زمان مطالعه: 4 دقیقه

اکثر طراحان موافقند که ناوبری یکی از مهمترین اجزای طراحی سایت است. با وجود این، استفاده آسان و دسترسی به آن همیشه آسان نیست. به طور سنتی، کاربران باید برای دسترسی به منوی ناوبری، به بالای وب سایت حرکت کنند. ما به تازگی متوجه شدیم که آیا منوهای چسبنده وب سایت ها را سریعتر به حرکت می آیند و ما یک مطالعه کاربردی برای پیدا کردن پاسخ انجام دادیم. بیایید به نتایج مطالعه، چند روش پیاده سازی و برخی چالش های مرتبط نگاه کنیم.

 

منوی مهم چيست؟

مهم و یا ثابت، ناوبری است که اساسا منوی وب سایت است که به جای قفل شده است، به طوری که آن را ناپدید می شود زمانی که کاربر پیمایش پایین صفحه.

به عبارت دیگر، بدون نیاز به حرکت، از هر نقطه از وب سایت قابل دسترسی است. اگر چه ناوبری چسبنده میتواند به هر منو مانند پایه یا دکمههای رسانه اجتماعی اعمال شود، ما روی اصلی (یا اصلی) ناوبری یک وب سایت تمرکز میکنیم. تصویر زیر تفاوت بین استاندارد و چسبندگی ناوبری در دستگاه تلفن همراه را نشان می دهد.

 

مطالعه قابل استفاده

برای مطالعه، من دو وب سایت تست ایجاد کردم که تقریبا یکسان بود. تنها تفاوت این بود که یکی از آنها ناوبری استاندارد داشت و دیگری ناوبری چسبنده بود. چهل شرکت کننده در تکمیل پنج وظیفه در اولین وب سایت به پایان رسید. سپس از آنها خواسته شد پنج وظیفه مختلف در وب سایت دوم را تکمیل کنند. منظور از وظایف بین کاربران برای تعادل فاکتور آشنایی متغیر بود. وب سایت ها بر روی دستگاه های دسکتاپ مورد آزمایش قرار گرفتند و تا پایان جلسه ی آنها تفاوت های بین وب سایت ها در اختیار شرکت کنندگان قرار نگرفت. داده ها تا زمان تست کامل نشده است. نتایج حاصل از این مطالعه دو نتیجه گیری جالب را به دست آورد.

 

1 – منوهای چسبنده 22٪ سریعتر برای حرکت هستند

داده های این مطالعه نشان می دهد که شرکت کنندگان قادر به یافتن آنچه که به دنبال آن بودند سریعتر بود، هنگامی که آنها مجبور به حرکت به بازگشت به بالای صفحه. 22٪ ممکن است به نظر نمی رسد مانند تعداد زیادی، اما می تواند تاثیر زیادی در بازدید کنندگان داشته باشد. با توجه به این اطلاعات، ناوبری چسبنده می تواند 36 ثانیه از بازدید پنج دقیقه ای از یک وب سایت برداشته شود. البته، نگه داشتن بازدیدکنندگان در صفحه طولانی تر است، فقط اگر شما در حال افزایش تجربه کاربر همراه با آن هستید. مجبور کردن مردم به حفاری از طریق یک وب سایت برای پیدا کردن چیزی واجد شرایط نیست.

 

2 – 100٪ منوهای مهم لیست بدون دانستن چرا

در پایان هر جلسه، کاربران از آنها خواسته می شود که تفاوت بین دو رابط کاربر را متوجه شوند. هیچ کس قادر به شناسایی آن نبود. تغییرات ظریف بود و هیچ کدام از کاربران به این دلیل دست نیافتند که به تکمیل وظایفشان تمرکز داشتند. سپس شرکت کنندگان پرسیدند آیا یکی از وب سایت ها به راحتی استفاده می شود. شش نفر از 40 شرکت کننده دارای هیچ ترجیحی نبودند، اما از 34 مورد که ترجیح داده بودند، 100٪ از آنها نشان داد که وب سایت با استفاده از ناوبری چسبنده آسان تر یا سریع تر از آن استفاده می شود. بسیاری از نظرات در این خط ساخته شده است، مانند “من نمی دانم که چگونه وب سایت های مختلف متفاوت است، اما من احساس کردم که من زمان بیشتری را صرف کلیک کردن با اولین مورد بود.” چنین نظرات دلسوزانه برای ناوبری چسبناک بود.

 

منوهای ناوبری نرم افزار دسکتاپ

تصور کنید که یک سند را در مایکروسافت ورد دارید و مجبورید تا هر بار که بخواهید یک کلمه را جابجا کنید یا حاشیه ها را گسترش دهید، تا بالای صفحه اول حرکت کنید. فقط فکر آن را به نظر می رسد ناامید کننده است. بیشتر نرم افزار دسکتاپ دسترسی به کل منوی ناوبری را بدون توجه به آنچه که در برنامه انجام می دهید، فراهم می کند. مرورگر وب متفاوت نیست ما آن را مضحک به نظر می رسد برای رفتن به بالای طراحی سایت برای دسترسی به نوار آدرس یک مرورگر.

 

برخی از نمونه های خوب

فیس بوک و Google+ به تازگی ناوبری چسبناکی را پذیرفته اند، اما در میان اقلیت هستند. از 25 وبسایت بازدید شده بیشتر در ایالات متحده، تنها 16٪ در حال حاضر ناوبری چسبنده دارند. در زیر برخی از نمونه هایی از وب سایت های دیگر است که کار بسیار عالی ای را برای این کار انجام می دهند.

 

  1. نرم افزار Fizzy
  2. مرورگر وب
  3. MakeBetterApps
  4. Rodolphe Celestin
  5. Ryan Scherf
  6. Web Designer Wall

 

شروع شدن

برای شروع کار از موارد زیر استفاده میشود :

  1. اجتناب از iFrames
  2. CSS
  3. jQuery and JavaScript

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

زمان مطالعه: 15 دقیقهسئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.