داشتن یک وب سایت و ایجاد یک برند، دو موضوع کاملا متفاوت است. به همین دلیل است که شما می‌توانید، یک وب سایت با یک میلیون دلار داشته باشید که هیچ بازتابی برای هویت یا معرفی برند شما نداشته باشد. یک معرفی خوب از برند شما، کل کسب‌وکار شما را نشان می‌دهد. همچنین یک جمع‌بندی خوب از شرکت شما، متشکل از مواردی است که باید از نظر محصول و خدمات ارائه دهد، و افرادی که تیم شما را تشکیل می‌دهند. اگر معرفی برند شما به دنبال طراحی سایت شما  به درستی انجام شود، این برندسازی به ایجاد ثبات در تمام جنبه‌های کسب‌وکار و عملیات شما، چه به صورت آنلاین و چه در دنیای واقعی کمک می‌کند.

معرفی برند

در حالی که یک وب سایت نقش مهمی در ایجاد یک نقطه تماس بین کسب‌وکار شما، و مشتریان شما را دارد،  همچنین می تواند یک پلت فرم کامل برای ایجاد یک تصویر ثابت و قابل‌اطمینان باشد، که این تصویر به طور خودکار، هنگامی که مشتریان به برند شما فکر می کنند، خطور می کند. به همین دلیل، هر وب سایتی نمی تواند این کار را انجام دهد. وب سایت شما باید طوری طراحی شود، که ارزش‌های برند شما را به طور کامل معرفی کند، و پیام درستی را درباره کسب‌وکار شما و آن چه انجام می‌دهید، به درستی منتقل کند. چگونه می‌توانید از وب سایت خود مطمئن شوید که نه تنها برند شما را به طور کامل معرفی می‌کند، بلکه پیام درست را به مخاطبان شما منتقل می‌کند؟ نکات زیر یک نقطه شروع خوب را ارائه خواهند داد.

رنگ ها در معرفی برند شما 

داشتن ترکیب مناسب رنگ‌ها برای هر وب سایتی ضروری است، طراحی سایت به بهترین نحو ممکن، به برانگیختن احساسات بازدید کنندگان شما، و ایجاد ارتباط مناسب با آن ها کمک خواهد کرد. برای مثال، رنگ قرمز می‌تواند هیجان را افزایش دهد، همچنین این رنگ نماد عشق، انرژی و قدرت است. به همین دلیل است که رنگ قرمز، یک انتخاب خوب برای سرگرمی است. رنگ‌های اصلی مورد استفاده در وب سایت شما، باید پیامی را منعکس کنند که، کسب‌وکار شما می‌خواهد مردم ببینند. سعی کنید به دنبال چیزی بگردید که بازدیدکنندگان به راحتی با آن ارتباط برقرار می کنند، و کاری که می خواهید انجام دهید را متوجه شوند. هنگام انتخاب رنگ، اطمینان حاصل کنید که موردی که انتخاب می کنید، معنی یکسانی را در فرهنگ‌های مختلف داشته باشد، بنابراین شما مجبور نیستید برای افراد مختلف معانی مختلفی را بیاورید. احساسات قوی هستند، ( چه ما آن ها را دوست داشته باشیم، یا خیر) آن ها در تصمیم گیری ما نقش دارند. شما به عنوان یک برند می‌خواهید یک ارتباط عاطفی قوی با مشتریان خود ایجاد کنید. مشکل این است که شما نمی‌توانید کل داستان برند خود را در یک لوگو یا داستان از برند خود، تعریف کنید، اما رنگ ها در برند شما، مستقیما به قلب مشتریان شما راه دارند.

نقش ثبات در معرفی برند 

زمانی که شما می‌خواهید افراد موارد خاصی را به یاد بیاورید، از تکرار استفاده می کنید. این سیستمی است که می‌تواند در هنگام طراحی یک وب سایت که برند شما را معرفی می‌کند، به بهترین نحو عمل کند. برای این که برند شما موفق باشد، باید سعی کنید به یاد ماندنی باشد. این موصوع به معنای حفظ ثبات در تمام بخش‌های وب سایت شما است. برای مثال، شما از یک طرح رنگ خاص در یک صفحه سایت خود، و یک ترکیب متفاوت بر روی قسمت های دیگر استفاده نمی‌کنید. زمانی که ثبات خود را با تمام عناصر وب سایت خود حفظ می‌کنید، به طراحی سایت خود برای ارائه یک تصویر یکپارچه کمک می‌کنید، که به بازدیدکنندگان می‌گوید کسب‌وکار شما می‌داند، که در حال انجام چه کاری است. یک مثال خوب از ثبات، سایت اسکایپ است. در طول سال‌ها، علی‌رغم همه تغییرات وب سایت هنوز هم رنگ آبی مشهور و پس‌زمینه سفید را حفظ کرده است. معرفی برند

