سایت های واکنش گرا و برنامه های موبایل

همان طور که ممکن است درک کرده یا شنیده باشید، ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که، دستگاه‌های تلفن همراه بیشتری نسبت به مردم در جهان وجود دارد. دستگاه‌های تلفن همراه آسان‌ترین، سریع‌ترین و بدون تردید رایج‌ترین شیوه‌ای هستند که مردم امروزه اینترنت را جستجو می‌کنند. به هر حال به نظر می‌رسد، که این گرایش تنها با گذر زمان رو به افزایش است. غول‌های تکنولوژی در حال حاضر تغییر کرده است، و خود را با این واقعیت تازه تطبیق داده‌اند. گوگل نیز قانون خود را برای طرفداری از سایت های واکنش گرا، در نتایج خود تغییر داد و ابزارهای بسیاری را برای کمک به هر صاحب وب سایت، برای تحلیل و تعمیر این که چگونه سایت آن‌ها به  دستگاه های تلفن همراه مختلف واکنش می‌دهد، راه‌اندازی کرده‌است. تنها سال گذشته رشد این بازار باور نکردنی بود و تمام شاخص‌ها حاکی از آن بودند که، این گرایش به زودی تغییر نخواهد کرد.

طراحی سایت واکنش گرا
براساس این اطلاعات، می‌توانیم نتیجه بگیریم که اگر شما یک وب سایت دارید که به درستی بر روی دستگاه‌های همراه عمل نمیکند،یا به عبارت دیگر جزو وب سایت های واکنش گرا نمی باشد، قطعا فرصت‌های کسب‌وکار را از دست می‌دهید، و امید به رشد آنلاین می‌تواند تا ۶۰ درصد در سایت شما کاهش یابد.
اما در این مقاله ما راجع به آمار این ارقام، و این که شما چقدر نیاز دارید کسب و کار آنلاینتان پاسخگو باشد، بحثی نمی کنیم؛ بلکه بحث ما در مورد تفاوت بین طراحی واکنش گرا  و برنامه‌های آنلاین موبایل است. اجازه دهید وارد آن شویم.

طراحی وب سایت های واکنش گرا

هنگامی که فردی که از یک گوشی هوشمند یا تبلت استفاده می‌کند، یک وب سایت واکنش گرا بسیار خوب رفتار خواهد کرد. قطعا با توجه به نوع دستگاه مورد استفاده بازدیدکننده، چیزهایی وجود دارند که شما می‌توانید برای پنهان کردن یا نشان دادن آن به کاربران انتخاب کنید، اما همه آن‌ها به نسخه دسکتاپ شما بسیار نزدیک هستند. این نکته تنها چیزی که شما نیاز دارید، به عنوان طراح یک وب سایت واکنش گرا در نظر بگبربد، و گوگل، بینگ و دیگر موتورهای جستجو و غول‌های تکنولوژی از آن تقدیر خواهند کرد. این موضوع به طور معمول زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که شما با فردی قراردادی ایجاد کنید، که کار طراحی  و توسعه وب سایت تان را انجام  دهد، توجه داشته باشید که، قیمت توسعه یک وب سایت واکنش گرا نباید تفاوت زیادی با آن چه که برای نسخه دسکتاپ ایجاد شده است، داشته باشد.

برنامه های آنلاین تلفن همراه 

از سوی دیگر ، یک برنامه کاربردی تلفن همراه همان چیزی است که، شرکت‌های بزرگ‌تر در حال اجرای آن هستند؛ تا تجربه کاربری بازدیدکنندگان خود را افزایش دهند. به عنوان مثال، سایت آمازون را در نظر بگیرید؛ شما می‌توانید به سرعت متوجه شوید که، برنامه های آنلاین تلفن همراه آن با چیزی که شما در کامپیوتر خود می‌بینید، تفاوت زیادی دارد، همچنین متوجه تفاوت طراحی سایت آمازون در دستگاه های تلفن همراه، و برنامه های کاربردی آن خواهید شد.
برنامه‌های آنلاین تلفن همراه یک بحث کاملا  متفاوت از خود سایت هستند، اما به مالکان تجاری ابزار پیچیده ‌تری را می دهد، که برای نزدیک شدن بازدید کنندگان به روش بسیار متفاوت و راه مستقیم تر کمک می کند. برنامه های آنلاین تلفن همراه، علاوه بر این که تجربه متفاوتی برای کاربران دارند، اطلاعات و ابزارهای زیادی وجود دارد، که فقط به کاربران تلفن همراه اختصاص داده شده است، GPS ، notifications ، طراحی بهتر ، مرور آسان‌تر ، خدمات اختصاصی ، اطلاعات دقیق و سایر خدمات را می توان جزو مزایای برنامه های آنلاین تلفن همراه دانست؛ علاوه بر همه این ها، ما می توانیم برای همیشه از برنامه های کاربردی تلفن همراه استفاده کنیم.

