طراحی نوشته روی عکس
زمان مطالعه: 10 دقیقه

بهتر است طراحی سایت سفارشی و پایان عمر آن را بیشتر توضیح دهیم ، ده سال پیش، زمانی که بحث در مورد وب سایت جدید خود را به بیان کلمه «قالب» برای یک مشتری، تابو بود.

بارها شده بود که از بیان این کلمه را با تمام هزینه ها به عنوان یک سایت طراحی سایت اجتناب کردیم. اگر این کلمه را حتی بیان می کردیم به سرعت آن را با توضیح اینکه چرا کلمه “قالب” فقط دهانمان بیرون پریده است، گفته خود را اصلاح می کردیم.

با این حال، ما نمی شنویم که یک مشتری بگوید، “این طراحی به نظر می رسد بیش از حد مانند یک قالب است”. با توجه به این ترس، ما به همراه هزاران نفر از طراحان وب دیگر از بحران هویت عظیمی گذشتیم. همه ما فکر می کردیم که هر وب سایت باید سفارشی باشد، زیرا این چیزی است که ما فکر می کردیم مشتریان ما می خواستند. چند سال بعد، متوجه شدم که هیچ چیز نمی تواند بیشتر از حقیقت دلنشین باشد. طراحی سایت سفارشی و پایان عمر آن فرا رسیده است و با ۱۰ دلیل زیر این موضوع را بیشتر شرح می دهیم.

web-design

طراحی بسیار مهم است.

کلمه “سفارشی” نشان می دهد که مشتری بیشتر از طراح وب می داند. همچنین مشتریان را تشویق می کند تا وانمود کنند که طراحان وب هستند و طراحی یک وب سایت بسیار ساده است و یک مشتری می تواند آن را خراب کند.

مشتریان کنترل کننده ها هستند و فکر می کنند که داشتن چشم ها و گشت و گذار در وب آنها را کارشناسان وب طراحی می کند. چند وب سایت شگفت انگیز را طراحی کرده اید که مشتری آن را بعدا نابود کرده است؟ این اتفاق بسیار پیام آوا رخ داده است.

مشتریان هیچ نظری ندارند که سال ها زیادی از تجربه طراحی وب  نیاز است. قبل از انجام هر کار خوب تجربه نیاز است. آنها همچنین نمی فهمند که طراحی سایت حرفه ای و استراتژیک ، در موفقیت آنها در بازاریابی دیجیتال مهم است.

با این حال، به عنوان طراحان وب، ما باید مسئولیت کامل این را اتخاذ کنیم و مشتریانمان را هرگز سرزنش نکنیم. سوء استفاده از مشتری تنها مانع توانایی شما در تغییر و بهبود وضعیت می شود. بنابراین به جایی که مشتریان ما را سرزنش کنیم، فقط کلمه “سفارشی” را به طور کامل از معادله حذف کنید.

کاربران به سفارشی بودن سایت اهمیت نمی دهند.

ما باید کار بسیار خوبی را برای ارتباط با مشتریانمان انجام دهیم که وب سایت ها برای آنها ساخته نشده اند، آنها برای کاربران ساخته شده اند. کاربران اهمیتی نمی دهند که آیا وب سایت شما سفارشی است یا خیر. صادقانه بگوییم، آنها واقعا اهمیت نمی دهند که سایت شما چه زیباست.

کاربران از وب سایت شما برای محتوای و / یا خوانابی از سایت شما بازدید می کنند. کاربران بیشتر به جای اهمیت دادن به این که وب سایت شما سفارشی است یا خیر و به موضوع آن توجه می کنند. وب سایت شما هر چه ساده تر، قابل خواندنی تر و قابل استفاده تر است. کاربران هرچقدر طولانی تر در سایت شما بمانند، و احتمالا بعدا باز خواهند گشت.

در سال ۲۰۱۱ HubSpot یک نظرسنجی را منتشر کرد. در آن ۷۶٪ کاربران گفتند که مهمترین عامل طراحی وب سایت این است که “وب سایت کار من را برای پیدا کردن آنچه که من می خواهم، آسان کند.” و فقط ۱۰ درصد از کاربران گفتند ، “ظاهر زیبا” مهمترین چیز برای آنها است.

همانطور که گفته شد، یک وب سایت سفارشی می تواند به نام برند و موفقیت آنلاین شما آسیب برساند. این یک موضوع تست شده و اثبات شده توسط طراحان وبسایت حرفه ای با سالها تجربه طراحی است. به هیچ وجه این بدان معنی نیست که تم ها همه کامل هستند. هر وب سایت نیاز به چندین تست دارد. اما تا جایی که چیزی  وجود دارد چرا از ابتدا آن را بسازیم؟

فرم تابع عملکرد است.

