گوگل نیوز
زمان مطالعه: 7 دقیقه

امروز ما با سوالی مواجه هستیم، که برای بسیاری از ما در طی سال‌ها پیش آمده است: چطور می‌توانیم شانس خود را برای نمایش سایت خبری در گوگل نیوز افزایش دهیم؟ بری آدامز، متخصص مشهور سئو، این چارچوب را به اشتراک گذاشته است. هنگامی که شما در شاخص صفحه نمایش گوگل هستید، می‌توانید در قسمت بالای چرخ و فلک، یعنی در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوید، و می‌توانید ترافیک زیادی را به مسیر خود ارسال کنید. در این زمینه همواره سوالاتی برای طراحان سایت مطرح می باشد چگونه به صفحه اخبار گوگل وارد شویم؟ چطور می‌توانید وب سایت خود را به عنوان بخشی از شاخص های دستی گوگل طراحی کنیم؟ خب، این کار همیشه به همان آسانی که به نظر می‌رسد نیست، شما  قبل از ورود به گوگل باید چند حلقه ساده را رد کنید.

Google-News

داشتن یک وب سایت خبری 

اول از همه، شما باید یک وب سایت خبری اختصاصی داشته باشید؛ شما باید زمانی که درخواست می‌کنید در صفحه نمایش گوگل نیوز قرار بگیرید، یک تیم متشکل از افراد جست و جو گر داشته باشید، که به طور دستی وب سایت شما را بررسی کنند، تا تصمیم بگیرید که آیا ارزش شرکت در شاخص های دستی گوگل قرار دارد، یا خیر، به یاد داشته باشید، این یک فرآیند دستی است، و وب سایت شما باید یک وب سایت خبری اختصاصی باشد. سوالات بسیاری از افرادی دریافت می‌کنم که می‌پرسند، اگر یک بخش خبری یا یک وبلاگ در سایت آن‌ها وجود داشته باشد، آیا سایت آن ها می‌تواند در گوگل نیوز گنجانده شود؟ پاسخ به این سوال منفی است. گوگل خواهان وب سایت‌های خبری در خود است، که کاملا در مورد اخبار هستند، ممکن است وب سایت‌های تجاری وجود داشته باشند، که بخش اخبار دارند، ولی گوگل این را نمی خواهد. گوگل به دنبال وب سایت هایی است که، هدف اصلی آن ها ارائه اخبار و محتوا پیرامون موضوعات خاصی است. بنابر این این مانع، اولین مانع و شاید مهم ترین مانع باشد. اگر نتوانید این مانع را رفع کنید، احتمالا نمی توانید به اخبار گوگل بپیوندید.

رعایت الزامات فنی

جنبه‌های دیگری نیز وجود دارند که با رعایت آن ها می توانید صفحه اخبار گوگل بروید. رعایت برخی از الزامات فنی نیز بسیار مهم هستند.

  • لینک های استاتیک و منحصر به فرد داشته باشید: گوگل می خواهد مقالات شما، و بقیه بخش های سایت شما، لینک های پویا و منحصر به فردی داشته باشند،به طوری که یک مقاله یا یک بخش، همیشه روی همان نشانی اینترنتی باشد، و خزنده های گوگل بتوانند آن را بیابند، و بدون نیاز به هر کار دیگری، آن را روی آن url ها ثابت کنند. اگر با لینک های تولید شده به صورت پویا قانع باشید، این کار معمولا با گوگل نیوز سازگاری ندارد. بنابراین باید آن را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که محتوای شما، یعنی هم مقالات شما و هم صفحات بخش ثابت شما، در نشانی‌های اینترنتی ثابت هستند که در طول زمان تغییر نمی‌کنند.
  • محتوای خود را در html ساده قرار دهید: استفاده از html ساده، هم چنین یکی از مواردی است که برای نمایش سایت خبری شما در گوگل نیوز، می تواند مفید باشد. گوگل نیوز ، زمانی که محتوای شما را می خواند، همه چیز را در مورد سرعت بررسی می کند، آن سعی می‌کند تا هر چه سریع‌تر موارد شاخص را بررسی کند؛ بنابراین هر محتوایی که نیاز به جاوا اسکریپت نویسی یا دیگر زبان‌های سمت کاربر دارد، برای گوگل نیوز کار نمی‌کند. گوگل یک فرآیند شاخص گذاری دو مرحله‌ای دارد، که در مرحله اول براساس کد منبع HTML است، و مرحله دوم براساس یک نمایش کامل از صفحه، از جمله اجرای جاوا اسکریپت است. اگر محتوای شما بر پایه جاوا اسکریپت است، هرگز توسط گوگل نیوز قابل‌مشاهده نخواهد بود. گوگل نیوز تنها از اولین مرحله نمایه‌سازی، بر پایه کد منبع html استفاده می‌کند. بنابراین اسکریپت های خود را به حداقل برسانید، و مطمئن شوید که محتوای مقالات شما در کد منبع html موجود است، و نیازی به هیچ جاوااسکریپت برای حضور ندارد.javascript
  • کد های مرتب داشته باشید: منظور از داشتن کد های مرتب، این است که محتوای مقاله در کد منبع HTML باید یک بلوک متوالی از کد تا پایان باشد. این امر منجر به بهترین و کارآمدترین شاخص گذاری در گوگل نیوز می‌شود، زیرا من مثال‌های زیادی را دیده‌ام که، در آن‌ها وب سایت‌ها اشیا را در وسط کد مقاله قرار می‌دهند، مانند مقالات مرتبط یا فیلم‌های ویدئویی، گالری‌های عکس و غیره. بنابراین داشتن کد تمیز و اطمینان از این که کد مقاله در یک بلوک پیوسته از کد HTML است، معمولاً بهترین گزینه برای گوگل نیوز محسوب می‌شود.

