پروژه های طراحی وب
زمان مطالعه: 7 دقیقه

وقتی در حال کار روی یک پروژه هستید ، رایج ترین سوالی که پرسیده می شود  این است ” در چه زمانی به پایان خواهد رسید ” این سوال درونی است (خصوصا اگر در حال سرو کله زدن  با پروژه هستید )  . یا ممکن است این سوال  توسط ارباب رجوع پرسده شود ، اما چگونه به آن پاسخ می دهید ، طراحی واقعی کی تمام می شود ؟ در بعضی مواقع آسان است . در یک پروژه مکتوب وقتی شما پروژه را پرینت بگیرید یعنی آن پروژه به پایان رسیده است . اما در مورد  پروژه های دیجیتالی وضع چگونه است آیا توانایی تکمیل آن را تا جائی که بخواهید دارید ؟

برای نشان  دادن پروژه های برتر و تمام شده ، تصاویر این قسمت از گالری طراحی shack  می باشند .

گامهایی کوچک در پروژه طراحی سایت :

پروژه طراحیانتشار یک طراحی وب سایت می تواند در گامهای کوچک اتفاق بیفتد . انتشار ذره به ذره اطلاعات می تواند کمی از اضطراب شما بکاهد . یا می تواند زمان بیشتری به شما بدهد ، بر روی هر قسمت تمرکز کنید .آن را کامل کنید و آن را در یک چرخه که نیازها و محدودیت های شما را بر آورده می کند ، انتشار دهید .

این پروسه در یک سایت که مربوط به خودتان است ، به خوبی کار می کند  مانند یک portofolio . اما برای کار مشتریان توصیه نمی شود . چون می تواند پروژه ها را به طریقی به کار گیرد  که چرخه جریان کار را مخفی نماید . در این جا می بینید انتشار به صورت گامهای جزئی چگونه به نظر می رسد :با یک صفحه پیش نمایش یا Coming soon  ( در آینده ی  نزدیک  می آید ) شروع کنید . چون می تواند به اندازه تصاویر ساده باشد و از یک سایت  یا محتوای پیش نمایش شده شده گرفته شده باشد ( این یک گزینه عمومی برای اپلیکیشن ها و بازی ها می باشد ) .

صفحه نخستین را با محتوای واقعی منتشر کنید. حتی اگر یک سایت یا یک صفحه ای با اندک راهنما دارید ، می توانید بر خود پروژه یا کار تاکید کنید  و آن را به رسانه های اجتماعی یا دیگر سایت های مربوطه ارتباط دهید .

اطلاعات تماس اضافه کنید ، یک فرم تماس و یک صفحه مربوط به آن .

صفحه ی داخلی و قسمت های راهنما را پر کنید

محتوا را آپ دیت نگه دارید و عکس به صفحه اضافه  کنید .

یک وبلاگ یا  دیگرمحتوا های قابل آپ دیت کردن  به آن اضافه کنید .

ارزیابی با محدودیت هایی ، خوب است :

گرچه روش گامهای اندک برای وب سایت های خودتان به خوبی کار می کند اما برای کار با ارباب رجوعان  ایده آل نیست ( مگر اینکه در یک قرار داد دراز مدت قرار داشته باشید ) در وب سایت ارباب رجوعان ، اغلب توسعه و انتشار با گامهای زیادی  در این بین وجود دارد .

آپ دیت و تغییرات ضروری خواهد بود . چون قسمتی از کار است .

تکامل طراحی هم خوب است . چیزی که شما احتیاج به انجام آن دارید این است که بر همه آنها توجه نمایید . چقدر تغییر تدریجی در بسته طراحی فراهم کرده اید ؟ مشتری برای ایجاد تغییرات باید به چه چیزهای دسترسی داشته باشد ؟ این جزئیات بسیار مهم هستند ( بدون هیچ دلیلی جز سلامت عقلی اتان ) .

تمرکز بر روی موارد پایه و مبنا پروژه طراحی سایت :

برای انجام دادن پروژه طراحی سایت ، چندین چیزوجود  دارد که در طراحی نهایی باید آن را گنجاند .

(می توانید در مورد هر یک از این ۱۰ عنصر برای طراحی وب به طور جزئی و در مقاله قبلی  Design Shack  آن را ببینید ) .

