وب سایت شاد

در مطالب الهام بخش این هفته میخواهیم با نگاه کردن به تصاویر دوستانه، روی چهره هایمان لبخند بگذاریم.

طراحی سایت عاطفی

احساسات بخش بسیار مهمی از تجربه کاربری است؛ به کاربران کمک میکند وقتی به یک وب سایت سر میزنند چیزی احساس کنند و احتمالا بیشتر درگیر و متمرکز شوند و با هرچیزی که قصد دارید ارائه کنید بهتر ارتباط برقرار میکنند. اگر مطلب “طراحی برای احساسات” را خوانده اید، این ایده را به یاد خواهید داشت که احساسات در طراحی “تجربه ای برای کاربران به همراه دارد که باعث میشود احساس کنند در طرف دیگر ارتباط یک شخص قرار دارد و نه یک ماشین”. –آرون والتر

شادی یک نمونه از این احساسات است؛ احساس خوب بودن، خوشی و شوق. اگر طراحی سایت شما بتواند این احساسات را تحریک کند کاربرانتان به سرعت احساس راحتی خواهند کرد و به دنبال راهی برای رابطه ای خوب میگردند.

چگونه میتوانید شادی را بین کاربران خود ترویج کنید؟یک راه قدیمی خوب استفاده از چهره های خندان کاریکاتوری است، پس اجازه دهید چند مثال ببینیم!

چهره های شاد در طراحی سایت

webdesign happyاین پسر چقد خوشحال است؟  او بخشی از جامعه گوگل ترنسلیت است؛ جوان، زرنگ در فناوری و کمک رسان. استفاده از اشکال هندسی ساده چیزی است که مکررا در این مجموعه میبینید. آنها جالب اند و تفسیرشان آسان است و کاربران را در سهولت قرار میدهد.

همچنین شایان ذکر است: این تصاویر به صورت فایل PNG قرار میگیرند –بافت درشت، فایل SVG بیش از حد سنگین میکند که قابل استفاده باشد.

happy websitehttp://worldseasiestdecision.org/en-us/

“آسان ترین تصمیم جهان” یک وب سایت است که برای کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد ۲۰۱۵ راه اندازی شد. این وبسایت هم از بافت مشابه تصاویر گوگل ترنسلیت استفاده کرده است که فضایی پذیرا، گرم، مثبت و اخلاقی ایجاد میکند.

بررسی های دقیق تر مجموعه عظیمی از تصاویر که در ساخت این صفحه بکار رفته اند را نشان میدهد –از جمله یکسری انیمیشن دوست داشتی که در پایین آمده است:

وب سایت شاد و خوب

اشکال هندسی بیشتر و یک PNG دیگر در اینجا دیده میشود. این تصویر ساده را میتوانید در ۴۰۴ page of castle.io, پیدا کنید که سعی دارد نا امیدی را از کاربرانی که لینک های خراب را دنبال کرده اند بگیرد. البته در این تصویر لبخندی دیده نمیشود که البته برای این موقعیت هم مناسب نمی بود.

وب سایت شاد

اگر قرار باشد شدیدا صادق باشم، میگویم که این هشت پا میتوانست از پدیده ثبت نام کمی هیجان زده تر باشد اما لوگو کاربنمید هر کمبود شادی در اینجا را پر کرده است. این اولین مثال ما از استفاده از SVG است.

طراحی وب سایت شادبا این حال این افراد واقعا در کار خودشان خوشحال اند. شرکت “کثیفی برای شستشو” که زمانی که اساس کشی دارید برا تمیز کردن خانه شما می آید مجهز و آماده کار هستند. این تصویر همچنین با SVG و پیش زمینه و پس زمینه منظره ساخته شده که بسته به اندازه نمایشگر حرکت میکند و تغییر اندازه میدهد و جابجا میشود.

