CAPTCHAs، یا آزمونهای عمومی تورینگ کاملا خودکار برای گفتن کامپیوترها و افراد جدا از وجود وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که ورودی کاربر توسط یک کامپیوتر ساخته نشده است. این پازل های عجیب و غریب معمولا در وب برای محافظت از ثبت نام و اظهار نظر از هرزنامه ها استفاده می شود. صادقانه بگویم، احساسات ما نسبت به CAPTCHA ها را مخلوط کرده ایم. آنها مرا در بسیاری از موارد ناراحت کرده اند، اما ما نیز آنها را به عنوان رفع سریع در طراحی سایت خود اجرا کرده ایم.

این مقاله به دنبال یافتن راه حلی مناسب برای افزایش میزان اسپم های تولید شده توسط انسان است. ما به چگونگی و دلیل استفاده از CAPTCHA ها و تاثیر آنها بر قابلیت استفاده برای پاسخ به سوالات کلیدی نگاه خواهیم کرد: بهترین CAPTCHA چیست و آیا آنها حتی مطلوب هستند؟

 

الهام بخشیدن به انسان

برای درک نیاز به CAPTCHA ها، ما باید انگیزه های اسپم ها را برای ایجاد و استفاده از سیستم های ورودی خودکار استفاده کنیم. به خاطر این مقاله، ما از هر گونه تعارض غیرقانونی یا ورودی در یک وبسایت، هر دغدغه مخرب یا به نفع هرزنامه (و از اهداف وب سایت) متفاوت است. انگیزه های هرزنامه شامل موارد زیر است:

تبلیغات در مقیاس وسیع؛
دستکاری سیستم های رای گیری آنلاین؛
بی ثبات کردن یک تعادل انسانی حیاتی (به عنوان مثال ایجاد مزیت ناعادلانه)؛
خرابکاری یا از بین بردن یکپارچگی وب سایت؛
ایجاد لینک های غیر طبیعی و غیر اخلاقی برای افزایش رتبه بندی موتورهای جستجو؛
دسترسی به اطلاعات خصوصی؛
گسترش کد مخرب

همه این انگیزه ها منجر به موقعیت های سودآور و غیرقابل پرداخت برای اسپم می شوند. خودکار سازی روند به وضوح به سرعت و کارآیی فوق العاده انسان اجازه می دهد. کسانی که وبسایت ها را اجرا می کنند می دانند که این یک کسب و کار بزرگ و یک مشکل بزرگ است. Akismet، قاتل اسپم محبوب (که اغلب به عنوان افزونه وردپرس شناخته می شود)، روزانه بیش از 18 میلیون نظر هرزنامه دریافت می کند و بیش از 20 میلیارد دلار در تاریخ دارد. مولوم، که سرویس مشابهی را ارائه می دهد، بیش از نیمی از میلیون نظرات هرزنامه را در روز می گیرد و تخمین می زند که بیش از 90 درصد از همه پیام ها هرزنامه هستند. مبلغ درخواستی به سادگی اسپم ها را متوقف می کند، اما حرص و طمع خود را می توان در برابر آنها استفاده کرد. استفاده از سیستم های خودکار برای افزایش سود ضعف دارد.

 

CAPTCHA  را وارد کنید

در یک طرف سکه اسپم گیر است؛ از طرف دیگر صاحب وب سایت فرومایه است، مرتب دلپذیر، که مشکلات رایج را تجربه می کند:

 1. وبلاگ ها و انجمن هایی که زیر وزن پست های اسپم فرو می روند
 2. حسابهای ثبت شده تحت اظهارات دروغ برای اهداف غیرقانونی
 3. ربات هایی که دینامیک یک وب سایت را خراب می کنند
 4. شیرجه در کیفیت محتوای و تجربه کاربر

اسپم اتوماتیک از صاحبان وب سایت ها سر در نمی آورد، بنابراین CAPTCHA ها جذاب و قانع کننده هستند … در ابتدا. زمان لازم برای محاسبه و بررسی محتوای تولید شده توسط کاربر در مقایسه با زمان لازم برای اجرای یک CAPTCHA، چیزی است که اغلب توسعه دهندگان برای انجام آن تلاش می کنند. در حقیقت، CAPTCHA ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. پروژه reCAPTCHA برآورد می کند که بیش از 200 میلیون reCAPTCHAs روزانه به اتمام می رسد و به طور متوسط ​​10 ثانیه طول می کشد تا تکمیل شود. پروژه دروپال CAPTCHA نزدیک به 100 هزار کاربر در هر هفته ثبت می کند و این فقط یک وب سایت است (کسانی که تصمیم به گزارش دارند).
CAPTCHA ها با مشکل مواجه هستند: آنها صرفا بر توقف اسپم ها تمرکز می کنند. عمدتا کاربران نادیده گرفته می شوند. بدیهی است که فرض بر این است که رفتار نرمال کاربران تحت تاثیر قرار نمی گیرد. درست نیست، هر چند. مسئله قابلیت استفاده واقعی جدید نیست. گزارش W3C در سال 2005 در مورد عدم دسترسی CAPTCHA منتشر شد، که نشان می دهد برخی از سیستم ها می توانند تا 90٪ دقت شکست داده شوند. در سال 2010، یک تیم از دانشگاه استنفورد گزارشی با عنوان «چطور انسانها در حل CAPTCHA خوب هستند؟ یک ارزیابی مقیاس بزرگ “(PDF)، که CAPTCHA را در بزرگترین وب سایت های اینترنتی ارزیابی می کند. ناامید کننده بود، نتایج مطلوب نبود، به طوری که به طور متوسط 28.4 ثانیه طول کشید تا CAPTCHA های صوتی کامل شوند. این مطالعه همچنین مسائل مربوط به نگرانی را برای سخنرانانی غیر انگلیسی زبان عنوان کرد.

