کسب درآمد با حمل و نقل قطره ای

هنگام شروع یک کسب و کار آنلاین، یکی از عناصر کلیدی داشتن محصولاتی برای فروش است. پس چگونه محصولات را بدست آورید، کجا آنها را پیدا کنید، چگونه متوجه شوید که این محصولات فروش مناسبی خواهند داشت و چگونه آنها را به مشتریان می دهید؟ در دنیای گسترده کارآفرینی اینترنتی ، پاسخ های بسیاری برای همه ی این سوالات وجود دارد. شما می توانید محصولات خود را ایجاد کنید، اما این کار می تواند یک روند طولانی و وقت گیر را به دنبال خواهد داشت. یا اینکه می توانید محصولاتی را به صورت کلی و در حجم زیاد از یک تولید کننده خریداری کنید و سپس محصولات را به مشتریان خود بفرستید تا آنها را خریداری کنند. اما این یک راه حل پر هزینه است و شما باید ریسک سرمایه گذاری این پول را در خرید سهام و نه فروش آن بپذیرید. یک راه حل وجود دارد که به شما اجازه می دهد همه این مشکلات را کنار بگذارید. و این باعث می شود کل پروسه راه اندازی برای سرمایه گذاری آنلاین شما بسیار آسان تر شود. این روش حمل و نقل قطره ای نامیده می شود که به تازگی در دنیای تجارت آنلاین طوفانی به پا کرده است. کسب و کار حمل و نقل و خرید قطره ای یکی از سریع ترین، ساده ترین و ارزان ترین روش برای شروع کسب و کار آنلاین است. نگاهی به نحوه شروع کسب و کار قطره ای می اندازیم، اینکه چگونه مدل کسب و کار قطره ای کار می کند، و موارد کلیدی که باید قبل از وارد شدن به این کار بدانید. جدول زیر می تواند به شما در فرایند تصمیم گیری کمک کند، این یک مرور کلی از مزایا و معایب شروع کسب و کار حمل و نقل قطره ای شما را ارائه می دهد.

مزایا:

 • فروش تقریبا همه محصولات در هر ارتباطی
 • از یک مدل کسب و کار اثبات شده استفاده کنید که حتی توسط خرده فروشان بزرگ مانند آمازون نیز استفاده می شود
 • بدون نیاز به ذخیره کالا
 • نیاز به بسته بندی و حمل و نقل محصولات ندارید
 • بدون نیاز به سرمایه گذاری اولیه

معایب:

 • هزینه های بالای رسیدگی و حمل و نقل که باعث کاهش سود می شود
 • همه ی شرکت ها مایل به همکاری با حمل و نقل قطره ای نیستند
 • این روش باید به شما میزان دقیقی از موجودی را بدهد تا زمانی که کسب و کار از سهام خارج شد بتوان محصولات را فروخت
 • برخی از تامین کنندگان حمل و نقل قطره ای سرویس های متداول، زمان بارگیری آهسته و یا سیاست های بازگشت سختی دارند

آغاز کسب و کار حمل و نقل قطره ای

برآورد ها متفاوت هستند، اما مشاهدات صنعت نشان می دهد که بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از خرده فروشان آنلاین از حمل و نقل قطره استفاده می کنند. بنابراین این یک مدل کسب و کار اثبات شده است و اگر در مسیر این مسیر قرار بگیرید، یک کمپانی خوب و موفقی خواهید شد. حتی خرده فروشان بزرگ مانند آمازون از حمل و نقل قطره ای استفاده می کنند.