گزاره ارزش برای بازدید کنندگان 

وقتی یک بازدیدکننده به وب سایت شما برخورد می کند، او می‌خواهد بداند که آیا سایت شما منبع مناسبی برای دریافت اطلاعات مورد نیازش هست یا خیر، و آیا اطلاعاتی که به دنبال آن هست را، می تواند در سایت شما بیابد. یک راه سریع برای اطمینان دادن به آن‌ها، این است که گزاره ارزش خود را به روشنی بیان کنید. در اغلب موارد، این کار در صفحه اصلی سایت شما انجام می‌شود، اما ایده بهتر در بیان گزاره ارزش شما، استفاده از کلام یا شعار وب سایت شما برای انتقال این پیام است. شعار برند شما، ترجیحا باید همراه با لوگو قرار بگیرد، به طوری که وقتی بازدید کنندگان نام وب سایت شما را می‌بینند ( همراه با لوگو )، مورد بعدی که آن‌ها می‌بینند یک پیغام باشد که، به آن‌ها ایده دهد کل کسب و کار شما در مورد چه چیزی می باشد. کاملا واضح است که همه کسب و کارها قادر به بیان درست این پیام، در شعار خود نیستند، اما یک تیتر واقعا برجسته می‌تواند این کار را برای آن ها انجام دهد. فقط دقت کنید که آن را روی صفحاتی قرار دهید، که بازدیدکنندگان به احتمال زیاد به آن صفحه ها مراجعه می کنند.

متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها به اندازه کافی برای وب سایت خود ارزش قائل نیستند، و منفعت کسب و کار خود از این وب سایت را در نظر نمیگیرند. آن‌ها طراحی، نسخه های دیگر وب سایت و دیگر ملزومات مهم را نادیده می‌گیرند، و تنها چیزی که روی آن تمرکز دارند فروش است. این موضوع منجر به یک وب سایت واقعا  بد می‌شود، که بازدید کنندگان آن را ترک می کنند. به همین دلیل است که داشتن یک  گزاره ارزش بسیار مهم است . یک وب سایت باید در چند جمله یا کم‌تر به بازدیدکنندگان بگوید که چرا کسب‌وکار آن‌ها بهترین انتخاب برای بازدید کننده است، به جای ارسال دسته‌ای از پیام‌های متفاوت که دریافت نخواهند شد.

لزوم صفحه درباره ما در سایت شما  

صفحه “درباره ما” احتمالا یکی از صفحات مهم وب سایت شما می باشد، این صفحه جایی است که بازدیدکنندگان، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کسب‌وکار شما به آن جا می‌روند. در این صفحه است که می‌توانید داستان برند خود را بیان کنید، و با بازدید کنندگان ارتباط برقرار کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که، این صفحه همیشه “درباره ما” نامیده نمی‌شوند. در واقع، برخی از افراد از عبارات مختلفی مثل “ملاقات با ما”، “نحوه انجام کار” و “درباره شرکت ما” استفاده می‌کنند، اما اطلاعات درون آن همیشه یکسان است. این صفحه شامل اطلاعات درباره شرکت است، که چه کار می‌کند، و چگونه فعالیت های شرکت می‌تواند به نفع بازدیدکنندگان باشد. about-page

برایان، متخصص  خدمات میزبانی در نیوزیلند، می‌گوید : “داشتن یک صفحه ” درباره ما ” متفاوت شما را از سایر افراد متمایز می‌کند؛ به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا نکات دقیق تری از شما را تشخیص دهند، و همچنین کار کردن با شما را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند. به یاد داشته باشید که اغلب بازدیدکنندگانی که برای اولین بار در وب سایت شما می ایند، اطلاعات کمی درباره کسب‌وکار شما دارند. ماندگاری آن ها در سایت شما، به شما بستگی دارد که چقدر اطلاعات لازم را به آن ها بدهید، زیرا آن‌ها باید تصمیم بگیرند که آیا با شما کار کنند یا خیر.

