۳۰ طراحی سایت زیبا و برجسته
زمان مطالعه: 7 دقیقه

انتخاب طرح برای وبسایت‏تان ممکن است کاری دلهره‏آور باشد. بعضی اوقات، مطمئن نیستید که چه چیزی در حال رخ دادن است یا اینکه طراحی سایت شما به چه جهتی سوق پیدا می‏کند. بسیارخب، اینجاست که بایستی اقداماتی برای بهبود شرایط اجام دهید. ما نمی‏خواهیم که شما سردرگم شوید (یا هیچگونه الهام و الگویی نداشته باشید)، بنابراین در این بخش، من ۳۰ طراحی سایت زیبا و مناسب برای وب را با دقت انتخاب کردم که برای طرح شما مفید خواهد بود.

ولی ممکن است بپرسید چه چیز برجسته و مناسب بودن را خاص می­کند؟

اینترنت جای وسیعی است، و سایت شما ممکن است به آسانی در آن آمیخته و گم شود، مگر اینکه شما عمداً طوری آن را طراحی کنید که برجسته و چشمگیر بنظر بیاید. طرح‏های مناسب، مرتب و برجسته نظر افراد را جلب کرده و جستجو را برای کاربران آسان می‏کند. متن ضخیم تاثیرگذار است درحالیکه وبسایت‏های معمولی شلوغ و درهم ریخته سبب می‏شوند کاربران، قبل از اینکه شما فرصت کنید وبسایت خود را آنطور که هست نشان دهید، از آن بگریزند. طرح مرتب و زیبا کمک می‏کند چیزهای اصلی برجسته و واضح بنظر برسند (مانند CTA شما) و سردرگمی را به حداقل می­رساند. موارد زیر را بررسی کرده و نظر خود را بگویید.

در زیر ۳۰ طرح منظم و برجسته برای وبسایت آمده که می‏توانید آنها را الگو قرار داده و از آنها الهام بگیرید.

۳۰ طراحی سایت زیبا که می­توان از آنها الهام گرفت

Everlane

Everlane با تم بازگشت به اصول اولیه (یا نامی که من به آن می‏دهم ، شگفت انگیز جاویدان) که با فونتی ضخیم و طراحی مناسب اشتباه در خواندن را از بین می‏برد.

Catscarf

این سایت عکس بزرگی از یک گربه بسیار مودب را نشان می‏دهد که شال گربه‏ها را پوشیده است (بله درست خواندید ـ شال گربه برای فروش). می­بینیم که نام uber chic برای این شال گربه آمده و CTA آن در زیر آن قرار داده شده است.  کاربران چکار می‏کنند؟ آنها خرید می‏کنند. چه زمانی خرید می‏کنند؟ همین الان!!

THISISPAPER

THISISPAPER

همانند Catscarf، THISISPAPER نیز یک تصویر جذاب با تصویر کامل را نشان می‏دهد که نگاهتان را مستقیماً به سمت CTA جلب می‏کند. یک کپی می‏خرید؟

Falve

گردونه‏ای از تصاویر تمام صفحه غنی از رنگ با یک فونت sans serif ساده و مناسب، که در صفحه نخست به شما خوش آمد می‏گوید و از شما می‏خواهد که در آن سایت بمانید.

Brave People

سایت Brave People را چک کنید و خواهید دید که با یک طراحی عالی و پرشکوه به شما خوش آمد می‏گوید. عکسی بزرگ و زیبا و یک طرح پارالاکس بخوبی با تاثیری ساده بر تصاویر گروه با هم ترکیب شده‏اند.

Intersection

سایت Intersection شما را به خیابان یک شهر بزرگ می‏برد، درحالیکه دارید به یک آسمان­خراش نگاه می‏کنید ـ و مستقیماً به منوی سایت.

