سئو حرفه ای
زمان مطالعه: 6 دقیقه

در نگاه اول به نظر میرسد که طراحی وب سایت و روش های بهبود سئو خیلی با یکدیگر مرتبط نیستند اما اینگونه نیست چرا که ظاهر فریبنده است بدون یک طراحی خوب وب سایت شما از دید گوگل دارای جنبه های منفی بسیاری است.

روش های بهبود سئو در زمان های گذشته

به نظر میرسد که در گذشته طراحی وب و روش های بهبود سئو خیلی مورد اهمیت واقع نبوده است,زمانی که من تصمیم میگیرم یکی از پروژه هایم را به روز طراحی کنم باید مواظب باشم چرا که ممکن است المان های صفحه از بین برود به عنوان مثال ممکن است لازم باشد کلمات کلیدی پایین صفحه یا بخشی از المان های یک نوشته را دوباره تکرار کنم.از طرفی دیگر صفحاتی که به خوبی طراحی میشودند جایگاه بالاتری در سئو دارند نسبت به صفحاتی که زیبایی چندانی ندارند.

سئو و طراحی سایت در عصر کنونی

سیگنال های مثبت و منفی کاربری مشمول بخش بزرگی از سئو میشوند و از آنجایی که کاربران اینترنت بسیار به ظاهر اهمیت میدهند و بسیار مطالعه کمی دارند(طبیعتا به استثنای شما)میبایستی در طراحی سایت حرفه ای نسبت به زمان های گذشته تلاش بیشتری به خرج داد.
یک طراحی جدید اشتباه میتواند به معنی از دست رفتن زیادی از رنکینک باشد.
دیگر دقدقه ها به مانند گذشته نیست که آیا آدرس سایت رو درست وارد کردم یا اینکه آیا عناصر متنی درستی اعمال کردم بلکه همه چیز فقط به تجربه های کاربر برمیگردد که آیا مخاطبین خاص ما این طراحی سایت جدید را نسبت به طراحی قدیم بیشتر میپسندند چرا که جدید و مدرن همیشه به معنای خوب نیست در بسیاری ازسازمان ها کاربران طراحی های خشک را بیشتر میپسندند.

گوگل میتواند ببیند

ربات گوگل به آن علاقه مند است که محتوای اصلی در بالا قرار گیرد همچنین گوگل هم در راهنمایهای کیفیت داخلی جستجوی خود مینویسد که:
• طرح بندی مناسب صفحات باعث میشود که محتوای اصلی بلافاصله مورد دید قرار بگیرد.
• فضای خالی بالای صفحات با کیفیت بالا میتواند به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد
• SC در صفحات با کیفیت بالا مفید است و به یک تجربه بسیار رضایت بخش کاربر کمک می کند.

روش های بهبود سئویک نکته بسیار مهم برای رتبه بندی کیفیت برای ارزیابی یک وب سایت همچنین این است که آیا مطلب اصلی بلافاصله(بدون اسکرول کردن)برای کاربر قابل رویت است؟یا همچنین آیا طراحی صفحه(اسکرین)برای کاربر یاری دهنده است به همین علت نباید همیشه طراحی یک سایت خیلی فانتزی و شیک باشد بلکه باید به هدف مطابق بودن با صفحه طراحی شود.

ویژگی های بازخوانی و رندر درابزارهای وبمستر

• شما صفحه را همانطور میبینید که گوگل را میبینید وهمانطور که دیگر کاربران را میبینید.
• پیام های خطا رامیبینید زمانی که CSS-Stylesheets در Robot.txt قفل میشود.
• همچنین شما میتوانید آن را در موبایل نیز مشاهده کنید و آن را در حالی که مناسب صفحه موبایل شده ببینید.

