معرفی تکنیک های سئو سیاه
زمان مطالعه: 8 دقیقه

کلاه سیاه به عنوان تمرینی در برابر دستورالعمل‌های موتور جستجو می باشد، که برای به دست آوردن رتبه بالاتر در نتایج جستجو استفاده می‌شود. این تکنیک‌ های غیر اخلاقی راه حل فرد جستجوگر را حل نمی‌کند، و اغلب با یک جریمه  از طرف موتورهای جستجو به پایان می‌رسد. تکنیک های سئو سیاه  عبارتند از کلمه کلیدی پر کردن، مخفی کردن و استفاده از شبکه های پیوند خصوصی. نشان دادن نتایج جستجو برای رشد کسب‌وکار حیاتی است، اما روش های درست و غلط برای بهینه‌سازی موتور جستجو وجود دارد. هنر کلاه سیاه سئو یک روش اشتباه برای بهینه سازی می باشد، کلاه سیاه سئو، به جای حل کردن مشکلات کاربر به دنبال الگوریتم موتور های جست و جو می باشد، همچنین به جای کسب حق امتیاز برای رتبه‌بندی بالا بر روی نتایج موتور جستجو، از تکتیک‌های سایه عجیب برای رسیدن به رتبه بالا استفاده می‌کند. استفاده مداوم از کلاه سیاه سئو، به جای بهبود رتبه شما باعث آسیب آن می شود.

 

black hat

بهبود سایت با سئو موثر

اگر شما در فضای جستجو جدید هستید، هدف موتورهای جستجو مانند گوگل، ارائه بهترین نتایج زمانی است که، فرد جستجو را کامل می‌کند. آن‌ها می‌خواهند که مردم یک تجربه جستجوی عالی داشته باشند، و نتایج حاصل از آن‌ها اسپم نباشند. آن‌ها این کار را به طور خودکار از طریق الگوریتم یا اقدامات دستی انجام می‌دهند که هدف آن تشخیص و تنبیه افراد درگیر با کلاه سیاه سئو است.

الگوریتم‌های موتور جستجو در طول زمان پیچیده‌تر شده‌اند، به همین دلیل است که شما باید از کلاه سیاه به هر قیمتی خودداری کنید. سئو سفید روش بسیار بهتری برای بهینه‌سازی موتور جستجو است. این یک رویکرد اخلاقی است که از شرایط و دستورالعمل‌های تنظیم‌شده توسط موتورهای جستجو تبعیت می‌کند. سئو شامل ایجاد محتوای کیفی و یک تجربه کلی، بهتر برای افرادی است که از سایت شما دیدن می‌کنند. و همچنین سئو سفید درست نقطه مقابل سئو سیاه است. کلاه سیاه به دستورالعمل‌های تنظیم‌شده توسط موتورهای جستجو، و دستکاری آن‌ها برای کسب رتبه‌های بالاتر ادامه می‌دهد. این موضوع می‌تواند منجر به پاک شدن کامل از نتایج جستجو و یا کسب جایگاه پایین‌تر شود. کلاه سفید سئو یک روش اخلاقی، برای بهینه سازی با ایجاد محتوای با کیفیت و یک تجربه کاربری خوب است.  در این مقاله نشان می دهیم که چگونه تکنیک های کلاه سیاه سئو، ظاهری جذاب دارند، اما باعث صدمه به سایت شما می شوند.

