طراحی نوشته روی عکس
زمان مطالعه: 6 دقیقه

یکی از بهترین تکنیک های موجود در طراحی، طراحی نوشته روی عکس با تصاویر است.  اما همچنین می تواند یکی از سخت ترین مفاهیم برای کسب موفقیت باشد. برای اینکار شما باید عکس مناسب داشته باشید. ایده خوب برای تایپوگرافی و دانستن آنچه که می خواهید برای بیشترین استفاده از یک تصویر بسیار مهم است.

احساس می کنید آمادگی لازم را برای چالش «طراحی نوشته روی عکس» دارید؟

در اینجا ۱۰ نکته برای انجام طراحی نوشته ها روی عکس را معرفی می کنیم:

کنتراست اضافه کنید.

contrast

متن باید برای تاثیر گذاری بیشتر، خوانا باشد. اطمینان حاصل کنید که متن متنوع به اندازه کافی برای ترکیب با عکس متفاوت است. اگر یک عکس با پس زمینه تاریک داشته باشید، متن سفید (یا رنگی روشن) را انتخاب کنید. اگر عکس شما دارای یک پس زمینه روشن باشد، از متن با رنگی تیره استفاده کنید

کنتراست همچنین می تواند به آنچه در تصویر اتفاق می افتد، اشاره کند. متن باید با (نه در برابر) تصویر کار کند. برای مثال، در وب سایت بالا در بالا، تصویر بزرگ و پررنگ است در حالی که نوشته نازک و سبک است. عناصر با هم کار می کنند، اما حاوی و عنصر کنتراست هستند.

نوشته را قسمتی از تصویر کنید.

contrast 2

گاهی اوقات می توان متن را بخشی از تصویر کرد. یا حتی از عکس استفاده کرد و متن را در آن قرار داد. این امر می تواند بسیار سخت باشد و حتی در مواردی کار شما را محدود کند. شما همچنین نیاز به یک تصویر ساده و کلماتی برای طراحی دارید. مانند مک لارن در تصویر بالا، که یک تصویر است که با متن در آن خیلی زیبا قرار گرفته شده است.

جریان بصری را دنبال کنید.

contrast 3

کار با جریان بصری یک تصویر یکی از مهمترین نکات در مورد طراحی نوشته روی عکس است. به کلمات مربوط با یک تصویر نیاز دارید. و لطفا مراقب باشید متن را روی بخش های مهم یک تصویر قرار ندهید، مانند عمل اصلی در یک عکس، چهره یا محصولی است که در حال تلاش برای نمایش آن هستید.

از لحاظ جریان تصویری، فضاهای متن را در جایی که موضوعات تصویری به نظر می رسد قرار دهید. در مثال بالا در از زبان بدن فرد در عکس به متن اشاره شده است. جریان عکس بسیار مهم است.

تصویر را تار کنید.

contrast 4

یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید در طراحی  انجام دهید این است که توانایی تار کردن بخشی از یک تصویر را داشته باشید. اضافه کردن یک تاری کم به پس زمینه یک تصویر با نرم افزاری مانند Adobe Photoshop می تواند متن شما را جلوه ببخشد. تار کردن همچنین می تواند به متن کلی شما اشاره کند، مانند تصویر بالا. تار کردن، محصول واقعی و متن را برای تمرکز بیشتر برای کاربران سایت به ارمغان می آورد.

متن را در باکس قرار دهید.

contrast 5

وقتی عکس ها حاوی مقدار زیادی رنگ یا تفاوت بین بخش های روشنایی و تاریکی هستند، قرار دادن متن در داخل یک قاب دیگر می تواند واقعا آن را برجسته کند.

یک شکل را انتخاب کنید – می توانید از یک مستطیل و یا یک دایره استفاده کنید – که با گزینه های کلمه و تصویر شما کار می کند. سپس یک رنگ برای باکس مورد نظری که کنتراست کافی را نشان می دهد نشان می دهد را انتخاب کنید. با استفاده از یک قاب با کمی شفافیت یک حس خوب را در کاربر و بازدیدکننده ایجاد کنید.