طراحی موبایل و روش های بهبود سئو

تقریبا ۳۰ درصد از بازدید کننده های وبسایت های سازمان ها با تبلت یا اسمارت فون خود از صفحه دیدن میکنند.هرکس یا هر سازمانی که هنوز دراین دوره وب سایت ندارد باید این را در نظر بگیرد که یک سوم کاربران را از دست میدهد(که فعالترینها همان ها هستند)این مسئله خیلی مربوط به سئو نیست اما در حال حاضر(سال ۲۰۱۴) ما در آلمان هنوز در عصر حجر زندگی میکنیم.هنوز هستند مجله ها و روزنامه هایی که از روی موبایل قابل مشاهده نیستند.

• ساختارهای سایت های بزرگ اجازه نمیدهند که وب سایت همانطور که روی دسکتاب نمایش میدهد روی موبایل نمایش دهد, دراینجا(آلمان) به ساختار منو خوب بسیار توجه میشود.
• توجه داشته باشید که عکس های و گرافیک انتخابی شما با اسمارت فون سازگاری داشته باشد.
• از کاربر نپرسید که آیا مایلند این صفحات هم در موبایل قابل استفاده باشند یا خیر,شما انجامش دهید,و آن را پایان آخرین صفحه انجام دهید نه فقط برای صفحه اول!
• منابع گوگل را برای موضوع مورد نظر مطالعه کنید.
• به طور خلاصه:به سازگاری وب سایت در موبایل اهمیت دهید و اگر طراح سایت شما این موضوع را دنبال نمیکند با او کار نکنید چرا که این مسئله را نمیتوان در سال ۲۰۱۴ بخشید.

نتیجه:طراحی وب و سئو

• دسته بندی سئو در طراحی سایت به خصوص در این زمینه که چه میزان میخواهیم قابل استفاده باشد(در پایین صفحه به توضیح این مطلب میپردازیم) بدین شرح است که بیشترین درجه اهمیت مربوط به کاربر است سپس کلمات کلیدی و در نهایت المان ها یا عناصر سئو.
• سپس باید برسی کنید که مخاطب های شما چه کسانی هستند و چه چیزی برای آنها خوشایند است.
• از اشتباهات رایج مربوط به سئو اجتناب کنید.
• همیشه یک چشمتان به این باشد که زمان لازم لود شدن وب سایت شما چه میزان است.
• بررسی کنید که گوگل چگونه سایت شما رو رندر میکند و اشتباهات مشابه را از بین ببرید.
• به سازگاری وبسایت اهمیت دهید و این قسمت نباید کمتر از بقیه باشد بلکه بیشتر.

آیا تا بحال “Web Usability”شنیده اید؟

این مطلب درحال حاضر یکی از مهمترین فاکتورهای رنکینگ میباشد و در آینده نیز پر اهمیت تر خواهد شد پنج سال گذشته من یک مقاله درباره “قابلیت استفاده کویر آلمان”نوشته بودم متاسفانه نظر من تا امروز درباره “میزان کاربردی بودن” تغییر نکرده است و این شاید از نظر موضوعی اشتباه باشد اما من فکر میکنم که “میزان کاربردی بودن”بیشتر از همه در اینترنت مورد غفلت و سهل انگاری واقع شده است.به همین علت مایلم امروز به مطالعه کنندگان مشتاق سه نفر مهم را معرفی کنم و چندین منبع را نیز در اختیارشان قرار دهم.

 

Steve Krug

 او نویسنده دو کتاب است:
۱٫مجبورم نکن فکر کنم.
۲٫کاربرد وب:جراحی موشک آسان شد.

Jakob Nielsen

او متخصص شناخته شده بین المللی در زمینه “میزان کاربرد”است.

 

Tim Ash

او نویسنده کتاب بهینه سازی صفحه فرود: راهنمای قطعی برای آزمایش و تنظیم برای تبدیل و سومین متخصص مشهور جهانی که من مایلم معرفی کنم.
در مقایسه با استیو کروگ و جاکوب نیلسن، او موضوع را بسیار کاربردی می کند و به شدت خودش را درگیر A-B- und Split-Testing میکند.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.