تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

چگونگی درج محتوای یک وب سایت عالی

طراحی سایت  به طور کلی روی تصمیم یک فرد بازدید کننده در مورد اینکه آیا بر روی یک سایت خاص...

طراحی سایت  به طور کلی روی تصمیم یک فرد بازدید کننده در مورد اینکه آیا بر روی یک سایت خاص باقی بماند یا آن را ترک کند، تاثیر می گذارد. طراحی شامل مواردی مانند طرح بندی، فونت و رنگ، و همچنین انتخاب گرافیک و تصاویر است. با این حال، هنگامی که بازدید کننده وارد سایت می شود، کیفیت یک متن نوشته شده در سایت است که یک اثر پایدار بر روی او می گذارد که برای یک دوره طولانی مدت باقی می ماند، و همچنین اینکه آیا بازدید کننده دائمی خواهد شد یا نه ؟ یعنی آیا بازدیدکننده بازگشتی است یا خیر ؟

به همین علت، به استثنای طراحی سایت اولیه، هیچ کدام کیفیت وب سایت بیش از متن نوشته شده خود را تحت تاثیر قرار نمی دهد. اطمینان از اینکه متن کامل نوشته شده است، بنابراین یک گام مهمی است که نیاز به رویکرد ساختاری دارد تا به صورت موثر انجام شود. این مطلب به این سوال پاسخ می دهد و یک فرایند نوشتن خاص را که توسط بهترین نویسندگان طراحی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد را توضیح می دهد.

اصول اولیه نوشتن در وب سایت

بیشتر خوانندگان می دانند که متن با کیفیت بالا، دستور زبان مناسبی دارد  و از اشتباهات املایی خالی است. همچنین شناخته شده است که نوشتن وب سایت باید مختصر باشد، باید به جای یک متن طولانی، کوتاه و مفید باشد و از سرفصل هایی در زیر آوده شده است استفاده کند. سوال واقعی این است که چگونه در واقع محتوای فوق العاده دستکاری شده را از یک صفحه خالی و یک نشانگر چشمک زدن ایجاد کنید.

درج محتوا در وردپرس

در هنگام تلاش برای نوشتن یک متن عالی در وب سایت، بهتر است به یاد داشته باشید که تمام نوشتن وب از طریق ۵ گام یا مرحله خاص و محرمانه انجام می شود. این ها عبارتند از:

۱) ایجاد یک طرح کلی

۲) نوشتن یک طرح کلی

۳) نوشتن یک پیش نویس خشن

۴) بازبینی پیش نویس و در نهایت

۵) اثبات خواندن.

کلید این است که این مراحل به صورت موثر انجام شود.

نوشتن در وب سایت در پنج گام

گام نخست | ایجاد یک برنامه کلی: کلید اصلی برای هر فرایند طراحی ،چه گرافیک اختصاصی یا متن مناسب، داشتن یک طرح واضح است. در مورد نوشتن،در مرحله برنامه ریزی، هر فردی که در تیم نویسنده ها است در مورد نکات کلیدی بحث کرده و موافقت  خود را اعلام می کند. سوالات معمولی که در این مرحله پاسخ داده می شوند، شامل تصمیم گیری در مورد محتوا، تعیین مخاطب اصلی و زمان بندی است.

این همچنین شامل تعیین اینکه هر بخش، از جمله مقالات باید چقدر باشد. به عنوان مثال، یک صفحه اصلی ممکن است در پاراگراف کوتاه، جملات تک تیزر یا حتی به صورت موردی نوشته شود. صفحات ثانویه و بقیه صفحات احتمالا تا حدودی طولانی تر و دقیق تر خواهند بود. همه این موارد باید پیش از آن برنامه ریزی شده باشند.

در این مرحله باید هم زمان با هماهنگی با طراحان وب سایت کنار گذاشته شود تا اطمینان حاصل شود که هماهنگی بین طراحان گرافیک و نویسندگان وجود دارد. این به ویژه در صفحه اصلی مهم است زیرا صفحه ای است که بیشترین تاثیر را بر میزان جستجو دارد.