تکمیل یک CAPTCHA ممکن است به عنوان یک کار بی اهمیت ظاهر شود، اما مطالعات (مانند W3C) نشان داده است که این واقعیت دور از واقعیت است. و همانطور که Kadlec بعدا در مقاله خود اشاره می کند، چه در مورد کاربران با اختلالات بینایی، ناراحتی و سایر نیازهای خاص؟ ارائه یک دیوار غیر قابل دسترس به نظر من عادلانه نیست. کاربران کسانی هستند که در وب سایت ها سرمایه گذاری می کنند و هدف آن را می دهند. سوال این است، آیا CAPTCHA ها غیر قابل استفاده هستند که نباید در همه آنها مورد استفاده قرار گیرد؟ شاید مهمتر از همه، آیا یک CAPTCHA قابل استفاده است که نمی تواند شکسته شود؟ اگر جواب ندهد، راه حلی برای اسپم آنلاین چیست؟

 

جهان از آن CAPTCHAs

مغز انسان یک قطعه شگفت انگیز از کار است. توانایی آن برای مفهوم سازی، یافتن نظم در هرج و مرج و انطباق در شرایط فوق العاده، بسیار کم اهمیت است. برای برخی از وظایف، کامپیوتر را با سهولت فوق العاده جلوه می دهد. در وظایف دیگر – به عنوان مثال ریاضیات – به طرز شگفت انگیزی پایین تر است. منطق، به این ترتیب، موفق ترین CAPTCHA خواهد بود:

 1. یک وظیفه که کاربران به طور طبیعی برتری دارند، اما اینکه کامپیوترها نمیتوانند درک کنند،
 2. یک کار فوق العاده سریع برای کاربران انجام می شود، اما برای کامپیوتر سخت است
 3. یک وظیفه که نیاز به ورودی کاربر اضافی را کم می کند
 4. یک وظیفه نسبتا قابل دسترسی برای همه کاربران، حتی کسانی که نیازهای خاص دارند (یعنی CAPTCHA نباید دشوارتر از استفاده از وب سایت عمومی و تقاضای کار فعلی باش).

یکی از بزرگترین مزایایی که انسانها نسبت به دستگاه دارند، توانایی ما در تشخیص الگوهای بصری است. محبوب ترین تکنیک CAPTCHA از این استفاده می شود. توسعه دهندگان وب چندین گزینه را مورد بررسی قرار دادند: تست های تشخیص ساده، وظایف تعاملی، بازی های Tic Tac Toe و معادلات که حتی ریاضیدانان با آن مبارزه می کردند. ما ایده های معقولتر را که امروزه در حال اجرا هستند، بررسی خواهیم کرد.

 