به وسیله حمل و نقل قطره ای شما می توانید هر محصولی را در هر گوشه ای به فروش برسانید. مزایای ارسال محصولات به فرد به این معناست که دیگر نیازی نیست که شما درگیر مشکلات کسبو کار سنتی شوید مانند:

 • ذخیره کردن محصولات شما( خریداری حجم زیادی از محصولات و اجاره ی مکانی برای انبار کردن آن ها بسیار پر هزینه است)
 • بسته بندی یا حمل و نقل محصولات، تهیه سفارشات و فرستادن جعبه آنها چند بار در روز به دفتر پست
 • شما مجبور هستید که برای خرید محصولات از عمده فروش برای محصولی که نمی دانید فروش می رود یا خیر پیش پرداخت بدهید

هنگامی که شما یک شرکت را از طریق حمل و نقل قطره ای اداره می کنید، از این مشکلات و هدر رفتن سرمایه در سرمایه گذاری اولیه جلوگیری می کنید. در حال حاضر که نگاهی به مزایای استفاده از حمل و نقل قطره ای کرده اید، اکنون به همراه یکدیگر به بررسی این که چگونه مدل کسب و کار حمل و نقل قطره کار می کند بپردازیم.

حمل و نقل قطره ای

حمل و نقل قطره ای چگونه کار می کند

با حمل قطره، شما با یک عمده فروش یا توزیع کننده که این سرویس را ارائه می دهید، کار می کنید. همه تولید کنندگان و عمده فروشان، حمل و نقل قطره ای را ارائه نمی دهند و پشتیبانی نمی کنند، اما بسیاری از آنها انجام می دهند. شما تمام بازاریابی را برای کسب و کار خود مدیریت می کنید. این به این معناست که شما وب سایت خود را با یک سبد خرید (یا یک فروشگاه مجازی در آمازون) راه اندازی می کنید، وبلاگ خود را می نویسید، رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی را انجام می دهید، و هر راه دیگری که می توانید با انتظارات و مشتریان خود در تماس باشید را انجام می دهید. شما همه چیز را در مورد محصولات تان به آنها می گویید و از مهارت های فروش خود استفاده می کنید تا به آنها بگویید که چگونه این محصولات زندگی آن ها را افزایش  و بهبود خواهد داد. به طور کلی، شما تمامی ترفند های بازاریابی، تبلیغات و ترویج را برای به دست آوردن مشتری و فروش محصولات به کار می گیرید. وقتی زمان آن فرا می رسد که واقعا محصول را ارسال کنید و این کار را انجام دهید، در این جا حمل و نقل قطره ای به پایان راه خود می رسد. شرکت های حمل قطره ای موجودی را در انبار کالای خود دارند. شما هر سفارش را به حمل کننده ی (dropshipper) خود ارسال می کنید و قیمت عمده فروشی هر سفارش را پرداخت می کنید. شما می توانید این کار را توسط ایمیل، ارسال آنلاین و یا از طریق صفحه گسترده انجام دهید که بستگی به حمل کننده دارد. شرکت حمل و نقل قطره ای سفارش ها را با هم ثبت می کند و به طور مستقیم به مشتری خود ارسال می کند، بدون این که شامل جزئیات قیمت یا اطلاعات مربوط به عرضه کننده باشد، به طوری که مشتری فکر می کند که بسته به طور مستقیم از شما گرفته شده است.

شرکت های حمل و نقل برای این سرویس ها یک هزینه پایه تعیین می کنند. نرخ هر شرکت متفاوت است، اما معمولا اکثر شرکت ها مبلغی بین ۲ تا ۵ دلار برای هر مورد یا سفارش در نظر می گیرند که اغلب این هزینه اداره یا حمل قطره ای نامیده می شود. که بر روی قیمت عمده فروشی هر محصول و هزینه ارسال آن اضافه می شود. علی رغم وجود حواشی حساس شما هنوز هم می توانید از طریق کسب و کار حمل و نقل قطره ای سود کسب کنید. اگر می خواهید سود خود را افزایش دهید، می توانید قیمت های خود را افزایش دهید، حداقل تا زمانی که بازار کشش نرخ پیشنهادی شما را داشته باشد. همچنین می توانید حجم محصولات بیشتری را به فروش برسانید یا اینکه همیشه با فرستنده یا حمل کننده قطره خود در تماس باشید تا برای کم کردن هزینه دستمزد مذاکره کنید. به یاد داشته باشید که در این کسب و کار شما هیچ وقت از قبل بر روی پول خود ریسک نمی کنید و آن را به خطر نمی اندازید، بلکه این هزینه ها زمانی توسط شما پرداخت می شود که واقعا محصولی به فروش برسد.