در وب، “عملکرد” بسیار مهمتر از “فرم” است، زیرا عملکرد خوب به محتوا می انجامد. در دید یک بازدید کننده، “فرم” مشکوک کننده است.  و با کیفیت نیست. مصرف کنندگان به ندرت تصمیمات خرید را براساس اینکه وب سایت شما چگونه است، انجام می دهد. مصرف کنندگان بر اساس سهولت عملکرد و کیفیت محتوای تصمیم گیری می کنند. بنابراین، مشتریان باید اکثریت بودجه خود را به استراتژی محتوا با کیفیت، و نه طراحی سفارشی وب اختصاص دهند. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که از یک طرح پیش طراحی شده استفاده کنید که در آن قابلیت ها و طراحی قبلا توسط متخصصان تست شده و تکمیل شده است، زمان بیشتری برای تمرکز برکیفیت محتوای می گذارید.

قالب ها و تم ها بسیار عالی هستند.

پنج یا شش سال پیش قالب ها و تم ها مناسب نبودند. ما هرگز آنها را به هیچ مشتری توصیه نمی کردیم. سفارشی سازی پیشنهاد ما بود اما امروز نه. وب سایت هایی مانند themeforest.net صنعت را انقلابی کرده اند. طراحان وب با تجربه از سراسر جهان قالب های  و تم های خود را در یک مکان به نمایش گذاشته و می فروشند.

سالها است که آنها فرم و عملکرد این تم ها را بهبود می بخشند. بیشتر وقت خود را برای تمرکز بر محتوای با کیفیت می گذارند.

چرا تم ها بسیار عالی هستند:

 • طراحی تم به عنوان خوب یا بهتر از هر چیزی سفارشی است.
 • عملکرد فوق العاده است.
 • بسیاری از آنها ریسپانسیو هستند.
 • آنها قبلا کد نویسی شده اند.
 • آنها بر اساس سیستم عامل های CMS ساخته شده اند.
 • بسیاری از آنها پشتیبانی و به روز رسانی می شوند.
 • آنها بسیار ارزان هستند.

بیشتر فروش می کنید!

 • سوال: چرا برخی از شرکت های غلات در هنگام نمایش یک کاسه غلات در یک کالای تجاری، به جای شیر از چسب چوب استفاده می کنند؟
 • پاسخ: از آنجا که عکس های چسب خیلی بهتر از شیر به نظر می رسد.

 

 • پرسش: چرا برای فروش آنلاین خودرو بدون تصویر اتلاف وقت است؟
 • پاسخ:  زیرا مصرف کنندگان دوست دارند ببینند که چه چیزی خریداری می کنند.

مشتریان طراحی وب با مصرف کنندگان دیگر متفاوت نیستند. آنها فقط به عنوان ناظرو قادر به دیدن آنچه که می خرند، هستند. مشتریان بالقوه ای که وبسایت آنها واقعا قبل از خرید از سایت شما آن را نگاه می کنند مزیت بزرگی را نسبت به رقابت شما به شما می دهد.

بله، آنها باید با استفاده از لوگو، رنگ ها و محتوا در سایت خود از تخیل خود استفاده کنند اما این عالی است. شما می خواهید مشتریان خودشان تجسم کنند که برند شما روی محصول خود قرار دهند.

برای شما مخالفان؛ بله، ممکن است بدون استفاده از چسب غلات را بفروشید و بله امکان فروش آنلاین خودرو بدون تصاویر وجود دارد. اما، این به احتمال زیاد نیست. به عنوان یک شخص فروشنده، می خواهیم شانس خودمان برای فروش را تا آنجا که ممکن است افزایش دهیم و مشتریان آینده نگر را که وب سایت جدید خود را قبل از خرید آن نشان می دهند، افزایش دهم.

هزینه فرصت.

هزینه فرصت از دست دادن سود بالقوه با انتخاب یک جایگزین نسبت به دیگری است. به عبارت دیگر، هر چه بیشتر در یک پروژه کار کنید، پول کمتری برای پروژه های دیگر خواهید داشت.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم تیم A می تواند یک وب سایت سفارشی را به مدت ۶۰ روز برای ۱۰،۰۰۰ دلار راه اندازی و راه اندازی کند. اما تیم B می تواند چهار تم وب سایت (پشت سر هم) را برای بیش از ۶۰ روز برای هر ۷،۰۰۰ دلار توسعه و راه اندازی کند. در پایان ۶۰ روز، تیم A 10،۰۰۰ دلار درآمد داشته و تیم ب بطور درآمد ۲۸،۰۰۰ دالر خواهد داشت. البته، این فرض می کند که تیم A حتی می تواند در زمان راه اندازی شود.

