تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

زنان در طراحی سایت

جایگاه زنان در صنعت طراحی سایت

به اطراف خود در جایی که هم اکنون نشسته اند نگاه بیندازید . چند تا  خانم در جلسه طراحی خود می بینید؟ چند تا خانم در سیستم طراحی شما وجود دارد ؟ چند تا خانم در حال کارکردن بر روی پروژه های طراحی سایت هستند .

ما یک مشکل صنعتی داریم . خصوصاً طراحی وب شبیه به یک باشگاه مردانه ی  کاملاً مجزا به نظر می رسد . اما چرا ؟ نباید به این گونه باشد. این روز ها من در حال انجام کارهای متفاوتی هستم و یک مقاله شخصی در مورد احساساتم به عنوان یک زن در این شغل دارم می نویسم . امیدوارم همه ی آن را بخوانید و از این بحث لذت ببرید :

طراحی سایت یک صنعت یکنواخت است :

به عنوان شخصی که در مقام یک برنامه نویس مستقل کار می کنم ، هیچ وقت به این فکر نکردم که با چه کسی دارم کار می کنم . بیشتر ارتباط ها از طریق ایمیل هستند . بعضی از آنها توسط تلفن ، اما جلسات کمی وجود دارد که افراد زیادی هم در اطراف میز نشسته اند . و بیشتر وقت ها به این فکر نمی کنم من یکی از زنها ( اگر تک باشم ) در این جلسات هستم .

این موضوعی است که در هنگام طراحی سایت پیش می آید ،  هنگام پروژه های برنامه نویسی وب ، با پروژه های طراحی کتبی و برند ها  .  گاهی اوقات حتی متوجه آن هم نمی شویم ؟

اما مشکلی در اینجا وجود دارد . بقیه زنها کجا هستند ؟ چرا در پروژه های طراحی و تحت وب کار نمی کنند آیا ما یک نا بهنجاری  یا مشکل  فرهنگی داریم که باعث می شود زنان به سمت این کار نیایند ؟

روزنامه ی ویرد ، مقاله ای  با عنوان ” برابری در سن دیجیتال ” در ویرایش نوامبر نوشت . و این دقیقاً چیزی است که باعث می شود در مورد آن فکر کنم ، این احتمالاً یکی از اولین  مجلاتی  است که تمام آن را به طور کامل خواندم .

و مسئله این است : طراحی یک صنعت یکنواخت است .

این موضوع فقط در مکان های دارای تکنولوژی برتر مانند سیلیکون وکی ، مطرح نیست ، بلکه در هر جائی مطرح است . داستان های ترسناکی از جریان های نادرست در محیط های کاری برای زنان در تکنولوژی وجود دارد ( این چیزی نیست که آن را تجربه کرده باشم ، بناراین در مورد آن صحبت نخواهم کرد ) .

  وقتی به طور کلی نگاهی به آن بیندازیم ، متوجه دلیل آن می شوید .

فکر می کنم تمام جاهایی که در آن کار کرده ام ( و می کنم ) ، زنان زیادی نبوده اند.

  • تمام ویراستارهای کنونی و مخاطب های من برای برنامه نویسی مستقل ، همه مرد هستند
  • وقتی در روزنامه کار می کردم . بیشتر موارد طراحی ، مردانه بود .

به تویتر نگاهی بیندازید . غذای من با افرادی پر می شود که من را در مورد طراحی هر روزه ، بر انگیخته می کنند . فقط تعداد خیلی کمی از آنها خانم هستند . همین مطلب برای دیگر طراحان مشترک مانند بیهانس و دریبل وجود دارد . حدس من این است اگر در مورد آن به طور مستقیم فکر می کنی ، دیدن آن برایتان سخت می شود ( خصوصاً به خاطر ارتباط دور برد ) برنامه نویسی مستقل و یک محیط ایزوله شده که در اثر این نتیجه اتفاق می افتد . من می پذیرم که ، آن را نخواهم دید مگر اینکه اعداد و داستان های موجود در درویرد باعث توقف تفکر در مورد آن شود ، من مجبورم محیط خود را به تصویر بکشم تا آن را واقعاً بدست اورم .

و من احساس خوشبختی می کنم چون با افراد حیرت انگیزی کار می کنم چون مشکلاتی که دیگران داشته اند را نداشته ام . و هنوز . . .  هنوز احساس می کنم این راهی نیست که قرار بود باشد .

دوست دارم در کلاس راه بروم و بشنوم دختران  بگویند  وقتی بزرگ شدند می خواهند طراح باشند یا به کلاسهای دانشگاه بروم و ببینم که زنان زیادی پشت کامپیوتر  در کلاس علوم کامپیوتری نشسته اند .

 من ناراحت می شوم وقتی می فهمم که این فرصت ها را از دست داده ایم ، چرا در این صنعت زنان جایگاهی ندارند ؟ ما چگونه می توانیم آن را تغییر دهیم ؟ من ناراحتم چون  جواب خوبی برای آن وجود ندارد ؟

سوپر قهرمانانی هم وجود دارد که  برای زنان در صنعت جایگاه و نامی ایجاد می کنند . انها کاملاً شبیه من و تو هستند و هر روزه کارهایی را انجام می دهند که ما انجام می دهیم اما به نحوی متفاوت و خلاقانه ، اینجا زنانی هستند که من را برانگیخته می نمایند .

جسیکا هیش : تصویر گر و حروف چین

راشل نابرز : تصویر گر و مشاور طراح دیجیتالی

کیمبرلی برایانت : موسس مجموعه ی دختران سیاه ( در ویرد هم نقشی دارد )  .

جان کاوان بالز : طراح واسط کاربر ، تصویر گر و طراح آیکون

آدل چارلر ک: طراح دربتلی

از اینجا به کجا می رویم ؟

خوب اینجا چه می کنیم ؟ از اینجا به کجا می رویم ؟ من مطمئن نیستم . بخاطر همین است که من این مقاله را می نویسم بنابراین می توانیم در مورد آن به عنوان یک جامعه صحبت کنیم .

فرصت های زیادی در طراحی برای زنان وجود دارد . من آنچه را که انجام می دهم دوست دارم . بسیار باشکوه است قسمتی از جامعه  ی بسیاری از افراد با هوش در سرتاسر جهان باشیم که چیزهای خارق العاده را ایجاد می کنند ، من می خواهم آنها را به اشتراک بگذارم و در ها را برای دخترانی که در حال فکر کردن به این سوال هستند  باز بگذارم : وقتی بزرگ شدم می خواهم چه کاره باشم ؟ و می خواهم آن را با زنان نیمه حرفه ای که طراحی سایت را به صورت  تفننی انجام می دهند  اما نمی دانند این می تواند یک گزینه شغلی باشد به اشتراک بگذارم . اجازه بدهید با هم گام برداریم و چیزی را طراحی کنیم .

0 دیدگاه برای “زنان در طراحی سایت”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

پنج × 2 =

ثبت سفارش