صفحه تماس با ما در طراحی سایت

ارائه راه آسان برای مشتریان، جهت رسیدن به کسب‌ وکار شما یکی از ویژگی‌های مهم هر برند موفق است، چه شما مشغول انجام کسب و کار خود به صورت آنلاین باشید، و چه آن را در دنیای واقعی انجام دهید، رعایت کردن این مورد می تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد. مشتریان می‌خواهند بدانند که چه زمانی و کجا می‌توانند به شما برسند. به همین دلیل است که، قرار دادن تمام اطلاعات تماس شما بر روی وب سایت دارای اهمیت می باشد. همچنین، پیامی را بگنجانید که به مردم می‌فهماند که یک نفر همیشه برای پاسخ دادن به هر سوال یا پرس و جو‌یی از جانب کاربران، آماده پاسخگویی می باشد. رعایت کردن این نکته به افراد اجازه می‌دهد که بدانند، برند شما بر خدمات مشتری تاکید دارد، و راهی طولانی برای افزایش اعتبار شما با مشتریان و مشتریان خواهد بود.

اجتناب از کپی برای معرفی برند خود

برخی از طراحان وب سایت با وضعیتی مواجه شده‌اند که درآن مشتری، نمونه وب سایتی را نشان می دهد و می‌گوید: “من آن وب سایت را دوست دارم، آن را برای من کپی کنید یا یکی دقیقا مانند آن را به من تحویل بدهید.” در حالی که الهام گرفتن از وب سایت هایی که طراحی خوبی دارند،می تواند تحسین برانگیز باشد، کپی کردن همه المان ها، تا کوچکترین جزئیات سریع ترین راه گیج کردن افراد در مورد برند شما می باشد. جدا از این که ممکن است آن ها روزی وب سایت اصلی که از آن کپی شده است را ببینند، ممکن است مشکل باشد تصویر برند خود را با وب سایتی که می‌خواهید از آن کپی کنید، تطبیق دهید. هر کسب‌وکاری یک جنبه خاص دارد، که آن را منحصر به فرد می‌کند، و شما باید از طریق هویت برند خود و به ویژه از طریق طراحی سایت خود آن نشان دهید.

عدم تکرار در معرفی برند

نتیجه گیری

به عنوان صاحب کسب‌وکار هرگز قدرت وب سایت خود را دست‌کم نگیرید، تا زمانی که بازدیدکنندگان خود را به مشتریان تبدیل کرده، و تصویر کسب‌وکار خود را در ذهن آن ها بسازید. داشتن وب سایتی که به خوبی برند شما را تعریف می‌کند، به شما کمک خواهد کرد تا به طور موثر با مشتریان و بازدیدکنندگان به طور یک‌سان ارتباط برقرار کنید، و همچنین باعث می شود که آن‌ها اقدامات مورد نظر خود را در وب سایت شما انجام دهند، و این موضوع به نوبه خود به رشد کسب‌وکار شما کمک خواهد کرد.

اگر به دنبال ایجاد و طراحی یک سایت حرفه ای هستید از ابتدا قدم های خود را درست و محکم بردارید. متخصصان ما در شرکت پیام اوا در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده ارائه مشاوره به شما در خصوص طراحی سایت حرفه ای هستند.

پیاده سازی و اجرای پنل مدیریت به زباه فارسی و با کاربری آسان برای مدیریت بهتر سایت( بروزرسانی و  افزودن محتوا و محصولات جدید به سایت )،  طراحی واکنشگرا و ریسپانسیو و بکار گیری تکنولوژی های مانند لاراول در طراحی سایت شرکتی توسط  پیام آوا  انجام می شود.  همچنین ارائه  خدمات سئو و بهینه سازی سایت  برای موتورهای جستجو از دیگر سرویس های پیام آوا است.

پیام آوا همچنین می تواند با هزینه های اندک تبلیغات گوگل ادوردز را برای سایت شما انجام دهد تا از همان روزهای نخست بارگزاری سایتتان در رتبه های برتر گوگل دیده شوید.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:
مقالات مرتبط
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

گسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش فروش، بازاریابی و ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم است. برای مثال وقتی ...

بیشتر بخوانیم
محاسبه ارزش برند محاسبه ارزش برند

ارزش برند یکی از موضوعاتی است که شرکت های مختلف هنگام انتقال سهام خود به دیگری بر روی آن مانور می دهند و همچنین مهمترین دارایی معنوی یک شرکت ...

بیشتر بخوانیم
آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.