How Drop Shipping Works

چه محصولاتی می تواند از این راه فروخته شود؟

مانند هر کسب و کار آنلاینی، شما می خواهید وارد کسب و کاری شوید که بازار داغی دارد که در آن تعداد زیادی از مردم هستند که تمایل به خرید محصولاتی که شما عرضه می کنید دارند. در بهترین حالت جایگاهی که در آن تخصص دارید نیز باید با یکی از علایق شخصی شما هماهنگ باشد. ارگر علاقمند به بازار خاص یا نوع ویژه ای از یک محصول هستید، این شور و شوق سبب ساز تلاش شما در بازاریابی می شود و کسب و کار شما را قوی تر می کند. علاوه بر این وقتی کاری که دوست دارید را انجام می دهید در کسب و کارتان احساس رضایت و خشنودی بیشتری خواهید داشت. خوشبختانه شرکت های حمل و نقل قطره ای هستند که با هر نوع محصول، جایگاه و بازاری کار می کنند. که این می تواند شامل اقلام کودک، لباس یوگا، الکترونیک، لباس، هنر، کتاب، لوازم آرایشی، مکمل ها، اقلام خانه و باغ و موارد دیگر باشد. یک مکان عالی برای بررسی جایگاه های داغ، سیستم عامل های بزرگ تجارت الکترونیک آنلاین مانند آمازون است. مواردی که در لیست محصولات پرفروش قرار می گیرند، می توانند گزینه ی مناسبی برای کسب و کار حمل و نقل قطره باشد. با این وجود به مواردی که در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام  وجود دارد نیز نگاهی بیندازید. همچنین به محصولاتی که در اخبار از آن ها صحبت می شود و محصولاتی که دوستان و خانواده شما در مورد آن صحبت می کنند توجه کنید. در فصل تعطیلات، فصل فوتبال، بازگشت به مدرسه و دیگر دوره های ویژه سال، محصولات مرتبط با هر فصل می تواند گزینه ی مناسبی برای این کار باشد.

اشتباه اکثر مردم هنگام شروع یک کسب و کار مانند حمل قطره ای، این است که اگر ببینند افراد دیگری نیز مشغول به این کار هستند پس فضایی بسیار رقابتی حک فرما است و دیگر نمی توانند از این راه درآمد کسب کنند. به یاد داشته باشید اگر بازار رقابتی سخت و بزرگی را می بینید، پس این نشانه ای از یک بازار بزرگ ، سالم و سودآور است.

انتخاب یک فرستنده محصولات

قبل از شروع کار با یک فرستنده قطره، فرایند سفارش خود را از نقطه نظر مشتری انجام دهید. مهم است که ببینید سفارش دادن محصولات چقدر راحت است؟ یا چه مدت طول می کشد تا محصول منتقل شود و حمل کننده با چه مشکلات و بازگشت هایی سروکار دارد؟ از حمل کنندگان قطره ای بالقوه بپرسید چگونه شما را از میزان موجودی هر محصول در انبار مطلع می کند. اگر کالایی را به یک مشتری فروختید و فرستنده قطره، آن محصول را نداشته باشد به مشکل بزرگی برخواهید خورد و باعث می شود مشتری شما عصبانی و ناراضی شده و مشتریان دیگر را نیز از دست بدهید. مطلع بودن از موجودی انبار فرستنده قطره این شانس را به شما می دهد که کیفیت محصولات را نیز ببینید و مطمئن شوید که محصولات از سطح کیفیتی برخوردار هستند که شما با افتخار مایل به فروش آن به مشتری هستید. در برخی موارد، فرستنده ها مایل به ارسال یک محصول به صورت تکمیلی به نظور ارزیابی و یا حداقل فروش آن به خود شما با هزینه ی خودشان خواهد بود.