mobile apps

البته این نکته را در نظر بگیرید، معمولا همه چیز به قیمت می‌رسد، و یک برنامه کاربردی تلفن همراه، قطعا بیش از وب سایت های واکنش گرا هزینه خواهد داشت، اما بسته به کسب‌وکار شما و بودجه ای که برای کارتان تعیین کرده اید،باید تصمیم بگیرید بین طراحی سایت واکنش گرا، و یک برنامه کاربردی تلفن همراه کدام یک را انتخاب کنید. شاید شما بخواهید برای کسب کار خود هردوی آن ها را در کنار هم داشته باشید ، همه چیز بستگی به چیزی دارد که در ذهن شما وجود دارد، و جزئیات مربوط به کسب‌وکارتان.

نیاز به وجود برنامه کاربردی تلفن همراه

بعد از خواندن در مورد تفاوت بین طراحی سایت واکنش گرا و برنامه‌های آنلاین تلفن همراه، که باید سوال بعدی شما باشد. اگر شما یک وب سایت دارید، برای شما آسان است که به آمار خود نگاه کنید تا بفهمید چند نفر از سایت شما با استفاده از ابزارهای تلفن همراه بازدید می‌کنند، سپس طبق آمار به دست آمده به نرخ جهش بازدیدها نگاهی بیندازید، و بعد از آن با کمک ابزار های تجزیه و تحلیل برای درک رفتار کاربران ، و این که چه زمانی و به چه علتی سایت شما را ترک کرده اند، تحقیقاتی انجام دهید. مطالعه تجزیه و تحلیل وب سایت شما، پاسخی بهتر از هر کسی به شما می‌دهد. از آن جا می‌توانید میزان از دست دادن کسب و کارتان را مشخص کنید، و همچنین ممکن است به شما ایده‌هایی بدهد، تا آن چه که برای حل این مشکل نیاز دارید، را پیدا کنید.
اگر صاحب یک وب سایت نیستید، اولین و بزرگ‌ترین توصیه ما به شما این است که، یک شماره تماس به ما بدهید. ما می‌توانیم برای شما یک سایت حرفه ای در دوره بسیار کوتاه بسازیم، و چیزی به شما تحویل دهیم، که نه تنها شما احساس غرور کنید، بلکه برای شما کارساز است .

وب سایت های واکنش گرا

نتیجه گیری

انتخاب بین یک سایت واکنش گرا و یک برنامه کاربردی تلفن همراه یک مشکل سیاه و سفید نیست. تصمیم گیری باید بر اساس اهداف و منابع کسب و کار شما انجام شود. در حالی که برنامه های کاربردی تلفن همراه عموما تجربه شخصی تری را ارائه می دهند، وب سایت های واکنش گرا می توانند مخاطبان بیشتری  را جذب و سرمایه بیشتری را ذخیره کند. علاوه بر این، یک رویکرد تلفن همراه می تواند به طور منطقی شامل هر دو گزینه باشد.

اگر شما صاحب وب سایت نمی باشید، اولین و بزرگ‌ترین توصیه ما به شما این است که، یک شماره تماس به ما بدهید. ما می‌توانیم برای شما یک سایت خوب در مدت کوتاه بسازیم، و چیزی به شما بدهیم که نه تنها شما احساس غرور کنید، بلکه برای شما کارساز است .

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

سئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO Checklist)  کمک می‌کند ...

بوت استرپ چیست بوت استرپ Bootstrap چیست ؟

بوت استرپ Bootstrap مجموعه ای از ابزارهای رایگان برای ایجاد صفحات وب و نرم افزارهای تحت وب است که شامل دستورات HTML، CSS و توابع جاوا اسکریپت جهت تولید ...

بیشتر بخوانیم
css چیست CSS چیست ؟

وقتی شما اقدام به طراحی سایت می کنید پایه و اساس این کار دو زبان برنامه نویسی Cascading Style Sheet)CSS)  و HTML است. در یک تعریف ابتدایی می توان ...

بیشتر بخوانیم
آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.