 متن را به پس زمینه اضافه کنید.

contrast 6

یکی از بهترین “ترفندها” ها این است که متن را در قسمتی از پس زمینه تصویر قرار دهید تا پیش زمینه آن. به طور معمول، پس زمینه ها کمتر شلوغ و ساده تر در هنگام قرار دادن متن کارارایی لازم را دارند. پس زمینه هایی اغلب یک رنگ هم هستند، و این باعث می شود که مکان  متن را آسان پیدا کنید و حتی برای خواندن آسان تر می شود.

نتیجه نهایی یک قرار دادن طبیعی به نظر می رسد که نیازی به تغییرات زیادی در عکس اصلی ندارد. بازی با اثرات شفاف ظریف، مانند سایت بالا، با قرار دادن متن یک عنصر عمق را به تصویر اضافه می کند.

نوشته را بزرگ کنید.

contrast 7

وقتی مطمئن نیستید که چه کار کنید، نوشته را بزرگ کنید. این به هر دو عکس و نوشته  جان می بخشد. با این عنصر توجه مشتری را به هر دو جلب کنید این موضوع می تواند باعث ایجاد مقیاس با متن و تصویر شود.

با استفاده از متون بزرگ، مانند تصویر بالا، می تواند با سایه و تفاوت کنتراست کمک کرد. با استفاده از متن بزرگ می توانید وزن کافی برای حروف اضافه کنید که در آن تقریبا هر تصویر قابل خواندن است.

از رنگ ها استفاده کنید.

contrast 8

contrast 8-1

اضافه کردن یک رنگ همچنین می تواند علاقه بصری را به یک تصویر اضافه کند. سایت های بالا دو رویکرد بسیار متفاوت را در نظر می گیرند: یکی از رنگ های متضاد موجود در تصویر برای نمایش برخی کلمات استفاده می شود، در حالی که دیگری از متن تنها استفاده می کند که تصویر را نشان می دهد. هر دو روش می توانند به همان اندازه موثر باشند.

از رنگ های شفاف استفاده کنید.

contrast

یک اثری که محبوب تر از همه شده است استفاده از رنگ های روشن و ملایم بر روی تصاویر است. این کار به متن  اجازه  می دهد خوانا تر شود. در حالی که این می تواند یک اثر پیچیده انجام دهد، همچنین می تواند یک طراحی خیره کننده ایجاد کند.

رنگی را انتخاب کنید که منافع بصری آن بالا باشد. تعادل این است که رنگ پوشش را به اندازه کافی شفاف برای تصویر نشان دهد، اما نه چندان شفاف است که متن خواندنش دشوار شود. قبل از تسلط بر این ترفند، ممکن است مجبور شوید چند گزینه رنگ و عکس را آزمایش کنید. مطمئن نیستید چه رنگی استفاده کنید؟ با یک پوشش مرتبط با رنگ های نام تجاری خود شروع کنید.

متن و رنگ ساده استفاده کنید.

contrast 10

contrast 10-1“ساده نگه داشتن ” را به متن و تصاویر نیز اعمال کنید. شما واقعا می خواهید مردم به دیدن هر دو عکس و کلمات توجه کنند؟ ترفندهای بیشماری می تواند این اثر را داشته باشد.

هنگام کار با تصاویر، از تایپوگرافی ساده و یک تصویر ساده برای بهترین نتایج استفاده کنید. به یاد داشته باشید بخش مهمی از تصویر را بدون مشکل نشان دهید. طراحی خود را ادامه دهید تا متن قابل خواندن باشد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
رابط کاربری انواع طراحی سایت بر اساس رابط کاربری

زمان مطالعه: 4 دقیقه انواع طراحی سایت به روش های مختلف طراحی سایت در نگاه طراحی رابط کاربری و طراحی های بصری اشاره دارد. در یک تعریف کلی طراحی ...

بیشتر بخوانیم
طراحی بنر تبلیغاتی رازهای طراحی بنر تبلیغاتی موفق

زمان مطالعه: 4 دقیقهبنر تبلیغاتی یکی از راههای تبلیغات در سایت های پرترافیک برای بیشتر دیده شدن وبسایت شماست. برای مثال ممکن است شما در سایت های خبرگزاری یا ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.