  1. خط فاصله را برای روانی کلام و قابلیت خواندن آن حفظ کنید .
  2. راهنمایی های ساده بکار ببرید تا کاربر بتواند از طریق آن طراحی را انجام دهد .
  3. یک صفحه About us ( در مورد ما ) برای ایجاد حس قابلیت اعتماد .
  4. اطلاعات تماس تا کاربر بتوند با شما در ارتباط باشد .
  5. فراخوانی تا کاربر بتواند کاری در وب سایت شما انجام دهد .
  6. استفاده آسانتر را بررسی کنید .
  7. یک پانویس اطلاعاتی یا اطلاعات ذخیره ای برای هرصفحه در نظر بگیرید.
  8. به دکمه ها یک شکل یا استایل اختصاص دهید تا عناصری که قابل کلیک کردن هستند را بتوانید به آسانی شناسایی کنید .
  9. تصاویر ( یا ویدئوهای بزرگ ) را ایجاد کنید تا کاربران  بتوانند به طراحی آن نگاهی بیاندازند .
  10. رویه هایی بزرگ ایجاد کنید تا کاربران بتوانند بر روی وب کار کنند و خواندن آنها اسان باشد .

آزمایش (بررسی )  کامل می شود :

 وب سایت

اینجا مواردی مطرح می شود که اکثر مردمی که قصد طراحی وب سایت را دارند آنها را فراموش می کنند:

بررسی کاربر : ایجاد اطمینان در مورد اینکه کاربران واقعی  ، اطلاعات را درک می کنند و از طریق آن وب سایت را طراحی می کنند ، بسیار حیاتی است .

شما دو گزینه آسان برای انجام این کار دارید ؟

با  ارزیابی کیفی قدرتمند (  QA برای کسانی که در تجارت هستند ) ، نسبت به کسی که به آن اعتماد دارید شروع کنید . یک تیم مخصوص به طراحی اختصاص دهید که قسمتی از فرآیند طراحی یا برنامه ریزی نباشند . آنها باید بر روی هر لینکی کلیک کنند ، هر قسمت از اطلاعات را بخوانند و به دنبال جریان و الگوی مخصوص کاربری باشند . وقتی آنها گزارش می کنند  خطا را درست نمایید و فرض نمایید چگونه آنها باید از سایت استفاه نمایند و ببینند این تیم چگونه کار می کند.

وب سایت را به یک گروه تمرکز بدهید . چندیدن ورژن را آزمایش کنید تا متوجه شوید کدام کار از همه بهتر است .  به آنچه کاربران مجبورند بگویند گوش فرا دهید.  شما می توانید این کار را به طور خصوصی ( انفرادی ) یا توسط نرم افزار شخص ثالث برای  بررسی طراحی انجام دهید . این بازخورد بسیار مهم است چون می تواند به شما کمک کند از پروژه طراحی سایت برای لحظه ای دور شوید . آن را به طریقی که  دیگران می بینند ،ببینید.  وقتی شخصی در همان صفحه قرار دارد به طراحی که قرار است داشته باشید ، نزدیکتر می شوید .

لیست بررسی پروژه طراحی :

طراحی پروژه سایت

تعریف کلمه ” انجام شده ” می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد . مجموعه ای از قوانینی وجود ندارد که به شما بگوید چه زمانی کار را متوقف کنید . اما چندین راهنمایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا پروژه را در مرحله ی نهایی انجام دهید .

عملکرد پایه به صورت مورد انتظار کار می کند و سایت از هم نمی پاشد یا افت نمی کند و در همه ی جستجوگرهای مدرن بارگیری می شود .

طراحی ، اهداف ارباب رجوع را از یک طراحی خلاصه به دست می آورد .

طراحی ، مدرن به نظر می رسد و از استانداردهای به روز وب سایت استفاده می کند ( مانند طراحی پاسخگو و  HTML5)  . سایت حالت شهودی دارد .

پیام های وب سایت به خوبی منتقل می شود .

پیدا کردن معایب و مشکلات بسیار سخت می باشد .

می توانید چندین خطا یا اشتباه پیدا کنید . اما تصحیح آنها بسیار آسان به نظر می رسد . ( تصحیح باید کمتر از ۵ دقیقه انجام شود )

کدها ، سالم هستند و روشهای مختلف استفاده می شوند و تعمیر برای کاربران نهایی انجام می شود . این می تواند شامل آموزش د رمورد سیستم مدیریت محتوا باشد اگر شما در حال کنترل طراحی برای کاربرها هستید .

تیم همه در حال لبخند زدن هستند و بازخوردشان نشان می دهد که عملکرد مورد نظر سایت به دست آمده است .

نتیجه گیری :

در نهایت به ۳۳۳ ما اعتماد کنید . آیا طراحی مورد نظرتان درست کار می کند ؟ آیا هر کاری که شما با ارباب رجوعتان می خواهید انجام می دهد ؟ خوب پس در این صورت احتمالا انجام شده است .

نمی توان گفت در آینده آپ دیت کردن یا تغییرکردن وجود نخواهد داشت آما طراحی آماده ی انتشار است . به دنبال آن بروید  و آزمایش نتیجه بخش را برای طراحی سایت انجام بدهید . ارباب رجوعان آن را تایید می کنند .

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.