کلمات کلیدی در گوگل
زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر شما در مبحث بهینه سازی سایت تجربه زیادی داشته باشید، احتمالا روز هایی که این بحث معرفی شد را به یاد دارید. از نظر من که روز های وحشتناکی بود، بهینه سازی  سایت ها باعث از بین رفتن مقدار زیادی از اطلاعات با ارزش شدند. تبدیل داده ها به یکدیگر موضوع با ارزشی است، زیرا باعث می شود بهینه سازی ها اولویت بندی شوند.گوگل اعلام کرد که اطلاعات برای اهداف امنیتی برداشته شده است؛ در حالی که بعضی افراد فکر می کردند این یک فشار از طرف گوگل برای تبلیغات در گوگل بوده است.

از آن جایی که تبلیغات گوگل باعث محبوبیت کلمات کلیدی شما می شود،بحث پیرامون این موضوع ضروری بود. اما ما به مسیر بهینه سازی ها ادامه دادیم و یاد گرفتیم که با این وضعیت کنار بیاییم.چند سال بعد از این موضوع ابزار وب مستر گوگل (کنسول سرچ) رو نمایی شد، این ابزار برخی از کلمات کلیدی در گوگل  را در موتور های جست و جو، تجزیه تحلیل می کرد. این ابزار روز به روز بیشتر پیشرفت می کرد اما هنوز هم مجموعه ای از کلمات کلیدی در رابط کاربری وجود دارد که به آن توجه نمی شود چرا که شما نمی توانید بیش از ۹۹۹ گزارش را از سایت خود دریافت کنید.

 

کلمات کلیدی در گوگل

 کلمات کلیدی در گوگل

ابزار سرچ کنسول گوگل دوست شما می باشد. نکته ای در مورد این ابزار نمی دانید، این است که می تواند به شما بیشتر از ۹۹۹ کلمه کلیدی بدهد که این تعداد کلمات کلیدی می تواند برای  سایت شما بسیار مفید باشد، حتی با وجود این که سایت شما خیلی هم جامع و بزرگ نباشد. همچنین ابزار سرچ کنسول می تواند میزان کلیک ها، میانگین موقعیت شما و برداشت کاربران نسبت به سایت شما را ارائه دهد.

چگونگی استفاده از ابزار رابط کاربری 

اگر شما خیلی فنی نیستید یا فکر استفاده از ابزار گوگل وب مستر شما را ترسانده، من به شما قول می دهم هیچ چیزی برای ترسیدن از این ابزار وجود ندارد. در این مقاله قصد دارم به شما راه هایی برای استفاده از اطلاعات به کمک صفحه های گوگل نشان دهم. مواردی که برای استفاده از ابزار گوگل وب مستر لازم است شامل ۲ مورد می باشد:

  1. Google sheets
  2. Supermetrics Add-one

اگر راجع به (google sheets) شنیده باشید، این ابزار یکی از ابزارهای متعددی است که گوگل به صورت رایگان ارائه میدهد. google sheets اطلاعات شما را با نمودار ها و جداول مختلف نمایش می دهد. این ابزار همچنین به طور مستقیم با مایکروسافت اکسل گزارشات را ارئه می دهد.

اگر تا به حال راجع به (Supermetrics Add-one) نشنیده اید، یک افزونه برای صفحات گوگل می باشد که اجازه می دهد اطلاعات از منابع دیگر بیاید. در این مقاله منابع دیگر منظور ابزار سرچ کنسول گوگل می باشد. با وجود این که ابزار Supermetrics در حال حاضر به صورت آزمایشی رایگان است، پرداخت برای آن می تواند با ارزش باشد.

نصب افزونه Supermetrics Add-one:

  1. ابزار Google sheets را باز کنید و به بخش دریافت افزونه ها مراجعه کنید.
  2. بر روی دکمه دریافت افزونه کلیک کنید.
  3. یک پنجره باز خواهد شد که در آن شما می توانید برای Supermetrics جستجو کنید. پنجره باز شده مشابه تصویر زیر می باشد:

 

add-one

پس از این مرحله بالافاصله خواستار حساب گوگل شما می شود.قطعا قبل از تایید حساب گوگل خود تصویر زیر برای شما نشان داده می شود.

 

google-account

با یک پیام برای راه اندازی افزونه نصب شده جدید، به شما خوش آمد می گویند.لازم است شما فقط دستورات را برای راه اندازی دنبال کنید.سپس یک پنجره جدیددر سمت راست google sheet خود خواهید دید.googlesheets

 

 

در این مرحله شما با پیغام زیر مواجه خواهید شد:

عالی، شما به کنسول جستجوی گوگل وارد شده اید! اولین جست و جوی خود را شروع کنید، یک حساب از لیست زیر انتخاب کنید. در قدم بعدی باید از لیست معیار ها استفاده کنید.منبع داده، انتخاب سایت ها، و انتخاب تاریخ ها بسیار واضح است.هنگامی که شما به «معیارهای انتخاب» دسترسی پیدا کنید، نمایشگرها، کلیک ها موقعیت متوسط را انتخاب کنید.

 

supermetrics

در تصویر بالا هنگامی که به گزینه “Split by” رسیدید، از بین گزینه های بالا Search Query را انتخاب کنید، و تعداد زیادی از ردیف را برای جمع آوری انتخاب کنید. اگر شما همچنین URL های صفحه را می خواهید (شاید شما می خواهید داده های خود را بر اساس سطح صفحه تقسیم کنید)، فقط باید URL کامل را اضافه کنید.

 

search query

اگر تمایل دارید می توانید از فیلتر و تنظیمات دیگر نیز استفاده کنید. اما شما آماده کلیک روی اعمال تغییرات هستید و داده ها را دریافت می کنید.این مورد باید مشابه تصویر زیر باشد:

 

optionsگاهی اوقات بهینه سازی برای مواردی استفاده می شود که به درستی کار می کند، اما می خواهیم عملکرد آن بهتر شود.این داده ها می توانند به شما نشان دهند که کدام کلمات کلیدی و موضوعات برای مخاطبان شما مهم هستند. این موضوع البته یک سرنخ در رابطه با چیزی است که گوگل فکر می کند شما برای آن مهم هستید (در نتیجه، کلیک برای شما به ارمغان می آورد).

سرویس های تحلیل رقبا نیز، می توانند اطلاعات کلمات کلیدی را با کلیک های برآورد شده خود ارائه دهند،اما تجربیات در این رابطه یک معیار مهم می باشد. اگر شما نرخ کلیک کمی در سایت خود دارید، شاید برچسب توضیحات و عنوان شما به اندازه کافی متقاعد کننده نیست. همچنین، این موضوع می تواند به شما نشان دهد چقدر اطلاعات و داده های شما دقیق است(اصلا دقیق است یا خیر).

می توانید از ابزاری مانند PowerBI برای اضافه کردن سایر معیارهای جستجوگر مشتری یا پرداختی استفاده کنید. تا یک تصویر بزرگ تر از ذهنیت بازدیدکنندگان خود را به تصویر بکشید.

نتیجه گیری:

گاهی اوقات کوچک ترین هک ها بزرگ ترین سرگرمی است.گوگل معمولا اطلاعات خود را از طریق محصولات آزاد خود نگه می دارد. ما می دانیم برنامه ریز جستجو و تحلیل گوگل بیشتر از آن چه به اشتراک می گذارند دارد، اما در این مورد خاص، اطلاعات هم راستا می تواند کافی باشد.حتی گاهی بیشتر از کلمات کلیدی تاثیر گذار،می تواند مفید باشد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.