تکنیک های کلاه سیاه در سئو

  • استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی: یکی از روش هایی که در سئو سیاه مورد استفاده قرار می گیرد، قرار دادن تعداد زیادی کلمات کلیدی بی ربط در متن می باشد. اضافه کردن انواع مختلفی از کلمات کلیدی که در آن‌ها هیچ ارزشی ندارند، تجربه بدی برای کاربران ایجاد می‌کند. همچنین ممکن است باعث شود که صفحه شما برای پرس و جوهای غیر مرتبط رتبه‌بندی شود. گوگل صفحه حاوی کلمات کلیدی را به این صورت توضیج می دهد: لیستی از شماره‌ تلفن های بدون ارزش افزوده شده، فهرست کردن شهرها و ایالت‌ها، که در حال تلاش برای رتبه‌بندی است، و تکرار کلمات کلیدی یکسان که اغلب غیر طبیعی به نظر می رسد. شما می‌توانید تحقیق کلمه کلیدی را انجام دهید تا بفهمید مردم در جستجوی چه چیزی هستند اما استفاده بیش از حد این کلمات کلیدی در محتوای شما ایده خوبی نیست. به جای پر کردن محتوای خود با کلمات کلیدی بی‌ربط، بر ایجاد محتوای مفید تمرکز کنید.
  • پنهان سازی: پنهان سازی شامل نشان دادن یک قطعه از محتوا به کاربران، و یک قطعه متفاوت از محتوا برای موتورهای جستجو است. وب سایت‌هایی که کلاه سیاه را تمرین می‌کنند، این کار را به منظور ایجاد رتبه محتوا برای انواع مختلف بی‌ربط به محتوای آن‌ها انجام خواهند داد. وب سایت های اسپم، اغلب این کار را انجام می‌دهند تا از یک موتور جستجو برای پیدا کردن محتوای اسپم استفاده کنند. متناسب کردن محتوای شما با گروه های مختلف کاربران قابل قبول است. برای مثال، هنگامی که کسی از یک دستگاه تلفن همراه بازدید می کند، ممکن است اندازه وب سایت شما را کاهش دهد. شما همچنین ممکن است زبان یک صفحه را بر اساس کشوری که از آن بازدید می کنید تغییر دهید.این مثال ها کاملا قابل قبول هستند، تا زمانی که شما تغییر محتوا را فقط برای خزنده موتور جستجو انجام ندهید. با وجود این که هیچ قائده سخت و سریعی وجود ندارد که تعیین کند، محتوایی که قرار می دهید قابل قبول است یا خیر، اما من به شما توصیه می کنم این سوال را از خود بپرسید:”آیا مشکلی را از کاربر را بر طرف کرده ام؟”  اگر چنین بود پس کار شما قابل قبول است. با ربات های موتور های جست و جو مانند کاربران رفتار کنید. اگر شما کنجکاو هستید که بفهمید گوگل چگونه وب سایت شما را می‌بیند، می‌توانید از عنوان ابزارهای گوگل استفاده کنید، و این کار را با آنچه که کاربران می‌بینند مقایسه کنید.
  • تغییر مسیر: تغییر مسی شامل فرستادن یک نفر، به یک نشانی اینترنتی متفاوت از چیزی است که ابتدا کلیک کرده بودند. کلاه سیاه سئو،باعث می شود کاربران به جاهایی به غیر از هدفشان لینک شوند. در کنار خطوط مخفی سازی، این موضوع ممکن است، شامل تغییر مسیر یک خزنده موتور جستجو به یک صفحه و تمام کاربران دیگر به صفحه دیگری باشد. یک مثال دیگر، تغییر مسیر یک صفحه بسیار معتبر با تعداد زیادی backlinks به یک صفحه نامربوط دیگر، تنها برای بالا بردن موقعیت خود در نتایج جستجو است. تغییر مسیر کاربر به صفحه دیگری، به معنای این است که کسی است که کلاه سیاه سئو را تمرین می کند.  می‌تواند صرفا برای اهداف دستکاری نتایج جستجو جهت تغییر جهت استفاده کند.links
  • کیفیت ضعیف محتوا: کیفیت ضعیف محتوا که برای فرد جستجوگر ارزش ندارد، نیز یک تمرین رایج در کلاه سیاه سئو است. این موضوع شامل کپی کردن محتوا از وب سایت دیگر یا توسط یک ربات یا یک شخص می باشد. موتورهای جستجو مانند گوگل در شناسایی محتوایی که از دیگر وب سایت‌ها کپی شده اند، خوب نبودند. شرکت گوگل پاندا در قرقیزستان این مساله را حل کرد. بسیاری از سایت‌ها با محتوای تکراری در رتبه‌های جستجو قرار گرفتند. از آن زمان، گوگل در شناسایی محتوای کپی و ضعیف بسیار بهتر شده‌ است. افزودن کلمات کلیدی نامریی به محتوای شما نیز یک عمل ممنوع است. برخی وب سایت‌هایی که در حال انجام دادن کلاه سیاه هستند، این کار را با درست کردن متن به عنوان پس‌زمینه صفحه انجام می‌دهند. این موضوع به این معنی است که صفحه ممکن است در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی نامرئی ظاهر شود، با وجود این که هیچ محتوای قابل‌رویتی در مورد آن‌ ها در صفحه وجود ندارد. زمانی که یک کاربر فکر می‌کند که موضوعی که در سایت مشاهده می کند، در مورد موضوعی می باشد که او جستجو کرده است، ولی متوجه شود هیچ یک از محتوایی که به دنبال آن بوده است را پیدا نمی‌کند، چون کلمات کلیدی نامریی هستند. اگر در حال حل کردن مشکلات کاربران هستید، نیازی نیست که محتویات وب سایت خود را پنهان کنید.Content
  • لینک های پرداختی: موتورهای جستجو مانند گوگل خرید و فروش لینک‌ها را ممنوع کرده اند. آن ها در وب سایت خود اعلام کرده اند که، لینک هایی که برای دستکاری رتبه بندی سایت در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شوند، ممکن است بخشی از یک طرح نقیض از گوگل مستر باشد.”شما باید از پرداخت به هر سایت دیگری برای ارتباط با محتوای خود اجتناب کنید. گوگل از کاربران می‌خواهد که به آن‌ها در مورد نمونه‌های خریدو فروش لینک بگویند. آن‌ها اظهار می‌کنند که هر دو خریدار و هم فروشنده لینک ها را زمانی که عمل شناسایی می‌شود، جریمه خواهند کرد. اگر شما این لینک ها را، بدون اطلاع از ترفند کلاه سیاه سئو خریداری کنید، شما باید هرچه زودتر آن ها را حذف کنید. اگر نمی توانید لینک ها را پاک کنید، می توانید از ابزار لینک disavow استفاده کنید. این ابزار باعث می شود در هنگام محاسبه رتبه سایت شما، گوگل لینک های پرداختی را نادیده بگیرد.   

  نتیجه گیری

اگر چه کلاه سیاه سئو غیر قانونی نیست، اما دستورالعمل‌های وب مستر که توسط موتورهای جستجو تنظیم می‌شوند را زیر پا می‌گذارد. به عبارت دیگر، سئو سیاه مخالف اصول کلی است. این به این معنی است که اگر شما درباره تکنیک های سئو سیاه صحبت کنید، شما باید مایل به مجازات از طرف گوگل باشید. گرفتن جریمه از موتورهای جستجو باعث خواهد شد که وب سایت شما در نتایج جستجو افت پیدا کند؛ و یا بدتر از آن، می‌تواند به طور کامل حذف شود. این به این معنی است که وب سایت شما ترافیک کمتری دریافت خواهد کرد و در نهایت مشتریان کمتری خواهد داشت. موتورهای جستجو در شناسایی تکنیک‌های سئو سیاه بهتر و بهتر شده‌اند. در حالی که شما ممکن است از دستاوردهای کوتاه‌مدت کلاه سیاه سئو بهره مند شوید، موتور های جستجو جو با یافتن تکنیک های سئو سیاه در سایت شما ممکن است به حضور شما آسیب برساند.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.