سرمایه گذاری بر طراحی ux
زمان مطالعه: 5 دقیقه

وب سایت شما ممکن است عالی به نظر برسد، اما آیا اطمینان دارید که برای بازدیدکنندگان  این امر شهودی است؟ همه ما از بازدید وب سایت ضعیف طراحی‌شده ناامید شده، و به گوگل برمی گردیم تا وب سایت بهتری برای جست جوی مطالب پیدا کنیم.در واقع، ۷۵ درصد از کاربران براساس طراحی سایت شما قضاوت می‌کنند. اشتباهات ظریف می‌توانند مشتریان احتمالی شما را به رقبای شما ارسال کنند. طراحی تجربه کاربر (طراحی UX)، با هدف ارایه بهترین تجربه ممکن به کاربر در هنگام تعامل با محصول دیجیتال شما انجام می‌شود.

UX-Design-for-Business

طراحی ux همچنین مبتنی بر پایه اصول علمی تعامل است،و معامله بسیار بزرگی نیز می باشد. در حالی که احتمالاً شنیده‌اید که باید در طراحی UX سرمایه‌گذاری کنید، آیا واقعاً می‌دانید چرا؟ در این مقاله ۶ دلیل ارائه شده است، که ارزش سرمایه گذاری بر طراحی UX را برای سال‌های آینده اثبات می‌کند.

افزایش فروش

فکر می کنید چگونه 99 درصد سرمایه گذاری شما برمی گردد؟ درست است، تحقیقات نشان می‌دهد که اگر یک دلار در UX سرمایه‌گذاری می‌کنید می‌توانید انتظار بازگشت ۱۰۰ دلار در دراز مدت را داشته باشید. در حقیقت، مطالعه ۴۰۸ شرکت نشان می دهد که، سرمایه‌گذاری UX ارتباط مثبتی با بازده فروش دارد.به طور متوسط، شرکت‌هایی که بیشترین سرمایه‌گذاری UX را اشته اند، یک افزایش فروش ۷۵ درصدی  را مشاهده کرده اند. درست است که طراحی UX به معنای افزایش فروش می باشد، اما اگر کسب پول کافی نباشد که به شما ارزش این طراحی را ثابت کند، نگران نباشید. دلایل زیادی وجود دارد که به شما نشان می دهد، چرا باید هزینه خود را  در این راه سرمایه‌گذاری کنید.

نرخ بازده بیشتر

معمولا وب سایت هایی که طراحی ux ضعیفی دارند، با نرخ بازده پایینی رو به رو می شوند. با این حال، دانستن این که چه چیزی در مورد سایت شما مورد پسند نیست، کار دشواری است. این موضوع می‌تواند به دلیل، انجام دادن بیش از حد فراخوانی به عمل، خدمات نامشخص و یا فهرست‌های ضعیف برجسته باشد. حتی ممکن است دلیل این موضوع چیزی باشد که شما نمی‌توانید آن را ببینید. یک نوار جستجو از دست رفته، یا یک تابع خاص که برای حفظ فاصله حذف کرده‌اید. شاید این هیچ یک از موارد بالا نیست. در حقیقت یک شانس خوب وجود دارد که صفحه دسکتاپ شما برای جهت‌یابی آسان است. با این حال، اگر صنعت شما (مانند اکثریت سایت ها) بیشتر ترافیک خود را از دستگاه‌های تلفن همراه می‌بیند، پس باید یک طراحی کاربری طبق دستگاه های تلفن همراه،  نیز فراهم کنید. نیازی نیست که این طراحی خیلی هم پیچیده باشد. اگر احساس می‌کنید میزان بازده شما بیش از حد بالا است، از سنجش گوگل برای مقایسه داده‌های خود در صنعت خود، و مقابل رقیبان استفاده کنید. این کار را دوباره بعد از سرمایه‌گذاری UX انجام دهید و ارزش شهودی آن را مشاهده خواهید کرد. تغییرات پس از مشاهده سرمایه گذاری ux، ممکن است ساده باشند، اما شما باید در UX سرمایه‌گذاری کنید تا بفهمیم که به کجا نیاز دارند. تنها در این صورت می‌توانید یک پلت فرم ایجاد کنید که بتواند بازدید کنندگان را از اولین برداشت تا نقطه تبدیل به کابران نهایی نگه دارد. سرمایه گذاری در طراحی UX سرمایه گذاری در سفر مشتری است، که مهم ترین موفقیت هر کسب و کار می باشد.

benefit of ux

تبلیغات آزاد

شما نیاز دارید بازدید کنندگانتان، از کل خدمات شما راضی باشند و نه تنها از عنصر اصلی شما. اگر شما یک غذا شگفت انگیز در  رستورانی بخورید، اما سرویس آن رستوران مناسب نباشد، احتمالا شما آن را توصیه نمی کنید. اگر یک بازدید کننده وب ، چیزی را که شما پیشنهاد می‌کنید دوست داشته باشد، اما متوجه شود که یک دردسر برای رسیدن به آن وجود دارد، احتمالا کاربران  در مورد آن تردید خواهند کرد. شانس خوبی وجود دارد که آن‌ها خوشحال باشند، اما به آرامی خوشحالی می کنند. در مقابل،کاربران کاملا راضی تعریف کسب‌وکار شما را ، دور و دورتر خواهند برد . بهبود تجربه کاربر یک روش بسیار غیر مستقیم برای اعتبار سنجی آنلاین و یک کانال آزاد برای کسب و کارتان است.

