برای سایت اتفاق نیفتد . (بهتره سایت ایمن باشد تا اینکه شما متأسف  باشید ) اگر حتی بطور دقیق منطق پشت این تمرین را در خوابتان  نمی دانید اما باید بدانید  چه چیزی ذخیره شده است ، هرچند وقت یکبار اتفاق می افتد و داده ها در کجا ذخیره شده اند .

بعلاوه ، باید ایده خوبی از چگونگی ایجاد فایل های  بسته برای روش وب  سایتتان داشته باشید ، قسمت ها و قطعاتی را  طراحی کنید تا بعنوان  بک آپ بتوانید از آن استفاده کنید و بتوانید اطلاعات ضروری برای ارباب رجوع فراهم آورید تا از قسمت های مختلف بتوانید استفاده کنید .  فایل های بسته (برای پرینت ) قسمت ضروری از فرآیند  طراحی وب هستند بنابراین  ارباب رجوع مجموعه ی از ابزارهای  ایجاد برند دارد که طراحی وب سایت را برای ارتقای پرینت تطبیق می دهد .

یادگیری طراحی سایت : هر وب سایتی به طراحی بک آپ نیاز دارد . فایل های بسته بندی شده به شما کمک خواهند نمود تا موارد مختلف را نگه دارید مانند فونت , عکس و بتوانید آنها را هر کجا می خواهید  بفرستید .

هر ۳ روش را بدانید ( و اینکه چه زمانی از آن استفاده کنید ) .:

شما باید ” روش رفتن به وب سایت ” را در زمین آسانسور داشته باشید ، این یعنی چه ؟

شما باید بتوانید به دلایل منطقی و با دانش کافی طراحی در مورد اینکه گرایش  تکنیک های بصری  چه چیزی  است  و اینکه چرا باید  از آنها استفاده بکنید یا نکنید ، صحبت نمایید . چگونه کار می کنند و در مورد این روش ها چه چیزهایی را دوست دارید یا ندارید .

یاد گیری طراحی سایت : اگر قبلاً چیزی نداشتید بهتراست  به قسمت پایه مراجعه کنید و با  پایه های طراحی توسط استفن ینتاک و طراحی گرافیک پایه های جدید توسط لپتون و جنیفر کول فیلیپس شروع کنید.

تئوری یاد گیری طراحی سایت را توضیح دهید

تئوری طراحان سایترنگ ، جریان ، تعادل ، قسمت  و فضا : اینها چیزهایی هستند که هنگام کار با پروژه باید ببینید . فقط دید مناسب کافی نیست . تئوری طراحی هم مهم است ، درک اینکه چرا انجام می دهید ، چگونه انجام می دهید و چرا آن یک زیبایی متعادل ایجاد می کند ، همه مهم می باشد . اگر این نکته را به خوبی بفهمید ، بهتر می توانید توضیحش دهید و از تصمیم هایی طراحی برای دیگران دفاع می کنید و توضیح می دهید . اگر پایه و اساس  را به خوبی یاد بگیرید در هر پروژه ای موفق خواهید شد.

یاد گیری طراحی : وبلاگ طراحی را بخوانید در مورد اینکه رویکرد چه چیزی است و چگونه تکنیک های طراحی  می تواند به کار برده شود ، آپ تودیت باشید .

نتیجه گیری :

چند تا عنصر در این لیست را می توانید به عنوان چیزهای که در خواب می بینید ، لیست کنید ؟

برای یادگیری طراحی سایت و یا تجدید مهارت هایتان چقدر تمایل به یاد گیری دارید ؟

طراحی سایت حرفه ای مانند هر طراحی دیگر ، پایه ای قوی دارد  و با روشهای جدیدی و روشهای زیادی مجهز شده است . درک خوب از این ترکیب به شما کمک خواهد کرد ، تا بزرگتر شوید و طراح بهتری شوید و در کار طراحی تصمیم های بهتری بگیرید

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.