طراحی UX در سال ۲۰۱۸
زمان مطالعه: 6 دقیقه

در مقاله طراحی UX جدید در سال ۲۰۱۸ میخوانیم که جهان تکنولوژی در حال تکامل است، همچنین آنچه کاربران از وب سایت انتظار دارند، درحال تکامل است. امروزه، علاوه بر اینکه داشتن یک سایت، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد؛ تجربه کاربر نقش مهمی در موفقیت وب سایت شما ایفا می کند. پس چگونه یک طراحی سایت با یک تجربه کاربری عالی ایجاد می کنید؟ در اینجا پنج روند برای طراحی UX درسال ۲۰۱۸ وجود دارد که باید در نظر داشت

home page

  1. گزارش را با صفحه اصلی خودت بگو

امروزه کاربران با حرکت پیمایش راحت تر از همیشه هستند. این هیچ چیز جدیدی نیست .سیستم های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام ما را آموزش داده اند تا به طور مداوم یک صفحه را برای اطلاعات بیشتر پیمایش کنیم. در حالی که هنوز اطلاعات مهم در صفحه اصلی شما مهم است، نگه داشتن محتوا در بالای صفحه، کمتر از مواردی است که مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل ما شروع به دیدن محتوای طولانی تر در وب سایت ها می کنیم. این است که داستان به بازی می آید. هنگامی که شما صفحه اصلی خود را طراحی کرده اید به یک داستان قانع کننده بگویید، به شما اجازه دهد تا بیشتر مکالمه ای داشته باشید، تعامل کاربر را افزایش داده و کاربران را با نام تجاری خود به شیوه ای دوستانه معرفی کنید.

 نکاتی برای گفتن یک گزارش طراحی ux

  •  با معرفی یک نام تجاری  شروع کنید.
  • صفحه شما شامل سرصفحه های بزرگ و به راحتی قابل خواندن است که اطلاعات پشتیبانی مانند محصولات و خدمات شما را اضافه می کند. این کمک خواهد کرد که کاربران صفحه را اسکن کنند.
  •  فضای سفید بین عناصر بخش قرار دهید.
  •  لینک ها را در هر بخش اضافه کنید تا کاربران بتوانند در مورد موضوعات خاص بیشتر بیاموزند.
  • شامل  شدن  دکمه های تماس مستقیم برای عمل مجدد.
  • از لحاظ بصری جذاب باشید! در صورت امکان از ویدیوها و تصاویر جذاب استفاده کنید.

۲٫ استفاده از انیمیشن به طور استراتژیک

در حالی که انیمیشن اغلب برای اضافه کردن هیجان و احساس به وب سایت ها اضافه شده است، می توان آن را نیز برای بهبود تجربه کاربری استفاده می شود. انیمیشن را می توان برای ایجاد تعامل در وب سایت شما که قابلیت استفاده از دو روش مهم است، به کار برد.

animation

 

  •  انیمیشن ها کاربران را در یک منطقه خاص متمرکز می کنند. آیا عنصری وجود دارد که می خواهید به آن توجه کنید؟ آیا می خواهید کاربران بیشتر وقت خود را صرف تمرکز بر روی لینک ها به خدمات خود کنند؟ یک انیمیشن کوچک می تواند راه طولانی را طی کند. حرکت می‌تواند به حفظ کاربران در مسیری که آن‌ها را به تبدیل آن‌ها سوق داده ، کمک کند .
  •  حرکت می تواند توانایی کاربر برای حرکت(navigate)  را بهبود بخشد.این روند در سال ۲۰۱۷ به بالاترین حد خواهد رسید زیرا می تواند به کاربران کمک کند که به وب سایت شما هدایت کنند. آیا تا به حال یک وبسایت را مرور کرده اید و عناصر جدیدی که شما  مرور می کنید، نشان داده می شود؟ این نوع انیمیشن استراتژیک به کاربران کمک می کند تا از طریق محتوای خود حرکت کنند.

در حالی که انیمیشن می تواند مفید باشد، هنگامی که استفاده نادرست می تواند حواس را پرت کند. دقت کنید که وقتی یک انیمیشن به وب سایت خود اضافه می‌کنید، ارزش اضافه کردن تجربه کاربر را آسان‌تر می‌کند و به کاربر کمک می‌کند که کار آن‌ها را تکمیل کند, یا تجربه آن‌ها را بیشتر لذت بخش می‌کند .

