زمان مطالعه: 4 دقیقه

در این مقاله به سری کتاب تجربه کاربری میپردازیم، طراح سطح متوسط تعدادی مهارت ارزشمند از جمله دانش اصولی طراحی، توانایی کار با نرم افزار ادوبی فتوشاپ، ایلاستریتور، اسکچ و مقداری تجربه به نمایش گذاشته شده در نمونه کارهای خود دارد.

بنا به تجربه من، برای اینکه کار خود را به سطح بعدی ببرید، نگاه فراتر به طراحی روزمره و یادگیری تجربه کاربری، کسب و کار، برنامه نویسی، بازاریابی دیجیتال و غیره میتواند کمک کننده باشد.

دامنه این مقاله فقط جنبه تجربه کاربری را پوشش میدهد. من تعدادی کتاب را که شخصا در زندگی حرفه ای ام تا کنون استفاده کردم و کمک بزرگی به عنوان طراحی سایت به من کرده اند را به طور خلاصه لیست خواهم کرد. در مورد اینکه هر کتاب در مورد چیست و چگونه طراحی وب سایت شما را به سطح بعد خواهد برد و اینکه چرا به نظرم باید آن را بخوانید، خواهم گفت.

مجبورم نکن فکر کنم: رویکرد عقل سلیم به استفاده پذیری وبسایت

این کتاب تجربه کاربری که نوشته اسیو کروگ در مورد شکل نیست بلکه در مورد عملکرد است. به عبارت دیگه، کاری که میکنید تا چه حد کاربردی است.؟

کتاب در مورد چیست؟

این یک راهنمای کاربردی برای استفاده پذیری وب سایت است. این کتاب شامل مثال هایی برای نشان دادن اینکه چگونه چند تغییر میتواند اثر گذاری یک وبسایت را افزایش دهد میشود. کتاب کروگ به زبانی کاربردی نوشته شده است و با سناریو های طراحی سایت در دنیای واقعی دست و پنجه نرم میکند و همچنین شامل تمرینات بسیار آسان برای بررسی قابلیت استفاده پذیری یک وب سایت است.

چطور طراحی سایت شما را به سطح بعدی میبرد؟

به تجربه من، این کتاب نه تنها به شما در مورد استفاده پذیری وب سایت دیدگاه های ارزشمندی میدهد، بلکه شما را مجبور به توقف و ارزیابی پروژه هایتان میکند. توصیه کروگ به شما کمک میکند تا بهینه سازی های کوچک متعددی روی کار خود اجرا کنید.

چرا باید آن را بخوانید ؟

اگر میخواهید طراحی وب سایت خود را آزمایش کنید نیز لازم است که این کتاب را بخوانید. این کتاب شامل اسکریپت هایی بین آزمایش رابط کاربری و شخصی که آزمایش را اجرا میکند است که زمانی که این فرآیند را طی قدم های کوچکتر انجام دهید بسیار با ارزش خواهد بود.

راهنمای پروژه طراحی تجربه کاربری

طراحی تجربه کاربری تمرین درک نیاز های کاربرانی است که با رابط کاربری شما تعامل میکنند. راس آنگر و کارولین چندلر حوزه گسترده ای از موضوعات در داخل و بیرون راهنمای پروژه طراحی تجربه کاربری را پوشش میدهند.

کتاب در مورد چیست ؟

این کتاب به طور گسترده شاغلین مختلف درگیر در زمینه تجربه کاربری را پوشش میدهد. این کتاب همچنین در مورد چگونگی ایجاد قرارداد، اصول طراحی اطلاعات، تعاملات همراه، استراتژی محتوا و آزمایش کاربران با جزئیات توضیح میدهد.

چطور طراحی سایت شما را به سطح بعدی میبرد؟

ممکن از یک پیش زمینه طراحی گرافیک آمده باشید و هرگز تجربه و تمرین کار در زمینه تجربه کاربری را نداشته باشید. این کتاب یک مقدمه اولیه عالی برای روند فکری و روش هایی است که متخصصین تجربه کاربری در هنگام ساخت یک وبسایت و یا برنامه کاربردی استفاده میکنند.

چرا باید آن را بخوانید ؟

در حال حاضر در مورد فن آوری های وب و گرایشات طراحی که از جمله بخش های ضروری گردش کار هر طراح سایتی است میدانید. این کتاب تجربه کاربری راه خوبی برای رفتن به فرای این حوزه ها و یادگیری در مورد دیپلماسی، مهارت های مدیریتی و دانش کسب و کار به طور کلی است.

در مورد صورت: ملزومات طراحی تعامل

این یک کتاب در مورد طراحی تعامل نوشته آلن کوپر است که از منظر نرم افزاری نوشته شده اما بسیار به فضای وب مرتبط است. نسخه چهارم فعلی بیشتر در دسترس است و خوانش بهتری نسبت به نسخه قبلی دارد.

این کتاب در مورد چیست؟

این کتاب تماما در مورد طراحی محصولات نرم افزاری است. این کتابی است که اگر در طراحی نرم افزار درگیر هستید باید داشته باشید اما برای هر پروژه طراحی تجربه کاربری نیز سودمند است.

چطور طراحی سایت شما را به سطح بعدی میبرد؟

جهان به طور چشمگیری تنها طی پنج سال گذشته تغییر کرده است –ما حالا فراتر از صرفا طراحی وب سایت میرویم و در حال حاضر با نمایش تعاملی داده ها، محصولات اشاری که شامل تبلت ها و تلفن همراه است مشغول کار هستیم. این احتمال وجود دارد که حتی اگر طراح وب هستید ممکن است بعدا روی رابط کاربری متفاوتی کار کنید، بنابراین اگر فرصتی داشتید این کتاب مطالعه کنید چون فلسفه، روش ها و منابعی را پوشش میدهد که برایتان ارزشمند خواهد بود.

چرا باید آن را بخوانید ؟

شاید برایتان سوال باشد که طراحی محصولات نرم افزاری چه ارتباطی با طراحی وب سایت دارد؟ بنا به تجربه من، انجام این نوع پروژه ها که کمی پیچیده تر هستند دیدگاهی کل نگرتر به من در مورد چگونگی طراحی رابط کاربری موفق داده است.

نتیجه گیری :

طراحی در خلاء وجود ندارد. این یک رشته بهم پیوسته است که نیاز به در نظر گرفتن کسب و کار و فن آوری صنعت ما است. این یک آغاز خوب برای دریافت برخی از کتاب های علمی و کاربردی تجربه کاربری است تا بتوانید مهارت طراحی خود را به سطح بالاتری ببرید.
کدام کتاب تجربه کاربری به شما در پیشرفت در شغلتان کمک کرده اند؟ نظر خودتان را بنویسید.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت

زمان مطالعه: 11 دقیقهامروزه قابلیت استفاده به یک وسیله و کالای مناسب تبدیل شده است. در طول چند سال گذشته، ما از استاندارد های خاصی در طراحی وب سایت استفاده ...

بیشتر بخوانیم
بهبود وفاداری مشتری توسط UX

زمان مطالعه: 11 دقیقهوقتی یک پیوند اعتماد بین یک شرکت و مشتری های آن شرکت برقرار می کنید، شما این رابطه بین سرویس دهنده و مشتری را حفظ و ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.