تشخیص متن

reCAPTCHA  در دانشگاه Carnegie Mellon ایجاد شده است، خانه پیشگامان CAPTCHA و (در سال 2000) coiners این اصطلاح. در حال حاضر توسط گوگل اجرا می شود، این پروژه از متن اسکن شده استفاده می کند که تکنولوژی تشخیص نویسه های نوری (OCR) به تفسیر ناکام مانده است. نگرانی در مورد قابلیت دسترسی و قابلیت استفاده اغلب با توجه به این نوع CAPTCHA بیان می شود. CAPTCHAs کاملا قابل خواندن در وب رایج هستند و درخواست کاربران برای انجام وظایف غیرمستقیم برای استفاده قابل استفاده نیست. پروژه reCAPTCHA تلاش می کند تا جایگزین های صوتی را برای کاربران مبتلا به اختلال بینایی فراهم کند، اما بسیاری از CAPTCHA های بیشتری برای شناسایی متن بدون استفاده از ابزار استفاده می شوند. همانطور که در دانشگاه استنفورد اشاره شد، CAPTCHA های صوتی طول می کشد تا تکمیل شوند. همین مطالعه همچنین نشان دهنده وابستگی نامطلوب به شناخت زبان انگلیسی است. یکی دیگر از متن اصلی CAPTCHA در اواخر سال 2010 توسط Solve Media معرفی شد که راه حل آن جایگزینی متن با یک تبلیغ و یک سوال مرتبط بود؛ حرکتی که بسیاری آن را خیلی تهاجمی میدانستند. راه حل رسانه ادعا می کند که CAPTCHA ها می تواند سریع تر از دیگران حل شود. در حالی که ما باید از بحث بازاریابی شک و تردید باشیم، با وجود اینکه بسیاری از مارک های جهانی فراتر از یک زبان واحد هستند، به وضوح برخی از پتانسیل وجود دارد. برای بهبود حاشیه ای بالقوه وجود دارد. در حالی که CAPTCHA های تشخیص متن چندین ناقص دارند (به عنوان مثال اسپم ها می توانند از نرم افزاری استفاده کنند که قادر به شناسایی متن در تصویر هستند و تمام ترکیبات ممکن را برای شکستن مکانیسم ضد هرزنامه امتحان کنند)، بدون شک قابل تشخیص هستند. این واقعیت به تنهایی می تواند راه حلی در تصمیم گیری در مورد قابلیت استفاده باشد.

 

سوالات منطق

برخی معتقدند که پاسخ دادن به سوالات منطقی ساده بهتر از انجام وظایف بصری خواهد بود، ایده این است که پیچیدگی زبان نوشته شده به اندازه کافی برای اشتباه رایانه هاست.

سرویس TextCAPTCHA بیش از 180 میلیون سوال در پایگاه داده خود دارد، از جمله:

 1. نامه ششم در “رونویسی” چیست؟
 2. پنجاه و هشت هزار و پانصد و هفتاد و چهار عدد کدام است؟
 3. کدام یک از 3، بیست و نه، 70، 46 یا 65 پایین ترین است؟

این سوالات CAPTCHA برای هوش مصنوعی یک کودک هفت ساله طراحی شده است. آنها نسبت به شناسایی متن و تصویر بسیار قابل دسترس هستند و در حالی که این مزیت بزرگ است، با قیمت می آید. اولا، زمان لازم برای خواندن و درک این سوالات متفاوت خواهد بود، زیرا آنها غیرمعمول و ناشناخته برای کاربران هستند. در مرحله دوم، رایانه ها همچنان می توانند این CAPTCHA ها را خراب کنند. جوئل ونورن به ولفرام آلفا به عنوان یک منبع هوشمند به اندازه کافی قوی برای رفع آنها اشاره می کند. با این که واتسون از آی بی ام به تازگی یک توانایی شگفت انگیز انسان را برای پردازش زبان نشان داده است، چنین فناوری ممکن است سریعتر از آنچه فکر می کنیم سریعتر شود. به جای نگرانی در مورد سوالات منطقی قابل حل توسط کامپیوتر، ما باید از این تکنولوژی برای تجزیه و تحلیل محتوای ارسال شده توسط کاربر استفاده کنیم و سپس زبان طبیعی را از محتوای کامپیوتری که برای هرزنامه معمول است جدا کنیم. خدمات مانند SBlam! این ایده را اجرا می کنند. سوالاتی که مخصوص وب سایت هستند مانند “نام این وب سایت چیست؟” و “رنگ غالب در تصویر بالا چیست” ممکن است بهتر از سؤالات عمومی باشد. مطمئنا این ناکامی این است که مجموعه سوالات ارجاعی بسیار کم در مقایسه با 180 میلیون گزینه TextCAPTCHA است. بزرگترین مشکل سوالات منطق این است که آنها به یک زبان خاص، معمولا انگلیسی هستند. ارائه میلیون ها سوال در هر زبان به منظور اجتناب از بی نظمی کاربران بالقوه، یک کار بزرگ خواهد بود. هنگامی که با چنین چشم انداز دلخواهی ارائه می شود، سؤال یكپارچه برطرف می شود: آیا CAPTCHA ها راه حل مناسبی برای طراحی سایت هستند؟

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

سئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO Checklist)  کمک می‌کند ...

بوت استرپ چیست بوت استرپ Bootstrap چیست ؟

بوت استرپ Bootstrap مجموعه ای از ابزارهای رایگان برای ایجاد صفحات وب و نرم افزارهای تحت وب است که شامل دستورات HTML، CSS و توابع جاوا اسکریپت جهت تولید ...

بیشتر بخوانیم
css چیست CSS چیست ؟

وقتی شما اقدام به طراحی سایت می کنید پایه و اساس این کار دو زبان برنامه نویسی Cascading Style Sheet)CSS)  و HTML است. در یک تعریف ابتدایی می توان ...

بیشتر بخوانیم
آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.