می‏دانید چه چیز دیگری طراحی سایت شما را زیبا میکند ؟

آیا دوست دارید با پروژه‏های طراحی جالب و چالش برانگیز سروکار داشته باشید؟ دوست دارید با حل مسائل تجاری پیچیده برای مشتریان باهوش و مشتاق با طراحی نوآورانه‏، هیجان زیادی به دست آورید؟ آیا یک جای خوب پیدا کردید که در آن از یک فنجان قهوه عالی بهنگام صبح لذت ببرید؟ عجیب است ولی ما اینکار را انجام دادیم! مابدنبالطراحهایUX/UIخوبو با سابقه مثلشماهستیم. ببینید که کار کردن با ما چگونه است.

Harry’s

با گردونه‏ای دیگر از عکسها، سایت Harry’s ، تصاویری با کیفیت با فونت sans serifرا به نمایش می­گذارد. هر اسلاید حاوی توصیفی خلاقانه از ریش تراش ها ولوازم جانبی آنها می‏باشد.

ساعت‏های GC

ساعت‏های GC به شما طرحی ابدی و جاودان ارائه می‏کنند: نسخه‏ای مناسب در کنار تصاویری باشکوه و برجسته.

Squarespace

گرافیک های برهم کنش؟ بله لطفاً! Squarespace تصویری برجسته را توسط انیمیشن عالی به نمایش می­گذارد.

Jun Lu

این شرکت طراحی وب سایت به کار خود وارد است. یک پس زمینه خاکستری کم رنگ سبب می‏شود تصاویر محصولات در مرکز توجه قرار گیرد.

Jonathan Decosta

تنها یک کلمه: سیاه و سفید. این سایت تنها نشانگر میزان برجستگی و رنگ سیاه و سفید می‏باشد.

Escape Committee

رنگ قرمز یک رنگ قدرتمند است، و Escape Committee به طور خاصی از آن بعنوان رنگ برجسته خود استفاده می‏کند.

Wondersauce

تضادها در Wondersauce جلب توجه می‏کنند، یک شرکت توسعه‏ی دیجیتال که از فونت سفید و مناسبی بر روی یک پس زمینه طرح  چوب طبیعی استفاده می‏کند.

Nixon

Nixon سایت خود را به تقارن دو سویه تقسیم می‏کند، که در هر سو یک جنسیت نمایان است. عکس‏های سیاه و سفید از یک زن و یک مرد با یک منو سه گزینه‏ای، که کاربران را دقیقاً به جایی که باید بروند هدایت می‏کند.

IWC Schaffhausen

IWC Schaffhausen از کامپیوتر به بازدیدکنندگان پنجره‏ای رو به طبیعت را نشان می‏دهد، تا آنها را به کلکسیونآکواتایمر معرفی نماید؛ این طرح بطور غیرمنتظره‏ای برای سازندگان ساعت زیباست.

Doug Aitken: منبع

چند عکس به همراه یک موسیقی آرام در صفحه به معرفی سایت می­پردازند. بعد از این مقدمه، مصاحبه های تصویری با افراد خلاق در پروژه هایشان نشان داده می­شود. یک نکته­ی مهم، همانطور که قبلاً گفتیم، ویدئو می­تواند مستلزم دقت زیاد باشد.

Spotify

آزادانه اسکرول کنید و قول می دهیم که شما انفجاری از طراحی را مشاهده خواهید کرد. عکس هایی بزرگ و با کیفیت بالا در صفحه نقش بسته اند. صفحه ای که توسط اسکرول پارالاکس پر شده و CTA در آن به وضوح دیده می شود.

 Britney Spears

این بریتنی است. ولی با جدیت تمام، تیم طراحی آن را با یک تصویر با کیفیت و فقط عکس بریتنی ترکیب کرده است. چون بریتنی نیازی ب معرفی ندارد.

Google Glass

گوگل گلس حاوی تصاویر تمام صفحه جذابی از افراد مختلفی است که عینک های گوگل گلس پوشیده اند، در موقعیت های متفاوت برای انتخاب طرح ساده ولی در عین حال عالی.

 Shaun White

این سایت با یک تصویر اکشن فوق العاده از خود در ابرها به شما خوش آمد می گوید. اگر به اسنوبرد علاقه دارید قطعا این تصویر توجه شما را جلب می کند.