best dropshipper

پرسش‌های کلیدی برای درخواست از یک شریک انتقال بالقوه

همکاری با یک فرستنده قطره یک راه عالی برای شروع یک سرمایه گذاری آنلاین با حداقل خطر است. لازم نیست که هر گونه موجودی را ذخیره کنید، نیازی به نگرانی در مورد انتقال به موقع محصولات به مشتریان باشید. اما این بدان معنا نیست که شما باید عناصر مهم کسب و کار خود را به هر کسی تحویل دهید. همکاری با یک فرستنده قطره ی بد می تواند قبل از اینکه کسب و کار شما اوج بگیرد آن را غرق کند. شما مجبور نیستید وقت خود را برای یافتن و مذاکره با یک شریک حمل و نقل بی بصیرت هدر دهید. در اینجا چند سؤال کلیدی وجود دارد که می توانند به شما در تعیین اینکهچه شخصی برای کسب و کار شما مناسب است کمک می کند.

 1. هنگامی که یک مشتری محصولی را سفارش می دهد، چه مدت طول می کشد تا پردازش شود و آماده برای ارسال شود؟
 2. چه روش های حمل و نقل محصولاتی وجود دارد؟ این امر به ویژه به این دلیل مهم است اگر فرستنده در خارج از کشور واقع شده و در حال حمل بین المللی هستند. آیا آنها از خدمات مانند UPS و FedEx استفاده می کنند؟ آیا یک مشتری می تواند یک شبه سفارش دهد؟
 3. آیا آن ها یک سیستم ردیابی دارند تا شما یا مشتریانتان بتوانند وضعیت هر سفارش را به آسانی ببینند؟ این یکی از بزرگترین مواردی است که مشتریان تمایل دارند که توانایی و فرصت انجام آن را داشته باشند.
 4. چگونه آن ها با مسائلی مانند حمل و نقل از دست رفته برخورد می کنند؟ قطعا شما نمی خواهید مشتریان با مسائلی که نمی توانند کنترل کنند ناامید شوند. و در نظر داشته باشید که به عنوان فروشنده،  در نهایت شما مسئول خدمات به مشتریان هستید.
 5. آیا محصولاتی که ارائه می دهند دارای ضمانت یا ضمانت نامه هستند؟ چه اتفاقی می افتد اگر مشتری از محصولی راضی نباشد؟ سیاست مرجوع کردن محصولات چیست؟
 6. اطمینان حاصل کنید که سیاست های فرستنده قطره ای شما با فلسفه خدمات مشتری شما منطبق است.

حمل و نقل قطره ای یکی از ساده ترین راه های کسب و کار آنلاین

کسب و کار حمل و نقل قطره ای آنلاین یک راه سریع، آسان و کم خطر برای شروع فروش آنلاین است. در این کار شکا مجبور نیستید که مبلغی را از پیش برای محصولی که مطمئن نیستید به فروش می رسد بپردازید، همچنین شریک حمل و نقل شما تمامی تحویل ها به مشتریان را اداره خواهد کرد. بازار و محصول مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید سرمایه گذاری سودآوری روی دستان خود داشته باشید. شما حتی می توانید کسب و کار خود را به سایت های دیگر بسط دهید و همچنین محصولات دیگر را نیز به فروش برسانید.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

گسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش فروش، بازاریابی و ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم است. برای مثال وقتی ...

بیشتر بخوانیم
محاسبه ارزش برند محاسبه ارزش برند

ارزش برند یکی از موضوعاتی است که شرکت های مختلف هنگام انتقال سهام خود به دیگری بر روی آن مانور می دهند و همچنین مهمترین دارایی معنوی یک شرکت ...

بیشتر بخوانیم
آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.