نکاتی درباره روش های جستجو در گوگل
زمان مطالعه: 7 دقیقه

اینترنت مملو از اطلاعات است که تقریبا بررسی تمام اطلاعات آن غیرممکن است. به همین دلیل است که موتورهای جستجو به وجود آمدند تا یک پایگاه داده قابل جستجو از اطلاعات وب را نگهداری کنند.کاربران ازموتورهای جستجوی برای یافتن اطلاعات استفاده می کنند. در میان همه موتورهای جستجو، گوگل محبوب ترین و قدرتمند ترین موتور جستجو است.شما موضوع مد نظر را تایپ می کنید و موتور جستجوی شما نتایج جستجو را فراهم می کند.در اغلب مواقع شما نتایج رضایت بخشی از روش های جستجو در گوگل دریافت می کنید اما همیشه اینطور نیست. این جایی است که یادگیری تکنیک های مناسب برای نحوه ی تفهیم سوالات خود به موتور جستجو، در جستجوی شما مفید است و این چیزی است که ما در این مقاله خواهیم دید. این جا و در این مقاله با تکنیک هایی که برای شما در برخورد با موتورهای جستجو مفید است آشنا می شویم.

چرا نیاز به یادگیری روش های جستجوی مناسب داریم؟

همه ی افراد از جمله دانش جویان، محققان و نویسندگان و … در بساری از مواقع نیازمند اطلاعات هستند که به همین دلیل از موتورهای جستجو استفاده می کنند. مردم بیشتر وقت خود را به طور مداوم به جستجوی اطلاعات درست می پردازند، زیرا از تکنیک های جستجوی مناسب آگاه نیستند. یادگیری و استفاده از تکنیک های جستجو خوب به شما در موارد زیر کمک خواهد کرد.
نتایج جستجوی بهتر
جلوگیری از اتلاف وقت

چگونه از گوگل استفاده کنیم؟

گوگل یک موتورجستجوی هوشمند و زیرک است که ویژگی های جالبی دارد.اما همه ی این ویژگی ها فورا برای تمام نسخه ها نازل نشده است. Google.com در به روز رسانی ویژگی هایش همیشه اول است و سپس به روز رسانی ها در نسخه های خاص کشور های مختلف مانند google.co.uk و  google.co.in و or google.sh ارائه می شود.
نسخه گوگل برای کشور شما ممکن است از تمام روش های جستجو در گوگل پشتیبانی نکند. به همین دلیل توصیه می شود از google.com استفاده کنید تا از حداکثر مزایای استفاده از ویژگی ها و تکنیک ها بهره مند شوید.
نکته: تایپ google.com به طور خودکار شما را به نسخه خود برای کشور شما هدایت می کند، اما می توانید این رفتار را با رفتن به www.google.com/ncr لغو کنید.

تکنیک های اساسی جستجو

  • ساده سرچ کنید:

جستجوی خود را ساده و وب دوستانه نگه دارید. با وارد کردن یک یا دو کلمه شروع کنید، و اگر از نتایج راضی نیستید به تدریج کلمات مرتبط و یا مهم را اضافه کنید. هر چه کمتر برای موتور جستجو بهتر. یعنی این که هر چه شما کلمات کمتری جستجو کنید موتور جستجو نتایج بیشتری را ارائه می دهد.
برای مثال
سوال: چه کسی رئیس جمهور ایران است؟
سوال بهتر: رئیس جمهور ایران

simple search

  • استفاده از کلمات کلیدی:

 کلمات کلیدی مناسب را برای جستجوی خود انتخاب کنید.نتایج جستجو به طور کلی به کلمات کلیدی سرچ شده بستگی دارد و اگر انتخاب کلمات کلیدی عاقلانه باشند، نتایج کارایی بیشتری خواهند داشت.خودتان را در جایگاه نویسنده قرار دهید و فکر کنید که نویسنده چه کلماتی را می تواند برای نوشتن یا توصیف آنچه که شما در تلاش برای پیدا کردن آن هستید استفاده کند. اگر شما به دنبال یک عبارت یا نقل قول هستید، پس دستورالعمل کلمات را تا حد ممکن دقیق نگه دارید تا سبب بهینه سازی جستجوی شما شود.

