فونت های گوگل
زمان مطالعه: 6 دقیقه

فونت های گوگل یک مجموعه منبع باز از نزدیک به ۹۰۰ خانواده فونت است. که توسط طراحان گرافیک، طراحان وب و متخصصان محتوا برای هر دو پروژه های طراحی سایت و چاپ استفاده می شود. فونت های گوگل بیش از ۱۹ میلیارد بار توسط کاربران دانلود شده است. تمام فونت ها برای دانلود از GitHub قابل دسترسی هستند. یا شما می توانید کتابخانه فونت را در سرور خود دانلود کنید. در حالی که شرکت هایی مثل Adobe و دیگران از این موضوع پیروی کرده اند و دایرکتوری های فونت خود را ساخته اند، فونت های گوگل همچنان انتخابی عالی برای طراحی سایت شخصی و طراحی سایت حرفه ای با توجه به وسعت کیفیت گزینه های منبع باز متن با کیفیت است.

محتوای پیام ها کنترل می شود. هدف شما را برای تبلیغات، پست وبلاگ، آرم یا ارتباطات عمومی برند، مهم است. از فونت های گوگل که مناسبند استفاده کنید.بدون یک نمایندگی شخصی یا منبع تبلیغات سبک پیام، سبک فونت می تواند به ایجاد تن و ایجاد یک تجربه کمک کند. این موضوع  به ایجاد ارتباط و ایجاد هویت برای نام تجاری شما کمک می کند.

فونت های گوگل - 1

هیچ جزئیاتی نباید نادیده گرفته شود.

انتخاب فونت پیش فرض در هر سناریو یک راه برای یقیین پیدا کردن است. انتخاب یک فونت مناسب در اینترنت بسیار مهم است. هر چقدر فونت زیباتر و خواناتر باشد، تاثیر بیشتری در کاربران سایت شما می گذارد. فراموش نکنید که یک فونت باید در ذهن کاربر بماند. اگر می خواهید برندسازی کنید، حتما به رنگ و فونت خود توجه کنید و آن را ملاک قرار دهید. باید فونت دقیقی را انتخاب کنید که نیاز به لحظه ای کاربر را برطرف کند. آیا صفحه فروش یا تصویر هدر ،یا فونت میتواند ارتباطی با درک کاربر و محتوای شما ایجاد کند یا آن را خراب کند؟

تعدادی زیادی از انواع فونت ها در فونت های گوگل وجود دارد. بنابراین پیدا کردن فونت مناسب برای وب سایت شما و یا طرح های گرافیکی می تواند خسته کننده باشد. انتخاب چند فونت برای تصمیم گیری بر عهده تیم بازاریابی و خلاقیت است. هر چقدر فونت زیبا تر باشد کارآمد تر است.

برای راحتی شما، ما یک لیست کوتاه از فونت های گوگل که بین طراحان گرافیک، طراحان وب و متخصصین بازاریابی محبوب هستند را آورده ایم:

فونت  Open Sans

فونت های گوگل - 2

این یکی از فونت های بدون سرصفحه است. که به طور عمده برای وب استفاده می شود. در رسانه های چاپی و تلفن همراه بهینه سازی شده است. کاراکترهای ظریف و قابل خواندن دارد. فونت Open Sans بیشتر فونت حرفه ای و تمیز است. ۱۰ سبک مختلف برای فونت Open Sans وجود دارد – از light تا bold.

فونت Roboto

فونت های گوگل - 3

فونت Roboto یک فونت sans-serif است که به عنوان فونت استاندارد برای سیستم عامل آندروید محبوب است. همانند Open Sans، فونت Roboto دارای ۱۲ سبک مختلف است – خانواده Roboto خانواده استاندارد از فونت نیز می تواند همراه Roboto Slab و خانواده Roboto Condensed استفاده شود. فونت Roboto در سراسر وب آنلاین امروز  ۲۰+ میلیون بار استفاده می شود.

فونت Lato

فونت های گوگل - 4

در لهستان، Lato به معنی “تابستان” است. فونت Lato توسط یک طراح لهستانی طراحی شده است. هنگامی که کار خود را آغاز کرد، در ابتدا به عنوان یک مجموعه از فونت های شرکت برای یک مشتری طراحی شده بود. بعدها، طراح فونت را به شیوه ای متفاوت و به طور عمومی در دسترس قرار داد. فونت شامل ترکیبی از شخصیت های قوی و جزئیات نیمه گرد در اطراف لبه حروف است. فونت Lato توسط ۹+ میلیون صفحات وب در اینترنت استفاده می شود.