۳٫خداحافظ  به آگهی ها

تبلیغات آنلاین هر روز افزایش می یابد و کاربران آموزش می گیرند تا بدانند که قسمت بالا و سمت راست یک وب سایت، مکان های رایج برای قرار دادن تبلیغات است. این امر باعث شده‌است که رهبران صنعت محتویات داده‌ها را در این دو بخش وب سایت به طور ناخودآگاه نادیده بگیرند.

به همین دلیل، یک تکنیک در حال ظهور برای بهبود تجربه کاربر، استفاده از تصاویر هنری و تصاویر قهرمانانه تمام صفحه است. تصاویر قهرمان جذاب، توجه کاربر را به خود جلب کرده و گزینه موثرتری نسبت به بنرها به شمار می‌آیند. این تصویر بهترین فرصت برای معرفی برند شما به بازدیدکنندگان سایت است.  تصویر قهرمان مکان مناسبی  برای یک شعار کوتاه یا یک مکالمه تلفنی است چون شما قبلاً توجه کاربر را دارید.بسیاری از شرکت ها از تصویر قهرمان خود برای نشان دادن کسب و کار خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک نانوایی ممکن است یک عکس حرفه ای از نان های خود داشته باشد، یا یک شرکت می تواند از یک عکس از اعضای تیم خود استفاده کند.

advertising۴٫ استفاده از کارت برای بهبود اسکن پذیری

طرح های مبتنی بر کارت با توجه به توانایی آنها در افزایش تجربه کاربر در وب سایت شما، محبوبیت بیشتری دارند. کارت ها مستطیل هایی هستند که اغلب در وب سایت های تازه طراحی شده مشاهده می کنید که شامل تصاویر و متن و لینک هایی است که کاربران را به اطلاعات بیشتری هدایت می کند. این نوع طراحی در حال افزایش است زیرا کارت ها در برقراری ارتباط سریع اطلاعات عالی دارند.

مطالعات نشان داده اند که فاصله توجه انسان به ۸ ثانیه کاهش یافته است. این به این معنی است که کاربران باید به راحتی و به سرعت وب سایت خود را اسکن کنند، زیرا آنها زمان زیادی صرف اطلاعات زیادی نمی کنند. کارت ها به راحتی محتویات را تقسیم می کنند و کاربران را قادر می سازد اطلاعات را سریع تر و موثر تر پردازش و جذب کنند.

۵٫ فیلم های جذاب

یکی از مهم ترین روندهای تماشای سال ۲۰۱۸، افزایش ویدیوهای جذاب در وب سایت ها است. در طول چند سال گذشته عناصر بصری در مورد تجربه کاربر در وب سایت ها بیشتر و بیشتر ضروری است. در سال ۲۰۱۸ ، یک گام بیشتر با ویدئو استفاده کنید . ویدئو ، پویا است ، و ابزاری عالی برای گرفتن چشم مصرف کنندگان و تشخیص بصری داستان برند شما است .در حالی که عکس های جذاب و تصاویر جذاب همچنان در حال حرکت هستند، فیلم های تعاملی در سال ۲۰۱۸ ادامه خواهند یافت.

اگر در حال برنامه‌ریزی برای طراحی مجدد وب سایت در سال ۲۰۱۸ هستید ، استفاده از این نکات طراحی UX تا به حال می‌تواند وب سایت شما را موثرتر کند . فکر می‌کنی از کجا شروع کنی ؟ تیم ما می‌تواند با شما کار کند تا تحقیقات خود را انجام دهد تا یاد بگیرد کاربران چگونه با سایت شما تعامل دارند ، و ما از این اطلاعات برای طراحی سایت استفاده خواهیم کرد که برای کاربران موثر و لذت بخش خواهد بود.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت

زمان مطالعه: 11 دقیقهامروزه قابلیت استفاده به یک وسیله و کالای مناسب تبدیل شده است. در طول چند سال گذشته، ما از استاندارد های خاصی در طراحی وب سایت استفاده ...

بیشتر بخوانیم
بهبود وفاداری مشتری توسط UX

زمان مطالعه: 11 دقیقهوقتی یک پیوند اعتماد بین یک شرکت و مشتری های آن شرکت برقرار می کنید، شما این رابطه بین سرویس دهنده و مشتری را حفظ و ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.