در اینجا مواردی آمدهاست که شما می توانید به کمک آنها در زمان صرفه جویی کنید. استفاده از تم های آماده باعث می شود یا به طور کامل یا بخشی از آن مورد را از جدول زمانی خود بردارید:

 • Wire Framing
 • بازنگری و تأیید مجدد طراحی چندگانه
 • طراحی موبایل / ریسپانسیو
 • برنامه نویسی CSS و HTML
 • یکپارچه سازی CMS
 • یکپارچه سازی جستجوگرها
 • قابلیت های ارزان تر با استفاده از پلاگین ها
 • فروش همیشه با درآمد برابر نیست.

با ارائه تم ها، نه تنها قیمت ها را کاهش دهیم، اما ما در واقع مانده های سود را افزایش داده ایم. اغلب مشتریانی را که دوست دارند یک طراحی وب سفارشی داشته باشند را اکثر برنامه نویس های وب رد می کنند، زیرا حاشیه های اغلب کمتر است. در حقیقت، آنها می توانند بارها و بارها به خاطر بیاورند که طراحی وب سفارشی به هیچ وجه سودی برایشان نداشته است.

مشتریان جهنمی.

اگرصنعت ساخت وب سایت سفارشی را متوقف شود . سایت ClientsFromHell.net حدود ۸۰٪ از محتوای خود را از دست می دهد. بخش عمده ای از این پست بسیار جذاب، داستان های ترسناک سفارشی وب است. برخی از مشتریان می توانند یک درد واقعی برای شما داشته باشند، و بله، برخی از آنها ممکن است از جهنم باشند.

یک مشتری جهنمی بسیار ساده تر است که هنگام ایجاد تم به جای وب سایت سفارشی کنترل شود. نظرات کمتر، تغییرات کمتر و زمان کمتری برای مشتری وجود دارد.

سایت های ایجاد سایت شخصی.

اگر شما یک طراح وب هستید و شما در مورد وب سایت هایی مانند Wix و ۱and1.com نترسید. آنها نمی خواهند شما را از کسب و کارتان بیرون بکشند. با این حال، آنها ممکن است شما را مجبور به تکامل کرده و تغییر دهند؛ و بدترین کاری که می توانید انجام دهید، مبارزه با تغییر است.

سایت های طراحی وب سایت Do It YourSelf از بازاریابی به مصرف کنندگان و کسب و کار، به آنها می گویند که می توانند وب سایت خود را ایجاد کنند و مصرف کنندگان به طرز جادویی وارد شوند. این کاملا گمراه کننده است اگر شما سایت خود را خواهید ساخت، اما مصرف کنندگان نمی آیند مطمئنا شما می توانید وب سایت خود را ایجاد کنید. شما احتمالا می توانید مبلمان خودتان را طراحی کرده و لباس های خود را نیز طراحی کنید. اما شما نمی توانید مبلمان و لباس های خود را به مشریان بدهید.

مشتریان ما هرگز اصول اولیه طراحی وب سایت و بازاریابی مانند قوانین سلسله مراتب بصری، Razor، فضای منفی، توابع فرم را نخواهند آموخت. مشتریان ما وکلا، املاک، صاحبان رستوران ها، وبلاگ نویسان، کارگزاران، صاحبان سینما، فروشندگان خودرو و غیره هستند. ما طراحی وب هستیم، اما اول ما بازاریابان هستیم!

web-design-

استثنا در طراحی سایت سفارشی.

هر قانون دارای استثناء است، بنابراین قبل از شروع به اعتراض به ما، در اینجا این استثنا آمده است. البته، هنوز هم چند دلیل برای طراحی سفارشی یک وب سایت وجود دارد، اما خیلی زیاد نیست. ما انتظار نداریم سایت هایی مانند آمازون، فیس بوک، بینگ و دیگر مارک های بزرگ برای شروع قالب ها آماده داشته باشند. بخش عمده ای از آنچه که ما در بالا گفتیم مربوط به کسب و کار کوچک و متوسط و شرکت های بزرگ است که ۸۵ درصد از کسب و کار را تشکیل می دهند.

اگر به طراحی سفارشی برای کسب و کار خود نیاز دارید با مشاوران ما در تماس باشید.

 

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

نظر در مورد “طراحی سایت سفارشی و پایان عمر آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

زمان مطالعه: 15 دقیقهسئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.