  • از قسمت های غیرضروری چشم پوشی کنید:

گوگل به اندازه کافی برای رسیدگی به اشتباهات شما و سایر چیزهایی که می توان نادیده گرفت هوشمند است. به همین دلیل است که شما باید از این چیزها در جستجوی خود صرف نظر تا وقت نیز صرفه جویی کنید. در هنگام یک جستجو، نباید در مورد موارد زیر نگران باشید:

املا

موارد (بزرگ یا کوچک)

علامت گذاری (نقطه، علامت سوال، علامت تعجب و غیره)

کاراکترهای ویژه (به علاوه، منهای، براکت و غیره)

  • جستجوی اجتماعی: 

گوگل در جستجوی پیامهای مرتبط با افراد و شبکه های اجتماعی بسیار خوب است. شما می توانید با استفاده از افراد و پروفایل های اجتماعی آن ها جستجو کنید.با اضافه کردن یک علامت + در قبل از یک نام نمایه، می توانید پروفایل ها و صفحات +Google را جستجو کنید.استفاده از ‘#’ قبل از یک کلمه، شما را قادر به جستجو در هشتگها در + Google، توییتر و شبکه های اجتماعی بیشتر می کند. شما می توانید حساب های اجتماعی مرتبط با نام فرد را با قرار دادن علامت ‘@’ قبل از نام آن فرد جستجو کنید.

hongkiat

 تکنیک های جستجوی متوسط

کد پستی به خوبی برای ایالات متحده کار می کند، اما برای کشورهای دیگر بهتر است نام کشور را با کد پستی بنویسید.
به عنوان مثال: (دهلی نو، هندوستان) و (هند ۱۱۰۰۳۳) یکی هستند.

  • دریافت طلوع و غروب آفتاب:

شما می توانید از گوگل برای دریافت روزهای طلوع و غروب خورشید برای بسیاری از شهرهای جهان استفاده کنید. جستجوی خود را در قالب (نام محل صبحگاهی) یا (کد پستی محل طلوع) تایپ کنید تا نتیجه مد نظر را بگیرید. یا تایپ کنید.
برای زمان غروب آفتاب، فقط کلمات را با توجه به سبک زیر (نام مکان غروب آفتاب) یا (غروب نوشتن کد پستی) ذکر کنید.

تکنیک های جستجوی پیشرفته

شما می توانید فرم جستجو پیشرفته Google را برای جستجوی راحت تر استفاده کنید

  • جستجوی متنی:

شما می توانید از ویژگی جستجو همگام استفاده کنید که به گوگل می گوید حتی مترادف یک کلمه مشخص را جستجو کند. این برای زمانی که شما بخواهید برای یک کلمه و تمام کلمات مشابه آن بدون اینکه زمان جداگانه برای جستجوی هر کدام از آن ها صرف کنید مفید است. استفاده از نماد (~) قبل از یک کلمه به گوگل می گوید کلمات مترادف آن را نیز جستجو کند.

  • جستجو برای اعداد در محدوده:

شما می توانید به گوگل بگویید که جستجو را در طیف وسیعی از اعداد مانند تاریخ، قیمت، و اندازه گیری انجام دهد.
با استفاده از دو نقطه در دو طرف یک عدد، جستجوی گوگل در آن محدوده انجام می شود و سایر نتایج را از بین می برد.استفاده از دو نقطه بعد از یک عدد نشان دهنده حداقل (شماره) .. در حالی که قرار دادن آن قبل از شماره نشان دهنده حداکثر (.. تعداد) آن عدد می باشد. جستجوی خود را با فرمت (عدد دوم..عدد اول) انجام دهید تا تا بین حد مشخص و مرزی مشخصی جستجو کند.
برای مثال
(اندروید گوشی ۳۰۰ دلار .. ۵۰۰ دلار)
(تلویزیون ۲۰٫٫۵۰ اینچ)

android-range

 

  • جستجو با استفاده از انواع فایل ها:

شما می توانید به گوگل بگویید در بین نوع خاصی از فایل ها جستجو کند. با استفاده از اپراتورهای نوع فایل قبل از یک نوع فایل به گوگل می گویید که جستجو را فقط برای انواع فایل های مشخص شده انچام دهد و از جستجوی های دیگر چشم پوشی کند. جستجو خود را در فرمت (تایپ سایر کلمات: نوع فایل) تایپ کنید تا نوع خاصی از فایل را جستجو کند.

روش های پیچیده جستجوی

شما همچنین می توانید بیش از یکی از این تکنیک ها را به عنوان روش جستجو در گوگل استفاده کنید. شما می توانید از روش های بالا برای ساخت یک جستجوی پیچیده استفاده کنید که نتایج کارآمد و متمرکز را ارائه می دهد.

complex search

نتیجه

تبریک می گویم! شما تمام روش های جستجو در گوگل را برای جستجوی بهتر در وب آموختید و تمام راهنمایی ها و ترفندها را برای کسب نتایج بهتر و کارآمد آموخته اید. حالا شما می توانید خیلی بیشتر از زمان و منابع خود را ذخیره کنید.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.