مدیریت کسب و کارهای کوچک
زمان مطالعه: 6 دقیقه

از اواخر دهه ۱۹۹۰، کسب و کارهای کوچک، ۶۱٫۸٪ از شغل های خالص جدید را ایجاد کرده اند. کسب و کار محلی کسب و کاری بزرگ است. بگذارید به نکاتی برای مدیریت کسب و کارهای کوچک و ایده هایی برای ایجاد آن ها را بیان می کنیم، تا آینده ای بهتری بدست بیاوریم.

کسب و کار چیست؟

افراد مختلف، تعاریف متفاوتی از کسب و کار دارند. در دیکشنری Oxford واژه «کسب و کار» به معنی تجارت و خرید و فروش آمده است. در دیکشنری Long-man «کسب و کار» به عمل پول در آوردن و تجارتی که از آن پول بدست می آید، گفته می‌شود.

what is business

به زبان ساده تر، «کسب و کار» عبارتی است  که حالتی از مشغولیت و به طور کلی، شامل فعالیت‌هایی است که خرید کالاها و تولید آنها و خدماتی با هدف فروش تولیدات را به منظور کسب سود بیشتر، در بر می‌گیرد.

کسب و کار کوچک چیست؟

به منظور تحليل آماري و با قاعده در خصوص كسب و كار كوچك ، بايد گفت كه اين مقوله داراي قوانين اجرايي تجاري است. هر صنعتي بر اساس درآمد و ميزان استخدام سالانه ، اندازه استانداردي را براي خود تعريف مي‌كند. در بيشتر موارد اين تعريف به واسطه نمايندگي‌هاي دولتي تعريف مي‌شود تا تحت قوانين تغييرپذير دولتي تحليل ‌هايي را صورت دهند. به علاوه ، اين استانداردها براي برنامه‌هايي كه در خصوص كمك بهبود به امور مالي است كارا مي‌باشد. كسب و كار كوچك بصورت مستقل است و هر شركتي با كمتر از ۵۰۰ پرسنل در اين حيطه قرار مي‌گيرد.

Small-Business

اين اندازه مرسومترين استاندارد تعريف شده است. در آمريكا حدود ۵/۲۲ ميليون كسب و كار مستقل از كشاورزي و زراعت وجود دارد كه ۹۹ درصد آن كسب و كار كوچك(Small Business) به حساب مي‌آيند.

نکاتی برای کسب و کارهای کوچک امروز

 1. یک دلیل فوق العاده برای خرید از شما به مشتری های خود بدهید.
  این می تواند خیلی ساده باشد. شما میتوانید به مشتریان خود تخفیف های کوچک یا هدیه کوچک رایگان با خرید از شما به عنوان هدایا بدهید. به مشتریان خود دلیلی برای ایجاد یک احساس خیلی فوق العاده با خرید از شما بدهید، بخصوص اگر بتوانید نشان دهید که با خرید از شما، آنها از جامعه خود حمایت می کنند.
  مطمئن باشید اگر محصولات شما خوب باشد و مشتری شما با رضایت حاضر به حمایت از جامعه خود این کار را انجامی می دهد.Free-100
 2. به رسانه ها و شبکه های اجتماعی دلیلی بدهید که از فعالیت شما گزارش دهند.
  خلاقیت بهترین و بزرگترین دارایی شما در تصمیم گیری ها در مورد نحوه ایجاد محل کسب و کار است، کاری کنید که ارزش به اشتراک گذاری را داشته باشد. موزیک زنده؟ شکار گنج؟ بهترین پنجره فروشگاه در شهر؟ اگر برای انجام تبلیغات خاصی کاری انجام دهید، به افراد متعدد آشنا با شبکه های اجتماعی و رسانه های دسترسی پیدا کنید.social-media-advertising
 3.  مشتریان باید دلیلی برای برگشتن به شما در طول سال داشته باشند.
  یک لحظه خرید را به یک لحظه کلاس علمی تبدیل کنید. چاپ برخی از آگهی ها و بنر ها و تحویل آنها به مشتریان برای آموزش به آنها از چگونگی روند کاری کسب و کارهای شما، سلامت و امنیت آن را افزایش دهید. یک دقیقه یا دو دقیقه برای صحبت با مشتریانی که ابراز علاقه دارند صحبت کنید. گاهی اوقات، همه زمانی است که طول می کشد. با آموزش کمی و مهربانی برای تغییر عادات مشتریان بسیار تاثیر گذار است. ابتدا، چند دقیقه طول می کشد تا آموزش شما را بخوانند.