کاهش هزینه‌های پشتیبانی مشتری

طراحی نا آگاهانه، بازدیدکنندگان را قادر به یافتن اطلاعات ضروری می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که هم سردرگمی برای کابران پیش بیاید، و هم صف پشتیبانی شما افزایش یابد. رسیدگی به درخواست‌های مکرر مشتری مستلزم زمان و نیروی کار نیز می باشد. در طول زمان این موضوع می‌تواند یک تخلیه واقعی و غیرضروری بر روی منابع باشد. سرمایه گذاری در آزمایش قابلیت، به عنوان بخشی از بهبود طراحی UX شما می باشد، و به وسیله آن می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پرس و جوهای رایج در هسته طراحی شما قرار دارند. برای اندازه‌گیری سودخود، دو زمان قبل و بعد از سرمایه‌گذاری روی طراحی ux را پی‌گیری کنید. شما با این بررسی متوجه خواهید شد، که با گذشت زمان نیز می‌توانید منافع خود را حفظ کنید.

اجتناب از هزینه های طراحی مجدد

بعد از سرمایه‌گذاری قابل‌توجه در طراحی کاربر پسند، توجیه مخارج بیشتر  به خصوص در مورد آن چه که می‌تواند به عنوان یک امر غیر ضروری در نظر گرفته شود، دشوار است.اما به این کار اعتماد کنید، از یک تجربه بهینه کاربر در هنگام طراحی استفاده کنید، و آن هزینه باز می‌گردد تا شما را به منافع برساند. تمرکز بر طراحی ux تضمین می‌کند که شما کم‌ترین مقاومت را برای برآورده کردن نیازهای کاربر دارید. همچنین، این سرمایه‌گذاری در مرحله توسعه ارزش خود را به صورت بازبینی‌های کمتری اثبات خواهد کرد. شما نه تنها با این کار، هزینه‌های طراحی مجدد را پس‌انداز می‌کنید بلکه سطح بالاتری از درک مشتری را به دست می‌آورید. مزیت این طرح فراتر از طراحی مجدد  است و به شما کمک می‌کند کم‌تر در حوزه‌های دیگر کسب‌وکار خود صرفه‌جویی کنید.

ux-equals-money

حفظ مشتری و وفاداری به برند 

تجربیات منفی تمایل دارند با ما بمانند. تنها یک دیدار نا خوشایند کاربر از سایت، می تواند باعث سوئیچ او به سایت های دیگر، جهت منافع بازدید کننده باشد. خبر خوب این است که، این موضوع در جهت مخالف هم صدق می کند. هر تجربه مثبتی که کاربران از سایت شما دارند، اعتماد بیشتری از برند شما کسب می‌کنند. مردم روابط خود را با برندهایی که از آن‌ها لذت می‌برند شکل می‌دهند، و احتمال بیشتری دارند که در آینده وفاداری خود را نیز ابراز کنند. سرمایه‌گذاری در طراحی UX نه تنها به تجربه کاربر فعلی کمک می‌کند، بلکه شما همچنین در طول عمر برند خود سرمایه‌گذاری می‌کنید و رضایت بیشتری به گروه هدف اصلی خود ارائه می‌دهید.

تجربه با کیفیت کاربر در حال حاضر تبدیل به یک تفاوت اساسی بین کسب و کارها شده است.حقیقت این است که در مورد بیشتر بازدید کنندگان، شما تنها چند دقیقه وقت دارید تا تاثیر مورد نظر خود را خلق کنید. طراحی UX تفاوت اساسی در یک وب سایت ایجاد می کند،  که بازدید کنندگان را حفظ کرده یا آن‌ها را به وب سایت رقبا می‌رساند.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت

زمان مطالعه: 11 دقیقهامروزه قابلیت استفاده به یک وسیله و کالای مناسب تبدیل شده است. در طول چند سال گذشته، ما از استاندارد های خاصی در طراحی وب سایت استفاده ...

بیشتر بخوانیم
بهبود وفاداری مشتری توسط UX

زمان مطالعه: 11 دقیقهوقتی یک پیوند اعتماد بین یک شرکت و مشتری های آن شرکت برقرار می کنید، شما این رابطه بین سرویس دهنده و مشتری را حفظ و ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.