طراحی وب شادگوگل هر سال به خاطر ردیاب بابانوئل (Santa Tracker) مورد تحسین قرار گرفته است. اشکال هندسی بیشتر و یک گونی پر از احساس خوب.

شادstuffandnonsense.co.uk

شامپانزه ها در stuffandnonsense.co.uk که از یک تبلیغ تلویزیونی کلاسیک از دهه ۱۹۷۰ الهام گرفته شده اند حتما میتوانند لبخند در چهره کاربر ایجاد کنند.این آخرین مورد در سری تصاویر واکنشگرا است که در سایت “چیز ها و مزخرفات” توسط جاش کلیلند تصویر سازی و سارا سویدان اجرا شده است. مرورگر خود را کوچک کنید و متوجه خواهید شد که (به لطف فیلتر های SVG) اشباع رنگ کم شده و حس نوستالژیک به تصویر اضافه میکند.

سایت خوشحالدر مورد این تصویر میتوانید در سایت Stuff and Nonsense بیشتر بخوانید.

طراحی وب لبخندحالا مناظر بیشتر متحرک؛ یک نگاه به این روحیه شاد از سایت bysusanlin.com بیاندازید! به سمت پایین صفحه حرکت کنید تا ببینید که شخصیت های ۸ بیتی خوشحال در این منظره راه میروند. شخصیت ها و منظره همگی تصاویر PNG هستند که با استفاده از CSS سر جای خود قرار گرفته اند. یکسری سفارشی سازی های جی کوئری در مقادیر خاصی از اسکرول کردن جای شخصیت ها را تغییر میدهد –به زودی منتظر آموزش این تکنیک باشید.

طراحی وب سایت شاد و لبخندقیافه هایی که روی سایت www.passweird.com قرار دارد احتمالا احساس خوب بودن را منتقل نمیکند اما این کتاب مصور عجیب و غریب قطعا تداعی کننده نوعی احساس است. طنز و طراحی آن لبخند به لب میاورد، اگرچه از نوع کمی ناراحت کننده اش.

وب سایت خوباین یکی بیشتر مورد پسند است: “بزن قدش” و اعضای شاد یک جامعه در انجمن های دراپباکس (Dropbox). در واقع دراپباکس همیشه طرفدار اینطور چیزها بوده است –تصاویر نقش مهمی در برند سازی، زبان بصری و لحن آنها ایفا میکند.

وب دیزاین شادwww.dropbox.com/plans

وب سایت شاد و لذتبخشخش “خواندن” یک کتاب فروشی استرالیایی با طرح های پر انرژی از اثار اسلو دیوی از مردمی که در حال خواندن هستند پر شده است. بنر اصلی در بالا از مجموعه از بلوک ها ساخته شده، که هریک از آنها از اسپریت PNG پس زمینه استفاده میکند. وقتی اندازه صفحه کاهش پیدا کند بلوک ها حذف میشوند که به طور منظم با پس زمینه را فضای در دسترس تطبیق دهند.

اگر تا بحال از Basecamp استفاده کرده باشید میدانید که عاشق تصاویر نقاشی شده هستند. در اینجا برخی از اعضای تیم آن ها را میبینید که دندان های سفیدشان را نشان میدهند:

مردم با سایت خوب

وب سایت لذتبخش

وب دیزاین لبخندساز

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

تجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول را به شکلی ...

بیشتر بخوانیم
اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت

امروزه قابلیت استفاده به یک وسیله و کالای مناسب تبدیل شده است. در طول چند سال گذشته، ما از استاندارد های خاصی در طراحی وب سایت استفاده کرده ایم. برای ...

بیشتر بخوانیم
بهبود وفاداری مشتری توسط UX

وقتی یک پیوند اعتماد بین یک شرکت و مشتری های آن شرکت برقرار می کنید، شما این رابطه بین سرویس دهنده و مشتری را حفظ و پیگیری می کنید. ...

بیشتر بخوانیم
آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.