پنج گام

 

گام دوم | نوشتن خلاصه: هنگامی که پروژه به درستی برنامه ریزی شده باشد، یک طرح کلی می تواند تکمیل شود. یک طرح کلی لیستی از نکات کلیدی است که در هر بخش یا صفحه سایت ایجاد می شود. فهرست بندی مطمئنا در اینجا مناسب است، زیرا هدف در این مرحله، رسیدن به یک طرح کلی از متن است. برای ترجمه های طولانی تر و یا مقاله های منحصر به فرد، طرح کلی باید به عنوان یک مقدمه، یک بدن اصلی و یک نتیجه گیری تشکیل شود. این یک روش نوشتن اساسی است، اما یکی از آن ها اغلب فراموش شده است. تعجب آور است که چندین مقاله وب سایت از این فرمول پیروی نمی کنند.

گام سوم| ساختن پیش نویس خشن: پیش نویس خشن همان نوشته ای است که اولین بار و بدون ویرایش انتخاب می کنیدکه جملات بهم ریختهبا هم قرار داده شده است. مهمترین نکته در مورد پیش نویس نهایی این است که بهتر است که پیش نویس خشن نوشته شود و معمولا، کیفیت آن بهتر خواهد شد. اگر چندین نفر در حال نوشتن پیش نویس خشن هستند، معمولا یک ایده خوب است که یک فرد را به مسئولیت جمع آوری تمام محتویات اختصاص دهید. علاوه بر وظایف مهم او فرمت کردن متن به یک سند منسجم است، این فرد نیز می تواند با مقایسۀ پیش نویس با طرح اولیه، مطمئن شود که هیچ تغییری در مفهوم نباشد.

گام چهارم | بازبینی پیش نویس: هیچ کس متن کامل را تنها پس از یک پیش نویس تنها نمی نویسد. تمام متن تا زمانی که مطابق با الزامات کیفیت صاحب وبسایت نیست باید تجدید نظر کند. در واقع، حتی برندگان جایزه پولیتزر کار خود را تجدید نظر می کنند. هر متن نوشتاری، حتی در حال حاضر در حال خواندن است، نیاز به تجدید نظر دارد تا اطمینان حاصل شود که آن کامل است و محتوای مورد نظر را شامل می شود.

مرور شامل بررسی محتوای مناسب، تأیید املا و دستور زبان، بررسی سبک و بررسی مراجع در صورت لزوم است. چندین ترفند برای تجدید نظر وجود دارد. به عنوان مثال، خواندن متن به عقب یک روش موثر برای پیدا کردن اشتباهات املایی است. نکته دیگر این است که متن را با صدای بلند بخوانید. با خواندن آن با صدای بلند، خواننده اغلب می تواند مسیرهای ناخوشایند را انتخاب کند و آنها را بهبود بخشد. یک ترفند سوم این است که متن را برای چند ساعت یا حتی یک شبه قرار دهید. اغلب به چشمان تازه اجازه می دهید که برای پیدا کردن اشتباهات اضافی به شما یاری دهد.

اگر متنی را میخواهید حذف کنید، به ویژه بخش های بزرگ، توصیه می شود که متن را در یک فایل جداگانه ذخیره کنید. شما هرگز نمی دانید که یک قطعه متن حذف شده ممکن است برای کار آینده مفید باشد یا خیر؟

گام آخر | اثبات خواندن: در نهایت، متن نوشته شده به تجدیدنظر نهایی یا مرحله مقدماتی میرسد. در اینجا هر جزئیات آخر برای مواردی مانند دقت، قالب بندی و یک ظاهر طراحی شده دوبار بررسی می شود. این شخص نقش ویرایشگر را پر می کند و لزوما نباید فردی باشد که مرحله پیش نویس را تشکیل داده باشد. در واقع، اغلب می تواند مفید باشد، اگر این فرد متفاوت با چشم تازه به مطلب نگاه کند. همچنین، همان سند را می توان به چندین نفر نشان داد تا به صورت صحیح خواند شود.

برای بررسی، راز واقعی نوشتن طراحی سایت بزرگ، داشتن یک فرآیند واضح و منظم است. این ساختار را چهارچوبی را فراهم می کند و اجازه می دهد تا مدیر پروژه با اندازه گیری نحوه عملکرد تیم، با یک برنامه مشخص را ایجاد کرده و مدیریت کند. اگر هر مرحله از فرآیند نوشتن کامل شود، محصول نهایی با کیفیت بالایی خواهد بود.

0 دیدگاه برای “چگونگی درج محتوای یک وب سایت عالی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

19 − 11 =

ثبت سفارش