ایده هایی برای کسب و کارهای کوچک آینده

زمانی که شرکت شما، کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار می دهد، مشتریان خود را در اقتصاد سهیم می دانند. اما به طور کلی، روند مناسبی که تا کنون می بینیم، روندی است که به سمت اعتماد بیشتر به شرکت های کوچک تر و مستقل تر ایجاد شده است. در حقیقت، جوامع متعدد در سراسر دنیا شروع به تهیه نقشه هایی از آینده برای خود کرده اند که به عنوان یه شغل پایدار هستند.

آنچه بیشتر جوامع می توانند به صورت محلی به آنها دسترسی پیدا کنند، محصولات مارکدار هستند: لباس هایی با برچسب وارداتی، مواد غذایی بسته بندی شده، محصولات الکترونیکی، اتومبیل، لوازم آرایشی مارکدار، کتاب ها.

به طور مشابه، اکثر جوامع دسترسی مستقیمی به تولید یا استخراج پلاستیک، فلزات و گازها ندارند. و اغلب شهرها و شهرها دسترسی به جنگل زراعی برای چوب خام، سوخت، الیاف طبیعی و غذای آزاد ندارند. بنابراین، اجازه دهید بگوئیم که اکنون جامعه معمولی این کارها برای داشن یک علامت تجاری بزرگ انجام می دهد تا بتوانند از تولیدکنندگان بزرگ کامپیوترها، کتاب ها و وسایل آشپزی مناسب را خریداری کنند.

idea-loading-500x300

یک سطح بالاتر در کسب و کار

اما فراتر از این ها، برنامه ریزی درست است، که اکثریت اجزاء برای یک سطح بالا از زندگی می توانند ایجاد و متعلق به کسب و کار خاصی باشند. مثلا:

 • کسب و کار های بزرگ در شهرهای بزرگ می توانند از بانک های بزرگ بیرون بیایند و پول خود را به بانک های کوچک و اتحادیه های اعتباری جامعه بفروشند.
 • جوامع می توانند انرژی خورشیدی خودشان را تولید کنند، انرژی خود را تولید کنند و حتی محصولات بیش از حد خود را به دیگران نیز می فروشند. اینترنت، آب، زباله، و بازیافتی ها.
 • این که آیا در شهر یا کشور، مزارع کوچک به اندازه ۳ هکتار می توانند در سال به ۱۰،۰۰۰ نفر تغذیه کنند. چنین مزارع نه تنها می توانند به طور مستقیم برای ساکنین غذاهای تازه تهیه کنند بلکه می توانند  برای فروشگاه های مواد غذایی مستقل و همچنین رستوران هایی را که محبوب هستند، ذخیره کنند.
 • جوامع در بعضی از مناطق در حال حاضر برای آموزش و حضور پزشکان خود هزینه می کنند. و بخشی از بودجه های شهری در حال حاضر اغلب برای خدمات پس از فروش تعیین شده است.
 • با صنایع دستی مناسب، ضروریات زندگی با خیاطی، بلور های شیشه ای، آهنگر، سفالگر، نجار و دیگران ایده ها را میتوان تولید کرد. محصولات محلی یا منطقه ای می تواند به طور مستقیم یا توسط خرده فروشان مستقل متعلق باشد. با کمی تلاش، ساکنان می توانند در خانه، نشستن، پوشیدن، نوشیدن و خوردن از محصولات ساخته شده خود را در خارج از خانه به فروش بگذارند.
 • در برخی از شهرها ،دانشگاه های آزاد وجود دارند  و برخی دیگر مراکز محلی را برای ادامه آموزش عالی باز شده اند. به لطف موسسات متعدد موجود در شهر های مختلف کمک بسیاری برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک شده است.
 • و آخرین ایده می تواند، منوی کاملی از خدمات شخصی مانند خدمات خانه داری، مراقبت از سالمندان، زیبایی و تناسب اندام وجود دارد که اغلب مستقل هستند و می توانند در یک جامعه انگیزه ای رشد کنند.

نمی دانید  مدیریت کسب و کارهای کوچک و ایده هایی برای ایجاد آن ها چیست؟ چرا با برای طراحی سایت کسب و کار خود با مشاوران ما در پیام آوا تماس نمی گیرید ؟

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.