فونت  Raleway

فونت های گوگل - 5

Raleway یک فونت است که مخصوص متون و سرصفحه های بزرگ طراحی شده است. Raleway دارای ۹ نوع مختلف فونت با توجه به وزن متفاوت است. فونت Raleway در بیش از ۸ میلیون وب سایت از امروز استفاده می شود. دانلود هر دو فرمت TrueType و OpenType را ارائه می دهد.

فونت  Montserrat

فونت های گوگل - 6

فونت Montserrat توسط جولیتا اولانوسکی از بوئنوس آیرس پس از یافتن پوسترهای قدیمی و نشانه ها در محله مونتسرات طراحی شده است. Montserrat دارای یک سبک شهری کلاسیک است و به خوبی برای ساخت متن و محتوای متن طراحی شده است. Montserrat دارای ۱۸ نوع مختلف فونت است. فونت دارای دو خانواده به نام Alternates و Subrayada است. Montserrat نیز در حدود ۹ میلیون وب سایت از امروز استفاده می شود.

فونت  PT Sans

فونت های گوگل - 7

PT، فرم کوتاه شده از ParaType، در سال ۱۹۹۸ به عنوان یک پروژه برای “انواع عمومی در فدراسیون روسیه” آغاز شده است. علاوه بر PT Sans، فونت PT Serif نیز وجود دارد. بسیاری از استفاده از فونت PT Sans از روسیه است.

فونت  Source Sans Pro

فونت های گوگل - 8

Sans Pro در میان فونت های معمولی استفاده شده برای رابط کاربری و برنامه کاربردی است. با استفاده از این فونت، متن در رابط کاربری بسیار قابل خواندن است. یک قلم فونت بدون سرصفحه، فونت دارای ۱۲ تغییر سبک متفاوت است. این فونت اولین فونت تایپ شده منبع باز با Adobe است. بیش از ۴ میلیون وب سایت دارای فونت Source Sans Pro هستند.

فونت  Oswald

فونت های گوگل - 9

هدف اصلی فونت Oswaldتوانایی آن در مرورگرهای وب تمام دستگاه هایی مانند دسکتاپ، لپ تاپ و دستگاه های تلفن همراه است. فونت Oswald شناخته شده است که جایگزین Gothic’ sans serif شده است. بیش از پنج و نیم میلیون وب سایت در اینترنت امروز از فونت اسوالد استفاده می کنند.

فونت  Lora

فونت های گوگل - 10

Lora یکی از فونت های مناسب است که کاملا بر روی صفحه نمایش های متعدد و همچنین در رسانه های چاپی کار خواهد کرد. فونت Lora دارای ۴ سبک مختلف است و فونت برای محتوای متن بدنه در صفحات وب مناسب است. ماهیت انحصاری فونت با serif باعث می شود که این فونت با سایر فونت ها متفاوت و زیبا باشد. بیش از ۱٫۵ میلیون وب سایت از فونت Lora برای نمایش محتویات خود استفاده می کنند.

فونت Work Sans 

فونت های گوگل - 11

Work Sans یک فونت است که برای وب سایت ها و محتوای صفحه وب مناسب است (محتوای روی صفحه). این فونت دارای ۹ سبک مختلف است. بهترین محدوده اندازه توصیه شده بین ۱۴-۴۸ پیکسل برای منظم بودن وسط خانواده است. جالب ترین فونت است که می تواند برای چاپ و همچنین وب مناسب باشند.

این فقط چند تا از لیست گسترده ای از فونت هایی هستند که تحت نام تجاری فونت های گوگل در دسترس هستند. هر فونت دارای مشخصات است و می تواند برای اهداف مختلف با توجه به نیازهای خاص هر نام تجاری اعمال شود. همانطور که با تمام پروژه های طراحی گرافیک، آن را به آنچه هویت نام تجاری و هدف برای هر کمپین بازاریابی خاص، پست اجتماعی، صفحه آنلاین و غیره مناسب است.

فونت هایی را که برای هدف شما کار می کنند پیدا کنید و راه هایی را پیدا کنید که آن فونت بتواند به شما کمک کند.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

زمان مطالعه: 15 دقیقهسئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.