Jack Daniels

به محض اینکه از صفحه تایید سن بگذرید، برند سیاه و سفید در صفحه نخست ظاهر می شود، که با یک گردونه­ی شامل ویسکی های متنوع به شما خوش آمد می گوید.

Crop the block

Crop the block به طور حقیقی اعتبار فیلمسازی خود را با یک انتخاب عالی از کلیپ های ویدیویی جذاب و صفحه آرایی زیبا به معرض نمایش می گذارد.

Symbolset

یک پس زمینه با رنگ های متغیر با متن سفید متحرک این سایت را منحصر بفرد کرده است.

Whiteboard

Whiteboard با طراحی تک صفحه­ای، کنتراست های چشمگیر و افکت های mouseover (افکت هایی که توسط حرکت ماوس بر روی آیکون ها ظاهر می شوند) سایتی بسیار موثر خلق کرده است.

Liberio

Liberio بیانگر سادگی با طرحی صاف و ثابت است. سایت با گرافیک های جذاب و گیرا بر روی یک پس زمینه طلایی ملایم همراه است. آثار گرافیکی شاد و صمیمانه افراد، نمایش سه گروه بالقوه از کاربران محصول، چشمک و لبخند به شما، که ایده و طرحی خوب بنظر می رسد.

Dropbox

Dropbox یک ورودی زیبا در صفحه نخست خود طراحی کرده که دارای پس زمینه سفید و تصویر آبی می باشد.

Simon Marcarino

هــــی، عنوان صفحه گویای امر است و من موافقم: طراحی فوق العاده. مارکارینو از رنگ های برجسته با طرحی از خانه زنبور کوچک ترکیب شده با افکت ماوس اوور چشمگیر استفاده کرده است.

Cambridge Healthcare

ارائه دهندگان خدمات درمانی به ندرت وبسایت هایی با طرح زیبا دارند، ولی کمبریج این ویژگی را دارد. اطلاعات حیاتی و مهم در یک طرح آبی تک رنگ به معرض نمایش گذاشته شده است.

Pulse

با صفحه ای که بصورت افقی توسط رنگ و متن تقسیم شده، Pulse کنتراست چشمگیری با گرافیک های مناسب و ساده ایجاد کرده است.

Dropify

رنگ های گرم، درخشان و مهیج، ناحیه اصلی این طرح تک صفحه ای را بسیار چشمگیر کرده است. بعلاوه در پایین صفحه رنگ های روشن با پس زمینه سفید و ساده کنتراست ایجاد کرده­اند.

خب اوضاع از چه قرار است؟

احتمالاً در بسیاری از این طراحی وب سایت ها نوعی تشابه و اشتراک مشاهده کردید. تصاویری با کیفیت بالا به همراه فونت سفید غیر serif بر روی پس زمینه رنگی. اگرچه آن طراحی نیازمند دقت است، آنها تنها راه­های طراحی نیستند که شما می توانید در آن قدم بگذارید. طراحی وب برجسته، زیبا و از نظر بصری مهیج را می توانید در شکل های مختلفی مشاهده کنید، از گرافیک های ویدیویی گرفته تا گرافیک های ثابت، سیاه و سفید گرفته تا رنگ های چشمگیر و عکس های پس زمینه ای تا عکس های اسلایدی. برجستگی در ویژگی ها و حالت های مختلفی دیده می شود و این به شما بستگی دارد که چه نوع ویژگی را که به درد پروژه­ی شما می خورد انتخاب کنید.

خوشبختانه، شما الگوها و الهامات زیادی گرفتید از اینه چطور طراحی سایت خود را قوی کنید. نظرات خود را در رابطه با این گزینه ها با من در میان بگذارید ـ و اینکه در رابطه با طرح مناسب و برجسته چه عقیده ای دارید. ما از نظرات شما استقبال خواهیم کرد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

2 نظر در مورد “۳۰ طراحی سایت زیبا و برجسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

زمان مطالعه: 15 دقیقهسئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.