regular code

ملاحظات فنی اختیاری (کم و بیش اجباری)

موارد دیگری وجود دارند که، از لحاظ فنی اختیاری هستند، اما من آن‌ها را بسیار اجباری می‌بینم، چون واقعاً به دیده شدن محتوای شما در گوگل نیوز کمک می‌کند، این رسیدگی همچنین باعث می‌شود که ، سرعت رسیدن سایت خبری شما به گوگل نیوز افزایش یابد، و شما بیشتر ترافیک اخبار خود را از آنجا دریافت خواهید کرد. این موارد به صورت زیر می باشد:

  • داشتن فهرستی از صفحات موجود سایت: گوگل داشتن فهرستی از صفحات وب سایت را اختیاری اعلام کرده است، اما آن را توصیه می کند، و من با این موضوع  در مورد XML sitemap موافقم. داشتن یک چک لیست ویژه که مقالات منتشر شده در چند ساعت گذشته را لیست کرده‌ است، تا حد زیادی ضروری است. من فکر می‌کنم این یک مکانیزم کشف اولیه گوگل است، وقتی خزنده ها در حال جست و جوی سایت شما هستند، و سعی می‌کنند تا موارد جدیدی در آن پیدا کنند. بنابراین داشتن فهرستی از صفحات موجود در سایت شما، امری حیاتی است،  شما می بایست قبل از اینکه سایت خود را در گوگل نیوز ثبت کنید، مطمئن شوید که آن را دارید.
  • مقالات خود را علامت گذاری کنید: من همچنین فکر می کنم بسیار مهم است که، مقالات خود را با داده های ساخت یافته اخبار خبری مقایسه کنید. این مقایسه می تواند یک داده ساختار یافته یا حتی بخش‌های داده ساختار یافته خاص باشد، که گوگل در حال معرفی آن می باشد، مانند تحلیل مقاله و نظر مقاله برای انواع خاص مقالات. اما رعایت رفتار سازمانی در مقالات یا مقالات خبری شما بسیار اهمیت دارد، اگر این نشانه گذاری در صفحات مقاله شما انجام شده است، احتمال ورود شما به صفحه گوگل نیوز بسیار بهبود یافته است.

همان طور که بیان شد، قرار گرفتن در گوگل نیوز یک شاخص دستی است، بنابراین چند حلقه اضافی وجود دارد که شما باید از آن عبور کنید، تا مطمئن شوید که وقتی یک جست و جو کننده، از وب سایت شما بازدید می کند، همه چیز مانند یک وب سایت خبری موثق و معتبر به نظر برسد.

به روز رسانی روزانه

داشتن به روز رسانی روزانه قطعاً ضروری است. شما می‌توانید هر چند روز فقط یک پست خبری داشته باشید. به طور ایده‌آل، چندین مقاله جدید در هر روز که باید منحصر بفرد باشد، می تواند در سایت شما موجود باشد. شما می‌توانید یک نوع محتوای صنفی در آن جا داشته باشید، مثلاً از مواد غذایی، یا هر چیز دیگری، اما اکثر مطالب شما باید محتوای منحصر به فرد شما باشند. شما نباید بیش از حد بر مقالات صنفی تکیه کنید، تا وب سایت خود را با محتوای خبری پر کنید.

محتوای منحصر به فرد تر

سعی کنید تا جایی که می‌توانید محتوای منحصر به فرد بنویسید. یک نسبت واضح برای این موضوع وجود دارد. به طور کلی، من توصیه می‌کنم که کاربران حداقل ۷۰ درصد از محتوا را به عنوان ماده‌ای منحصر به فرد در نظر بگیرند که خود شما آن را نوشته اید، و خود شما آن را منتشر کرده اید، و تنها ۳۰ درصد از محتوای اتحادیه‌ای را از منابع خارجی منتشر کرده اید.

موضوعات تخصصی

این کار واقعا به داشتن یک موضوع تخصصی که شما به عنوان یک وب سایت خبری روی آن تمرکز دارید، کمک می‌کند. سایت‌های خبری زیادی وجود دارند که اخبار عمومی هستند و سعی می‌کنند همه کارها را انجام دهند، و گوگل نیوز واقعا به بسیاری از آن‌ها نیاز دارد. چیزی که گوگل به آن علاقمند است وب سایت‌های خاص در مورد موضوعات خاص است، حوزه‌هایی که می‌توانند گزارش عمیق‌تری در مورد این صنایع و یا موضوعات خاص ارایه دهند. بنابراین اگر شما یک موضوع مناسب و یا صنعت خاص داشته باشید که با اخبار خود پوشش می‌دهید، تمایل به افزایش شانس شما برای وارد شدن به شاخص گوگل نیوز بیشتر خواهد شد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.